ГУЛАГ: документи против лъжите

Модератор: Lord

ГУЛАГ: документи против лъжите

Мнениеот tomagordeev » 23 Авг 2008, 00:42

Това е статията на известния американски учен Марио Соуса. В нея той разобличава дейността на ЦРУ, МИ-5 и продажните западни, руски и български „историци” за т.нар. „умиране от глад” и „репресии” в Съюза на съветските социалистически републики през 30-те – 40-те години на 20 век.

ГУЛАГ: ДОКУМЕНТИ ПРОТИВ ЛЪЖИТЕ

Марио СОУСА

Това е историята на Съветския съюз, история на милиони хора, които уж били репресирани или в резултат на гладуването през сталинско време били умрели в трудовите лагери. В света, в който живеем, едва ли някой не е чувал ужасните истории за смъртта и трудовите лагери на ГУЛАГ. Кой може да не е чувал за милионите умрели от глад и за милионите опозиционери, унищожени в Съветския съюз? В капиталистическите страни тези разкази се повтарят отново и отново в книги, вестници, по радиото и телевизията, във филми, а фантастичното число на милионите жертви на социализма през последните 50 години стремително расте.
Но откъде се взеха тези разкази и тези цифри? Кой стои зад всичко това? И следващия въпрос: кое в тези разкази е истина? Какво се е криело в архивите на Съветския съюз, отворени от Горбачов за исторически изследвания през 1989 г.? Авторите на митове винаги заявяваха, че всички тези разкази за милионите жертви в СССР по времето на Сталин ще се потвърдят, когато бъдат отворени архивите? И какво се случи, когато се отвориха архивите? Потвърдиха ли се тези разкази?
Тази статия ще покаже откъде се взеха сведенията за милионите умрели от глад и в трудовите лагери на Съветския съюз. След проучването на историческите изследвания, направени в съветските архиви, ние сме в състояние да представим информация под формата на конкретни данни относно реалното число на затворниците, времето на пребиваването им в затворите, и на тези, които са осъдени на смърт в сталинския Съветски съюз. Истината се отличава силно от митовете... (не публикуваме целия материал тук поради проблем с качването на таблиците от текста) Целият материал може да се прочете тук: http://septemvri23.com/gulag.htm
http://www.septemvri23.com

СИЛАТА НА ПРОЛЕТАРИАТА Е В НЕГОВАТА ОРГАНИЗАЦИЯ
Аватар
tomagordeev
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: ГУЛАГ: документи против лъжите

Мнениеот Fletcher Lind » 23 Авг 2008, 00:59

Дядо ми май ще се окаже прав в думите си, че комунистите не стават за разговор, а само да им натиснеш главата под водата и да ги удавиш като котета.
Превърнахте най-чистата и съкровена мечта на човечеството в един от най-уродливите експерименти над него :x
И пак се намират наглеци да ровят в чуждите кости и да се изкарват невинни...
Извращавайки миналото, извращаваме настоящето.
Аватар
Fletcher Lind
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот tomagordeev » 23 Авг 2008, 01:05

Какви кости? Ти самият си готов по примера на дядо си да избиваш комунисти, а си тръгнал да ми говориш за "чисти и съкровени мечти". Голям си хуманист, няма що

Аватар
tomagordeev
От дъжд на вятър

Мнениеот Joker » 23 Авг 2008, 08:10

Не си прав Фома, не си прав!
Лично съм виждал документи в Централния архив за помощите, които събират българските комунисти за гладуващите в Поволожието през 1920 г.... На кого ли са помагали тогава? Да не вземе да излезе, че са злоупотребявали с хуманитарна помощ, според тебе? Корумпирани безсърдечни копелета, а?
Лично съм говорил за ужасния глад - Голодомор сред нашите сънародници в Бесарабия в края на 30-те години.... Баби и дядовци плачеха като си спомняха пред 3-4 години...
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот Fletcher Lind » 23 Авг 2008, 13:01

tomagordeev написа:Какви кости? Ти самият си готов по примера на дядо си да избиваш комунисти, а си тръгнал да ми говориш за "чисти и съкровени мечти". Голям си хуманист, няма що

Всекиму заслуженото, по-добро отношение не сте си спечелили.
Извращавайки миналото, извращаваме настоящето.
Аватар
Fletcher Lind
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот tomagordeev » 25 Авг 2008, 14:07

Като е "всекиму заслуженото" не ми се прави на голям хуманист и не ми говори за светли идеали. Защото такива у теб липсват.

Аватар
tomagordeev
От дъжд на вятър

Мнениеот Tiocfaidh ár lá » 25 Авг 2008, 18:20

tomagordeev написа:Като е "всекиму заслуженото" не ми се прави на голям хуманист и не ми говори за светли идеали. Защото такива у теб липсват.

"Всички комунисти - под земята!"
"You can run, but you will just die tired" -- IRA
Аватар
Tiocfaidh ár lá
От дъжд на вятър

Мнениеот Дичоу » 25 Авг 2008, 19:31

Всичко казано, възлага като задължение на всеки изповядващ марксистките възгледи за историята: длъжни сме чрез отговорна работа да превърнем комунистическите вестници в истински вестници на работническата класа, за да разобличават буржоазните лъжи. Без съмнение, това е важна задача на съвременната класова борба, която в близко бъдеще ще се разгори с нова сила.

:laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3:
:notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:
ФъЖъМъКъъЪъЪЪъъЪЪъъЪЪъЪЪъъЪЪъЪЪЪ
Аватар
Дичоу
Дръменбейсонафт

Мнениеот Miki_me » 25 Авг 2008, 20:59

Вие нормални ли сте да оправдавате комунистите ??? Говорил съм си със достатъчно хора били в Белене и един който е бил в Гулаг така че знам какви изверги са комунистите ....
Е нема па!
Miki_me
В началото бе словото

Мнениеот pora_e_priqtel » 25 Авг 2008, 23:22

Tiocfaidh ár lá написа:
tomagordeev написа:Като е "всекиму заслуженото" не ми се прави на голям хуманист и не ми говори за светли идеали. Защото такива у теб липсват.

"Всички комунисти - под земята!"

Уточнявам - това е лозунг в мина :P
Аватар
pora_e_priqtel
Гурбангули Бердимухамедов

Благодарил (а): 305 пъти.

Мнениеот Tiocfaidh ár lá » 25 Авг 2008, 23:38

Не мога просто да не допълня и:

"Всеки кооператор - свиня! Всеки комунист - две!" :) :)
"You can run, but you will just die tired" -- IRA
Аватар
Tiocfaidh ár lá
От дъжд на вятър

Мнениеот tamerlan » 28 Авг 2008, 17:20

А бре другарю, от "23-ти" май трябва да решите дали ще сте младежко движение или историческо дружество за възхвала на Сталин. Просто няма как да съчетаете двете :roll: Защитата на подобни тези и най-вече декламирането на ленинско-сталински цитати очевидно може само да отблъсне хората, а идеите и инициативите ви стават за посмешище :roll:
Изображение
„Той се смееше в обратнопропорционална зависимост спрямо съдържанието на хумор в ситуацията.“
Аватар
tamerlan
спамероинтелигент

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот tomagordeev » 28 Авг 2008, 18:32

tamerlan написа:А бре другарю, от "23-ти" май трябва да решите дали ще сте младежко движение или историческо дружество за възхвала на Сталин. Просто няма как да съчетаете двете :roll: Защитата на подобни тези и най-вече декламирането на ленинско-сталински цитати очевидно може само да отблъсне хората, а идеите и инициативите ви стават за посмешище :roll:

Ние не сме нито младежко движение, нито историческо дружество за възхвала на Сталин. Ние сме марксистко-ленинско движение.

Иначе, "отблъсквай се" колкото искаш от нашите материали, смей се колкото си искаш. С твоят смях и "отблъскване" няма да се свърши света.

Аватар
tomagordeev
От дъжд на вятър

Мнениеот tamerlan » 28 Авг 2008, 21:46

Не се напъвай излишно тавариш, коментарът ми е възможно най-доброжелателен, особено сравнен с всички останали. Иначе проблемът си е изцяло ваш, светът няма да се свърши и ако продължите да си живеете във вашата марксистко-ленинско-сталинистка реалност :roll:
Изображение
„Той се смееше в обратнопропорционална зависимост спрямо съдържанието на хумор в ситуацията.“
Аватар
tamerlan
спамероинтелигент

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот tomagordeev » 29 Авг 2008, 02:56

Реалността е капиталистическа

Аватар
tomagordeev
От дъжд на вятър