Пазаруване от Интернет

Какво обичате да правите в свободното си време? Къде обичате да излизате?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Пазарувате ли от Интернет?

1.Да.
24
39%
2.Рядко.
26
42%
3.Не знам изгодни магазини.
0
Няма гласували
4.Не.
12
19%

Общо гласове : 62

Пазаруване от Интернет

Мнениеот allshallperish » 29 Окт 2009, 12:00

Пазарувате ли от Интернет или все още си обикаляте по магазините в София/България? Влизате ли в сайтове като ebay.co.uk, amazon.com, strawberrynet.com, dealextream.com и etc ?
Тук можем да обсъждаме нещата, които сме си купили или ни се иска да си купим, но не знаем от къде. Аз самата съм натрупала доста опит, така че ще ми е приятно да ви помагам :) .
...and I find it kind of funny, I find it kind of sad, dreams in which I'm dying are the best I've ever had.
Аватар
allshallperish
Alter Schwede

Благодарил (а): 113 пъти.

Re: Пазаруване от Интернет

Мнениеот Търговецът на кристал » 29 Окт 2009, 12:16

Мисля, че трябва да има отговор: "да, когато не мога да намеря нещото в България/познатите ми магазини/уотева." Поне за мен отговаря най-точно - някоя книга, диск, плоча, нещо, което няма как да открия тук... Иначе - не, предпочитам да го видя и пипна, когато е възможно. Поради тази причина и не си купувам дрехи от нета - 2 пъти съм си поръчвала от ларедут :lol: (нали няма човек, който още не знае що е то? :lol: ) и, в интерес на истината, съм много доволна (с изключение на един бял панталон, в който направо се влюбих, а като пристигна и го видях, беше.... ужасен, веднага го подарих на една мацка, която го хареса). Въпреки това обаче подхождам с известно недоверие, когато става дума за дрехи/обувки, да речем.

И се разочаровах, защото преди време си търсих тениска на Smokie - и нямаше. Ама ни-къ-де. Та явно ще си поръчвам да ми щамповат, само да стигна до това, че в момента не е сред най-важните задачи.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 29 Окт 2009, 12:19

По принцип пазарувам, но когато се отнася до неща, които не мога да намеря в реален магазин. Обикновено предпочитам да огледам стоката, да я тествам, ако става въпрос за някаква електроника, да разпитам продавача хубаво за нещата, които ме интересуват. Ако поръчвам по интернет и се окаже, че нещо не е като хората, процедурата по fix-ването му (връщане, поправка, заменяне с ново) е доста по-сложна.

Иначе пазарувам предимно китайско :mrgreen: и пица понякога. И от Гет.бг, това е сайт, на който имам доверие от години и досега винаги са били изрядни. Майка ми, например, откакто се научи да борави с интернет, започна да жъне интернет-книжарниците, вместо да си играе да се разхожда до обикновена книжарница. Но трябва да призная, купуването на книги от интернет е изключително удобно.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот Cecilia Lisbon » 29 Окт 2009, 12:28

Много ми се ще да си поръчвам парфюми от Strawberrynet и Fragrancex, толкова по-изгодно е! Но някак все не се наканвам. :roll:
(allshallperish, сега пак ми влезе мухата! :lol: )
Cecilia Lisbon
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 121 пъти.

Мнениеот allshallperish » 29 Окт 2009, 12:31

Търговец, и аз не мога да открия такава тениска, но обещавам да се поровя. За Ларедут - да, не смятам, че има човек, който да не знае за този сайт :mrgreen: . Но в него най-изгодно е да се пазарува по намаленията или с кодове, които ти смъкват да речем по 20евро от цената. Кодовете са безплатни :drunken: . Купих едно яке за 40лв от този сайт, докато в България струват по 100... Освен това получих безплатен сешоар и безплатна доставка :flower: . От ибей съм си поръчвала вече също сума работи, които ми излязоха адски изгодно, а за мен това си е важно. Тук давам примерно 10лв за китайски боклук, а от ибея за 10лв мога да си купя нещо марково и нещо което ще ми хареса, а няма да го купя е така, защото ми се налага.
Така де, ако си търсите нещо, споделяйте тук :flower: . Аз лично в момента съм на вълна "Мислене на коледни подаръци", любимата ми част от годината :cheers:

Мерцес, ако все пак се навиеш да поръчаш, мога да те свържа с поне двама човека, които поръчват от там и не взимат комисионни :) . Ако нямаш карта и не ти се занимава да се регистрираш разбира се.

Специално за Мерцес давам този сайт:

www.parfum-bg.com

:flower:
...and I find it kind of funny, I find it kind of sad, dreams in which I'm dying are the best I've ever had.
Аватар
allshallperish
Alter Schwede

Мнениеот allshallperish » 29 Окт 2009, 12:41

Колкото до книги много е изгодно да си пазаруваш от

http://www.booktrading.bg/

Понеже цената на доставката е смешна.
Аватар
allshallperish
Alter Schwede

Мнениеот fak » 29 Окт 2009, 12:55

ми аз предпочитам по интернет всъщност

с една особеност - плащам на място...
така съм по-сигурна

книги, парфюми, мебели, и т.н.

и съм все доволна :)
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Благодарил (а): 943 пъти.

Мнениеот Smoking Mirror » 29 Окт 2009, 13:07

аз пазарувам от амазон от време на време, ама това са все книги, дето няма как да ги намериш в българия :р
Peace is a lie. There is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
Аватар
Smoking Mirror
Robot Unicorn Sith

Благодарил (а): 177 пъти.

Мнениеот allshallperish » 29 Окт 2009, 13:10

фак, мебели пък от къде си взимаш :) ?
Аз ако можех да си взимам мебели от ибея /а то може/, щях да се родя :mrgreen:

Ето още едно малко зарибяване на страшни цени:

http://www.fragrancedirect.co.uk/

Доставката е с Роял Еърмейл, цената е 1.95паунда. Подробности за доставката:
http://www.fragrancedirect.co.uk/Delive ... e/delivery
Аватар
allshallperish
Alter Schwede

Мнениеот Zahariev » 29 Окт 2009, 17:16

Само неща, които не мога да открия тук, което е доста рядко.
"Подвижните пазари" за книги много често ми вършат по-добра работа от Интернет :)

The names of the future are stamping of impatience.
Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот Scarface » 29 Окт 2009, 19:28

Главно дрехи си купувам от нета. Тук-таме се намира и по някоя добра офертичка за парфюмчета :drunken:
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Благодарил (а): 130 пъти.

Мнениеот allshallperish » 29 Окт 2009, 20:41

Scarface виж тоя parfum-bg.com :salute:
Аватар
allshallperish
Alter Schwede

Мнениеот Scarface » 29 Окт 2009, 20:50

Знам го, да :wink:
..... му, скоро намерих Old Spice в български сайт с поръчка онлайн, ама нямаше в наличност :o
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Благодарил (а): 130 пъти.

Мнениеот jr_flex » 01 Ное 2009, 20:22

Малко са сайтовете /особено в България/, от които може да се пазарува онлайн, в болшинството от тях преобладават измамите, за това лично аз много рядко се доверявам на услугите им, а и много зависи от това какво искаш да пазаруваш- особено ако става въпрос за дрехи или парфюм е абсурд да се доверя на онлайн магазин.
http://www.managerteams.com - български онлайн футболен мениджър
http://prepishi.com - лекции,пищови,реферати,теми,есета, дипломни,курсови работи и други учебни помагала
http://agency-angel.com/bg/index.html - организация на сватби,партита, рождени дни, празници, годишнини и други
jr_flex
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Vaskes » 01 Ное 2009, 21:13

Аз само музикални дискове съм поръчвал по нета, по пощата с наложен платеж.

Книги не се кефя да си взимам онлайн, както каза Мила от книжарницата е много по-яко.
А в Amazon като си харесам някоя книга или диск, дето ги няма тука, все се оказва, че могат да се поръчат само чрез Amazon Marketplace, откъдето пък не правят доставки до България.

Пък друго не пазарувам не само по интернет, ами изобщо. :lol: На "шопинг" за дрехи, парфюми и пр. излизам сигурно веднъж годишно. :lol:
Аватар
Vaskes
Gin Soaked Boy

Благодарил (а): 5 пъти.

Следваща

Назад към Хоби и Забавления