Къде обичате да ходите на море?

Какво обичате да правите в свободното си време? Къде обичате да излизате?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Къде обичате да ходите на море?

Мнениеот Desi.Dobreva » 10 Авг 2013, 13:24

Споделете кое ви е любимото място за плаж по черноморието и защо :lol: Какви впечатления имате като цяло за нашите плажове?
Химия 2 курс
Аватар
Desi.Dobreva
В началото бе словото

Благодарил (а): 5 пъти.

Re: Къде обичате да ходите на море?

Мнениеот Търговецът на кристал » 10 Авг 2013, 17:38

В Хърватска и Черна гора*. :)
При невъзможност - Гърция.
(с това отговорих на въпроса какво мисля за нашите плажове и нашите курорти)
При още по-голяма невъзможност - Бургас с отскачане до Созопол за някой плаж и за хапване в любимото ми ресторантче там.

Иначе чичо ми има апартамент на Слънчев бряг и понякога ходя там за седмица-две, но обикновено не стигам до плажа дори.

* Досега не съм ходила на Амалфитанското крайбрежие, та може да променя реда на отговорите след 2-3 години.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот Bragi » 10 Авг 2013, 22:27

От малък все в Лозенец си ходя и нямам сериозни оплаквания
Look at the odds as a challenge
Аватар
Bragi
The Allbrother

Благодарил (а): 325 пъти.

Мнениеот Надежден Случай » 12 Авг 2013, 22:24

Търговец,избягвай "модерните" курорти на наша земя и може след 2-3 години наистина да си промениш подредбата.

Я у последно време ползувам Равда за морските си нужди и нямам сериозни оплаквания. Наминавам и към Несебър,където учудващо също оставам доволен. Освен от Стария град,който е "модернизиран" с по две сергии на квадрат. :?
Real friends will serve you long,
Sunshine or ain't.
Real friends won't do you wrong,
Real friends don't change.
Аватар
Надежден Случай
Един от клуба на моралното влияние

Благодарил (а): 38 пъти.

Мнениеот Mondscreen » 12 Авг 2013, 22:52

Къмпингите. Смокиня, Градина, Арапя... баш кеф на Баш бара.
Последна промяна Mondscreen на 13 Авг 2013, 14:24, променена общо 1 път
И щом на устните ми затрепери, от поколения скандиран вик,
в живота си аз пак откривам смисъл, щастлив съм само в този кратък миг!
И все напред ще продължавам, щом имам хилядите си мечти
и нося най-голямото богатство, сърцето синьо в моите гърди!
Аватар
Mondscreen
Паисий

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот invisible » 13 Авг 2013, 08:32

Обзор, Лозенец
Търг къде в Гърция ходиш, че вече имам 2 греди тука в бизост до нас и нз дали повече ще им стъпя при тия ***
Изображение
Аватар
invisible
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 468 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 13 Авг 2013, 12:29

(Трябва да направя уточнението, че не съм от хората, които цяла седмица могат да се пекат на плажа, без да им втръсне генерално)
Предвид горното, Солун ми е идеален - близо е до София, има къде да се ходи, какво да се гледа и какво да се прави и в непосредствена близост има малки селца с плажове. Това са ми личните впечатления.
Иначе ако е само курорт, приятели ми препоръчаха Неа Паралия и Неа Врасна (било и евтино, освен всичко останало), а по разкази и снимки съм много, много впечатлена от Лефкада, обаче ми идва доста далеч и решихме да го оставим за догодина.

А Санторини си ми е мечта, която си отглеждам, ами не знам кога ще успея да стигна дотам. Ако идеш преди мене, сподели впечатления, моля.

Надежден, аз, уви, съм от поколението, което помни отделните курорти по нашето море, които наистина бяха отделени един от друг (на по няколко километра разстояние, по които нямаше нито един хотел). Помня и Несебър, преди да стане гигантска сергия, помня и Слънчев бряг преди чалгата. Сарафово ми беше особено любимо място години наред и когато последно отидох там (след около 7-8-годишно прекъсване), не можах да го позная. Да не говорим, че плаках, когато видях какво са направили с лагера, където прекарвах летата си като малка.

Та може да се каже, че съм поприключила с нашите курорти - съмнителна хигиена, хората наблъскани по плажовете, чалга отвсякъде. И за всичко това си плащаш доста солено. Не е моят тип почивка. Бургас ми е приемлив и го харесвам - по причините, по които харесвам Солун. Но пак не правя повече от 2 плажа за седмица престой, така че едва ли мога да бъда ориентир в това отношение.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Търговецът на кристал » 13 Авг 2013, 12:34

А, и още нещо - съвсем не държа на супер лукс, но предпочитам да спя в легло (и на закрито) и да имам достъп по тоалетна и баня, както и до течаща вода. В тоя ред на мисли, къмпинг и палатка не е за мен (не и за повече от 1 денонощие). Не казвам, че не е яко - напротив, сигурно е. И много се кефя на хората, които ходят така на почивка и остават по седмица-две. Вероятно точно те са онези, които се "уреждат" с последните останали добри места за плаж. Обаче аз не мога, не ми е комфортно и при самата идея направо потръпвам. Грешката е моя телевизор, знам - няма нужда да ми го казвате. :)
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Mondscreen » 13 Авг 2013, 14:23

Е то на къмпингите вече си има модерни бунгала със санитарен възел и малки хотелчета. Като за теб бих ти препоръчал Арапя.
Аватар
Mondscreen
Паисий

Мнениеот sunny.v.b » 15 Авг 2013, 21:54

Аз харесвам Константин и Елена - има си зеленина, има си и живот. Плажът не е от най-хубавите, на които съм била, но пък там се чувствам най-уютно някак.
"..вечно и свето е само мъртвото,
живото живее в грях."

One more depending on a prayer
And we all look away
People pretending everywhere
It's just another day
Аватар
sunny.v.b
Just like a heartbeat the drumbeat carries on

Благодарил (а): 97 пъти.

Мнениеот ники » 15 Авг 2013, 23:13

Тази година бях на Созопол. Градът е пълна селяния. През деня е фрашкано с хора, а през нощта няма има кой да те напсува, но наистина само това. Плажовете на града са ужасно претъпкани. Тези по къмпингите си заслужават обаче :)
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Mondscreen » 15 Авг 2013, 23:23

ники написа:Тази година бях на Созопол. Градът е пълна селяния. През деня е фрашкано с хора, а през нощта няма има кой да те напсува, но наистина само това. Плажовете на града са ужасно претъпкани. Тези по къмпингите си заслужават обаче :)

И аз бях за 3 дни в Созопол и в стария град през вечерта не можеш да се разминеш. За сметка на това Малката текила си е постоянна величина. :lol: На плаж в Созопол не сме ходили. Градина и Смокиня му е майката.
Аватар
Mondscreen
Паисий

Мнениеот Acapella » 15 Авг 2013, 23:31

Аз бях в Поморие и съвсем очаквано за разгара на сезона си беше пълно с хора, но не до степен, че да ме дразни. Затова ходя на море през юни или септември .. хем по-ниски цени, хем няма народ.
Иначе за Поморие ... харесвам града, плажовете са хубави и вечер се намират няколко приятни места за седене. И Бургас много го харесвам, безкрайно мога да си се разхождам из него, а и морската градина си е красота. Миналата година бях в Балчик - приятна вилна зона има, но самия град и плажната ивица не ме впечатлиха.

На къмпинг не съм ходила, надали и ще отида, защото вероятно ще ми е скучно, особено както не се задържам особено на плажа.
    "Понякога чувам как костите ми се напрягат
    под тежестта на всички животи, които не живея."

Българска филология, ІІІ курс
Аватар
Acapella
stranger.

Благодарил (а): 36 пъти.

Мнениеот camel » 16 Авг 2013, 11:14

Обичам жегата в Синеморец. 8)
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...
:notworthy:

- I want to change the world....
Did u bring in any weapons?
- Of course not!
Then you are not changing anything...
Аватар
camel
SentineL

Благодарил (а): 42 пъти.

Мнениеот cvetutyy » 16 Авг 2013, 13:04

Acapella написа:Аз бях в Поморие и съвсем очаквано за разгара на сезона си беше пълно с хора, но не до степен, че да ме дразни. Затова ходя на море през юни или септември .. хем по-ниски цени, хем няма народ.
Иначе за Поморие ... харесвам града, плажовете са хубави и вечер се намират няколко приятни места за седене. И Бургас много го харесвам, безкрайно мога да си се разхождам из него, а и морската градина си е красота. Миналата година бях в Балчик - приятна вилна зона има, но самия град и плажната ивица не ме впечатлиха.

На къмпинг не съм ходила, надали и ще отида, защото вероятно ще ми е скучно, особено както не се задържам особено на плажа.

Ооо, Поморие <3 Много думи мога да кажа за него, но като цяло това е градът, който посещавам абсолютно всяка година и никога не ми омръзва.
Плажовете са приятни, не са никак натъпкани, не ти потъват краката в пясъка като стъпиш във водата :lol:
Най - евтиния курорт, в който съм била (е, и Кранево не отстъпва :Д ). Всичко е достъпно, можеш да изкараш една прилична почивка с не много пари.
Има какво да се види из града, прекрасно място за почивка като цяло. Има някаква магия в него, не знам .. :lol: :lol:
“Do not look back and grieve over the past, for it is gone; and do not be troubled about the future, for it has yet to come. Live in the present, and make it so beautiful that it will be worth remembering."
Аватар
cvetutyy
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 13 пъти.

Следваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Хоби и Забавления