Китайци ядат бебешко месо!

Модератор: Lord

Re: Китайци ядат бебешко месо!

Мнениеот Don Horhe » 17 Ное 2010, 18:37

Принципно да ви кажа, че това са пълни глупости, а пък вие ако искате си спорете.
That government is best which makes itself unnecessary. - Wilhelm von Humboldt
Bill Hicks - Revelations (Uncut)
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Благодарил (а): 37 пъти.

Мнениеот Ambrosio` » 17 Ное 2010, 18:39

Това какво съдържат храните по магазините е съвсем отделен въпрос. Най-малкото всички неумишлено се тъпчем с аспартам и флор, които са ясно обозначени на етикетите на продуктите, но са вредни. Да не говориме за кренвиршите, които са тъпкани с кости, вестници и сякви боклуци. Аз какво мога да направя по въпроса ? Нито произвеждам кренвирши, нито тъпкам продукти с вредни химии, нито правя кюфтета от човешко или маймунско месо ако щеш. Но имам правото на избор дали да подкрепям или не консумацията на човешко месо, това че е имало вероятност да съм го яла без мое знание изобщо не влиза в цялата тази концепция. :wink:
Последна промяна Ambrosio` на 17 Ное 2010, 18:45, променена общо 2 пъти
Don't lose who you are, in the blur of the stars.
Аватар
Ambrosio`
It's so fluffy!

Благодарил (а): 186 пъти.

Мнениеот Don Horhe » 17 Ное 2010, 18:43

Ambrosio` написа:Това какво съдържат храните по магазините е съвсем отделен въпрос.

Да, което е отделен тема, нямаща нищо общо с настоящата. Създаването на нови теми във форума е безплатно, можете да се възползвате.
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Мнениеот FMI » 17 Ное 2010, 19:01

Дори да е фейк, това не променя нищо. Аз питам, трябва ли да се изхвърля толкова много храна ежедневно... При условие че има силен недостиг и то в световен мащаб!

Но ако повече ви харесва да говорим за боклуците в магазина, искам някой да ми обясни, защо за толкова кратко време всичко стана боклук... Аз помня само преди няколко години когато все още имаше истинска храна и само преди 10-20 когато каточели нямаше боклуци... Само дето аз тогава имах доста сериозна алергия на белтъчна основа и така и не можех да разбера, защо от всякакво месо от магазина тя се активираше... а от домашно или диво, нямах проблеми... За сметка на това имах проблеми с някои плодове и зеленчуци, независимо от произхода... И ако не се бях оправил тогава, то днес или трябваше да съм милионер за да се нахраня или да умра от глад или да се самоубия ядейки нещо купено от магазина...

Май не ме разбра. Ако ти се дискутира качеството на предлаганите по магазините продукти, отвори си отделна тема.
Don Horhe
Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ !

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.
Аватар
FMI
Плиний Стари

Благодарил (а): 24 пъти.

Мнениеот KeineSonne » 17 Ное 2010, 19:03

Разбира се, шокиращо е. Няма да отворя линка, защото ям ябълка и не искам да си развалям удоволствието (по същата причина не бих отворила линк с лук, защото се отвращавам от него).
Проблемът е морален не защото канибализмът ни ужасява - има паяци канибали, но не ги обсъждаме - а заради древната зарастнала в съзнанието ни представа, че човеците са най-висшите създания и като такива не могат да се държат като животни. е, аз ги наричам "човешки животни"...
Така че това, което си помислям аз на прима виста, когато се натъкна на подобна "новина", не е "китайски изроди/извратеняци/огън да ги гори, животни", а по-скоро " :scratch: теа пък, вместо да измислят как да кръстосат бамбук със секвоя, та един стрък да стига за цяло село, си губят времето с простотии".
Изображение Изображение
Аватар
KeineSonne
you are a state of mind

Благодарил (а): 11 пъти.

Мнениеот FMI » 17 Ное 2010, 19:54

Прав си, грешката е моя, даже май аз повдигнах въпроса с гадните храни, но темата все пак е за храна :lol:
Don Horhe написа:
Ambrosio` написа:Това какво съдържат храните по магазините е съвсем отделен въпрос.

Да, което е отделен тема, нямаща нищо общо с настоящата. Създаването на нови теми във форума е безплатно, можете да се възползвате.

Прочетох безполезно :mrgreen:
Don Horhe написа:Май не ме разбра. Ако ти се дискутира качеството на предлаганите по магазините продукти, отвори си отделна тема.
Don Horhe

А в някои форуми много се държи на по-малък брой теми, не мога да си обясня защо... Например и тук не виждам, темата за квартирите защо да е само една, а да няма цял раздел...

Но да се върнем към темата наистина: Никой не ми даде разумна причина поради която да не се яде човешко месо? Само емоционални глупости и предрасъдъци...

П.П. кой фен на шкембе чорбата ми изтри минали пост :mrgreen:

Аватар
FMI
Плиний Стари

Мнениеот Don Horhe » 17 Ное 2010, 20:09

FMI написа:А в някои форуми много се държи на по-малък брой теми, не мога да си обясня защо... Например и тук не виждам, темата за квартирите защо да е само една, а да няма цял раздел...

Слабо ме интересуват други форуми, а относно други раздели, можеш да се допиташ до съответния модератор.

П.П. кой фен на шкембе чорбата ми изтри минали пост

Аз, поради посочените по-горе причини.

А, да. Стига пускали доклади за щяло и нещяло. Те са за когато нарушението е много грубо и/или няма модератор, който да може да реагира на момента.
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Мнениеот KeineSonne » 17 Ное 2010, 20:49

А тва брои ли се за грубо нарушение?
Изображение Изображение
Аватар
KeineSonne
you are a state of mind

Мнениеот Don Horhe » 17 Ное 2010, 21:10

Кое? :wink:
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Мнениеот fak » 17 Ное 2010, 21:25

Don Horhe написа:А, да. Стига пускали доклади за щяло и нещяло. Те са за когато нарушението е много грубо и/или няма модератор, който да може да реагира на момента.

обясни ми, моля те, какви са твоите разбирания за 'грубо' нарушение, че да знаем в бъдеще!
щото в мой'та представа 5 мнения с един и същ автор със застъпен основен проблем в тях "вкусови предпочитания" контрастират грубо с основната идея на текущата тема!

А мнението ми по нея е, че ментално здрав човек не би използвал такава провокация(включваща канибализъм и бебета) за каквито и да е цели!!!

А, и би ми било изключително интересно Захариев да доизбистри идеята си за категоричната несъпоставимост при историческите граници, в които се е равивала Азия... Китай конкретно
:roll:
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Благодарил (а): 943 пъти.

Мнениеот KeineSonne » 17 Ное 2010, 21:57

Don Horhe написа:Кое? :wink:

това, което изтри, щото си мноо пекан мод, който иска да го занимават само с груби нарушения, обаче си трие каквото си иска ;) а, да - и в момента ми е аватарче :mrgreen: поздрав
Изображение Изображение
Аватар
KeineSonne
you are a state of mind

Мнениеот FMI » 17 Ное 2010, 22:17

Бях споменал за един закон за дънките в англия ;)

Очаквам скоро да го допълнят: ако жена покаже среден пръст на мъж и той после я изнасили по особено груб начин, просто така като отговор на провокацията, смятам че не носи никаква наказателна отговорност за действията си. Просто имаме авантаж ;)

Но пак виждам само емоционални изцепки и никакви смислени доводи... Нещо да извадите от някъде материалче, че човешкото месо е вредно и т.н. Но не - дори напротив - оказа се че учените са открили че за всеки вид най-вкусно му е собственото месо. И като се замисля, по тази логика, колкото по-близо, толкова по-добре, явно за това ядем главно гръбначни...

П.П. Много искам да видя най-възмутените на постинен остров, умрели от глад и някой да им сервира човешко, да ги видя как ще откажат :mrgreen:

Аватар
FMI
Плиний Стари

Мнениеот menina.do.mar » 17 Ное 2010, 22:35

FMI написа:Но пак виждам само емоционални изцепки и никакви смислени доводи... Нещо да извадите от някъде материалче, че човешкото месо е вредно и т.н. Но не - дори напротив - оказа се че учените са открили че за всеки вид най-вкусно му е собственото месо. И като се замисля, по тази логика, колкото по-близо, толкова по-добре, явно за това ядем главно гръбначни...

П.П. Много искам да видя най-възмутените на постинен остров, умрели от глад и някой да им сервира човешко, да ги видя как ще откажат :mrgreen:
Ти няма ли да се спреш? Толкова ли е трудно да приемеш, че има хора, на които не им се нрави яденето на бебета, за Бога? Стига сте разтягали тия глупави локуми с различните култури. Ако това е истинско, а не монтаж, то само мога да съжалявам извратеняците, които го правят. Защото в случая не говорим за хора от по-ниско стъпало на развитие, а за олигофрени, които си въобразяват, че ще запазят младостта и сексуалната си мощ, ако хапнат бебенце.

Щом толкова държиш да ни убедиш, че за човешкия вид човешкото месо е най-подходящо, иди и заръфай първия срещнат.

Освен това се пише "пУстинен"...
"We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars..."
Аватар
menina.do.mar
Плиний Стари

Благодарил (а): 96 пъти.

Мнениеот Zahariev » 17 Ное 2010, 22:43

Явно трябва да повторя това, което беше написано по-горе. Не, това не е истина.

Но и ще споделя интересен факт : месото на всеки вид е най-вкусно за него самия. Само че канибалите (ако цял живот се хранят с човешко месо) умират около 40 годишни. Това се случва поради натрупване на вредни вещества в мозъка. Но ако погледнете култури, където канибализма е начин на съществуване, то ще видите, че ако някой доживее 40, то той дори е прекалено стар за обществото си.

Стига сте разтягали тия глупави локуми с различните култури.

Защо? Различните култури и възприятията, които имат са много интересна тема. ;)

The names of the future are stamping of impatience.
Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот FMI » 17 Ное 2010, 22:54

Само не разбрах: Не доживяват до 40 или ги изяждат преди 40, защото след това месото на стар човек, не е вкусно като на млад... Както дърто прасе, зряло прасе и мъничко прасенце... В този ред на мисли, ембриона трябва да е и най-вкусен и най-полезен, защото вредните неща там са ограничени до минимум...

Аватар
FMI
Плиний Стари

ПредишнаСледваща

Назад към Светът