Тениски на СУ

Какво обичате да правите в свободното си време? Къде обичате да излизате?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Re: Тениски на СУ

Мнениеот alter ego » 28 Сеп 2010, 19:10

darky написа:
alter ego написа:Това със значките няма ли го официално? Аз имам поне три различни значки на СУ и вратовръзка с монограм... :)

еее.. къде ги дават тия, някой и 1 си нямаме. Я споделяй инфото от къде са ;р

вратовръзката си взех от книжарницата до ректорския кабинет, а значките ми ги подариха, защото знаят, че съм фен на СУ 8)
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

Мнениеот darky » 28 Сеп 2010, 20:56

реди 1 значка и на мен ;р
Изображение
Аватар
darky
metaphor

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот kori » 24 Ное 2010, 00:35

здравейте отново, не отворих нова тема, за да не спамя, но общо взето може да игнорирате поне моите мнения досега в нея и да четете от тук.

накратко: аз правя тениски. това ми е нещо като хоби и от скоро се опитвам да го превърна в не-мутренски и не-субсидиран-от-ес малък домашен бизнес. понеже има определени неща в су, които ми харесват, исках да си направя най-вече за себе си тениска на университета, която да е в стил "ретро щатски колежански," понеже 1) ми харесва и 2) няма такива тениски (поне не на су и поне не доколкото знам). понеже както казах идеята е в крайна сметка да не си ги нося само аз, защото това не е дефиницията на не-мутренски бизнес, се допитах до мнения на хората тук и след известно мислене промених дизайна на нещо, което ще видите малко по-долу. това е мн близко до завършения вид на тениската, в смисъл, че едва ли ще променям коренно нещата от тук нататък. ако ви харесва ще се радвам да ви набавя, ако не - живи и здрави (моля да не ме псувате). тениската:
Изображение
(в тениската не е включен шоколадко с татуировки и голямо такова)

някои неща по дизайна:
основната идея е да е прост и изчистен. мисля, че го прави. не е малка, но не е нещо глупаво и крещящо от рода на i <3 sofia uni. дори някой може да се позамисли и почеше зад ухото, преди да разбере какво точно казва тази дреха. понеже повечето ми тениски са забавни (или поне на мен ми се иска да си мисля, че са такива), обмислях долу да пише 1888 - 2010 - щеше да се върже и със силните протестни настроения напоследък. в крайна сметка прецених, че май е по-скоро да си остане без час на смъртта.

понеже след предните картинки много хора казаха, че предпочитат кирилица: аз също си обичам азбуката, но както казах и преди, и сега, търся въпросния ретро-щатски-колежански "стил," който уви не мога да си представя постигнат с кирилица. избора на латиницата има и един малко скрит плюс, който не е търсен, но не е излишен: прави тениската напълно интернационална и подходяща за всякакви фестивали, еразмуси итн навън. според мен хората с тениски и блузони на университети, в които дори не са стъпвали, са най-малкото забавни и човек с тениска на су ще може, в евентуалния случай, в който бъде запитан "кво е тва на теб," да отговори с неща от собствения си житейски опит.

и като споменах блузони, ще има и блузони.

общо взето това е. ако сте прочели всичко - евала. това, че не смятам да променям коренно нещата, не означава, че не съм отворен към предложения, въпроси и разбира се критика. пийс аут
Аватар
kori
miles davis - so what

Благодарил (а): 11 пъти.

Мнениеот Lithium » 24 Ное 2010, 08:15

аааа много е добра :) Искам такава !!!
Here come the bass, thunder in the guts
Rock you till you can't stand
Now the guitar speaks, gonna drive you nuts
Power under your hand

Rock out!
Rock out!
Rock out!
Аватар
Lithium
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 906 пъти.

Мнениеот KeineSonne » 24 Ное 2010, 09:29

Идеята ми харесва, стилът на щампата - не.
+ не бих си взела мъжка тениска, защото не са ми удобни.
Ако правиш женски модел, ако отпред е с кирилица "Софийски Университет", може със същия шрифт, за да е по-закачливо, на гърба английския надпис - бих си купила веднага.
Но предполагам, че няма да правиш такива промени, така че - за съжаление ще се въздържа :) успех
Изображение Изображение
Аватар
KeineSonne
you are a state of mind

Мнениеот Borisg » 24 Ное 2010, 12:12

Яка е тениската, ама не ми допада лично на мен това "U". Многозначно ми изглевда. По-яко ще бъде да е university :)
Аватар
Borisg
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 118 пъти.

Мнениеот Mushmul » 24 Ное 2010, 13:02

Да на мен също би ми допаднала повече ако пише "University", a не само U.
Идеята иначе е прекрасна. Аз също съм си мислела, колко е готино това и ние да имаме дрехи в този "ретро-щатски-колежански стил". :mrgreen:
Колко смяташ да струват тези тениски? Обмисляш ли варианти в различни цветове?
These are crazy days...

http://www.freerice.com
Изображение
Аватар
Mushmul
мушмулите се броят наесен

Благодарил (а): 378 пъти.

Мнениеот Ambrosio` » 24 Ное 2010, 13:05

kori написа:Изображение

На мен този вариант ми харесва повече. :geek:
Don't lose who you are, in the blur of the stars.
Аватар
Ambrosio`
It's so fluffy!

Благодарил (а): 186 пъти.

Мнениеот Mushmul » 24 Ное 2010, 13:08

Да, май да....само това EST...дали не е по-добре SINCE примерно :roll:
These are crazy days...

Изображение
Аватар
Mushmul

Мнениеот kori » 24 Ное 2010, 13:19

съвсем възможно е да има повече от един модел, а отделно всеки модел би могъл да се печата на различни цветове тениски и блузони. няма да крия, че на мен повече ми е на сърцето голямото у и по-малко university, но обмислям евентуално двете серии паралелно. благодаря за мненията и критиките досега, много сте полезни и мили, разбира се :)

колкото до цената, в момента продавам другите си тениски на 18 лева. надявам се, че това е някаква нормална и приемлива цена. качеството на самата материя е за мен поне изключително добро, не съм намирал сега по-меки тениски от fruit of the loom, мастилата, с които се прави ситопечата, също са много добри и издръжливи. освен това всяка тениска се опакова с много любов и мъничко естетика и включва доставка за републиката.
Последна промяна kori на 24 Ное 2010, 13:42, променена общо 1 път
Аватар
kori
miles davis - so what

Мнениеот Mushmul » 24 Ное 2010, 13:30

А може ли да кажеш, колко би струвала подобна тениска, или пуловер....
These are crazy days...

Изображение
Аватар
Mushmul

Мнениеот kori » 24 Ное 2010, 13:46

тва го написах и по-горе, ама се забавих, щото един ключар ми сменяше бравата и ми обясняваше, че ако някой иска да влиза с взлом, ще отключи по-бързо, отколкото аз със ключа. та:

колкото до цената, в момента продавам другите си тениски на 18 лева. надявам се, че това е някаква нормална и приемлива цена. качеството на самата материя е за мен поне изключително добро, не съм намирал сега по-меки тениски от fruit of the loom, мастилата, с които се прави ситопечата, също са много добри и издръжливи на носене, пране, общо взето всичко освен огън. освен това всяка тениска се опакова с много любов и мъничко естетика и включва доставка за републиката.

блузоните (с качулка и джоб) в момента се опитвам да ги сменя, защото от предната серия не ми хареса материята, а аз съм малко перфекционист в тази област, в смисъл, че си го правя аз и искам всичко да ми е тип топ и нещата да са такива, каквито аз бих носил и за които аз бих давал пари. така че докато не съм намерил и избрал нови производители за тях, не мога да дам цени, но ще е нещо от порядъка на 40 лева. отново се надявам да са нормални и приемливи цени на продукти, които според мен надвишават по качество доста от парцалките в мола.
Аватар
kori
miles davis - so what

Мнениеот Mushmul » 24 Ное 2010, 13:55

Благодаря за изчерпателния отговор. :mrgreen: Когато всичко около тениските (а и пуловерите) е готово пиши и с радост ще си поръчам :P
These are crazy days...

Изображение
Аватар
Mushmul

Мнениеот inc » 24 Ное 2010, 18:28

В случая мисля, че въпросът с цветовете касае по-тясно самите щампи; цветни тениски е ясно, че се намират под път и над път. :D
И според мен има какво да се пипне по дизайна - примерно пропорцията в последния модел. (щампата, не това, дет' не влиза в поръчката :mrgreen: ) Можеш да направиш някакъв синтезиран вариант на 2та показани варианта, според мен би се котирал повече. Стига да не ти излезе малко претрупано. Това с голямото У ми допада, но бих си я взела като краен компромисен вариант по-скоро. :D

И да - присъединявам се към въпроса за дамски модел. И да допълня питанката - можеш ли да гарантираш качеството на щампата в/у еластична дреха? Или ще се нацепи като се поопъне? :mrgreen: И ако не става или просто не планираш дрехи специално за момиченца, как вървят размерите на тениските? :scratch:
Creating memories...
Nankuranaisa.
Аватар
inc
just old

Благодарил (а): 650 пъти.

Мнениеот Crippled Alice » 24 Ное 2010, 18:39

аз само не разбрах защо отричаме кирилицата? :(
Аватар
Crippled Alice
Легендарен флуудър