Суеверни ли сте?

Какво обичате да правите в свободното си време? Къде обичате да излизате?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Е?

Да
18
40%
Не
27
60%

Общо гласове : 45

Re: Суеверни ли сте?

Мнениеот renesanz » 29 Яну 2008, 11:03

black_lady написа:А според мен е обратното - ограничеността на хората се състои в това, че не могат да проумеят съществуването на нещо повече от заобикалящото ги. :idea: Ти разбираш ли живота, връзката между тяло и душа? Разбираш ли смъртта, знаеш ли какво се случва след нея? Или за теб всичко си остава куп клетки и след като те спрат да функционират, всичко свършва? Това ли е животът ти? Така ли го възприемаш? А в такъв случаи какъв е смисълът му? Ето това е ограниченото мислене всъщност :roll:

значи има паралелни светове,биоенергии,духове и не знам още какво. човек има дух,който е съвкупност от всичките му мисли,чувства,разбирания,воля и т.н.Силата на неговата психика прави един човек силен,а не душата му! аз до сега душа не съм виждала...а,да тя е невидима.! и Господ е невидим,ама вярваме,но ние не вярваме в старец седнал в/у облаче,а в доброто,олицетворено в него.
така,че живота си има достатъчно голям смисъл и без да разбираме някои "паранормални" неща. те са именно паранормални,защото никой не ги е разбрал.гърците са си имали бог на гръмотевиците,щото не са могли да си ги обяснят по друг начин.
“Come dance with the west wind and touch all the mountain tops,sail over the canyons and up to the stars and reach for the heavens and hope for the future,and all that we can be and not what we are”

De tantos desejos aflitos...
Аватар
renesanz
sundancer

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Ice_Spirit » 29 Яну 2008, 11:49

renesanz написа:гърците са си имали бог на гръмотевиците,щото не са могли да си ги обяснят по друг начин.

а защо са го представяли като човек :wink:
Toto-I will remember
Аватар
Ice_Spirit
Ice in the Rain

Благодарил (а): 11 пъти.

Мнениеот Methuselah » 29 Яну 2008, 11:51

Щото не са могли нищо друго да измислят :mrgreen:
Бeтон написа:Нормалните хора сме малко.
Аватар
Methuselah
Cthulhu fhtagn

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот black_lady » 29 Яну 2008, 12:12

renesanz написа:
black_lady написа:....
значи има паралелни светове,биоенергии,духове и не знам още какво. човек има дух,който е съвкупност от всичките му мисли,чувства,разбирания,воля и т.н.Силата на неговата психика прави един човек силен,а не душата му! аз до сега душа не съм виждала...а,да тя е невидима.! и Господ е невидим,ама вярваме,но ние не вярваме в старец седнал в/у облаче,а в доброто,олицетворено в него.
така,че живота си има достатъчно голям смисъл и без да разбираме някои "паранормални" неща. те са именно паранормални,защото никой не ги е разбрал.гърците са си имали бог на гръмотевиците,щото не са могли да си ги обяснят по друг начин.

Казвам, че има повече от онова, което се вижда, а не че всички стари митове и вярвания са верни. Нещата не бива да се приемат винаги буквално :roll:
Изображение

Never again will I taste in your passion
this vain call that dies. . .
Never across sacrifice will I lose my dark guide. . .
Dazed in my dark and ephemeral wail that rapes a cool light,
in a corpse-like, haunted nightmare I die. . .
Аватар
black_lady
Sick Satisfaction

Благодарил (а): 337 пъти.

Мнениеот hypnosssa » 29 Яну 2008, 13:40

Аз се смятам за умерено суеверна...
и смятам,че по принцип,дори понякога човек да съзнава колко неустойчиви откъм основание са суеверията и поверията,все пак той има нужда да вярва.
Естествено,че когато някой умре и го погребат изгнива,става храна за червеите и от баща ти/майка/брат/приятел/или който и да е,остава само купчина кости...но именно защото ЧОВЕК ИМА НУЖДА ДА ВЯРВА, си създава обяснението,че душата не умира,че духът отива в Рая и че там цари вечно щастие...защото в противен случай мисълта за безпредметното човешко съществуване и еднаквия за всички завършек ,а именно изгниването на два метра под земята, би сломило и депресирало и най-оптимистичното съзнание...

Освен това,според мен дори и в най-големите случайности има доза закономреност...в този смисъл,бях чела някъде,че суеверни са или много неуките и невежи прости хора,или истинските гении...защото,докато първите не могат да си обяснят случващото се по друг начин,го правят чрез мисълта за предопределеното и повтарящото се,което е провъзглсено за закономерност,то вторите търсят причинно-следствената връзка между събитията и по този начин се стремят да рационализират суеверието.

П.С.:Аз лично,най-редовно си чукам на дърво и избягвам да минавам под отворена стълба(вчера в Ректората по пътя за изпита ми по ИБДП за малко да мина под една,но се усетих...сигурно затова имам 6 на изпита :wink: )
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
hypnosssa
Плиний Стари

Мнениеот renesanz » 29 Яну 2008, 14:09

hypnosssa написа:Естествено,че когато някой умре и го погребат изгнива,става храна за червеите и от баща ти/майка/брат/приятел/или който и да е,остава само купчина кости...но именно защото ЧОВЕК ИМА НУЖДА ДА ВЯРВА, си създава обяснението,че душата не умира,че духът отива в Рая и че там цари вечно щастие...защото в противен случай мисълта за безпредметното човешко съществуване и еднаквия за всички завършек ,а именно изгниването на два метра под земята, би сломило и депресирало и най-оптимистичното съзнание...

да,раят е измислен за успокоение,а адът-за да не вършим злини :D и точно,защото няма ад и рай трябва да се стремим да оставим нещо в този живот,да допринесем.за да съществуването ни не е напразно :) така или иначе умираме и това е краят,а дали има душа....и тя се разхожда някъде след смъртта на тялото-никой не може да каже.
“Come dance with the west wind and touch all the mountain tops,sail over the canyons and up to the stars and reach for the heavens and hope for the future,and all that we can be and not what we are”

De tantos desejos aflitos...
Аватар
renesanz
sundancer

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Kristo » 29 Яну 2008, 16:02

Това ми е 666-тото мнение, как да не стана суиверен!?
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Sasko™ » 29 Яну 2008, 16:41

Kristo написа:Това ми е 666-тото мнение, как да не стана суиверен!?

Вече си и 7, а ако пишиш пак ще набъбват, такаче няма за какво да се тревожиш :D :D :D
What I've got you've got to give it to your mamma
What I've got you've got to give it to your pappa
What I've got you've got to give it to your daughter

Аватар
Sasko™
В началото бе словото

Мнениеот Footman » 29 Яну 2008, 21:36

Не съм, засега никак.

Иначе, както някои преди важно събитие правят разни ритуали, така аз преди нещо вярвам в силната храна и това да съм се наспал добре.
Footman
В началото бе словото

Мнениеот Boromir » 30 Яну 2008, 17:07

Суеверен съм. И колкото повече поумнявам, толкова по-суеверен ставам, защото ми се изяснява, че няма как да няма нещо повече от това, дето съм проумял и запомнил.

Фейт, ит сиймс, из нот уидаут ъ сенс ъф айръни...
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот Ice_Spirit » 30 Яну 2008, 17:59

Boromir написа:Суеверен съм. И колкото повече поумнявам, толкова по-суеверен ставам, защото ми се изяснява, че няма как да няма нещо повече от това, дето съм проумял и запомнил.

Фейт, ит сиймс, из нот уидаут ъ сенс ъф айръни...

подкрепям!
Toto-I will remember
Аватар
Ice_Spirit
Ice in the Rain

Благодарил (а): 11 пъти.

Мнениеот fuksia » 31 Яну 2008, 12:12

А някой може ли да каже нещо за Сатурновата дупка? Как точно влияе и защо изпадаме в нея 40 дни преди рождения си ден?
A smile is free.
ВНИМАНИЕ! Няма резервни части за вашето тяло.
Аватар
fuksia
От дъжд на вятър

Мнениеот THE_PARASITE » 31 Яну 2008, 12:36

BolgAryan написа:Нашата ограниченост и неспособност да разтълкуваме някои неща е друго.

Именно!

По темата - НЕ!
THE_PARASITE
Легендарен флуудър

Мнениеот necrozis » 31 Яну 2008, 19:04

fuksia написа:А някой може ли да каже нещо за Сатурновата дупка? Как точно влияе и защо изпадаме в нея 40 дни преди рождения си ден?

Щото сме си решили да сме в нея... аз защо не изпадам :)
Аватар
necrozis
Форумен екстремист

Благодарил (а): 56 пъти.

Мнениеот abstract » 31 Яну 2008, 23:52

категорично НЕ! ;)
abstract
Пишете, о, братя

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и Забавления