Китайци ядат бебешко месо!

Модератор: Lord

Китайци ядат бебешко месо!

Мнениеот FMI » 17 Ное 2010, 02:29

Внимавайте с този линк, има доста снимков материал, който е 18+, а също и не го препоръчвам на хора със слаби сърца и силни предрасъдъци... но няма да го поместя там, защото смятам че това е един много важен и интересн въпрос и искам мнението на колкото се може повече хора !

http://www.maxxnews.net/news.php?m=details&id=2619

Но знаете ли какво !!! Подкрепям !!! Не подкрепям аборта, макар че понякога се налага и следкато така или иначе е направено злото, смятам че наистина е по-добре да не се изхвърля месото, когато има гладуващи хора, също когато хора умират по... ако мога така да го нарека "ядлив" начин, като например размазани при катастрофа, защо да не се използва тази кайма която остава от тях след една брутална катастрофа... но само ако иначе са здрави... защо да се хвърля?!
Вярно че аз не бих ял човешко !!! Но това е само заради глупавите ми предрасъдаци !!! Но има много по-гладни хора от нас, които биха !!! - ето такива са китайците...
Даже като умра нямам нищо против някой да ме изяде, само искам да ми запазят мозъка, защото знам че той е уникален ;)
Вижте само по колко нестандартен начин се боря със световния глад и наистина, ако всички трупове които стават за ядене, се ядат вместо да се изхвърлят, ще реша проблема със световния глад и ще освободя много място, заемано от излишни гробища... по една урничка с прахта от остатъците е напълно достатъчна, вместо огромните гробници...
Е вярно че църквата ще заеме лицемерна опозиция, че не е редно, а всъщност ще я заболи от загубите, не че не могат да си опяват и урничката...

Какво мислите по въпроса :?: :!:
Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ !

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.
Аватар
FMI
Плиний Стари

Благодарил (а): 24 пъти.

Re: Китайци ядат бебешко месо!

Мнениеот Cassie » 17 Ное 2010, 03:36

"Един ембрион на 6 месеца струва около 4000 долара. "
В статията не става въпрос за гладни китайци, а за богати олигофрени, които смятат, че човешкото месо от ембрион "им носи младост и значително увеличава сексуалния потенциал на мъжете". Затова не подкрепям, даже смятам, че не само че е идиотско да вярваш в подобни глупости, ами и адски сбъркано - да проявяваш канибализъм без каквато и да била принуда и да го смяташ за елитно...
Hope for the best,
plan for the worst.
Аватар
Cassie
астронавт и бъдещ астролог

Благодарил (а): 7 пъти.

Мнениеот FMI » 17 Ное 2010, 04:29

Оставете глупостите в статията, давам я само заради шокиращите снимки... Все пак едно е да го прочетеш, друго е да го видиш...

То ако е за въпрос китайците вярват че каквото и да ядат ще им повиши сексуалния потенциал, имат си комплекси хората...

То и аз каквото и да ям, особено ако е месо, сексуалните ми възможности са много по-големи отколкото ако съм умрял от глад...

Въпросът обаче е за гладните и не мисля че е коректно да се говори за канибализъм, когато става дума за вече мъртви хора по една или друга причина... Канибализма не е ли когато убиваш само и единствено с цел да се нахраниш? Имаме и много случаи на канибализъм при животните... Не е като да е нещо толкова неестествено... Но се сещам за кокошките, които ако забележат счупено яйце, го изяждат... А при всички случаи не са го счупили нарочно, ако въобще те са го счупили... Защо само ние хората разхищаваме от предрасъдъци, нали уж имаше и животни с достатъчно интелект...
Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ !

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.
Аватар
FMI
Плиний Стари

Благодарил (а): 24 пъти.

Мнениеот Prudence » 17 Ное 2010, 07:57

Винаги съм знаела, че има нещо сбъркано в тея дръпнатите...
Ужас. :shock: :shock: :shock:
If you don't like something change it; if you can't change it, change the way you think about it.
Аватар
Prudence
hard-working

Благодарил (а): 27 пъти.

Мнениеот Кристиян » 17 Ное 2010, 07:59

Изроди...как им позволяват да правят такива неща?! Със смърт трябва да се наказват!
Аватар
Кристиян
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 196 пъти.

Мнениеот leia_loves_cats » 17 Ное 2010, 08:06

Само на мен ли ми се струва, че истинския фокус на статията е нещо, което съществува и е реално в доста страни по света - а именно, че новородени от женски пол се умъртвяват веднага след раждането им (или ако са в страна, която е достатъчно "напреднала" и има лекари, които да определят пола на бебето преди да е родено - когато стане ясно, че е момиче).
А дали след това някой ги яде - убедена съм, че съществуват хора, които биха правили всякакви ексцентрични неща - но снимки като тези ми се струват прекалено изфабрикувани - като сайта за бонзай котките, който накара доста хора да повярват че наистина продава котки, отглеждани я буркани
Като ще съм "Драскач", поне да драскам с нокти... ;)
Аватар
leia_loves_cats
Драска само дивани

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот Zahariev » 17 Ное 2010, 08:18

Едно общество и култура може да се съди единствено от негова гледна точка.

Така възприемат нещата, така го правят. А и е факт, че за дадения вид месото на същия този вид е най-вкусно. Стига сте прокоментирали "изроди" и т.н.

The names of the future are stamping of impatience.
Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот Prudence » 17 Ное 2010, 08:19

Хората не са животни, а имат разум... Според мен един нормален човек никога не би имал нуждата да яде човешко месо.
И пак казвам - тъпи китайци...
If you don't like something change it; if you can't change it, change the way you think about it.
Аватар
Prudence
hard-working

Мнениеот Zahariev » 17 Ное 2010, 08:25

Според теб и според гледна точка на твоята култура. А твоята гледна точка и култура не правят чуждата култура по-малко правилна.

Ако питаш канибала защо убива и изяжда друг човек, той те гледа с почуда и ти отговаря, че не убива никого, а само му взема жизнената сила.

Това е въпрос на възприятия и на устройство на обществото. Но това, че едно общество е устроено по един начин, а друго по друг не значи, че едното е по-правилно от другото. И нито ти си тъпа, нито китайците. Съвсем възможно е това (ако е вярно, разбира се) да има някаква история в обществото им. ;)

Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Мнениеот Prudence » 17 Ное 2010, 08:36

Независимо от социо-културните различия, мисля си, че не е нормално в 21 век да се случват такива неща, където и да е било по Света.
Аватар
Prudence
hard-working

Мнениеот Zahariev » 17 Ное 2010, 08:58

Това звучи много хубаво на пръв поглед, но като се замислиш няколко континента не изповядват едни и същи норми. В Африка се случват "странни неща", в Азия също, в Южна Америка също. След като на 3 от 6 континента (ако приемем, че в Австралия не се случват подобни неща, поради малкия брой аборигени) има примери с нещо, което не отговаря на 21 век, то може да приемем, че всъщност 21 век за отделните общества е крайно различен. В смисъл, че няма общовалидна норма, а всичко зависи от обществото и това в кой век сме не е фактор. :P

Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Мнениеот Bragi » 17 Ное 2010, 09:52

Аз отдавна разправям, че цялото увлечение по източните култури е безумно
Look at the odds as a challenge
Аватар
Bragi
The Allbrother

Благодарил (а): 325 пъти.

Мнениеот Angel_N » 17 Ное 2010, 10:45

The Stig написа:Аз отдавна разправям, че цялото увлечение по източните култури е безумно

Хайде да не преувеличаваме.
По-гадно нещо не бях виждал. :pale:
Живот, събран в един миг, в една дума. Цветето на духа.
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 859 пъти.

Мнениеот Verka » 17 Ное 2010, 10:59

FMI написа:Но знаете ли какво !!! Подкрепям !!! Не подкрепям аборта, макар че понякога се налага и следкато така или иначе е направено злото, смятам че наистина е по-добре да не се изхвърля месото, когато има гладуващи хора, също когато хора умират по... ако мога така да го нарека "ядлив" начин, като например размазани при катастрофа, защо да не се използва тази кайма която остава от тях след една брутална катастрофа... но само ако иначе са здрави... защо да се хвърля?!

FMI, няма да гледаме дечкото заедно явно. :wink:
Цитираното за мен е абсолютно неморално и противопоказно.
По какво ще се различаваш ти от едно животно ако изядеш другарчето?С един такъв акт захвърляш всички порядки на цивилизованото общество на боклука - изначалните ти способности да задоволяваш глада си с работа и труд, наслаганите с хилядолетия устои на обществото като религия, култура, морал.. някой спомена разум..
Не знам гледали ли сте филма за Робинзон Крузо - краят на първата част беше с доста натрапчива идея..
През цялото време, гладувайки, Робинзон се опитваше да отучи Петкан да яде приятерите си. Накрая, в момент на заслепение от глада, отхапа една човешка кълка и.. на мига се хвана за сърцето и падна повален на плажа.. /неслучайно потъмних повален/ .. :!:
Аватар
Verka
Ние признаниехолиците..

Благодарил (а): 73 пъти.

Мнениеот Zahariev » 17 Ное 2010, 11:12

Verka написа:
FMI написа:Но знаете ли какво !!! Подкрепям !!! Не подкрепям аборта, макар че понякога се налага и следкато така или иначе е направено злото, смятам че наистина е по-добре да не се изхвърля месото, когато има гладуващи хора, също когато хора умират по... ако мога така да го нарека "ядлив" начин, като например размазани при катастрофа, защо да не се използва тази кайма която остава от тях след една брутална катастрофа... но само ако иначе са здрави... защо да се хвърля?!

С един такъв акт захвърляш всички порядки на цивилизованото общество на боклука - изначалните ти способности да задоволяваш глада си с работа и труд, наслаганите с хилядолетия устои на обществото като религия, култура, морал.. някой спомена разум..

И отново ... говориш от гледна точка на нашата култура, религия, морал. Те обаче не са общоприети и общовалидни. В чужда култура може този акт да се счита за нещо, което носи висока нравственост. Азия не се е развивала в същите исторически граници, в които се е развила Европа. Не съдете за чуждата култура от гледна точка на своята. Чуждата култура се разглежда посредством нейните аспекти и граници. Това, че ние имаме едни възприятия не значи, че те са общовалидни.

Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Следваща

Назад към Светът