Милите католически свещеници

Модератор: Lord

Милите католически свещеници

Мнениеот pora_e_priqtel » 08 Юни 2010, 12:36

Направиха ми уместна забележка, че темата за абсурдите от мюсюлмански държави стои малко тенденциозно. Не, че най-големите и най-често случващите се гадости, предизвикани от религиозни разбирания в момента, не стават именно там, където се шири ислямът, но е редно да отдадем дължимото и на любимата ми католическа църква и нейните смирени служители, които много си падат по малки момченца.
Аватар
pora_e_priqtel
Гурбангули Бердимухамедов

Благодарил (а): 305 пъти.

Re: Милите католически свещеници

Мнениеот Markov » 08 Юни 2010, 13:01

Мдам, интересно е отношението на църквата към "любовта към мъже".

Очевидно католическите свещеници (че част и от нашите, вие какво си мислите че са много по различни ли) нямат проблем дърт чичка свещеник да обича непълнолетни малки момченца, но видиш ли ако любовта е между двама мъже, и то по тяхно съгласие, без подбуда и насилие, тва е ужасен грях. :roll:

Интересно е да се коментират двойните стандарти. Особено лицемерното отношение на църквата срещу гей парадите и хомосексуалността, която впрочем разцъфтява по манастири, метоси, духовни семинарии у нас и в чужбина...
Markov
Танцуващия с клавиатури

Благодарил (а): 5 пъти.

Мнениеот Bagatur » 09 Юни 2010, 11:31

По света има над 400 000 католически свещеници и няма как да ни убедят, че всичките са извратеняци. Случаите с педофилия са минимален процент от тях, но те усилено се раздуват по телевизия и вестници с цел да се очерни цялата институция. По всички континенти има католически хуманитарни агенции и фондации, които са направили за обществото много повече, отколкото алчните медийни магнати някога ще направят и в случая няма никаква обективност. Кара се на принципа "За църквата или лошо, или нищо"... по-скоро тук е проблемът, а не в някакво нищожно число педофили и други дегенерати.
Аватар
Bagatur
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 227 пъти.

Мнениеот Markov » 09 Юни 2010, 15:40

Багатур,

Точно едно такова отношение към църквата като към (почти) непогрешима институция, развързва ръцете на извратеняците.Какво пречи някой католически свещеник, който изнасилва момченца, да каже, че не в вършил подобни деяния, а всичко е клевета от страна на съвременното общество, и гордо след това да изтъкне всички заслуги на църквата. Удобно, нали?
Markov
Танцуващия с клавиатури

Мнениеот Tommy » 09 Юни 2010, 15:51

За много неща мога да критикувам католиците, но и спекулите са повече от пресилени. Манипулативен подход е, единични случаи да се представят като тенденция.
Knights of the Cross
Аватар
Tommy
Плиний Стари

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот pora_e_priqtel » 09 Юни 2010, 17:11

Бе тия единични случаи са хиляди...
Аватар
pora_e_priqtel

Мнениеот Tommy » 09 Юни 2010, 18:25

Е, не съм ги броил, честно казано...
Knights of the Cross
Аватар
Tommy
Плиний Стари

Мнениеот Bagatur » 09 Юни 2010, 19:30

Markov написа:Багатур,

Точно едно такова отношение към църквата като към (почти) непогрешима институция, развързва ръцете на извратеняците.Какво пречи някой католически свещеник, който изнасилва момченца, да каже, че не в вършил подобни деяния, а всичко е клевета от страна на съвременното общество, и гордо след това да изтъкне всички заслуги на църквата. Удобно, нали?

Ако някой от тях изнасилва момченца, службите винаги ще го намерят по същия начин, по който процедират и с другите педофили. Все пак повечето свещеници живеят в светски държави и духовенството не се ползва с привилегии пред държавните органи :roll: А колкото до грешките на църквата, то те идват от човешкия елемент вътре в нея, така е във всяка една институция.
Аватар
Bagatur
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 227 пъти.

Мнениеот pora_e_priqtel » 10 Юни 2010, 02:10

Работата е там, че децата жертви на свещеническия тормоз обикновено си мълчат за случилото се и затова никой не търси отговорност на поповете. Същевременно, когато изникнат улики, католическата църква полага големи усилия не за да разкрие виновниците, а за да ги прикрие, за да не й пострада репутацията. Е хак да й е сега! Репутацията й гони върхове!
Аватар
pora_e_priqtel

Мнениеот Tommy » 10 Юни 2010, 06:18

Поре, нещо не схванах. Значи жертвите на всеки друг тормоз търсят отговорност от насилниците си, само тези на католическите свещеници си мълчат, тъй ли?
Не смятам, че е правилно една религиозна институция, като Католическата църква да прикрива грешниците си.
Иначе съм съгласен с Багатур, при сегашното влияние на папството върху обществения живот в светска държава, за службите не би представлявал по-голям от всеки друг проблем да достигнат до виновника.
Knights of the Cross
Аватар
Tommy
Плиний Стари

Мнениеот pora_e_priqtel » 10 Юни 2010, 09:08

Ами да - общо взето жертвите разказват какво им се е случило много години по-късно, когато вече са зрели възрастни. Не знам поповете с какво ги плашат - примерно, че ако разкажат на някого, ще отидат в Ада, или пък нещо друго, но ги шантажират.

А редовният номер на църквата е именно като разбере за някой такъв случай, да го потули. Много често изобщо не наказва провинилите се.

Ще се разровя за линкове.
Аватар
pora_e_priqtel

Мнениеот Tommy » 10 Юни 2010, 09:17

Ами да, някакво доказателство в подкрепа на такова твърдение от по-достоверен източник няма да е излишно, защото иначе е доста манипулативно и ми звучи малко нереално.
Knights of the Cross
Аватар
Tommy
Плиний Стари

Мнениеот Markov » 10 Юни 2010, 09:28

Като се замисля аз всъщност не съм чул някои католически свещеник, след като е разкрит, да е наказан (в смисъл да лежи в затвора) за извършеното деяние.
Виждал съм новини, че подобни свещеници искат прошка и чат-пат ги лишават от ръководният им пост, но нищо повече. :roll: Не би ли трябвало да търкат наровете в някои затвор...
Markov
Танцуващия с клавиатури

Мнениеот pora_e_priqtel » 10 Юни 2010, 09:59

Би трябвало да им разтягат сфинктерите редовно, но и аз не бях чувал за опандизен свещеник.

Ето няколко линка:
Католически свещеници в Ирландия изнасилвали деца 40 г.

Нови потресаващи разкрития за секс тормоз на деца от свещеници

Оп! Е явно има опандизени свещеници, както се разбира от следващата статия:

Папа Бенедикт опасно близък със свещеници педофили

Макар че... само 12 години за цели 74 сексуални посегателства срещу деца...

Чудовищните издевателства на свещеници-педофили

Принудителното безбрачие на католическите свещеници и сексуалното насилие
Аватар
pora_e_priqtel

Мнениеот Tommy » 10 Юни 2010, 10:00

Markov написа:Като се замисля аз всъщност не съм чул някои католически свещеник, след като е разкрит, да е наказан (в смисъл да лежи в затвора) за извършеното деяние.
Виждал съм новини, че подобни свещеници искат прошка и чат-пат ги лишават от ръководният им пост, но нищо повече. :roll: Не би ли трябвало да търкат наровете в някои затвор...

А да си се замислял, че просто след залавянето му и установяването на вината, новинарите са се заели с други новини, а не са продължили да следят случая? На мен това ми изглежда по-логичното, тъй като във всички католически държави режимът е светски, а не религиозен, следователно търсенето на прошка не е универсално оневиняващо средство пред държавен съд.
Knights of the Cross
Аватар
Tommy
Плиний Стари

Следваща

Назад към Светът