Всичко за маникюра

Какво обичате да правите в свободното си време? Къде обичате да излизате?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Re: Всичко за маникюра

Мнениеот The_iMMortal_f » 17 Авг 2012, 19:26

http://prikachi.com/images.php?images/212/5151212S.jpg

Правя запис на темата, днес официално си завърших курса по маникюр и ноктопластика и правя включване с първото ми изграждане с гел и ви следя декорациите с кеф.
Тя беше много горда,за да покаже,че страда,много пламенна,за да се примири,и много ревнива,за да му прости

Бакалавър по Българска филология
Аватар
The_iMMortal_f
Monroe

Благодарил (а): 21 пъти.

Мнениеот Pisobella » 17 Авг 2012, 19:28

Честито :) Хубав е станал.

Къде го кара курса? А маникюр основен, гел ноктопластика и акрил ноктопластика ли кара? Тоест - трите нива?
Изображение
"Искам да мога да накарам светлината да разказва истории в тъмното."
click me !! ---> http://z0r.de/63
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Благодарил (а): 128 пъти.

Мнениеот The_iMMortal_f » 17 Авг 2012, 19:32

В Стар Нейлз го карах , ам.. карах само маникюр и ноктопластика, акрила е отделна категория, но го смятат за много стара технология, дори момичето на курса ни каза, че е възможно скоро да я забранят по салоните, защото била вредна(то верно акрила си мирише ужасно) и тъй- няма да го карам него.. още обмислям педикюра, но за сега кротко си рисувам китки в нас на изкуствени нокти.Мислех , че мога да рисувам няяякакви цветя,но като отидох на курс разбрах, че не мога..Сега мъка с т.нар "обкантване" на цветята... снощи сънувах, че едно цвете ме изяжда.. дали е добро начало?
Тя беше много горда,за да покаже,че страда,много пламенна,за да се примири,и много ревнива,за да му прости

Аватар
The_iMMortal_f
Monroe

Мнениеот Pisobella » 17 Авг 2012, 19:45

Ами тя ноктопластиката е акрил и гел, затова питам. Но явно под ноктопластика имаш предвид гел.
Има и немиризлив акрил (акригел). Странно ми е, че са казали подобно нещо за акрила, с него се постигат неща, които с друга техника за сега не се получават. Но, доколкото знам, с него се работи по-трудно и е по-скъпо. И...да, генерално смърди убийствено, ако не се ползва акригел.

Я покажи някоя китка ? И какво е точно обкантването?
Аз рисувам ужасни цветя, никога не съм ги харесвала. Опитвам се да направя някакви такива или като тези в ляво, но изобщо не ми се получава!
Изображение
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Мнениеот The_iMMortal_f » 17 Авг 2012, 19:57

Значи - да.При изграждането с удължители и с формички, наслагахме два вида гел.Тоест работихме веднъж с T3 гел - базов и розов (за образуване на обем) и този акригел за който ми говориш.Той е гел и прах - двете вървят в комплект.Той е много удобен -защото не се разтича, за разлика от T3, но акригела по правило уж се слагал на не толкова меки нокти :roll: и не мирише ужасяващо.. търпи се.

А за китките- ти си по- мащабна, а аз съм голям любител на мъничките нещица и целта ми е да докарам нещо такова https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/ ... 5915_n.jpg и докато не го докарам няма да мирясам, така че скоро ще пусна- да не се срамя тука с фалшиви китки :D

Аватар
The_iMMortal_f
Monroe

Мнениеот The_iMMortal_f » 17 Авг 2012, 20:24

чакай , май намерих някакви китки дето правих на приятелка, ама това преди курса

http://prikachi.com/images.php?images/447/5151447w.jpg

Аватар
The_iMMortal_f
Monroe

Мнениеот Pisobella » 17 Авг 2012, 20:27

Синьо-зелените са страхотни! И червените ли са твои?

Аз имам и такива опити - назад по страниците сигурно ще се намери нещо (аз сега намирам това за момента, не са ми на разположение всички снимки с опити пример 1 пример 2 :)
Просто трябва да си харесам/измисля модел.
Изображение
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Мнениеот The_iMMortal_f » 17 Авг 2012, 20:34

Ноктите на приятелки са - и червените и зелените, но аз съм ги творила, като червените съм ги изграждала, моите нокти някой друг път, че на курса си претърках кокалчетата с пилата :mrgreen: и лака ми се свали, но като намеря време ще се направя красива и ще се похваля.Твоите цветенца ми харесват, но най много ми харесаха последните ..ще разгледам и другите ти творения. :cheers:

Аватар
The_iMMortal_f
Monroe

Мнениеот Pisobella » 18 Авг 2012, 15:03

Под "твои" имах предвид дали ти си ги правила :")

Много са хубави, много ми харесват!! :") Отдава ти се:)

Работиш ли някъде и мислиш ли да си търсиш работа като маникюристка или ти е просто хоби? :)
Аз иначе за педикюр не мога да се прежаля, но ако на теб не ти пречи е добре да го можеш :)
Изображение
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Мнениеот The_iMMortal_f » 18 Авг 2012, 15:13

Ох, обмислям една работа- за в студентски на домашно да работя, но не знам до колко ще се реализира..Искам да усъвършенствам китките и тогава да се предложа на някой развит салон.Ти само за хоби ли го имаш- много хубаво рисуваш, що не изкъртиш някой друг "мангиз" от там? :mrgreen: Иначе някой друг от тая тема работи ли така , в къщи със стратегията "приятелка-да-каже-на-приятелка" ?

Аватар
The_iMMortal_f
Monroe

Мнениеот Fate » 18 Авг 2012, 15:25

Хайде да се включа и аз.. :lol:
Обичам късите добре изглеждащи нокти с голяма плочка,лакирани в ярък лак и най-вече червен,но аз не мога да се справям добре с лакирането ,особено когато реша ,че искам френски..тогава става едно мазало... 8)

Последно време се понаучих да се лакирам добре,обаче с тези кожички,все ги гриза ,чопля и т.н...много си се дразня понякога :| , дори онзи ден приятелят ми, ми каза,че съм си чоплела кожичките на сън :) :) :) ,не знам как да се справя с този проблем
Изображение
Don’t just stand there with your Eiffel Tower smile.
Tell me you love me, and tell me in French!
― Jarod Kintz

В началото бе словото

Благодарил (а): 15 пъти.

Мнениеот Pisobella » 18 Авг 2012, 15:57

Не го работя. Само ако някой приятел/познат/колега иска може да му направя. Имам си иначе всякакви материали за работа и дезинфектанти и т.н., така че не ми е проблем стига някой да има желание.

Хоби ми е от много години, макар че не се занимавам особено с това и ...затова за толкова години не умея кой знае какво. Искало ми се е да поработя в салон, защото от многото практика идват хубавите резултати, но не съм имала време всъщност. Сега също нямам време и няма как да съчетавам. Та... си се забавлявам вкъщи в общи линии с моите нокти :)

Иначе ми се иска да мина един курс за ноктопластика с гел, но за сега нямам възможност да го направя :) Може би догодина. Пък и гелът изисква УВ лампа... Иначе има хубави решения на основа на гела, като гел лаковете, които доста ми харесват.

-----------
Fate има разни лакове против гризане на нокти ... намацвай се редовно и може и да помогнат. Вкуса им е доста гаден доколкото знам.
Изображение
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Мнениеот The_iMMortal_f » 20 Авг 2012, 09:55

Ето едни сполучливи китки от мен.Това е гумена ръкавица пълна със сол и залепени нокти на нея..уж по-праводоподобна симулация, занапред ще видим как ще е

http://prikachi.com/images.php?images/648/5160648E.jpg

Аватар
The_iMMortal_f
Monroe

Мнениеот Libra » 20 Авг 2012, 11:58

Мацкии, какви готини ноктенца показвате! :connie_1: Аз съм много скучна по отношение на ноктите. Харесвам си ги къси и спретнати с бежов, бял или бледорозов лак. Само в редки случаи се лакирам с нещо по-така, най-вече тъмно червено или розово (в тон с някоя дрешка). А ако ходя на маникюр винаги си правя френски, обожавам го. :D
Последна промяна Libra на 20 Авг 2012, 13:37, променена общо 1 път
Не съм това, което съм, но и другите не са това, което са.
Аватар
Libra
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 316 пъти.

Мнениеот Pisobella » 20 Авг 2012, 13:27

Хехе, и аз си имам такава ръкавица, но никога не съм я ползвала честно казано. :)
Забавлявам се с изкуствени нокти, които залепвам върху пластелин :Р

Хубави са цветенцата. С акрилни боички ли си ги рисуваш? :)
Изображение
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и Забавления