Храната хоби ли е и какво обичаме да гнетем ?!

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Храната хоби ли е и какво обичаме да гнетем ?!

Разбира се че е хоби- колкото повече, толкова повече!
8
29%
Откровено да си призная, мноу рядко хапвам, колкото да не е без хич
10
36%
Как ще е хоби? Аз дори не ям! Тренирам за манекен на Аушвиц!
1
4%
Би могло да се каже е е хоби. Зависи какво считате за храна (казвам се Камен Влахов)
1
4%
Да! Хоби е! А девизът ми е "У корема чекмеджета нема!"
8
29%

Общо гласове : 28

Мнениеот Лорд Носферату » 14 Авг 2005, 15:37

Тая тема ще спра да я чета в дните, когато съм на диета от натурални сокчета! :P :lol:
Аватар
Лорд Носферату
Средновековно невъзможен

Благодарил (а): 17 пъти.

Мнениеот fire » 14 Авг 2005, 18:41

Vintersorg написа:Ами, знаеш ли аз какво съм пробвал... Слагаш в едно тиганче масълце или маргарин, загряваш го, в него запържваш лук до златисто, после слагаш червен пипер и подправки, добавяш бъркани яйчица, бъркаш още, ако има може да сложиш и една лъжица доматено пюре...пакбъркаш...(ама в бърканите яйца трябва да има сирене начупено де), после махаш от огъня и на горещото "ястие" стържеш кашкавалче!
Вундербарско е, поне понякога... :P

Хей, ама това е един от вариантите на така наречените "Яйца с каквото имаш" и всички варианти са много вкусни. Такива рецепти има много, всичко зависи от това с какво разполагаш в момента или какво си се сетил да си купиш от магазина :lol:
Ето ти една "салатка" с месо: Взимаш едно пакетче от готовите пилешки филета на скара и накъсваш месото на ситно (много хубаво става и със сварено пилешко месце, но ти едва ли ще имаш възможност да го вариш предварително там, в Студентски град). Добавяш 2-3 сварени и настъргани яйца заедно със счукан чесън (ако обичаш и ако няма да ти се налага да излизаш някъде с някой :wink: ), черен пипер и сол. Всичко това се разбърква с майонеза (от 1/2 до 1 пак. - зависи от грамажа на пилешкото и броя на яйчицата). Отгоре се украсява със ситно нарязан магданоз. Вкусутийка!
Друга салатка: Нарязваш домати, краставици, кромид лук, мариновани или пресни и леко задушени гъбки, солена царевица от консерва (внимавай, защото продават и сладка), МЕСО (шунка, пушено свинско филенце, пушен бут или въобще, каквото имаш под ръка), няколко маслинки, подправяш с олио, сол, магданоз и т.н. (каквото обичаш). Когато объркаш всичко избоено до тук, отгоре обилно настъргваш кашкавал. Приятен апетит, сладур! :wink:
Работи, сякаш нямаш нужда от пари. Обичай сякаш никога не са те наранявали. Танцувай сякаш никой не те гледа. Пей сякаш никой не те слуша. ЖИВЕЙ СЯКАШ НА ЗЕМЯТА Е РАЙ!
Аватар
fire
Живее, за да пише

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот valeriq » 14 Авг 2005, 22:26

храната не е хоби !!! тя е наркотик , а аз съм напълно зависима !!!
Аватар
valeriq
В началото бе словото

Мнениеот Crematory » 14 Авг 2005, 22:30

Ох, трябва да ме научите да готвя...Че онзи ден сме изяли 12 яйца от тоя тип... :? Вечерта имах чувството,че ще кудкудякам вече :roll:
Аватар
Crematory
metal angel with daemons inside

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Vintersorg » 15 Авг 2005, 00:06

Fire, супер, мерси за рецептите! Ще пробвам нещо и аз освен... Неволята ще ме научи!

Крематори, ами действай, тренирай за съпруга! Ако не можеш да готвиш, не завиждам на мъжа ти...
Аватар
Vintersorg
най-голем

Мнениеот Crematory » 15 Авг 2005, 00:13

Ми аз за това ви карам да ме учите...Да не ме върне на мама,преди да ме е взел още :twisted:,защото много яде и настоява да проготвя. Тя свекървата онзи ден ме подхвана да ме учи на пълнени чушки, ама...Бе ядяха се :lol: Нямаше оплаквания :D
Аватар
Crematory

Мнениеот Vintersorg » 15 Авг 2005, 00:37

Аз пълнени чушки мога да правя... :P
Аватар
Vintersorg
най-голем

Мнениеот fire » 15 Авг 2005, 00:37

Crematory, ето ти едно мнооого лесно и още по-вкусно ястие: Взимаш месо, каквото имаш или каквото си купила от магазина (свинско, пилешко, телешко, без значение дали е филе, бут или каквото там има още). Нарязваш го на кубчета (приблизително, колкото локумчета, а може и малко по-малки). За случая ти трябват още гъби (мариновани или пресни, няма значение), които нарязваш и така също ти трябва топено сирене (препоръчвам ти "President" в кръглите кутийки, например 2 кутийки, зависи от количеството месо) и накрая е хубаво да имаш масълце. Та какво правиш?! В една стъклена (йенска) тенджерка започваш да редиш масълце, месце, гъбки, подправки (черен пипер, вегета и т.н.), масълце, месце, гъбки, подправки и т.н. докато не свършиш продуктите. Заливаш всичко с една чаена чаша водичка или още по-вкусничко е с чаша бяло вино, похлупваш тенджерката и я слагаш в предварително затоплена фурна. Печеш докато месцето не е омекнало хубаво, докато не е станало крехко. Пръстите ще си изядете. А става по-бързо, ако вместо сурово месце нарежеш някакво пилешко роле в було или друго, каквото ти хареса в магазина. Вкусутийка!!!

Жорко, радвам се, че са ти харесали салатките и се надявам да ги направиш до края на другата седмица и да кажеш после дали са ти харесали. А пък и мисля, че маминка ще бъде приятно изненадана, ако решиш да й приготвиш нещо. А, между другото, какво стана с курса? Май си останахме само на пълнениете чушки, а? :(
Работи, сякаш нямаш нужда от пари. Обичай сякаш никога не са те наранявали. Танцувай сякаш никой не те гледа. Пей сякаш никой не те слуша. ЖИВЕЙ СЯКАШ НА ЗЕМЯТА Е РАЙ!
Аватар
fire
Живее, за да пише

Мнениеот Crematory » 15 Авг 2005, 00:43

Vintersorg написа:Аз пълнени чушки мога да правя... :P

И аз...вече :lol:
Файър,благодаря за рецептата, той гъби не яде, но ще наблегна на няколкото вида топени сирена ( ако намеря в потресаващо малкия му град, че иначе трябва да ги мъкна от София :roll: ). Бе чак сега ми се прииска да готвя, както цял ден съм на вафли и ми се повръща от сладко вече, ама няма на кого :cry: И пак ще ям сандвичи довечера :cry: :cry: :cry: Искам при мамаааааааааааааа :cry:
Аватар
Crematory

Мнениеот fire » 15 Авг 2005, 00:57

Crematory, ами тогава вземи и замени гъбките с някакъв зелечук. В момента не се сещам точно с какво, но нека да бъде нещо, което да внася разнообразие в тази мързелива вкусутийка. И вземи и зарежи вафлите, защото като ти четох поста чак на мен ми стана гадничко. Преди да се прибереш си купи няколко доматчета, краставичка и други такива неща и си направи (към въпросния сандвич, които ще папкаш за вечеря) салатката, която написах за Жорко. Няма да съжаляваш, а и не се иска никак много време. Стига да си бърза с ножа (в кухнята) :lol:
Аватар
fire
Живее, за да пише

Мнениеот Vintersorg » 15 Авг 2005, 01:03

Ами да...май засега само картофките останаха. После тръгнах по села и вили, по разходки и насам-натам, а като съм си у нас нещо ме домързя или пък мама я няма. Само да я видя че почва някое сериозно ядене, ще се намеся да го приготвя аз с малко помощ... :lol: :lol:
Аватар
Vintersorg
най-голем

Мнениеот fire » 15 Авг 2005, 01:08

Няма да е зле да го направиш, защото времето минава и Октомври чука на вратата :P
А аз като се сетя за нещо такова, което лесно се приготвя или ако прочета някъде някоя такава рецептичка веднага ще я споделя с теб :wink:
А не е зле и ти да споделиш нещо с мен, разказвачо :lol:
Аватар
fire
Живее, за да пише

Мнениеот fire » 19 Сеп 2005, 05:29

Ето ви една нова рецепта:
Пиле със сметана и топено сирене
За 6 порции са необходими следните продукти:
6 пилешки бутчета
1 голяма заквасена сметана
1 кутия топено сирене
3-4 глави лук, черен пипер, сол, пикантина и вода.
Приготвяне: Лукът се нарязва на едро, половината от него се нарежда в намаслен пръстен гювеч или друг съд с капак, върху него се редят 3 пилешки бутчета. Поръсват се със сол и подправките, намазват се със сметаната и топеното сирене. Реди се още един ред по същия начин, залива се с 3 чаши вода, захлупва се с капака и се пече в силна фурна от 40 мин. до 1 час.
Пилешките бутчета могат да бъдат земенени с пилешко филе или някакво друго месо. Когато сане готово може да вдигнете капака и да поръсите ястието обилно с кашкавал и да го върнете за малко да се допече. Ле-лееее... пазете си пръстчетата!
Аватар
fire
Живее, за да пише

Мнениеот Vintersorg » 19 Сеп 2005, 05:34

Никога не бях чувал за по-странно ястие!
Дори пълнената камила на бедуините по сватбите изглежда по-обикновна.
Ха, ама това наистина ли се пече ?!?!? :shock: :shock: Егати! Ще взема да пробвам някой път, но не чак 6 порции, че ако не стане кой ще го яде....хихи :D
Аватар
Vintersorg
най-голем

Мнениеот fire » 19 Сеп 2005, 05:39

:lol: :lol: :lol:
Ами разбира се, че се пече Жорко. Нима предпочиташ да ядеш пилешкото месце сурово? :shock: И кое точно ти се струва странно? Скица! :lol:
Аватар
fire
Живее, за да пише

ПредишнаСледваща

Назад към Кулинарен раздел