Китайци ядат бебешко месо!

Модератор: Lord

Re: Китайци ядат бебешко месо!

Мнениеот Verka » 17 Ное 2010, 11:29

Окей, да кажем, че съм пас на тема азиатски култури и не претендирам да ги разбирам..
Просто изразявам личното си мнение на базата на европейската ни култура.
И все пак ако изходим от тази гледна точка - култура и прочие азиатски обичаи - парадоксален ми е тоя контраста между интелектуално и чисто битово развитие.Как може хора с интелект да създават кви ли не брамбазъчки и техники да се хранят с други хора? Би трябвало и културата им да се е придвижила с няколко крачки напред от първичното...поне по пътя на логиката.
Аватар
Verka
Ние признаниехолиците..

Благодарил (а): 73 пъти.

Мнениеот Vaskes » 17 Ное 2010, 13:00

Тази статия като гледам обединява няколко истории, които се въртят из нета и всички от които според мен са измислени.

Пичът, който ръфа ембриона се казва Zhu Yu и снимките му (под наслов "Eating People") са били част от Shanghai arts festival през 2000 година. Т.е. това е доказано фейк. За останалите снимки не знам, но най-вероятно и те са фалшиви.
Аватар
Vaskes
Gin Soaked Boy

Благодарил (а): 5 пъти.

Мнениеот Ангел » 17 Ное 2010, 13:48

Verka написа:Как може хора с интелект да създават кви ли не брамбазъчки и техники да се хранят с други хора? Би трябвало и културата им да се е придвижила с няколко крачки напред от първичното...поне по пътя на логиката.
А защо изключваш възможността ние да сме изоставащите в културно отношение? При китайците, всичко е въпрос на ефективност, ефикасност и КПД - полза. Аз полза от разхищаването на мъртви тела не виждам - няма логическа такава. Това не значи че одобрявам или приемам една такава практика (fake или не), но пък моята ценностна система не е меродавна и обективна.
Животът е твърде кратък, за да си позволяваш да го разхищаваш в неща, които не ти носят удоволствие.
[Покажи] Спойлер: Offspring
Running down a spiral
with the light of better men,
shouting: "PROGRESS IS SURVIVAL!",
take one last look and see me...
„Пий повече!“ „НЕ МИ Е ДОБРЕ.“ „Този ПЕТЪК няма да свърши!“
ФАРА!!!
Аватар
Ангел
Socially Awkward

Благодарил (а): 339 пъти.

Мнениеот Zahariev » 17 Ное 2010, 14:25

Да, същото, което казва Ангел +

това че на дадено действие не трябва да се гледа единствено от морална гледна точка, но и под формата на ползи и негативи, когато се говори за чужда култура.

The names of the future are stamping of impatience.
Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот Verka » 17 Ное 2010, 15:26

Ангел написа:
Verka написа:Как може хора с интелект да създават кви ли не брамбазъчки и техники да се хранят с други хора? Би трябвало и културата им да се е придвижила с няколко крачки напред от първичното...поне по пътя на логиката.
А защо изключваш възможността ние да сме изоставащите в културно отношение? При китайците, всичко е въпрос на ефективност, ефикасност и КПД - полза. Аз полза от разхищаването на мъртви тела не виждам - няма логическа такава. Това не значи че одобрявам или приемам една такава практика (fake или не), но пък моята ценностна система не е меродавна и обективна.

Аз пък не съзирам +-а от максимална ефективност под такава форма, на гърба на ценностна система и елементарна човечност.
Zahariev, говоренето за ползи и негативи ми звучи някак твърде бездушно когато става въпрос за ядене на човешки същества, не мислиш ли...не бих искала да си позволявам да гледам на въпроса от толкова практична гледна точка.
Аватар
Verka
Ние признаниехолиците..

Мнениеот FMI » 17 Ное 2010, 15:38

Verka написа:
Ангел написа:

Аз пък не съзирам +-а от максимална ефективност под такава форма, на гърба на ценностна система и елементарна човечност.
Zahariev, говоренето за ползи и негативи ми звучи някак твърде бездушно когато става въпрос за ядене на човешки същества, не мислиш ли...не бих искала да си позволявам да гледам на въпроса от толкова практична гледна точка.
Ще се хвана за думата бездушно - нима един труп не е вече напълно бездушен? Нима не е виша форма на разхищение да се изхвърли(погребе)... Поне за тор би могло да се ползва...

П.П. Разбира се че източните култури са много по-напред от нас във всяко едно отношение! И не само от нас, а от всички останали...
Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ !

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.
Аватар
FMI
Плиний Стари

Благодарил (а): 24 пъти.

Мнениеот Verka » 17 Ное 2010, 17:05

Нима ти ще допуснеш труп на твой близък /недай си Боже/ да се ползва за тор? Не мисля, но поправи ме ако греша..
Аватар
Verka
Ние признаниехолиците..

Мнениеот Zahariev » 17 Ное 2010, 17:13

Verka написа:Zahariev, говоренето за ползи и негативи ми звучи някак твърде бездушно когато става въпрос за ядене на човешки същества, не мислиш ли...не бих искала да си позволявам да гледам на въпроса от толкова практична гледна точка.

Приемаме, че от наша гледна точка това е бездушно. Защо ? Защото християнската етика и морал повеляват това да бъде бездушно.

А ако някъде християнската етика и морал не се е разпрострял и обществото приема за "правилно" други норми, обичаи и правила ?

Този пример не е верен, както вече установихме, но въпросът е, че една култура се съди единствено от нейна гледна точка и съпоставка не може да има поради различните пътища на достигане до даден етап на развитие в различните общества.

Има племена в Африка, които считат, че гладът е изначално положение в света и ядат веднъж на 2-3 седмици. Физически не се чувстват приятно, ако се хранят. Кои са прави ... ние или те ? Трябва едно явление да се гледа от гледна точка на практикуващите го. И това не го казвам с назидателен тон, а с цел да обясня това, което много хора грешат, съдейки културата на дадена общност. :D

Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Мнениеот Verka » 17 Ное 2010, 17:25

Добре , ще ми позволиш ли да обобщя така, и отговаря ли на твоята позиция, това съждение :
в реда на китайската етика, морал и култура в 21 век е да се ядат хора и ние не можем да ги съдим защото сме хриснияни?
Аватар
Verka
Ние признаниехолиците..

Мнениеот Zahariev » 17 Ное 2010, 17:32

Както вече установихме този материал не е истина.

Иначе за всяко културно различие можеш да обобщаваш по подобен начин. С една поправка - не "защото сме християни", а защото "имаме различни възприятия".

Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Мнениеот Ambrosio` » 17 Ное 2010, 17:47

ИЗВРАТЕНЯЦИ ! Гади ме се от такива ненормалници ! Поредната безумна прищявка на откачената им раса !
:evil: :evil: :evil:
Don't lose who you are, in the blur of the stars.
Аватар
Ambrosio`
It's so fluffy!

Благодарил (а): 186 пъти.

Мнениеот FMI » 17 Ное 2010, 18:11

Verka написа:Нима ти ще допуснеш труп на твой близък /недай си Боже/ да се ползва за тор? Не мисля, но поправи ме ако греша..

Въпросът ти е зададен безкрайно некоректно... Защото не аз решавам какво ще се случи с близките ми когато умрат, а червеите го решават... Дали ще почнат от окото или от гъза...

Та вместо за храна на червеи, все си мисля че има и някакви по-добри приложения един труп... Повтарям ТРУП, защото човека обитавал това тяло, без значение близък или не, него вече просто го няма и това не е нищо повече от един труп...

И все пак ако беше прочела цялия ми първи пост, може би щеше да видиш че вече съм отговорил на въпроса ти
FMI написа:...
Вярно че аз не бих ял човешко !!! Но това е само заради глупавите ми предрасъдаци !!! Но има много по-гладни хора от нас, които биха !!! - ето такива са китайците...
Даже като умра нямам нищо против някой да ме изяде, само искам да ми запазят мозъка, защото знам че той е уникален ;)
...
Много отдавна съм решил да дам органите си и въпреки че не пия, не пуша и т.н. и смятам да живея доста дълго, може би все пак все нещо от мен ще остане достатъчно добре съхранено дори да умра от старост, но пък всичко се случва и може и млад да умра, защо тогава да не се използва каквото може, за да се удължи, облекчи и т.н. нечии живот! Но тъйкато не всичко може да се използва по този начин, ще има доста излишни неща, които ще стават само за ядене, други пък и за това няма да стават, но в крайна сметка всичко става за тор и защо не?! Аз давам своето съгласие за това и от там нататък не смятам че можете да съдите този който ще си натори градината с мен, също както не можете да съдите този който ще ме изяде, също както никой не съди този който би ми ползвал сърцето! А то е достатъчно голямо за да го подаря, било то за да побие още малко или за супа ;) Все ми е едно, независимо дали има или няма живот след смърта, аз така или иначе вече не обитавам това тяло и не ме интересува какво ще правят с него от там нататък... Но това е моето тяло и ако приемем че то ми принадлежи според която и да е култура закони и т.н., то нещата въобще не седят така за чуждо тяло! И аз не смятам че имам право да решавам вместо друг, независимо какъв ми е този човек, въпреки че някои закони казват че имам...

Аватар
FMI
Плиний Стари

Мнениеот FMI » 17 Ное 2010, 18:14

Ambrosio` написа:ИЗВРАТЕНЯЦИ ! Гади ме се от такива ненормалници ! Поредната безумна прищявка на откачената им раса !
:evil: :evil: :evil:
Моля да ме извиниш за грубоста която ще последва в следващото изречение. Но когато ти се изпразнят в устата, знаеш ли колко неродени деца изяждаш в този момент? Със сигурност много повече отколкото ембриони са изяли всичките китайци за този век например :)

Аватар
FMI
Плиний Стари

Мнениеот Ambrosio` » 17 Ное 2010, 18:23

Не е нужно да се обясняваш, за теб разбрахме, че си "за" това. Остави останалите да си изкажат мнението без веднага да ги контраакатуваш. Нито ще убедиш някого, нито ще го накараш да се замисли върху позицията ти, особено с такива аргументи :wink:
Don't lose who you are, in the blur of the stars.
Аватар
Ambrosio`
It's so fluffy!

Благодарил (а): 186 пъти.

Мнениеот FMI » 17 Ное 2010, 18:29

Добре тогава, ще го кажа по друг начин ;)

Не се сещам за по-добър начин да укриеш труп освен в месопреработвателно предприятие. И в този ред на мисли, от къде си сигурна че купувайки си кайма от магазина, вече не си яла човешко? Всъщност аз не се притеснявам кой знае колко от това, по-скоро се притеснявам от една камара боклуци, които ръгат там... И ето ти парадокса: човешко не може, боклуци може?!

П.П. И отново искам да подчертая че не съм за убиването, а за неизхвърлянето!

Аватар
FMI
Плиний Стари

ПредишнаСледваща

Назад към Светът