Убийството на Ирак - престъплението на века

Модератор: Lord

Re: Убийството на Ирак - престъплението на века

Мнениеот pora_e_priqtel » 25 Май 2008, 17:19

phoebe написа:Просто интелектуалните ми възможности се простират до тук и не мога да ти отговоря подобаващо ;)

...

Не че съм съгласен де.

Това последното ме изкефи :lol:
Аватар
pora_e_priqtel
Гурбангули Бердимухамедов

Благодарил (а): 305 пъти.

Мнениеот Boromir » 25 Май 2008, 17:46

Jamesmagno написа:
Boromir написа:@Иван - изчерпването на петрола и това дали той ще е така необходим в близко или не толкова близко бъдеще не е проблемът, който засягам.

Очевидно. Н, форумът, освен място за спорове, е и място за изказване на мнение. :D

Тъй, прав си, обаче цитирайки моето мнение, ти му отговаряш. И понеже отговаряш на нещо, което аз не съм поставил като въпрос, аз сметнах за необходимо да поясня какво имам предвид. Пък и аз в известна степен споделям надеждата ти, че изкопаемите горива ще започнат да отстъпват по-сериозно. Засега обаче изгледите са слаби.

Но ако се съди по броя хора, които и една дума не са разбрали от мнението ми, почвам да се чудя дали аз не съм объркал нещо. И понеже това не е възможно в случая, грешката явно си е у тях. Извод - аз се усмихвам тъжно-състрадателно, поклащам глава, пускам си Стинг и се надявам без много енергия самозваните капацитети да започнат да мислят, да четат и анализират. Кога ли...
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот pora_e_priqtel » 25 Май 2008, 18:04

Брей, гледай само да не се задавиш от самовъзхищение.
Аватар
pora_e_priqtel

Мнениеот Boromir » 25 Май 2008, 18:11

Не мога да се отърся от усещането, че нещо у мен те смущава. Някакъв проблем ли има?
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Мнениеот pora_e_priqtel » 25 Май 2008, 18:13

Нищо лично, просто последните ти два поста в стил "какво ви обяснявам аз на вас, като сте твърде тъпи, за да ме разберете" ми се сториха малко странни. Иначе с голяма част от нещата, които си написал съм съгласен, с някои не съм, но ще коментирам малко по-късно, защото сега трябва да излизам.
Аватар
pora_e_priqtel

Мнениеот Boromir » 25 Май 2008, 18:21

Аз никого не приемам по презумпция за тъп. Всеки, който изглежда смешен и неосведомен, без значение дали спори с мен или не, изглежда така заради собствените неща, които е надробил, не заради мен, мненията ми или начина им на изразяване.

Но когато ми предлагат глупости вместо аргументи, и когато зле прикрита повърхностна интелигентност струи зад високопарни фрази и непокрито самочувствие, се дразня. И съм рязък. Но това никога не е незаслужено.

Не става дума за тази тема, говоря по принцип. Когато човек се кани да води дебат, спор, дискусия на малко по-сериозна тема от "Какво ядохте миналата Коледа?", е добре да знае какво да говори и да е подготвен. Иначе става смешен.
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Мнениеот pora_e_priqtel » 25 Май 2008, 18:40

Тук съм съгласен. За съжаление обаче забелязвам, че дори интелигентни хора не се справят със задачата на воденето на спор и залитат в лични нападки или се хвърлят в крайности и генерализации, вместо да вникнат в чуждата гледна точка. Нищо не им пречи да вникнат и без да я приемат, но за съжаление много хора расъждават на принципа "щом не си (съгласен) с мен, значи си срещу мен".

Та в резултат на горните ми разсъждения стигнах до извода, че е необходима по-голяма търпимост, или ако искаш го наречи снизходителност между спорещите.
Аватар
pora_e_priqtel

Мнениеот Joker » 28 Май 2008, 20:46

толерантност....
мултиперспективност...
политическа коректност....
(двуличие)...
(лицемерие)...
:bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce:
Joker
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Boromir » 28 Май 2008, 20:49

Joker написа:толерантност....
мултиперспективност...
политическа коректност....
(двуличие)...
(лицемерие)...
:bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce:

Именно. Историците знаят :thumbleft: :thumbleft:
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Мнениеот Joker » 28 Май 2008, 20:54

Еми, нищо ново под слънцето, ако се абстрахираш от конкретиката.
така и в Ирак, а и на доста други места по света. Докъдето стигне ръката... :wink:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот Boromir » 28 Май 2008, 20:59

"...и ръката Му ще отдаде всекиму дължимото..."

Дребното усложнение и нововъведение от последните конфликти е, че са замесени все повече народи, етноси, уотевър и после оправянето на кашата става малко по-трудно и отсрочката до следващата каша малко по-къса.

Един от най-очевидните ефекти на глобализацията е, че вече наистина всеки може да воюва срещу всекиго - каква по-голяма свобода от това?! :lol: :lol: :lol:
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Мнениеот Joker » 28 Май 2008, 21:02

Само с последното не съм съгласен, освен ако не броиш и мръсните войни чрез службите за сигурност, разузнаване, контраразузнаване и т.н. Малките не могат това, което могат големите. Винаги е било така.
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот Boromir » 28 Май 2008, 21:11

О, аз не говоря за война с конвенционални средства. Имам предвид тероризъм и да, точно битките между служби за сигурност, агенции и прочие.

А "малките" имат едно средство за борба срещу "големите"... Всъщност две - жива сила и време. Но са доста ефикасни.

Именно тези два недооценени фактора спънаха американците във Виетнам и сега ги спъват в Афганистан и Ирак. Фанатиците винаги са в пъти повече от куршумите въпреки усилията на американския военно-промишлен комплекс. :twisted: :twisted: :twisted:
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Мнениеот Joker » 28 Май 2008, 21:14

Малките винаги са можели при много усилия и добро желние да разкажат играта на който и да е от големите. Да, сега го правят в Ирак, после и другаде. Мисля, че ще има ново нападение на американска тертория. Просто е логично да има такова. Но дали ще могат да го организират.... :?
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот pora_e_priqtel » 28 Май 2008, 22:06

Както казва проф. Стефанов (цитирайки други хора де), слабите във военно отношение държави имат предимството, че могат да водят партизанска война, която изисква много по-малко средства.

А прави ли ви впечатление интересната тенденция държави да извършват военни действия на територията на други държави без да им обявяват война и без да имат разрешението им? Визирам Турция и операциите й срещу кюрдите в Северен Ирак.
Аватар
pora_e_priqtel

ПредишнаСледваща

Назад към Светът