Китайци ядат бебешко месо!

Модератор: Lord

Re: Китайци ядат бебешко месо!

Мнениеот menina.do.mar » 17 Ное 2010, 23:06

Zahariev написа:Защо? Различните култури и възприятията, които имат са много интересна тема. ;)
Интересна тема е в случаите, когато не става въпрос за извращения.

Сега се сетих, че съществуват легенди, според които император Калигула изял бебето, което направил на сестра си Друзила, защото вярвал, че това ще увеличи мощта му...
"We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars..."
Аватар
menina.do.mar
Плиний Стари

Благодарил (а): 96 пъти.

Мнениеот Zahariev » 17 Ное 2010, 23:09

И точно тук идва въпроса за "различната култура". Според едни извращение е да ядеш човешко месо, а според други е извращение да правиш .... , а според трети е извращение да ...

За това казвам, че възприятията не могат да бъдат осъдени. Хората приемат възприятията на обществото, в което живеят. А то ги е създало поради дадени причини назад във времето.

Митовете и легендите не са случайни. ;)

ФМИ, не доживяват до 40 по куп причини. Повечето общества от този тип живеят в суровата дива природа и са заобиколени от смъртни опасности. Възможно е също така да бъдат убити и изядени от членове на друго племе. А също така и поради факта, че около 40 токсините, които се натрупват в човешкия мозък поради яденето на човешко месо правят работата му невъзможна и така канибалът умира.

The names of the future are stamping of impatience.
Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот FMI » 17 Ное 2010, 23:25

Ето това исках да уточним, че ранната смъртност не е само от канибализма. Но също така силно ме интересува какви са тези токсини, които ги има само в човешкото месо?!

А токущо се сетих и за една сцена от Ханибал, където на някакъв му сервира парче от собствения му мозък, докато още беше жив и му хареса, това няма да го забравя... Както и че си отсече ръката, вместо да отсече веригата на белезниците... Нищо че акцента беше над това че не искаше да нарани онази мършата, беше недомислено...
Вместо да проклинаш тъмнината - запали свещ !

Не ме смущава див вой от омрази,
не стряска ме на завистта гневът –
спокойно гледам в бъдещето ази:
там мойте песни все ще се четат.
Аватар
FMI
Плиний Стари

Благодарил (а): 24 пъти.

Мнениеот Zahariev » 17 Ное 2010, 23:50

О, виж, толкова навътре не съм стигнал в тази материя. Не разбирам много от биология и взаимодействията на различните вещества в човешкото тяло.

Моята работа е да изследвам самото явление, причините и следствията от него (като етнолог/антрополог). Не, че се занимавам точно с това де ... :mrgreen:

Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Мнениеот FMI » 18 Ное 2010, 00:14

И пак искам да разгранича убиването от яденето. С един пример от африканските племена, запазени и до днес, където няма как да си изследваш плода, за да го махнеш "на време" - не че виждам някаква разлика между 3-ти и 6-ти месец или веднага след раждането... По-скоро тук, до колкото знам аборта е разрешен до третия, защото тогава са най-малки вредите за майката... Но при въпросните племена, ако се роди видимо увредено дете, без значение пол или каквото и да е, те просто го умъртвяват и на това му се вика естествен подбор, който правят и някои животни доколкото знам... Едва ли после го ядат, по-скоро те са отвратени, уплашени и т.н. от него и нашето общество приемащо аборта, не приема това поведение. А за майката е по добре да роди, отколкото да прави аборт, нали? А това дете няма бъдеще там, не че тук ще му е розово... И аз наистина неразбирам, защо това там не е подсъдно, а тук говорим за криминални аборти...

После се сещам за японците, които твърдят че само те рециклират 100% от боклуците си... Те какво правят с труповете? А един труп продължавам да твърдя, че не е нищо повече от боклук... Погребването не е практично и всички го знаем или те бяха с кремациите?

Аватар
FMI
Плиний Стари

Мнениеот The_Viper » 18 Ное 2010, 01:53

Трупът е боклук :shock: :? ?!? Да ти имам логиката... :pukeleft:

И аз спирам да те чета - крайно време е.
Само едно ще ти кажа- ти НЕ СИ ДОБРЕ :pukeleft: ! Некъв неизлечим случай... иди потърси лекарска помощ.
Some nights I still can't sleep
And the voices pass with time
And I keep...
Аватар
The_Viper
Tormentor of christian souls

Благодарил (а): 126 пъти.

Мнениеот FMI » 18 Ное 2010, 02:40

Не мога, не си плащам здравните осигуровки от година и половина, преди това си бях здрав :mrgreen:

Трупът е опасен биологичен отпадък, попитай в болниците за справка :mrgreen:

Аватар
FMI
Плиний Стари

Мнениеот leia_loves_cats » 18 Ное 2010, 08:15

FMI написа: Но при въпросните племена, ако се роди видимо увредено дете, без значение пол или каквото и да е, те просто го умъртвяват и на това му се вика естествен подбор, който правят и някои животни доколкото знам...
Това наизуст ли го говориш или можеш да ми покажеш статии по въпроса. Моите скромни разследвания по въпроса включват различни критерии за умъртвяване. Ще ми е интересно да погледна на какво си се натъквал(а)
Като ще съм "Драскач", поне да драскам с нокти... ;)
Аватар
leia_loves_cats
Драска само дивани

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот Zahariev » 18 Ное 2010, 11:33

leia_loves_cats написа:
FMI написа: Но при въпросните племена, ако се роди видимо увредено дете, без значение пол или каквото и да е, те просто го умъртвяват и на това му се вика естествен подбор, който правят и някои животни доколкото знам...
Това наизуст ли го говориш или можеш да ми покажеш статии по въпроса. Моите скромни разследвания по въпроса включват различни критерии за умъртвяване. Ще ми е интересно да погледна на какво си се натъквал(а)

Brazil :

http://www.telegraph.co.uk/news/worldne ... urial.html

The Tapirapé indigenous people of Brazil allowed no more than three children per woman. Furthermore, no more than two had to be of the same .... If the rule was broken infanticide was practiced. The people in the Bororo tribe killed all the newborns that did not appear healthy enough. Infanticide is also documented in the case of the Korubo people in the Amazon.

Africa :

In Africa some children were killed because of fear that they were an evil omen or because they were considered unlucky. Twins were usually put to death in Arebo; as well as by the Nama Hottentots of South West Africa; in the Lake Victoria Nyanza region; by the Tswana in Portuguese East Africa; among the Ilso and Igbo people of Nigeria; and by the !Kung Bushmen of the Kalahari Desert. The Kikuyu, Kenya's most populous ethnic group, practiced ritual killing of twins. If a mother died in childbirth among the Ibo people of Nigeria, the newborn was buried alive. It suffered a similar fate if the father died

За животните :

Although human infanticide has been widely studied, the practice has been observed in many other species of the animal kingdom since it was first seriously studied by Yukimaru Sugiyama. These include from microscopic rotifers and insects, to fish, amphibians, birds and mammals. Infanticide can be practiced by both males and females.

Като цяло ето я статията за infanticide-a. http://en.wikipedia.org/wiki/Infanticide#Africa

Ето я и информацията за бебешкото жертвоприношение : http://en.wikipedia.org/wiki/Child_sacrifice

Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Мнениеот FMI » 18 Ное 2010, 13:35

Никога не говоря на изуст Аз! Гледах го по НГ преди доста време и едва ли мога да намеря точно този материал... Но гледам че колегата се справя достатъчно добре ;) Друго си е да знаеш английски... а и да знаеш какво да търсиш ;) Но в крайна сметка фактите са си факти! Някой ако иска може и да го преведе за простосмъртните...

Аватар
FMI
Плиний Стари

Мнениеот leia_loves_cats » 18 Ное 2010, 13:51

FMI написа:Никога не говоря на изуст Аз! Гледах го по НГ преди доста време и едва ли мога да намеря точно този материал... Но гледам че колегата се справя достатъчно добре ;) Друго си е да знаеш английски... а и да знаеш какво да търсиш ;) Но в крайна сметка фактите са си факти! Някой ако иска може и да го преведе за простосмъртните...

Той хубаво го е намерил, но
в първият цитат се говори за брой деца, които се полагат на жена. Не за това дали ги убиват понеже са болни - просто дали са повече от бройката. Имам някакъв спомен, че от тези три деца не повече от две могат да са момичета, но може да се бъркам с друго племе. После се говори за убиване, ако не изглеждат достатъчно здрави. После се говори просто за "Infanticide" - без да се казва на каква база се извършва убийството.

Във втория цитат отново не се казва как се решава, че са "bad omen" - не виждам как решавате, че е, понеже изглеждат болни. После се говори как близнаците са нещо лошо; и как ако новородено изгуби родител бива убивано в разни вариации.

Третия цитат говори за убийства на новородени сред животни.

Та да преговорим:

1. Ти твърдиш, че ри въпросните племена, ако се роди видимо увредено дете, без значение пол или каквото и да е, те просто го умъртвяват

2. Аз отговарям: "Моите скромни разследвания по въпроса включват различни критерии за умъртвяване"

3. Zahariev поства три цитата, в които само един е примера за умъртвяване на новородено, което не изглежда здраво, а другите са примери именно на "различните критерии", за които споменах аз.

4. Ти казваш "Никога не говоря на изуст Аз! Гледах го по НГ преди доста време и едва ли мога да намеря точно този материал... Но гледам че колегата се справя достатъчно добре"

... huh?
Аватар
leia_loves_cats
Драска само дивани

Мнениеот alter ego » 18 Ное 2010, 22:21

Както казват в ИФ може да има много култури, но има една цивилизация/цивилизованост. Има мултикултурни общества, но няма мултицивилизационни. Фрау Меркел оповести краят на мулти-пулти във Фатерланда...
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

Мнениеот FMI » 19 Ное 2010, 02:26

Алтер его, боя се че не разбрах нищо от това което казваш в последния си пост, но въпреки това мога да добавя, че няма нищо по нередно, неестествено, погрешно и прогнило от малоумната ни цивилизация, която ми се стори че се опитваш да възхваляваш... Тя е погрешна, разберете го! Сега дали другите са правилни или пък липсата им, аз не мога да кажа, но мога да кажа че нашата не е !!!

Лейла, благодаря за превода! Но не разбрах какъв е проблема с НГ(National Geographic) - възможно е да не го изписвам правилно на английски, но вярвам че разбираш за коя телевизия говоря. Искаш да ми кажеш че там лъжат или какво?

А това за пола ако те засяга като жена, само ще ти кажа че на много места се предпочитат деца от женски пол, защото после ги продават доста скъпо, за цели стада с нещо си, крави например... А мъжат е прецакан яко, да си купи жена... Нищо че те така или иначе се обичат в повечето случаи, просото мъжа винаги е прецакан... И в така възхваляваната ни цивилизация и извън нея, от каменната ера или там когато сме се появили и до дне днешен това никога не е било променено, независимо дали жените имат или нямат права и няма да се промени, освен към по-лошо за мъжа... Например вече мъжете май нямат права ;)

Аватар
FMI
Плиний Стари

Мнениеот leia_loves_cats » 19 Ное 2010, 07:52

FMI написа: че на много места се предпочитат деца от женски пол, защото после ги продават доста скъпо, за цели стада с нещо си, крави например... А мъжат е прецакан яко, да си купи жена... Нищо че те така или иначе се обичат в повечето случаи, просото мъжа винаги е прецакан...

Не, просто ти показах, че твоите "доказателства" всъщност доказаха моята теза - не казвам, че полът е единственият критерий - напротив. Просто има и други критерии, а ти тръгна с рогата напред, твърдейки, че "здравия вид" на новороденото е критерия в много племена - ми да, ама не.
После - хайде направи една справка за племената, които имат практика да си продават децата и в тези племена как вървят цените на момичета и на момчета и пак ще си говорим. Просто темата ми е интерес от доста време и честно казано не ми пука дали жените или мъжете са ощетени. Интересно ми е какви критерии има - толкова.

А и да - не съм Лейла, leila, леля, стринка или каквото ти хрумне. Ако исках да съм Лейла, щях да се регистрирам като Лейла. Просто отбелязвам.
Аватар
leia_loves_cats
Драска само дивани

Мнениеот Verka » 19 Ное 2010, 11:03

Zahariev написа:
За това казвам, че възприятията не могат да бъдат осъдени. Хората приемат възприятията на обществото, в което живеят. А то ги е създало поради дадени причини назад във времето.

Само да вметна, че аз продължавам съвсем съзнателно да си ги съдя, въпреки че го наричаме "култура" и въпреки че за тях е нормално, И Въпреки че гледам от моето възприятие.. :wink:
Аватар
Verka
Ние признаниехолиците..

Благодарил (а): 73 пъти.

ПредишнаСледваща

Назад към Светът