Суеверни ли сте?

Какво обичате да правите в свободното си време? Къде обичате да излизате?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Е?

Да
18
40%
Не
27
60%

Общо гласове : 45

Re: Суеверни ли сте?

Мнениеот Angel » 09 Авг 2008, 21:38

не особено =) черната котка носи късмет за мен, а пък на Петък 13 само хубави работи стават =) въпрос на нагласа :)
A is for always thinking of others!
N is for numerous kind acts!
G is for going above and beyond!
E is for endless devotion!
L is for how much you are loved!
Аватар
Angel
"Форумен бастун" powered by quanchi xD

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Joker » 09 Авг 2008, 23:10

Някои хора имат странна представа за суеверието, затова не знам как да отговоря категорично. Аз смятам че не съм, но вярвам в различни знаци... не ги търся, но когато ги видя се съобразявам. :roll:
Joker
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот charming » 09 Авг 2008, 23:43

за жалост ДА :?
Нека първо да живеем,а после да философстваме

http://music-bg.eu/forums/viewtopic.php?t=18943
Аватар
charming
Драскач

Мнениеот fuksia » 10 Авг 2008, 09:53

Толкова съм суеверна , че се РАЗБОЛЯХ. Водя се с обсесивно-компулсивно разстройство. Ужасно е, хора, не мога да се отървя от натрапливости които върша от суеверие. :cry: . Сега се налага да се тъпча с химия и ми е мъчно, че допуснах това да завладее живота ми.
A smile is free.
ВНИМАНИЕ! Няма резервни части за вашето тяло.
Аватар
fuksia
От дъжд на вятър

Мнениеот necrozis » 10 Авг 2008, 15:59

вярвам само в привличането между свободните електрони...
Аватар
necrozis
Форумен екстремист

Благодарил (а): 56 пъти.

Мнениеот fluffy cloud » 19 Дек 2013, 14:47

Какво ще кажете по тази тема? :) Съобразявате ли се със суеверия? Ако да, с какви например? Аз уж не съм от най-суеверните, ама и аз понякога правя неособено логични неща, защото така са казали хората (Пък кои хора и кога са го казали... :scratch: ).
I wanna fall from the stars straight into your arms
Аватар
fluffy cloud
сладоледено-шоколадово-спагетено чудовище

Благодарил (а): 209 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 19 Дек 2013, 15:23

Почуквам на дърво (или по главата си). Малко като ритуал и апел към съдбата - да, знам, че на основа току що казаното можеш да прецакаш нещата по невъобразим начин, но въпреки това, моля, не го прави. Ето, почуквам, не го прави. Веднъж казах нещо от порядъка на "само трябва да се добера до вкъщи жива, пък останалото ще е наред". Е, по пътя едва не се гътнах - съвсем сериозно.
И никога не взимам намерени стотинки и пари. Колкото пъти съм го правила, толкова пъти след това нещо се е прецаквало и нещо съм губила.
Таааа моите суеверия са се превърнали в такива на база личен опит :lol:
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот Kristo » 19 Дек 2013, 15:32

Защо прочетох заглавието като "Суверенни ли сте?"- щях да кажа Да... ама сега...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот fluffy cloud » 19 Дек 2013, 19:10

Жалко, Кристо. Защото някакво изследване показва, че суеверните хора живеят по-дълго. Логиката е проста - явно са по-внимателни и не минават под стълби примерно :lol:.
В допълнение ще кажа, че никога не съм се впечатлявала от това да ми мине черна котка път, просто защото съм заклет котколюбец, но преди години в един месец това ми се беше случило три пъти и беше наистина ужасен месец. И все пак не виня пухчовците за това :cat:.
Аватар
fluffy cloud

Мнениеот slighter » 20 Дек 2013, 03:38

ами ако не знаем всички суеверия и без да искаме нарушим някое? Може тва да е причината за всички гадни неща, които ни се случават в живота... или пък не.
Някои ме дразнят изключително много, особено, когато ми забраняват да правя нещо си еди кога си, щото еди какво си... и естествено не се съобразявам ни най-малко... и най-тъпото е когато някой друг почне се съобразява с тях и по тоя начин и на теб ти спира работата:
" - Айде днеска еди-какво си..."
" - Не, днеска не може щото еди-кво си..."

Seriously... да не сме в 16 век... ше се разцепи небето и ша ни порази гръм. :evil:

Рядко, но все пак може да се срещнат и някои полезни и логични: В Южна Корея наример момичето не трябва да плаче, когато приятелят ѝ отива в казарма (там е задължително 2 години), защото иначе скоро след това ще се разделят.
Ето това е добре измислено суеверие, което може да ти спести много реване и тръшкане :)
Аватар
slighter
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 243 пъти.

Мнениеот Kristo » 20 Дек 2013, 03:58

Нека обясня:

Шансът да те удари гръм е по-голям от това да спечелиш от лотарията.
Какво значи това с гръмотевицата - наказание за някой твой минал грях, докато това с лотарията - награда за добро дело.
Т.е наказание свише е по-често срещано от награда свише.
Т.е. трябва да живееш живота си по същата логика - с мисъл, че трябва да се пазиш от наказанието, страдайки, мъчейки се и бидейки смирен, отколкото да се лакомиш за награди и да мислиш за щастие и радости.
Т.е. това е същото на което ни учи християнската религия - смирение, страх от бога, такива щуротии.
Т.е. статистиката сочи, че тази версия е правилната, защото данните показват шансовете от първото ми изречение.
Т.е. религията е нацелила някакси реалната ситуация
Т.е. Бог съществува и Библията казва само верни неща...

Те тава е...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот lontan » 20 Дек 2013, 11:28

Смело мога да заявя, че да. Суеверен съм и то доста:)
lontan
В началото бе словото

Мнениеот fluffy cloud » 20 Дек 2013, 12:16

slighter написа:ами ако не знаем всички суеверия и без да искаме нарушим някое?

И на мен това ми е леко дразнещо. Не знам някое суеверие, правя си нещата, както си искам и после някой ми каже "Не си оставяй чантата на земята" или нещо в тоя дух и вече ми насажда в главата, че нещо, което съм правила 100 пъти досега, ми носи лош късмет. И като 5 човека ти кажат такива неща и трябва цяла база данни в главата какво да не правиш. Мисля, че накрая човек наистина има всички шансове да се побърка, затова гледам да не се вманиачавам. И все пак не минавам под стълби от съображения за сигурност :lol:.
Аватар
fluffy cloud

Мнениеот Acapella » 20 Дек 2013, 20:08

Като цяло не съм. Замислих се и не мога да си спомня кога за последен път съм правила (или не съм) нещо, продиктувано от суеверие. Обикновено, например, когато подарявам часовник, се сещам за това "какво казват хората", но го пренебрегвам. Вероятно, ако започна да търся връзка между лошите дни и нещо, което да ги е продиктувало, ще се намери, че съм нарушила някое суеверие, но човек много може да се оплете, ако започне да вярва на всичките тези неща.
    "Понякога чувам как костите ми се напрягат
    под тежестта на всички животи, които не живея."

Българска филология, ІІІ курс
Аватар
Acapella
stranger.

Благодарил (а): 36 пъти.

Мнениеот ventos » 21 Дек 2013, 16:44

"Суеверни ли сте?" в превод ще рече "Вярвате ли напразно?".
Дори и човек да не е суеверен в речниковия смисъл на думата, може да се окаже, че е вярвал напразно, че не е знаел в какво точно вярва и е изпълнявал само външно някакъв обред. Затова е добре често да си задаваме въпроси, ей така, сами на себе си. И да търсим подобаващите отговори най-вече.
По този повод ето една анкета: http://survey.bg/s/8eo48ja, която може и да провокира размисъл, и да разреши нечии съмнения. :)
ventos
В началото бе словото

Благодарил (а): 3 пъти.

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и Забавления