"Magic: The Gathering" и други TCG

Какво обичате да правите в свободното си време? Къде обичате да излизате?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

"Magic: The Gathering" и други TCG

Мнениеот Ангел » 24 Сеп 2010, 10:39

Темичка, където да си обсъждаме този тип игри, без да спамим из другите :-)
Anything goes: карти, картинки, тестета, коментари, новини, въпроси и отговори, търся/предлагам (карти)... Но САМО ТУК.
Още, много моля да се въздържате от презрителни коментари (да речем че пиперливият хумор е на ръба на приемливото), по отношение на която и да е игра и/или нейните фенове/играчи!

Забавлявайте се!
Ангел
Животът е твърде кратък, за да си позволяваш да го разхищаваш в неща, които не ти носят удоволствие.
[Покажи] Спойлер: Offspring
Running down a spiral
with the light of better men,
shouting: "PROGRESS IS SURVIVAL!",
take one last look and see me...
„Пий повече!“ „НЕ МИ Е ДОБРЕ.“ „Този ПЕТЪК няма да свърши!“
ФАРА!!!
Аватар
Ангел
Socially Awkward

Благодарил (а): 339 пъти.

Re: "Magic: The Gathering" и други TCG

Мнениеот RadoRado » 24 Сеп 2010, 11:43

С един приятел спечелихме безплатни декове и разкъкахме така 20-30 игри.
Даже отидохме в кв. Стрелбище да видим комюнитито и да цъкнем в турнира, НО
комюнито се оказаха доста затворени дебили. Аз лично се разочаровах ;)
Гейм Дизайн, Gamificiaton, Манипулация :) - http://game-craft.com/blog/
Аватар
RadoRado
Пишеща машина

Благодарил (а): 40 пъти.

Мнениеот Crippled Alice » 24 Сеп 2010, 12:15

аз имам въпрос: наистина ли цената на карта може да достигне до 80 лева?! (или повече)
Аватар
Crippled Alice
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 853 пъти.

Мнениеот Scarface » 24 Сеп 2010, 13:34

RadoRado написа:С един приятел спечелихме безплатни декове и разкъкахме така 20-30 игри.
Даже отидохме в кв. Стрелбище да видим комюнитито и да цъкнем в турнира, НО
комюнито се оказаха доста затворени дебили. Аз лично се разочаровах ;)

Винаги съм се отвращавал от тва къмюнити. Разни гнусни хорица, които висят там 24/7 и с тва се изчерпва социалния им живот :(
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Благодарил (а): 130 пъти.

Мнениеот Bragi » 24 Сеп 2010, 14:46

RadoRado написа:комюнито се оказаха доста затворени дебили. Аз лично се разочаровах ;)

Е, ти к'во си очаквал? :?
Look at the odds as a challenge
Аватар
Bragi
The Allbrother

Благодарил (а): 325 пъти.

Мнениеот RadoRado » 24 Сеп 2010, 16:50

The Stig написа:
RadoRado написа:комюнито се оказаха доста затворени дебили. Аз лично се разочаровах ;)

Е, ти к'во си очаквал? :?

Честно казано очаквах разни весели хора, които играят за кеф, пият бира и си говорят на интересни теми.
А едва ли не щеше да се стигне до бой м/у играчите :shock: Пък и като питах дали може да се запишем за турнира, админа ни изгледа пренебрежително и толкоз.

Но играта наистина си заслужава :) Пък и се влага доста мислене в нея.
Гейм Дизайн, Gamificiaton, Манипулация :) - http://game-craft.com/blog/
Аватар
RadoRado
Пишеща машина

Благодарил (а): 40 пъти.

Мнениеот invisible » 24 Сеп 2010, 16:52

хаха това някаква секта от големи ще да е :lol:s
Изображение
Аватар
invisible
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 468 пъти.

Мнениеот Smoking Mirror » 24 Сеп 2010, 21:57

Комюнитито е голямо (поне на меджик) и не са затворени дебили, само дебили. Може би до известна степен комплексирани дебили с чувство на елитаритистчно превъзходство спрямо останалите, ама само някои от тях.

Цените на картите могат да стигнат далеч над 80 лева.

Ангеле, рли, няма необходимост от такава тема на тоя форум. Само аз и ти сме играли някакви такива неща.
Peace is a lie. There is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
Аватар
Smoking Mirror
Robot Unicorn Sith

Благодарил (а): 177 пъти.

Мнениеот Ангел » 24 Сеп 2010, 23:58

@ RadoRado:
Виж, не знам какъв момент си улучил (може да си засякъл доктора там, което определено може да е довело до неприятни сцени, особено преди момента, в който започнаха да му игнорират поведението), но то ще да е било изключение... Днес примерно, на турнира, от 18 участника, познавах таман четирима... През целия турнир всички помагаха на новаците при разиграванията и между игрите, обяснявахме правила, последователности, защо така, а не иначе... Дори Старши ( :salute: ) подари една игра на едно девойче с тесте, абсолютно несравнимо с неговото (я имаше карти за 20 лв. в него, я не), като й обясни как да си използва "уменията" на картите и как точно да го атакува... Никой не направи проблем за разни нелегални във формата карти из тестетата на новичките, за пропуснати (иначе съществени) моменти, за връщане на изигравания... Беше много весело :-) Даже турнира беше спечелен от едно от трите момичета, което набързо ме опука, заедно с още 4 човека (е, вярно - с доста помощ от публиката и с тесте назаем, но все-пак това й беше първият турнир <доколкото знам>).
Сега, при по-сериозни турнири, нещата са малко по-различни и там никой никому не цепи басма, но те са относително редки... Но това никак не значи, че утре, няма да сме на сериозен турнир, организиран в пицария, където (за разлика от клубовете, които не могат да си го позволят) всеки ще може да си пийва биричка, да хапва пица, да си пуши (ако иска) и да играе съвсем спокойно и с кеф карти... Ти остави, че ще може, ами в самата входна такса (50 лв.) влизат продукти за 48 лв. + 5 лв. консумация... Бира, пица, карти и 40+ човека с поне един общ интерес, които непрекъснато ръсят бисери... "Комюнитито" си е чук :lol:

@ Crippled Alice:
Има карти с пазарна цена и по 0.5 лв., а има и такива, които вървят и по $2000+ (класическият пример е [url=http://www.cardkingdom.com/catalog/item/64017]Black Lotus[url])... Последните са с предимно колекционерска стойност, спокойно - от тях в България няма. Най-скъпото (освен това, единствено и безславно отпаднало) тесте на националното беше на стойност $825... Аз пък завърших 13-и (с равни точки със 7-мия :-Р ) с тесте на стойност $150, като нито една от тях не е купувана, ами са отваряни случайно, разменяни са за други карти, вземани са назаем... Да, трябва някаква начална инвестиция, но тя е предимно от време, ентусиазъм и добро отношение към другите играчи :-)

@ Scarface:
Любопитно ми е, как си добил това впечатление - моля те, сподели! Може и на ЛС.

@ invisible:
Теб шега ти се струва, ам' най-възрастният играч е на 40+ :lol: ;-) Има от всички възрастови групи, но средната възраст, според мен, е в интервала 22-28... Играта е сложничка и не е точно детска... ;-)

@ Smoking Mirror:
Какво да ти кажа - всички побарават меча на Камал, преди съществен турнир :lol: Вярно е, че някои са по-темерутести от другите, но така е навсякъде... Още повече, никой не се е засилил да става следващия Кай Буде, че да го приема като нещо повече от игра, което моментално сваля доста от предпоставките да бъдеш зад...гадняр, ако не си си такъв по принцип...

Колкото до това, дали е нужна такава тема, или не, да го оставим на естествения подбор - или ще си потъне кротичко в забвение, или ще бъде наспамена и заключена, или (най-малко вероятното) ще вземе да се окаже полезна :-) "Който ни играи - ни пичели" ;-)

Пък, да ти кажа, аз нямам абсолютно нищо против да се съберем форумци и да поцъкаме EDH с бира и не-мазно мезе :drunken:
Животът е твърде кратък, за да си позволяваш да го разхищаваш в неща, които не ти носят удоволствие.
[Покажи] Спойлер: Offspring
Running down a spiral
with the light of better men,
shouting: "PROGRESS IS SURVIVAL!",
take one last look and see me...
„Пий повече!“ „НЕ МИ Е ДОБРЕ.“ „Този ПЕТЪК няма да свърши!“
ФАРА!!!
Аватар
Ангел
Socially Awkward

Благодарил (а): 339 пъти.

Мнениеот Illuminati » 25 Сеп 2010, 00:13

Аз познавах хора, които цъкаха това (в началото даже го мислих за компютърна игра, чак после разбрах, че било наживо с някакви карти). (BTW има и компютърна игра със същото име).

Тъй като на мен ми стана любопитно, някой ако може да опише на кратко в какво точно се състои играта (основни правила и т.н.), ама не много подробно, колкото за задоволяване на любопитството. :mrgreen:
Не бре, как ще се влиза с тройка в СУ... няма такова нещо :roll:
Facebook
Софтуерно Инженерство - 4 курс
Човек с колкото знания влиза в СУ, с толкова излиза. Само че получава диплома накрая.
Аватар
Illuminati
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Boromir » 25 Сеп 2010, 02:01

Smoking Mirror написа:Ангеле, рли, няма необходимост от такава тема на тоя форум. Само аз и ти сме играли някакви такива неща.

Георг, ще те ритна! Я ми виж аватара:

Изображение

Играл съм ЛОТР ТКГ от... колко да са, 8 години. С тебе - поне няколко от тия години. И ти да забравиш! :cry:

Ся за наказание няма да ти дам да подържиш в ръце Дъ Къмплийт Rise of Saruman сет, който след огромни усилия и маса инвестиции успях да събера. :geek:
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот Equilibrium » 25 Сеп 2010, 02:23

Меджик е яко, един приятел разцъкваше и аз покрай него, нищо особено обаче. Скъпичко излиза обаче, особено ако искаш нещо по-нестандартно като дек.

От другите ТСГ съм играл на WoW нещицата, даже ми подариха два дека. Малко ми е досадно обаче, писва ми бързо. Иначе е хубаво да си разцъквате приятели от време на време, имаме към 8-10 УоУърски дека + един специален за Магтеридон райд.

Странно как играя, като принципно мразя всичко свързано с УоУ и анти-социалната му политика като игра.
Аватар
Equilibrium
копеле на света

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот Bragi » 25 Сеп 2010, 03:20

Абе всичко много хубаво, играта изглежда интересна, ама само не мога да разбера, как ви дава сърце да харчите толкова пари за тия карти?
За 80те кинта, които давате за една карта, спокойно може да се вземе цяло тесте обикновени карти и мноооооого бира и да се лупа белот до посиняване
Look at the odds as a challenge
Аватар
Bragi
The Allbrother

Благодарил (а): 325 пъти.

Мнениеот invisible » 25 Сеп 2010, 07:51

Ангел написа:@ invisible:
Теб шега ти се струва, ам' най-възрастният играч е на 40+ :lol: ;-) Има от всички възрастови групи, но средната възраст, според мен, е в интервала 22-28... Играта е сложничка и не е точно детска... ;-)

аз под големи имах предвид надути :P
Изображение
Аватар
invisible
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 468 пъти.

Мнениеот Scarface » 25 Сеп 2010, 08:49

Ангел написа:@ Scarface:
Любопитно ми е, как си добил това впечатление - моля те, сподели! Може и на ЛС.

Едно бивше гадже живееше до тоя клуб и съм ги виждал почти всеки ден тия хора. Все едни и същи, когато и да мина покрай клуба, те все са там. Оттам си правя заключението, че едва ли са имали още много социални дейности :D
P.S. говоря конкретно за тоя клуб, не за абсолютно всички хора, които се занимават с тея карти
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Благодарил (а): 130 пъти.

Следваща

Назад към Хоби и Забавления