Храната хоби ли е и какво обичаме да гнетем ?!

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Храната хоби ли е и какво обичаме да гнетем ?!

Разбира се че е хоби- колкото повече, толкова повече!
8
29%
Откровено да си призная, мноу рядко хапвам, колкото да не е без хич
10
36%
Как ще е хоби? Аз дори не ям! Тренирам за манекен на Аушвиц!
1
4%
Би могло да се каже е е хоби. Зависи какво считате за храна (казвам се Камен Влахов)
1
4%
Да! Хоби е! А девизът ми е "У корема чекмеджета нема!"
8
29%

Общо гласове : 28

Мнениеот fire » 04 Авг 2005, 04:41

Ами щом така стоят нещата тогава като го намериш ми го представи, за да му дам на него въпросните рецепти, защото на теб и да ги дам полза няма да има никаква. Най-много да ги изгубиш. Така че работи сериозно по въпроса... А аз през това време ще търся материал за човека с нищото и нещото :lol:
Работи, сякаш нямаш нужда от пари. Обичай сякаш никога не са те наранявали. Танцувай сякаш никой не те гледа. Пей сякаш никой не те слуша. ЖИВЕЙ СЯКАШ НА ЗЕМЯТА Е РАЙ!
Аватар
fire
Живее, за да пише

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Лорд Носферату » 04 Авг 2005, 15:29

Аз ям... консумирам... поглъщам... в завидни количества, при които би трябвало да съм три пъти по-дебел. Няма ден, в който да не ям месо... Готвя си главно десерти (крем карамел, баница, кекс, любимите ми баклава и сладко от ягоди, чийз кейк (Киро и Мето рулз)), но и с по-лесните манджи се справям. Падам си по кулинарно извратени експерименти (леща с прясно мляко), кюфтета наквасени в портокалов сок....
Аватар
Лорд Носферату
Средновековно невъзможен

Благодарил (а): 17 пъти.

Мнениеот mushroomhead » 04 Авг 2005, 16:00

Храната за мен е задължение напоследък-нещо загубих апетит.Вероятно от жегите :roll:
mushroomhead
Легендарен флуудър

Мнениеот fire » 04 Авг 2005, 16:02

Ха, има един "кулинарно извратени експерименти", който много обичам - пържоли (за предпочитане от младо прасенце) в портокалов сок. Страхотни са! Опитай и ще видиш, че вкуса на месото се променя до неузнаваемост. Това, което трябва да направиш е само за 3-4 часа да натопиш подготвените и овкусени с подправки пържолки в портокалов сок. След което ги мяткаш в тигана или на скарата и... си изяждаш пръстите.
Сещам се за още една вкусотийка - френски сирена със сладко от ягоди и начупени орехи. Е, това е празник за стомахчетата :D
Работи, сякаш нямаш нужда от пари. Обичай сякаш никога не са те наранявали. Танцувай сякаш никой не те гледа. Пей сякаш никой не те слуша. ЖИВЕЙ СЯКАШ НА ЗЕМЯТА Е РАЙ!
Аватар
fire
Живее, за да пише

Мнениеот Malizia » 04 Авг 2005, 21:31

fire- още един Лорд Носферату :D !Какъв е този афинитет към сладкото и соленото- 2 в 1 ? :P
Хайде, пържолките стават ама сиренето и сладкото! :shock: :P
I live my life and all I know is
Follow your dream and don't let go
No one can live for me
No one can see the things I see
I walk this road no one can tell me how to be
It's my destiny
Аватар
Malizia
Постоянно присъствие

Мнениеот united_colors » 04 Авг 2005, 22:21

"У корема чекмеджета нема!"
Досега не ми беше девиз, но започвам да се замислям!
Ям от лакомия. Като видя нещо ,и ми се прияде, не мога!!!! Нахвърлям му се веднага! Ям всичка, най-вече това дето расте на кокал! Обожавам картовки- всякак приготвени. И нато ФАЙЪР салатки- със сичко дето намеря в хладилника- майонеза, домати, пиле, зеле, красвици, сиренце.... пфффф да не прекаляваме!
Аватар
united_colors
Smells Like Teen Spirit

Мнениеот fire » 04 Авг 2005, 22:42

Malizia, когато за първи път видях тази комбинация от сирене със сладко си помислих, че човекът, който си го поръча направо се е побъркал (въпреки, че много добре се познавахме и нямах такова мнение за него до този момент). Та... дълго време го гледах като онемяла, но след дълги уговорки ме накара да го опитам и... от тогава го ОБОЖАВАМ! Опитай, нещо невероятно е. Повярвай ми! Иначе не съм привърженик на тази луда комбинация от солено и сладко.
Аватар
fire
Живее, за да пише

Мнениеот fire » 04 Авг 2005, 22:42

Malizia, когато за първи път видях тази комбинация от сирене със сладко си помислих, че човекът, който си го поръча направо се е побъркал (въпреки, че много добре се познавахме и нямах такова мнение за него до този момент). Та... дълго време го гледах като онемяла, но след дълги уговорки ме накара да го опитам и... от тогава го ОБОЖАВАМ! Опитай, нещо невероятно е. Повярвай ми! Иначе не съм привърженик на тази луда комбинация от солено и сладко.
Аватар
fire
Живее, за да пише

Мнениеот Vintersorg » 05 Авг 2005, 00:42

Аааааааа...ямдоскъсване! Това е второто ми име! Ако пък знаете как ми е прилошавало от преяждане, няма да ви описвам! Ама си заслужава- нахраниш се, стане ти кеф- какфо ти пука дали после ще ти прилошее и преждевременно ще се разделиш с храната...Хаха!
Важното е "обикновеното земно щастие".

Мале, "Под манастирската лоза" на Елин Пелин просто трябва да стаен учебник по житейска философия! :lol:
Аватар
Vintersorg
най-голем

Мнениеот fire » 05 Авг 2005, 00:44

Извинявай Vintersorg, но ти колко килограма си?
Аватар
fire
Живее, за да пише

Мнениеот united_colors » 05 Авг 2005, 00:58

Vintersorg написа:Аааааааа...ямдоскъсване! Това е второто ми име! Ако пък знаете как ми е прилошавало от преяждане, няма да ви описвам! Ама си заслужава- нахраниш се, стане ти кеф- какфо ти пука дали после ще ти прилошее и преждевременно ще се разделиш с храната...Хаха!
Важното е "обикновеното земно щастие".

Мале, "Под манастирската лоза" на Елин Пелин просто трябва да стаен учебник по житейска философия! :lol:

Ей! Ще се разбереме с тебе! Така усещам! Ако искаш ще си направиме състезание по падяждане! Не забравяй обаче, че съм 100 кила.
"Под манастирската лоза" на Елин Пелин руууулз
Аватар
united_colors
Smells Like Teen Spirit

Мнениеот Лорд Носферату » 05 Авг 2005, 16:06

fire написа:Ха, има един "кулинарно извратени експерименти", който много обичам - пържоли (за предпочитане от младо прасенце) в портокалов сок. Страхотни са! Опитай и ще видиш, че вкуса на месото се променя до неузнаваемост. Това, което трябва да направиш е само за 3-4 часа да натопиш подготвените и овкусени с подправки пържолки в портокалов сок. След което ги мяткаш в тигана или на скарата и... си изяждаш пръстите.
Сещам се за още една вкусотийка - френски сирена със сладко от ягоди и начупени орехи. Е, това е празник за стомахчетата :D

Ще го пробвам! :D
Хмм... Сирене + Ягодово сладко (в моя случай Домашно Превъзходно) е страхотна комбинация, но орехи... може би като вкус е добре, но няма ли да са прекалено твърди, на фона на останалата смес? Аз обичам да е що годе хомогенно това, дето съм го забъркал.
Аватар
Лорд Носферату
Средновековно невъзможен

Мнениеот Лорд Носферату » 05 Авг 2005, 16:07

fire написа:Ха, има един "кулинарно извратени експерименти", който много обичам - пържоли (за предпочитане от младо прасенце) в портокалов сок. Страхотни са! Опитай и ще видиш, че вкуса на месото се променя до неузнаваемост. Това, което трябва да направиш е само за 3-4 часа да натопиш подготвените и овкусени с подправки пържолки в портокалов сок. След което ги мяткаш в тигана или на скарата и... си изяждаш пръстите.

Ще го пробвам! :D
Хмм... Сирене + Ягодово сладко (в моя случай Домашно Превъзходно) е страхотна комбинация, но орехи... може би като вкус е добре, но няма ли да са прекалено твърди, на фона на останалата смес? Аз обичам да е що годе хомогенно това, дето съм го забъркал.
Аватар
Лорд Носферату
Средновековно невъзможен

Мнениеот Vintersorg » 06 Авг 2005, 00:02

fire написа:Извинявай Vintersorg, но ти колко килограма си?

78 килограма, най-много 80. И съм тънък на фиданка. За което полагам обаче грижи да натрупам малко...въпреки това не става!
:) :)

ПС след време: Леле, мама беше направила размазващи кюфтенца за след изпита! Ееееейх, да ми е жива и здрава! :P
Аватар
Vintersorg
най-голем

Мнениеот fire2 » 06 Авг 2005, 01:21

Както винаги съдбата е несправедлива - едни полагат усилия да напълнеят, други се притесняват това да не стане. Винаги всеки иска това, което не може да има :?
Хей, Vintersorg, внимавай какво ще направиш с кюфтенцата. Предполагам, че след днешният тежък ден ще опустошиш всичко, което мама е приготвила. Спри се, замисли се, остави и за другите :P
Не стряскай маминка... :lol:
Аватар
fire2
В началото бе словото

ПредишнаСледваща

Назад към Кулинарен раздел