Само на мен ли ми се струва НЕ нормално???

Какво обичате да правите в свободното си време? Къде обичате да излизате?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Само на мен ли ми се струва НЕ нормално???

Мнениеот couldy » 08 Сеп 2010, 20:32

Здравейте!
Чудя се с мен ли нещо не е наред, че ми пука какво ще работя УТРЕ, когато завърша? Аз съм студентка...вече трети курс и когато ходя на лекции все си мисля, че там не седим за да си губим времето, а за да предизвикаме малкото си мозък да работи. Четох някъде из форумите че "колега" искал да стане "човек" когато завърши....чудесно... и аз искам :))) и когато седя и слушам поредната лекция по управление и виждам колко несправедливо ме "управляват" на работа се опитвам да предизвикам дискусия с моите колеги, на което обаче.... те ми отговарят че нямало какво да се обсъжда, нямало за какво да си говорим...нямало смисъл да се оплакваме - всеки се спасява както може... и темата се приключва!!! Извинявам се ако и други мислят така, но аз не съм съгласна, че няма какво да се обсъжда по този въпрос, особено от хора които в момента излизат на пазара на труда, и че аз трябва да си мълча когато виждам какво става около мен. Наистина ли толкова много сме се изкривили, че дори в тази "институция" вече е забранено да се обсъжда положението в България... точно там където ни учат "как трябва да бъде" ? Надявам се някой по-разговорлив от моите колеги да каже - нормално ли е ние младите да се стремим да променим мисленето на по-възрастните, от които зависи нашето бъдеще... все още...! ... или трябва да се примирим с положението, да гледаме като "овце" и толкова.... Мерси предварително!
couldy
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Само на мен ли ми се струва НЕ нормално???

Мнениеот invisible » 08 Сеп 2010, 20:45

couldy написа: и когато седя и слушам поредната лекция по управление и виждам колко несправедливо ме "управляват" на работа се опитвам да предизвикам дискусия с моите колеги

това ако е само към колегите с лекции по управление си го пусни в подходящия подфорум .. ако е към всички няма да е зле да кажеш какво те навежда на мислите за несправедливостта понеже аз управление нямам пък си ходя доволен на работа та от моята камбанария несправедливости не се виждат :roll:
Изображение
Аватар
invisible
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 468 пъти.

Мнениеот Kristo » 08 Сеп 2010, 21:17

Аз от малко пишлеменце, казвам на хората кво да правят - и като не ме слушат, си берат последиците. Някои се научават да ми зачитат мнението, други - не. Но ако има гаф, той е изцяло в тяхна вреда, не в моя.

Кой както си го направи - ако има съвест, акъл или поне вяра в мене...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Armin^^ » 08 Сеп 2010, 23:33

couldy написа:Здравейте!
Чудя се с мен ли нещо не е наред, че ми пука какво ще работя УТРЕ, когато завърша? Аз съм студентка...вече трети курс и когато ходя на лекции все си мисля, че там не седим за да си губим времето, а за да предизвикаме малкото си мозък да работи. Четох някъде из форумите че "колега" искал да стане "човек" когато завърши....чудесно... и аз искам :))) и когато седя и слушам поредната лекция по управление и виждам колко несправедливо ме "управляват" на работа се опитвам да предизвикам дискусия с моите колеги, на което обаче.... те ми отговарят че нямало какво да се обсъжда, нямало за какво да си говорим...нямало смисъл да се оплакваме - всеки се спасява както може... и темата се приключва!!! Извинявам се ако и други мислят така, но аз не съм съгласна, че няма какво да се обсъжда по този въпрос, особено от хора които в момента излизат на пазара на труда, и че аз трябва да си мълча когато виждам какво става около мен. Наистина ли толкова много сме се изкривили, че дори в тази "институция" вече е забранено да се обсъжда положението в България... точно там където ни учат "как трябва да бъде" ? Надявам се някой по-разговорлив от моите колеги да каже - нормално ли е ние младите да се стремим да променим мисленето на по-възрастните, от които зависи нашето бъдеще... все още...! ... или трябва да се примирим с положението, да гледаме като "овце" и толкова.... Мерси предварително!

tl;dr

По принцип винаги студентите са били най-будната част от народа, но днес явно не е така. Аз нямам нищо против да изляза на някакъв протест, пък било то и за ташака, ама като гледам цялостната апатия, обзела народа и осъзнавам колко безсмислена ще е цялата инициатива.
Изображение
Аватар
Armin^^
Аз - ок, ти - Слабеев.

Благодарил (а): 45 пъти.

Мнениеот ники » 08 Сеп 2010, 23:38

Да ходиш на протест за ташака не те прави един от най-будните сред народа ;)
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Armin^^ » 08 Сеп 2010, 23:40

Човек, просто ми се скача и ми се пее по площади :Д. Не е ли яко като знаеш, че ти се чува гласът? Има много работи, за които бих излязъл на протест, честно. Но ако се организира нещо наистина масово, пак няма да го пропусна, независимо от това дали твърдо подкрепям инициативата или ми е все едно.
Изображение
Аватар
Armin^^
Аз - ок, ти - Слабеев.

Мнениеот Kristo » 08 Сеп 2010, 23:43

Armin^^ написа:Човек, просто ми се скача и ми се пее по площади :Д. Не е ли яко като знаеш, че ти се чува гласът? Има много работи, за които бих излязъл на протест, честно. Но ако се организира нещо наистина масово, пак няма да го пропусна, независимо от това дали твърдо подкрепям инициативата или ми е все едно.

Идеално!

Ше те пиша доброволец за сесията... една малкоуважавана, но ценна инициатива...

Сесия - ВСЕКИ МЕСЕЦ! Елате повече!
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 09 Сеп 2010, 00:06

couldy написа:нормално ли е ние младите да се стремим да променим мисленето на по-възрастните, от които зависи нашето бъдеще

В такива случаи ми идват две приказки на ума (а аз много си обичам поговорките, знаех ги с десетки още от дете.)
1. Старо куче нови номера не учи.
2. Бъди промяната, която искаш да видиш в света.

Мисленето на по-възрастните си е тяхното мислене, него трудно ще го измениш. То ще спре да съществува, когато си отиде и поколението, което го поддържа.
И другото е, че човек не може да разчита на другите да правят нещата вместо него, всеки трябва да се задейства сам за себе си. И едва тогава да търси съмишленици. Ти явно не ги откриваш сред колегите си - тогава потърси някъде другаде. На мнение съм, че не всички са създадени да умеят да решават обществените проблеми и да са добри лидери и подходящи за управници на една държава. Аз не съм от тези хора и затова максимумът, който мога да предложа от себе си, е безусловна подкрепа за нечия кауза. Явно доста други са като мен.

По-лошо би било, ако се юрнем да членуваме в политически партии и да се кандидатираме за важни позиции, за които хич не ни бива :lol:
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот Equilibrium » 09 Сеп 2010, 01:48

Аз съм развълнуван, че има друг фен на humon comics във форума.
Аватар
Equilibrium
копеле на света

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот Armin^^ » 09 Сеп 2010, 09:45

Equilibrium написа:Аз съм развълнуван, че има друг фен на humon comics във форума.

Internet brofist :D.
Изображение
Аватар
Armin^^
Аз - ок, ти - Слабеев.

Мнениеот Ksto » 17 Сеп 2010, 15:24

Какво по-точно искаш да промениш?

Аз например не съм доволен от начина на преподаване на един специален преподавател и мисля да се обърна до съответните органи в СУ да разучат въпроса и да го махнат.

Ето, че правя нещо.

Ти какво правиш?

Ако си недоволна от работата си- потърси си нещо по-добро. Рови денонощно в джобс-а, пращай CV-та и ще си намериш друго нещо. Не можеш да очакваш ръководството ти да се промени, за да ти изнася на теб.

Ако си недоволна от университета си- опиши забележките си и дай предложения за промени- има си органи, има си Декани, направи нещо повече от това, да търсиш с кого да споделиш проблемите си.

Ако си недоволна от управляващите на страната, свържи се с хората в СУ, които организират протестите. Не знам кои са, но предполагам са студентския съвет. Стани член, бори се да ти чуят мнението. Организирай ти протест.

Това е

:wink:
Аватар
Ksto
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 5 пъти.

Назад към Хоби и Забавления