Турция се озъби на САЩ заради арменците

Модератор: Lord

Турция се озъби на САЩ заради арменците

Мнениеот Vintersorg » 12 Окт 2007, 14:55

Конгресът на САЩ прие решение да признае геноцида, извършен спрямо арменците през 1915 година от Турция. Тогава загиват около 1,5 милиона арменци. Едно чудовищно престъпление, сравнимо с ужасите на Втората световна война, но изпреварило я с няколко десетилетия. Както всеки нормално разсъждаващ човек би си помислил, това е едно съвсем редно решение, дори малко закъсняло с оглед на това, че са минали близо 100 години от зверските убийства.

Вчера обаче стана ясно, че Турция е реагирала остро на решението, а външният министър е нарекъл резолюцията " безотговорно решение”, което “ ще направи приятелските отношения между двете страни по-трудни" .

Днес лъсва новината, че премиерът на Турция е отзовал посланика си в САЩ и лаконично е изразил становището на своята страна по въпроса: “Ние няма да предупреждаваме, ние направо ще действаме.”

Изображение

Коментирах новината на блога си: http://joruel.blogspot.com/

В 21-ви век се намираме егаси, къде отиват тия ?! :evil:
Аватар
Vintersorg
най-голем

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Турция се озъби на САЩ заради арменците

Мнениеот Jamesmagno » 12 Окт 2007, 16:04

Vintersorg написа: “Ние няма да предупреждаваме, ние направо ще действаме.”

:shock:
How am I supposed to explain to my son why two men are getting married when I don't have a son and also who is this kid??
Аватар
Jamesmagno
The best things in life aren't things

Благодарил (а): 1403 пъти.

Мнениеот Калев » 12 Окт 2007, 16:50

А пък Буш се обяви против решението. Почти съм сигурен, че той обеща да работи за признаването на арменския геноцид в САЩ по време на предизборната си кампания за първия мандат. Реакцията на турчагите ме плаши, но никак не ме учудва. Те и Орхан Памук го съдиха, защото намери смелост да признае за зверствата, извършвани от сънародниците му. Ограничени {random псувня}... :pukeleft:

Агресивността на Турция в този случай може да е още един предупредителен знак за ЕС. Той повдига наболелия въпрос: “Има ли място Турция в евросъюза?”, но за разлика от друг път носи в себе си и категоричен отговор.
Много точно казано, напълно съм съгласен!
It's peanut butter jelly time!
Изображение
Аватар
Калев
Живее, за да пише

Мнениеот Дъждът върху лицето » 12 Окт 2007, 17:04

Калев написа:Те и Орхан Памук го съдиха, защото намери смелост да признае за зверствата, извършвани от сънародниците му.

взе ми думите от устата...
Nel silenzio che ci avvolge
sento che tu stai tremando
ed io ti accarezzo piano
con il palmo della mano,
con la mano nella mano mano.
Аватар
Дъждът върху лицето
Стенограф

Мнениеот Ira_dei » 12 Окт 2007, 18:40

Аз като арменец не мога да не се изкажа по темата(уча тюркология,хахаха).Турците няма да влязат в ЕС в близките 20 г предпдолагам.Тяхното безочие по арменския въпрос все някога ще секне...Когато Турция плати репарациите на арменците ще черпя! :lol:
http://upp-bg.org/ ---ТОВА Е ИСТИНАТА
Аватар
Ira_dei
Баварец по душа

Мнениеот Berserker » 12 Окт 2007, 20:41

Ira_dei написа:Аз като арменец не мога да не се изкажа по темата(уча тюркология,хахаха).Турците няма да влязат в ЕС в близките 20 г предпдолагам.Тяхното безочие по арменския въпрос все някога ще секне...Когато Турция плати репарациите на арменците ще черпя! :lol:

Дам. Освен Турция реагира като ощипана мома, но ще й мине. По един или друг начин, да не говорим че и ЕС ще я критикуват...
Изображение

Изображение
Аватар
Berserker
Легендарен флуудър

.

Мнениеот kotio » 12 Окт 2007, 22:07

Но година преди арменския геноцид в Турция има български геноцид ... ние явно сме позабравени, но пък то не е много хубав повод за съревнование! Под натиска на ДПС БЪЛГАРИЯ НЕ ПРИЗНА АРМЕНСКИЯ ГЕНОЦИД, а за българския не се говори!
Но ако Турция плати репарациите за българите от Беломорска Тракия (по силата на слючен и все още в сила договор (за момента малко над 10 милиарда долара), обещавам и аз да почерпя!!!
kotio
В началото бе словото

Мнениеот melestorm » 13 Окт 2007, 00:34

За мен бонбонки лукче и рахат локум.
п.п.Ако няма, тогава пишмание.
Рядко съм в този форум, търсете ме във Фейсбук.
melestorm
Пишете, о, братя

Мнениеот АРМЕНКА » 13 Окт 2007, 12:00

Турция ще признае арменския геноцид точно тогава когато евреин влезе доброволно в газова камера..а тоест НИКОГА !
Ей точно заради пустия им мюсюлмански инат НЯМА ДА ВЛЯЗАТ СКОРО В ЕС !
Изображение
Аватар
АРМЕНКА
странна птица

Мнениеот Blood Countess » 13 Окт 2007, 12:24

АРМЕНКА написа:Ей точно заради пустия им мюсюлмански инат НЯМА ДА ВЛЯЗАТ СКОРО В ЕС !

Дали?... Стойте и гледайте. Това са последиците от многогодишния ни "оздравителен" сън. Завивахме се презглава, оставяйки нещата около нас просто да се случват, без да вземем някакви мерки относно намесата на Турция във вътрешните ни работи. Не само ние проспахме този приод. Затова сега сме на това дередже!!
"Do you know, Gabriel, that the path to Hell is lined with poppies? Lovely little red flowers, and they bloom all year round."

I swear I'm not the devil though you think I am...
Аватар
Blood Countess
Resurrected

Благодарил (а): 39 пъти.

Мнениеот Калев » 13 Окт 2007, 12:41

It's peanut butter jelly time!
Изображение
Аватар
Калев
Живее, за да пише

Мнениеот АРМЕНКА » 13 Окт 2007, 14:44

Айдеееее,и тука стана расистка тема,пак ще има да се дърпаме като парцаливи котки кой прав,кои крив !
Преди да се е започнало,моля за внимание,че кака Крематори вече ни сапуниса едно хубаво заради подобни изявления в една друга тема,и силно се съмнявам,че ще направи изключение и тука.Затова призовавам към изкавзането на факти ,а не лични мнения,защото ще има да се караме до догодина по това време. Благодаря за вниманието :lol:
Изображение
Аватар
АРМЕНКА
странна птица

Мнениеот Berserker » 13 Окт 2007, 17:06

Засега не ви и избило на расизъм, така че спокс.
Изображение

Изображение
Аватар
Berserker
Легендарен флуудър

Мнениеот Joker » 13 Окт 2007, 18:07

Мисля, че засега резолюцията е приета само в парламентарната комисия, а още не в Камарата и въпреки това турският вопъл е толкова силен!
За "разорението на тракийските българи" всичко е ясно и може да се прочете. То е 2-3 години преди арменския геноцид и турците там "репетират".
На Турция просто не й е мястото в ЕС, защото е азиатска държава и нехристиянска. Затова и Израел няма място в него!
Темата не е расистка, защото в нея няма нищо против черната и жълтата раса. Предполагам не сте негри или китайци, например, а да ви кажа, че и аз не съм такъв... :wink:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот april » 24 Окт 2007, 16:16

Вече турците нападат курдите в северен ирак със самолети хеликоптери и войници.

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid= ... refer=home
april
В началото бе словото

Следваща

Назад към Светът