Суеверни ли сте?

Какво обичате да правите в свободното си време? Къде обичате да излизате?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Е?

Да
18
40%
Не
27
60%

Общо гласове : 45

Суеверни ли сте?

Мнениеот Methuselah » 28 Яну 2008, 15:28

Разбира се, че съм суеверен, аз съм човек на логиката, а какво по-логично от това да не ти върви след като си минал под стълба?
Бeтон написа:Нормалните хора сме малко.
Аватар
Methuselah
Cthulhu fhtagn

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Суеверни ли сте?

Мнениеот renesanz » 28 Яну 2008, 15:48

суеверието е присъщо на непросветените,които са си обяснявали несгодите с разни явления... :) :) 100 пъти пред мен е минавала черна котка и нищо не се е случило. за всичко си има обяснение,някъде....
“Come dance with the west wind and touch all the mountain tops,sail over the canyons and up to the stars and reach for the heavens and hope for the future,and all that we can be and not what we are”

De tantos desejos aflitos...
Аватар
renesanz
sundancer

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Ice_Spirit » 28 Яну 2008, 15:51

renesanz написа:суеверието е присъщо на непросветените,които са си обяснявали несгодите с разни явления... :) :) 100 пъти пред мен е минавала черна котка и нищо не се е случило. за всичко си има обяснение,някъде....

зависи как си навързваш събитията в живота...
Toto-I will remember
Аватар
Ice_Spirit
Ice in the Rain

Благодарил (а): 11 пъти.

Мнениеот Sasko™ » 28 Яну 2008, 16:17

Изобщо не съм суеверен :D :D :D Стълби, огледала, черни котки = бла бла бла :D :D :D
What I've got you've got to give it to your mamma
What I've got you've got to give it to your pappa
What I've got you've got to give it to your daughter

Аватар
Sasko™
В началото бе словото

Мнениеот black_lady » 28 Яну 2008, 16:31

Вярвам в знаците на съдбата, но не мисля, че те се изразяват в понятието, което днес обхващаме с думичката "суеверия" :wink:
Изображение

Never again will I taste in your passion
this vain call that dies. . .
Never across sacrifice will I lose my dark guide. . .
Dazed in my dark and ephemeral wail that rapes a cool light,
in a corpse-like, haunted nightmare I die. . .
Аватар
black_lady
Sick Satisfaction

Благодарил (а): 337 пъти.

Мнениеот Methuselah » 28 Яну 2008, 16:33

Дай пример за знак на съдбата
Бeтон написа:Нормалните хора сме малко.
Аватар
Methuselah
Cthulhu fhtagn

Мнениеот Kristo » 28 Яну 2008, 16:44

Винаги съм се надсмивал над хората, които се пазят от черни котки, стълби, събират заешки лапи, подкови... но и аз съм суеверен - имам си собствени знаци на съдбата (след като Вал го дефинира по-нататък), свои ритуали, вярвания...

Преди вярвах, че деня ми ще мине добре ако намеря... кламер.. и 2 седмици преди бала, всеки ден в даскало намирах кламер... ползвах ги после да си събирам темите по история и о, чудо - взех изпита... И днес се оглеждам за кламери на късмета

Друго вярване е религията - икони, кръстове, името Божие... ако го мерна някъде, значи той ще се намеси скоро...

А също така и в кармата - колкото повече добри неща правя, толкова по-добри ми се връщат... ама не знам, може просто да съм си късметлия...

И любимото ми - провидението! Почти винаги си предизвиквам късмета вършейки алогични неща, и той ми се връща с постигането на очакваните от мен резултати..

но да не задълбаваме, мога да напиша докторат за това...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот black_lady » 28 Яну 2008, 17:41

Methuselah написа:Разбира се, че съм суеверен, аз съм човек на логиката, а какво по-логично от това да не ти върви след като си минал под стълба?

Както и Kristo по-горе каза, предполагам, че са индивидуални. Колкото до моите знаци... Много са!

Вярвам в картите, руните, и всички техники на уитчкрафт. Има много повече истина в тях, отколкото масата хора предполагат.
Вярвам в сънищата. В тях всички светове се преплитат.
Вярвам, че хората, които срещам, ги срещам с причина и имам какво да науча от всеки един от тях - те идват с причина, те ми носят нещо. Може би идея, може би чувство. Но винаги е нещо, което ми е нужно, дори да не го осъзная на момента.
Също така, вярвам в грешките. Грешките обикновено се появяват, за да предпазят човек от това да направи по-голяма в бъдеще. И колкото и абсурдно звучи, аз влагам и друг смисъл в думата "грешка", защото не вярвам в съжалението като чувство. Ако можех да върна времето назад и да започна живота си отначало, щях да направя абсолютно същите неща. Всеки моменти си има своя смисъл, всеки "гаф" може да бъде стимул за едно по-добро начало... може да бъде своеобразен знак, който да те кара да внимаваш.
Вярвам и в материалните предмети. Знаеш ли как се запалих по уитчкрафт? Беше преди много години, чрез знак... Вървяхме си покрай щандовете за сребро в центъра на Бургас с една приятелка, която търсеше подарък за РД на гаджето си. Бях там само да за компания, нямах намерение да си взимам каквото и да било. И тогава я видях там - толкова красива! Привлече ме в същия миг, просто не можех да откъсна поглед от нея. Бях малка и не знаех нито какво е това, нито какво означава/символизира, но знаех, че трябва да си я купя! :) Блестеше на слънцето и просто само, докато я гледах, настръхнах. Твърде силно усещане при вида на един тъй простичък предмет! Говоря за пентаграмата, която (почти) винаги нося и до днес на врата си ;) Тя беше моят знак. Благодарение на нея започна интересът ми към окултното, който не ме напуска и до днес. Ако не бях я бях видяла на щанда, никога няма да стана това, което съм днес. А можеше и просто да я видя и да я подмина нали? Но не можах... Просто... има си знаци и това е :alien:
Изображение

Аватар
black_lady
Sick Satisfaction

Мнениеот necrozis » 28 Яну 2008, 17:45

не... само дето на петък 13ти ми върви :lol:
Аватар
necrozis
Форумен екстремист

Благодарил (а): 56 пъти.

Мнениеот Ice_Spirit » 28 Яну 2008, 18:05

necrozis написа:не... само дето на петък 13ти ми върви :lol:

и на мен :lol:

Кристо,това с кламерите ми напомня за моите "ритуали" в КСК-то :shock:

Вярвам,че има знаци.Но също вярвам,че хората не ги виждат,или не искат да ги видят,защото това значи,че ще разрушат нещо,с което са свикнали.
Toto-I will remember
Аватар
Ice_Spirit
Ice in the Rain

Благодарил (а): 11 пъти.

Мнениеот Дъждът върху лицето » 28 Яну 2008, 20:57

Не съм суеверна. Християнка съм.
Nel silenzio che ci avvolge
sento che tu stai tremando
ed io ti accarezzo piano
con il palmo della mano,
con la mano nella mano mano.
Аватар
Дъждът върху лицето
Стенограф

Мнениеот ^PrincessA^ » 29 Яну 2008, 01:27

Какво значи да си суеверен? Просто някои хора виждат повече неща от други. Аз вярвам в това, което виждам. И освен него, в нашата НЕвсесилност :)
Изображение

"It's better to burn out than to fade away." (Kurt Cobain)
Аватар
^PrincessA^
wild child

Мнениеот BolgAryan » 29 Яну 2008, 02:19

Явно всеки разбира различно суеверието. Но истината е, че няма такова като "паранормално", "от отвъдното/оня свят" - всичко е нормално и е само от един свят. Нашата ограниченост и неспособност да разтълкуваме някои неща е друго.
Аватар
BolgAryan
В началото бе словото

Мнениеот black_lady » 29 Яну 2008, 03:06

BolgAryan написа:Явно всеки разбира различно суеверието. Но истината е, че няма такова като "паранормално", "от отвъдното/оня свят" - всичко е нормално и е само от един свят. Нашата ограниченост и неспособност да разтълкуваме някои неща е друго.

А според мен е обратното - ограничеността на хората се състои в това, че не могат да проумеят съществуването на нещо повече от заобикалящото ги. :idea: Ти разбираш ли живота, връзката между тяло и душа? Разбираш ли смъртта, знаеш ли какво се случва след нея? Или за теб всичко си остава куп клетки и след като те спрат да функционират, всичко свършва? Това ли е животът ти? Така ли го възприемаш? А в такъв случаи какъв е смисълът му? Ето това е ограниченото мислене всъщност :roll:
Изображение

Аватар
black_lady
Sick Satisfaction

Мнениеот BolgAryan » 29 Яну 2008, 09:21

black_lady написа:
BolgAryan написа:Явно всеки разбира различно суеверието. Но истината е, че няма такова като "паранормално", "от отвъдното/оня свят" - всичко е нормално и е само от един свят. Нашата ограниченост и неспособност да разтълкуваме някои неща е друго.

А според мен е обратното - ограничеността на хората се състои в това, че не могат да проумеят съществуването на нещо повече от заобикалящото ги. :idea: Ти разбираш ли живота, връзката между тяло и душа? Разбираш ли смъртта, знаеш ли какво се случва след нея? Или за теб всичко си остава куп клетки и след като те спрат да функционират, всичко свършва? Това ли е животът ти? Така ли го възприемаш? А в такъв случаи какъв е смисълът му? Ето това е ограниченото мислене всъщност :roll:

Това не е обратното, а точно това, което казах, хахахахаха! Седнала да философства кое разбирам и кое не... това е точно заради тази неспособност на човека да възприема. Не знам някой жив, който да знае какво се случва след смъртта, с това са запознати сигурно бройка йоги, монаси и подобни. Животът дали съм го разбрал няма как да ти обясня, предвид първото ми изречение. :lol: А никога не съм споменавал дори, че "всичко е куп клетки", това ти го измисли... може би защото така го виждаш... Животът не се възприема, той се живее за да се възприеме света, тогава намираш смисъла на всичко.
Аватар
BolgAryan
В началото бе словото

Следваща

Назад към Хоби и Забавления