Провалилите се държави.

Модератор: Lord

Re: Провалилите се държави.

Мнениеот Туида » 23 Фев 2013, 07:42

Наистина ли единственият начин една държава да съществува и да се издържа са данъците?

И какво е определението за държава, не че не зная, но някак си ми бяга, особено за нашата. Особено след като всичко е дадено на манополите, включително на офшорки, които доколкото знам не плащат данъци..
Туида
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Kristo » 23 Фев 2013, 09:50

"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Туида » 07 Мар 2013, 08:37

Туида написа:Наистина ли единственият начин една държава да съществува и да се издържа са данъците?

И какво е определението за държава, не че не зная, но някак си ми бяга, особено за нашата. Особено след като всичко е дадено на манополите, включително на офшорки, които доколкото знам не плащат данъци..

:astronomer2:

Хм, и как стана така, че държавата не може да се опази от прословутите монополи, ако се придържаме към дадените определения за държава?

А някой разлиствал ли е Лисабонският договор? Аз намерих само един куп поправки, с едно ужасно поватаряне на "ДОГОВОРИТЕ" и малко стара информация в "bg-pravo", гледах и филма "Лисабонският договор" и се надявам да не е така, както твърди журналиста.

Но:
http://www.europe.bg/htmls/page.php?id= ... tegory=230
като чета и това, май журналистът е прав.

Даже слушах и един американски политолог да го наречем, всъщност тогава чух за първи път, че в Европа държавите са загубили суверенитета си и започнах да се ровя из нашите сайтове.
Туида
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот ники » 07 Мар 2013, 11:55

Предвид начина, по който държавата използва суверенитета си, май по-добре направо целия да го даваме.

Все пак тези твърдения за загубата на суверенитета са е една сериозна глупост, защото никой не губи, но това заслужава отделна тема.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Предишна

Назад към Светът