Всичко за маникюра

Какво обичате да правите в свободното си време? Къде обичате да излизате?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Всичко за маникюра

Мнениеот Pisobella » 14 Окт 2010, 22:00

Така де - кефи ме като цяло :)
Декоративен маникюр, ноктопластика, всякакви производни :)
С голям кеф си рисувам и ми е адски забавно като цяло :) И ако не си харесвам лака се чувствам доста некомфортно понякога :lol: :lol: :lol:

Някой да се занимава, да го работи или просто да му е интересно? :) Да има изкуствен маникюр или просто да се грижи за ноктите си? :)
Изображение
"Искам да мога да накарам светлината да разказва истории в тъмното."
click me !! ---> http://z0r.de/63
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Благодарил (а): 128 пъти.

Re: Всичко за маникюра

Мнениеот MidwinterSun » 14 Окт 2010, 22:41

Ами аз по принцип не понасям нищо от декоративната козметика, което по някакъв начин вреди на нормалното и здраво състояние на организма. В този смисъл не мога да си представя някога да си направя ноктопластика, както и... хм... усещането е като стържене на пирон по стъкло - когато ноктите ми започнат да пожълтяват заради постоянното използване на лак. Респективно, това се случва рядко :lol:

Обичам безцветните заздравители.
Обожавам различните изящни рисунки по ноктите. Да ги гледам, защото не са подходящи за моите ръце. Намирам ги за прекрасен аксесоар към тоалета.

И въпреки всичко смятам, че най-трудно е да поддържаш красиви, здрави и естествени нокти. Искрено се възхищавам на хората, които успяват.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот Cecilia Lisbon » 14 Окт 2010, 22:52

Писи, дай снимки :P

Аз по едно време се бях зарибила по печати за нокти. Не че са ми омръзнали, просто взе страшно много да ме мързи ДОРИ ДА СЕ ЛАКИРАМ, открай време не понасям "маникюра" ми да е повече от 2 милиметра, просто се чувствам страшно некомфортно. И така -- месеци наред си ходя по без нищо (на ноктите) :P, но пък обичам да гледам красоти по чужди нокти.

Някой ден сигурно ще се мотивирам поне да си изхвърля вече отдавна изсъхналите шишенца с лак и поне да си купя нови. :) А иначе ти рисуваш ли? Май съм ти заглеждала ноктите само веднъж, но определено бяха много готини :)
Cecilia Lisbon
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 121 пъти.

Мнениеот inc » 14 Окт 2010, 23:00

:cheers: :cheers: :cheers:

Жената се познава по ръцете.
Аз едно време имах ужасно оформена плочка, и като гледах на майка ми страхотните пръсти направо сърцето ми се късаше. Тъй че от бая отдавна съм свикнала да си играя за добре оформен маникюр. Сега положението е доста по-задоволително. :)
А навикът просто остана. Мога и по 3 часа да убия за това. Всъщност за ноктите си съм склонна да полагам най-големи старания, в сравнение с други части от тялото. Примерно косата ми знам, че си е голяма каквото и да правя - само гледам да не приличам твърде на уффффсъ. :mrgreen:
От доста време ползвам кристални пили и съм много доволна. Преди около година си намерих и една великолепна емулсия за кожички, с която се родих направо.
Обичам дълги нокти и тъмни лакове. Особено разни червени нюанси. Преди известно време бях абсолютен маниак - да изляза без лак беше почти като да пропусна да си облека някоя дреха. :roll: Сега вече се поочовечих леко. Ако съм с къси нокти, карам само на безцветна подхранваща основа (обикновено ползвам 5 в 1 на Перфект) :roll: Но винаги гледам да не са съвсем голи, защото тогава бързо се съсипват. Същото ползвам и под всеки цветен лак, точно за да избегна пожълтяването. То бтв рядко е заради самите лакове, освен ако не е някоя много силна химия като Orley (пф.. така ли бяха :scratch: ). Иначе ефектът се получава от лакочистителите.
Имам слабост и към френския маникюр, но той е доста по- :mrgreen: изискващ откъм държеливост. Не ползвам лентички, нито специални комплекти: рисувателен бял + произволен светличък от тези, които си ползвам и самостоятелно. Преди време една позната ме рисуваше често, но вече се премести. Аз самата не съм особено сръчна в рисунките и постепенно отвикнах на декориран маникюр. Много рядко слагам лепенки, но вече нямам време за толкова игра. За маникюрист рядко остават пари, а и последния път така ме беше окепазила каката, че вече съм доста предпазлива да не ме изпилят пак криво. :lol:
Принципно въпросът с трайността е както на марка, така и на техника, така и на естествена повърхност на нокътя. Моят държи по 5-6 дена.
Ноктопластика не съм слагала никога. Подозирам, че никак няма да ми понесе. За бала почти щях, но тогавашната ми маникюристка закърпи положението с уникално майсторство. Просто държах, да бъда с дълги нокти. Друг повод не съм и имала да се изкуша. Сега пък изобщо... Пускам си моите като цяло безпроблемно, а и гледам, да не ги изтощавам с вещерски опити. освен това е неудобно като си вадя стотинките от количката в Била. :lol:
Creating memories...
Nankuranaisa.
Аватар
inc
just old

Благодарил (а): 650 пъти.

Мнениеот Crippled Alice » 14 Окт 2010, 23:58

ее Писа, още ли те държи :) преди време какви красоти рисуваше, сега се сещам :mrgreen:
аз обичам лакове, но най-обичам не много дълъг маникюр, по възможност в 1 цвят... шарениите не се толерират много :) сега съм на вълна бежово-бяло. лятото бях на червено :lol: ще я видим зимата как ще сме.
а и ще съм много щастлива, ако повече момичета се грижат за ръцете си, олющените лакове не са секси ;/
Аватар
Crippled Alice
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 853 пъти.

Мнениеот Плазмодий » 15 Окт 2010, 00:03

Ами не са секси, зависи от какво са олющени :cyclopsani:
Патрона=>Цевта=>Спусъка=>Отвъд ?!?
Аватар
Плазмодий
Tick Tick Tick

Благодарил (а): 447 пъти.

Мнениеот alter ego » 15 Окт 2010, 00:34

За педикюра отделна тема ли се полага? :scratch:
А за грижите за рогата? :reindeer:
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

Мнениеот Pisobella » 15 Окт 2010, 01:26

педикюра си влиза в темата - все си е грижа за ноктите ;)

аз като цяло ако имам време се лакирам, ако не (или просто ако ме мързи) даже не се сещам да си махна стария лак - често ми се случва да съм с олющен и честно казано - не ми дреме особено :lol: :lol: То аз се лакирам не за да съм секси, ми щото на мен ми е кеф :mrgreen: Ама като цяло без лак не излизам, по простата причина че като са ми по-дълги ноктите е малко зловещо, особено и ако са се оцветили от лакирането... и трябва или да ги скъся драстично или да ги лакирам...та предпочитам второто... :) Като бях по-малка изобщо не съм имала по-дълги нокти, чак в 12ти клас ми прищрака нещо и скочих на другата крайност - с дълги :) А в последствие се зарибих и да си рисувам и измислям разни неща :) После ако се получи готино ми е адски кеф :lol: :lol: :lol:

Ноктопластика иначе и аз никога не съм си правила :) Просто не ми се занимава с цялата процедура, не искам и да си съсипвам ноктите особено - а аз имам хубави нокти. И не ми се дават толкова пари... Иначе могат да се постигнат ужасно красиви неща и като цяло се блазня :)

inc на мен ми е много трудно да си оформя маникюра, винаги е нещо крив или не както трябва... :lol: :lol: Кристалните пили иначе са нещо мнооого яко :)

Alice държи си ме и още как :lol:

MERCES_LETIFER - ето снимки :Р на няколко, които си ме кефят :) Рисувам си и още как ;) Само да имам време... и желание :lol: Иначе печатчета и аз имам, обаче повечето не се получават... то и лаковете ми не са много подходящи ..
Цветенца
ПеперудкаПреливка
Палмички
Динички
Пустиня
Цветен френски
Изображение
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Мнениеот Jamesmagno » 15 Окт 2010, 01:31

АААААААААА пробягах отгоре-надолу с панически скрол, прочетох кристалчета, цветенца и динички и не мога повече, опитах :pukeright: :pukeright: :pukeright: :pukeright: :pukeright:

Не ме коментирайте, продължавайте си :?

ПП: Дори получих леки гърчове, съвсем сериозно... :shock:
How am I supposed to explain to my son why two men are getting married when I don't have a son and also who is this kid??
Аватар
Jamesmagno
The best things in life aren't things

Благодарил (а): 1403 пъти.

Мнениеот Smoking Mirror » 15 Окт 2010, 01:35

:drunken: :drunken: :drunken: :drunken: :drunken: :drunken: :drunken: :drunken: :drunken: :drunken: :drunken: :drunken: :drunken: :drunken: :drunken:

не слушайте иван, продължавайте.
Peace is a lie. There is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
Аватар
Smoking Mirror
Robot Unicorn Sith

Благодарил (а): 177 пъти.

Мнениеот Плазмодий » 15 Окт 2010, 02:37

О Писобела направо ме разби с тези картинки :salute:
Очаквам включване от фак :cyclopsani:
Патрона=>Цевта=>Спусъка=>Отвъд ?!?
Аватар
Плазмодий
Tick Tick Tick

Благодарил (а): 447 пъти.

Мнениеот invisible » 15 Окт 2010, 09:29

офф срам мъй да си призная ама са супер яки :flower:
Изображение
Аватар
invisible
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 468 пъти.

Мнениеот Mushmul » 15 Окт 2010, 12:08

Да, да, да!!! Това вече е любимата ми тема! :drunken:

Значи, да ви кажа и аз не излизам без лак. Ноктите ми като цяло са малко теснички, та обикновено гледам да компенсирам това с дължината. Със здравината принципно нямам проблеми, въпреки че не ползвам заздравители. Много обичам всякакви рисунчици, но ми е трудно да си ги правя сама. Правя някакви жалки опитчета с онези лакове с декоратичните четчици, но обикновено единственото което се получава са мацаници. Така че гледам да разнообразявам с разни чертички, линийки, точици и подобни неща, които са лесни за правене.
Принципно не харесвам много перлените цветове и обикновено нося по-матови лакове с ясно изразен цвят :mrgreen:
Понякога слагам от онези лепенки, но последните, които си купих от Джъмбо се оказаха голям боклук, та трябва да си взема нови, защото тези ги залепих на телефона си. :)
Иначе скоро си взех едни странни топчета, съвсем дребни, много красивички и нежни, но или аз не правя нещо както трябва, или те също са зле, защото много лесно падат.

Писобела, супер як маникюр имаш!
These are crazy days...

http://www.freerice.com
Изображение
Аватар
Mushmul
мушмулите се броят наесен

Благодарил (а): 378 пъти.

Мнениеот Pisobella » 15 Окт 2010, 12:50

Благодаря :)

такива ли топченца?
Тия падат много, да :) Трябва да си ги "бетонираш" с безцветен лак отгоре и пак ще изпопадат. Не че съм си играла много с тях - даже май само веднъж, но като цяло падат много по-лесно от камъчетата. :)

Иначе на лепенки и аз докато почна да ги разпознавам кои стоят добре и т.н. съм си накупила какви ли не :)
Някои просто не стават, ама няма как да знаеш, преди да ги пробваш :)
Изображение
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Мнениеот invisible » 15 Окт 2010, 13:05

е тва не е ли малко тъпо измислено .. що тия топченца не са полусфери :scratch:
Изображение
Аватар