Евроскептицизъм

Модератор: Lord

Re: Евроскептицизъм

Мнениеот steamer » 05 Мар 2011, 12:32

Споменах ли вече, че всички еврофили сте исторически и политически неграмотни :roll:
Явно трябва да го повторя, барем поне се усетиш и спреш да пишеш пълни глупости в темата.

Евроскептицизмът е опитът да се осмислят нещата, а евроотрицанието е моята позиция.

Тъжното е, че за евроскептицизъм дори не би имало повод, ако този съюз беше само и единствено икономически и не се занимаваше с малоумни политически цели. Ама не, в името на властта бюрокрацията трябваше да си гласува милиони безсмислени (и вредни) правомощия.
Humanism is death disguised as life.
Аватар
steamer
Драскач

Благодарил (а): 13 пъти.

Мнениеот DARKVEIDAR » 07 Мар 2011, 00:00

Абе не знам кой пише повече глупости, и то със самочувствието на ментор получил правото последна инстанция !?!?

Последния ти бисер е препоръката да се разглежда икономиката отделно от политиката. В практиката тези две неща никъде не съществуват независими едно от друго, не случайно някой доста по-умен от нас беше казал, че политиката това е висша форма на икономиката и студентите изучават дисциплината ПОЛИТИКОНОМИЯ .
DARKVEIDAR
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот steamer » 07 Мар 2011, 10:58

Дарквейдър, като се научиш да четеш с разбиране, ми се обади. 'Щото аз никъде не съм казвал да се разглежда икономиката отделно от политиката, а икономическата политика да се разглежда отделно от всички останали политически цели.

И, да, като сте полуграмотни точно менторски ще се държа. Най-малкото познанията ми по икономика и политическа философия са неколкократно по- големи от твоите (от всичките ти идиотски постове в тази тема просто крещи "Аз съм игнорант!").

П.С. "Политикономия" се учи в марскистките университети, откъдето явно черпиш и източниците си. В нормалните държави се изучава друга дисциплина, чието наименование ще те оставя да откриеш сам - ако ти е по силите.
Аватар
steamer
Драскач

Мнениеот DARKVEIDAR » 07 Мар 2011, 23:39

Малко ми е трудно да те разбирам с моя семпъл мозък на „игнорант” :lol: , но с риск пак да се изложа пред такъв корифей на икономикат и политическата философия като тебе ще попитам, къде е разликата между „отделното раззглеждане на икономиката от политиката” и „икономическата политика да се разглежда отделно от всички останали политически цели.” ?? Къде по света би могло да се случи такова разделение между икономическа политика и другите останали аспекти на политиката ?

Интересно защо ли след като икономическата политика няма общо с останалата част от политиката и може да се отдели от нея(според тебе), когато в света искат да въздействат на някоя държава политически, първата работа е да и наложат икономически санкции ? Санкциите наложени на Куба през 1961г. от САЩ във връзка с Карибската криза съществуват вече половин век и миналата година бяха удължени от Обама с още 1 година. Във връзка с събитията в Либия ЕС подготвя ИКОНОМИЧЕСКИ САНКЦИИ освен наложеното оръжейно ембарго.

И на края да си напиша домашното за политикономията . Порових се насам-натам и открих следното : политикономия е съкратено от политическа икономия, Джеймс Стюарт от Великобритания е първият икономист, използвал термина „политическа икономия” в заглавието на свое произведение – An Inquiry into the Principles of Political Economy. Уйлям Пети също от Великобритания, работил през втората половина на ХVІІ век, се счита за бащата на класическата политическа икономия в последствие развита от шотландеца Адам Смит. Карл Маркс през 1859 г. публикува първата си книга за икономическа теория - „Критика на политическата икономия", 70 години след смърта на Смит, така че не виждам защо политтикономията да се счита за марксистски приоритет??
DARKVEIDAR
В началото бе словото

Мнениеот steamer » 08 Мар 2011, 18:28

но с риск пак да се изложа пред такъв корифей на икономикат и политическата философия като тебе ще попитам, къде е разликата между „отделното раззглеждане на икономиката от политиката” и „икономическата политика да се разглежда отделно от всички останали политически цели.” ?? Къде по света би могло да се случи такова разделение между икономическа политика и другите останали аспекти на политиката ?

Би могло да се случи навсякъде, стига разни идиоти да не му се пречкат. Икономическата политика обхваща данъците, свободната търговия и спазването на правата на собственост. Няма абсолютно никаква причина тези неща да се обвързват с обща външна политика, обща имиграционна политика, обща концепция за човешки права, обща регулация на икономическите транзакции, обща социална политика и разни други особено забавни общи неща.

И на края да си напиша домашното за политикономията . Порових се насам-натам и открих следното : политикономия е съкратено от политическа икономия, Джеймс Стюарт от Великобритания е първият икономист, използвал термина „политическа икономия” в заглавието на свое произведение – An Inquiry into the Principles of Political Economy. Уйлям Пети също от Великобритания, работил през втората половина на ХVІІ век, се счита за бащата на класическата политическа икономия в последствие развита от шотландеца Адам Смит. Карл Маркс през 1859 г. публикува първата си книга за икономическа теория - „Критика на политическата икономия", 70 години след смърта на Смит, така че не виждам защо политтикономията да се счита за марксистски приоритет??

Защото в българския език думата политикономия в последните 20 години винаги се използва в марксисткия смисъл. И защото от постовете ти (включително и от твърдението ти за неотделимостта на политиката от икономиката) е ясно, че и ти го използваш в този смисъл.
Аватар
steamer
Драскач

Мнениеот DARKVEIDAR » 08 Мар 2011, 20:37

steamer написа:Би могло да се случи навсякъде, стига разни идиоти да не му се пречкат. Икономическата политика обхваща данъците, свободната търговия и спазването на правата на собственост. Няма абсолютно никаква причина тези неща да се обвързват с обща външна политика, обща имиграционна политика, обща концепция за човешки права, обща регулация на икономическите транзакции, обща социална политика и разни други особено забавни общи неща.

Да разбира се "би могло да се случи", примерно на острова на Томас Мор :mrgreen: . Откакто съществува човешката цивилизация всички взаимоотношения между отделните човешки групи, племена, държави, империи, което на практика е политиката, всички битки и войни, което също е политика, са целяли овладяването на някакви материялни блага и ресурси, което пък е пряко свързано с икономиката, така че политиката и икономиката са били винаги взаимносвързани !!

Приемането на България в ЕС е чисто политическо решение, икономически ЕС спокойно може да мине и без нас, ние не представляваме интерес нито като ресурси, нито като пазар и в резултат на това политическо решение България получава достъп до една икономическа общност, към която доста страни драпат и надали скоро ще получат достъп. Ето ти един пример за връзката между политиката и икономиката !!
DARKVEIDAR
В началото бе словото

Мнениеот Zahariev » 08 Мар 2011, 21:15

То няма нещо на този свят, което да не е обвързано с икономиката ...

The names of the future are stamping of impatience.
Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот steamer » 08 Мар 2011, 21:45

Ето ти един пример за връзката между политиката и икономиката !!

Връзката между политиката и икономиката не означава, че не може да се направи разграничение между икономическа политика и неикономическа такава. Нито че влиянието на неикономическата политика върху икономическата сфера е значително. Нито че няма принципен аргумент срещу използването на неикономически аргументи в икономическата политика. Прочети ми пак постовете (с разбиране, ако ти е възможно, въпреки че вече почвам да губя надежда). Не съм казвал, че политическите решения нямат икономическо отражение. Казвам, че няма икономическа логика в централизацията на неикономическите политики в този формат. Трябва ли да се самоцитирам:
'Щото аз никъде не съм казвал да се разглежда икономиката отделно от политиката, а икономическата политика да се разглежда отделно от всички останали политически цели.

Освен това - влиянието на един фактор върху друг не означава, че можеш да го причислиш към групата на втория. Примерно, сигурен съм, че ако отида и се изпикая върху дървото пред блока, това по някакъв начин чрез верига от следващи събития ще се отрази по някакъв начин на (примерно) цената на пшеницата след 50 години спрямо ситуация, в която не го правя. Това не означава, че актът на пикаене върху дървото може и следва да се разглежда като "свързан с икономиката". Първо, поради методологически трудности. И, второ - ми защото е смешно, егаси.
Абсолютно същото е положението и с поне половината бюрократични глупости на ЕС (естествено, те не са толкова екстремен пример :mrgreen: ).
Аватар
steamer
Драскач

Мнениеот Гуньо Простия » 02 Май 2011, 18:33

Не знам дали тази тема е най-подходяща,но нямам думи,с които да изразя своя "евро"-гняв към ЕС,фармацевтичните компании,финансовото лоби...

В Европейския съюз от днес е в сила забрана за продажба на лечебни билки и други лекарствени средства с растителен произход без специално разрешително, съобщи ИТАР-ТАСС. Отсега нататък в специализираните магазини и аптеки могат да се продават само билки и екстракти от тях, за които е издаден лиценз, които са преминали експертиза и са се използвали страните от ЕС през последните 30 години (или 15 години в страни членки и още 15 - в други държави). Забраната е въведена с директива на Европейската комисия след седемгодишни обсъждания и подготовка. Според новите норми, търгуващите с лековити растения аптеки са длъжни да притежават специален лиценз, който може да струва до 200 хил. долара. Въвеждат се и строги изисквания за контрол на събирането на растения, на производството, съхранението и продажбата на дребно на билкови препарати. Според Би Би Си новата директива цели контрол на значителните количества лекарствени средства на билкова и растителна основа, внасяни в ЕС от азиатски страни, главно Индия и Китай. Често тези препарати не са придружени от документи, потвърждаващи оригиналния им произход и реален лечебен ефект.

С въвеждането на директивата от европейския пазар ще отпаднат стотици растителни лекарства, а собствениците на много аптеки и центрове за нетрадиционна медицина се окажат на ръба на фалита, отбелязва агенцията.
"Демокрацията трябваше да ни донесе справедливост,но вместо това ни донесе правова държава."
Изображение
Аватар
Гуньо Простия
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 10 пъти.

Мнениеот alter ego » 02 Май 2011, 22:03

ЕС - Кочината веч вони непоносимо! :pukeright:
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

Мнениеот Гуньо Простия » 08 Май 2011, 12:43

Надявам се утре времето в София да е лошо и дъждовно,да провали честванията на "Деня на Европа" из разните софийски градинки и да покаже,че дори природните сили са против тази изкуствена хищничекса система,наречена ЕС. :rain:s
"Демокрацията трябваше да ни донесе справедливост,но вместо това ни донесе правова държава."
Изображение
Аватар
Гуньо Простия
Пишете, о, братя

Мнениеот Гуньо Простия » 12 Юли 2011, 11:13

Какво печелят тези хора от членството на България в ЕС и Общия пазар?
Изображение
Аватар
Гуньо Простия
Пишете, о, братя

Мнениеот alter ego » 12 Юли 2011, 14:09

Е, все някой трябва и да загуби... :wink:
Аватар
alter ego

Мнениеот happyswift » 18 Юли 2011, 22:58

Ами аз като разправям че Меглена Кунева е за разстрел на площада, хората ме гледат странно и дори някак си възмутено
Аватар
happyswift
Флъдзила

Благодарил (а): 5 пъти.

Мнениеот alter ego » 19 Юли 2011, 09:33

Май искаш за й се размине доста леко с този разстрел. Аз си мисля, че е по-добре да се постъпи както повелява Корана при изневяра, защото тя това е направила - предала е страната си - т.е. stoning to death. :wink:
Аватар
alter ego

ПредишнаСледваща

Назад към Светът