Скандални новини: Откриха виновника за СПИН!

Модератор: Lord

Re: Скандални новини: Откриха виновника за СПИН!

Мнениеот pora_e_priqtel » 23 Яну 2010, 12:13

Хубаво де, никой не обвинява Хитлер за СПИН. Ти говориш просто за един рекламен клип, срещу който преди време скочи Германия, а доколкото си спомням и разни еврейски организации.

2. Една година след ефективното му идване на власт, Адолф Хитлер и съмишленици ефективно създават закони забраняващи бракове между не-немци и немци, с цел защита на физическото здраве и моралните ценности на нацията.

Което може би е нещо, от което следва да се възхитим? Откога моралните цености се предават по наследство? Пък и практиката показва, че физическото здраве на толкова затворени нации обикновено не е от най-процъфтяващите. Предполагам знаеш какво се случва, когато генетичният фонд се уеднакви прекалено много.

3. По времето на Хитлер и задължително само и единствено от неговата администрация, по негова виоля и желание здравеопазването в Германия достига измерения нечувани и до днес (технически е на първо място в света тогава) а и до днес води етичните норми на това, как всеки трябва да бъде здравно-осигурен от държавата и качествено обслужен от кадърен медицински персонал.

Че са нечувани - нечувани са. Господата Йозеф Менгеле и Зигмунд Рашер са една чудесна илюстрация на етичните норми на сдравеопазването в Третия райх. Може в момента здравноосигурителната система на Германия да е добра, но я помисли пак по времето на Хитлер всеки ли е бил здравноосигурен от държавата и качествено обслужен от кадърен медицински персонал? Ако под "качествено обслужен" разбираш натикан в лагер, където да бъде подлаган на експерименти и после умъртвен, тогава да, наистина качествено са "обслужени" от пресветлата държава хилядите хора с родилни и придобити дефекти, душевноболни (като лидера на любимия ти Трети райх) и прочие индивиди, които не са в състояние да произвеждат блага. Крайният дарвинизъм, приложен в човешкото общество, е един чудесен пример за възхищение и подражание, несъмнено.
Аватар
pora_e_priqtel
Гурбангули Бердимухамедов

Благодарил (а): 305 пъти.

Мнениеот pora_e_priqtel » 23 Яну 2010, 15:36

Ураган написа:случва се в администрацията на Райха да има и един луд, нали? :)

О, да, определено. Даже го знам кой е :mrgreen:

Иначе това за немските поданици при Хитлер ми хареса. Доста коректно всъщност. Само дето в тази категория попадат и гореспоменатите от мен душевноболни и недъгави. Към тях чичко Шикелгрубер също е имал задължения и отговорности.

Сега да не решиш, че отричам всичко германско по принцип. Няма такова нещо. И не ти прилагам техники за вина, мисля си, че работя с рационални аргументи.

Знам, едва ли и аз съм пропуснал 7-8-9-10 клас биология, но при 90+ милионна държава ( Заедно с Австрия ) и няколко малцинства ( баварите и австрийците и други малки групи ) прусите са подсигурени от такива проблеми.

За какви проблеми иде реч, че тук се обърках?
Аватар
pora_e_priqtel

Мнениеот Lord » 23 Яну 2010, 18:40

Малко илюстративни материали за филантропията на този добряк Хитлер:
auschwitz-corpses.jpg
auschwitz-corpses.jpg (46.31 KiB) Прегледано 1497 пъти
auschwitz-leichentraeger.jpg.gif
auschwitz-leichentraeger.jpg.gif (96.48 KiB) Прегледано 1497 пъти
holocaust-bodies.jpg
holocaust-bodies.jpg (26.95 KiB) Прегледано 1497 пъти
Мы строили, строили и наконец построили. Ура!
http://www.youtube.com/watch?v=BTgScuKReSo

Clevinger was dead. That was the basic flaw in his philosophy.
Аватар
Lord
The bombardier

Благодарил (а): 158 пъти.

Мнениеот Lord » 23 Яну 2010, 18:50

Мила написа:Останалото, което мисля за националсоциализма и нео-привържениците му ще запазя за себе си - тях природата ги е наказала достатъчно, че да ги осъждаме и ние.

Аз пък няма. Не искам някой неоформен пубер като види този или който да е пропаганден материал на тея отрепки да реши, че те са героите на живота му.

Националсоциализмът е идеология, която проповядва насилие и омраза, а онези, които я изповядват са в 99.9% от случаите неуравновесени и неспособни да се интегрират. Ако си отхвърлен заради собствената си непригодност (каквито са повечето днешни националсоциалисти, фашисти, расисти и други лекета), много ясно, че ще намразиш тези, които са те отхвърлили и ще прегърнеш някакво античовешко учение.

И да, знам, нацизмът бил различен от фашизма. Не ми пука.

Аватар
Lord
The bombardier

Мнениеот Lord » 23 Яну 2010, 19:22

Добра тактика си приел. :P Аз пък нарочно не искам да се закрие темата, въпреки че проповядва човекоомразно учение, че да мога да нареждам свободно.

Та да продължа за нацизма и подобните простотии, щом толкоз искаш да го обсъждаме.

Този тип идеологии дават фалшиво чувство на превъзходство от фактори извън собствената ти личност. Получаваш висока оценка не зради постиженията или уменията си, а заради вродена даденост. Не трябва да полагаш усилия. Не трябва да се стараеш, да се трудиш или да се бориш - щом си бял, значи те бива; щом си рус, значи си пич; щом пра-пра-пра дядо ти е бил голяма работа, значи и ти си. Затова слабаци без постижения и без воля се кефят на идеята за превъзходство и изтъкват колко велики са им били предците. Ми да,като нямат с какво да изтъкнат себе си, ще си изтъкват чичовците, какво им остава.

Няма по-безсилен и комплексиран човек от онзи, който казва "аз съм по-голям от теб, само и единствено защото съм се родил по-голям от теб." Айде де, форумни арийци, докажете колко умни и способни сте. Ма не можете.

Аватар
Lord
The bombardier

Мнениеот Lord » 23 Яну 2010, 19:35

"болшевиСТите"
"нацизЪма"
Партия на неграмотните ще да е това. Явно.

И тема, която започва с хвалба на нацизма, е тема за него. Туй то.

Аватар
Lord
The bombardier

Мнениеот camel » 23 Яну 2010, 22:59

Много ме кефи сравнението на престъпленията на Хитлер и другарите с бомбите над Япония. :mrgreen:

Иначе не се карайте. Всичко е конспирация на ЦРУ.
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...
:notworthy:

- I want to change the world....
Did u bring in any weapons?
- Of course not!
Then you are not changing anything...
Аватар
camel
SentineL

Благодарил (а): 42 пъти.

Мнениеот Lord » 23 Яну 2010, 23:17

Не. Хитлер е конспирация на Сталин. :mrgreen:

А това, вече сериозно, не е теза без поддръжници. Като цяло в алтернативните анализи на Суворов има доста прозрения.
По волята на Адолф Хитлер, Н.В. Царя и българския народ.

Съюзът ни с Хитлер е толкова унизителен и пагубен, че повече не може. Една от причините сега да има "македонско" самосъзнание.

Аватар
Lord
The bombardier

Мнениеот pora_e_priqtel » 24 Яну 2010, 00:06

Специално с македонизма и аз не знам нацизмът да има нещо общо. Също така обаче не виждам голяма връзка между Хитлер и "освобождението" на българска Тракия и Македония през Втората световна война, щото, дет' се вика, не сме ги освободили. Окупирали сме ги само временно. Армията ни можеше да го направи и ако бяхме от другата страна на окопа, само дето съседите ни също бяха от нея. Крайовската спогодба си е един плюс в тефтерчето на съюза ни с Германия, но не мисля, че ако се бяхме присъединили към Съюзниците, нямаше да си върнем Южна Добруджа, особено след като Румъния загуби войната. Така де - освен от Румъния от съседите си през WW2 нищо не сме взели.

Дотук дискусията си е по темата, с изключение на моя пост, за което се извинявам. Та няма да я заключвам, хъхъ! Много съм гаден, знам.

И понеже бях принуден да платя тежка цена за възможността да напиша този пост, сега ще разчистя сметките си със съдбата, като постна това... к'отенце :cat:
Аватар
pora_e_priqtel

Мнениеот Tommy » 24 Яну 2010, 11:04

Много е далеч от темата, обаче е трудно да се сдържа да не сравня грамотността по родна реч на поредния форумен българолюбец, с тази на предхождащи го крайно десни и крайно леви драскачи. Като го чета, правя най-силна асоциация с великия "българовед" Тодор Живков. Цитирам: комунизЪма, социализЪма, нацизЪма, империализЪма и т.н. бисери.
И един добронамерен съвет, който отправям към много хора: драги националисти, национал-социалисти, национал-комунисти и всякаква подобна сбирщина, преди да започнете "силно да любите и мразите", преди да влезете в университет, за да получите висше образование, независимо в коя област, попреговорете си малко читанката, за да не допускате капитални грешки от неграмотност. Пък покрай това, току-виж ви дошъл акълът в главите и за други неща.
Knights of the Cross
Аватар
Tommy
Плиний Стари

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Дичоу » 24 Яну 2010, 14:46

Тая реклама не е ли на поне една година ?!
Иначе...авторът има право...
Определено тези сравнения не служат в интерес на истината...
Но пък от друга страна са спасителен пояс на нискобюджетни кампании...
Какво по-лесно от това да заложиш на латентни нагласи, тикани в съзнанието на европееца в продължение на половинвековна денацификация.
Вярвам, че скоро Хитлер ще влезе и в рекламите за перилни препарати, като достойно замени леля Мария по популярност... ще е нещо от рода на: "Новият "Бонукс" пере дори най-силните петна. Хитлер е най-злия човек, живял някога. Ако мислите, че е така...купете си "Бонукс"...петната може всъщност да са кетчупени свастики, които се изпират от новата формула...и т.н.
Обществото още не е узряло да разглежда Хитлер и изобщо цялата ВСВ като историческо явление...с неговите позитиви и негативи, с неговите достижения и глупости.
За голямо съжаление и до ден днешен този исторически период се се използва за правене на политика...американци, руснаци, евреи, леви, анархисти разполагат с уникалния политически коз...каквато и изцепка да направят, да се оправдаят, че има и по-лошо от тях. Например... Америка за половин век пуска бомби в кажи-речи всеки континент...води политически и окупаторски войни...но винаги, когато назрее обществено недоволство, държавният глава може да произнесе някаква паметна реч в стил: "ъъъЪъЪъъЪЪЪъъъЪъЪъъъ.....Хитлер.".... и да получи фанатични аплодисменти...
Затова избягвам да се намесвам в подобни теми, защото са обречени на фанатични мнения, като това на Мила и Ураган, които въпреки, че са на двата полюса...са абсолютно еднакви по отношение на толерантност към инакомислието и най-вече по отношение на готовност за диалог.
ФъЖъМъКъъЪъЪЪъъЪЪъъЪЪъЪЪъъЪЪъЪЪЪ
Аватар
Дичоу
Дръменбейсонафт

Мнениеот FightForFreedom » 24 Яну 2010, 15:46

Мила, не знам откъде ти е хрумнало, че трябва да съдим хората за лошото което са направили БЕЗ да почитаме доброто, сторено от тях. Не е коректно спрямо историческата наука да делим хората на добри и лоши и да говорим само добри неща за добрите и само лоши за лошите.
Бъдете съвършени, както е съвършен и небесният ваш Отец (Мат. 5:48).
Аватар
FightForFreedom
Christian

Благодарил (а): 37 пъти.

Мнениеот Tommy » 24 Яну 2010, 23:26

Да, прилича ми на ирония, а не на неграмотност приблизително толкова, колкото и "Не вярвам на ушите си". :lol:
Knights of the Cross
Аватар
Tommy
Плиний Стари

Мнениеот alter ego » 25 Яну 2010, 00:04

Мммм, много интересна тема, ама свръхинтересна се е получила, даммм! :bounce:
Лордьо, тази първата снимка дето си постнал на първата страница да не са жертвите на съюзническите бомбардировки над Дрезден? :roll:
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

Мнениеот pora_e_priqtel » 25 Яну 2010, 00:12

Не мисля. Жителите на Дрезден да са толкова болезнено окльощавяли?
Аватар
pora_e_priqtel

Следваща

Назад към Светът