За какво си мислите в момента?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Re: За какво си мислите в момента?

Мнениеот Kristo » 27 Яну 2014, 16:57

clinical_dead написа:Мисля да ставам, ще закъснея за изпит.

Чета си учебника, в който пише, че Франсис Крик (откривател на двойната спирала) подкрепя идеята за "направлявана панспермия", т.е. вярва че животът е донесен от извънземни. Споменава се и за нуклеинови к-ни открити на Антарктида от паднал метеорит, като се смята за изключено те да имат земен произход.
Аз не съм фен на извънземните, но за мен този човек е с голям авторитет и не говори напразно. Размишлявам - дали да си сменя възгледите за живота? Сега как ще преподавам на децата? :alien:

Хич да не е. Като се замисли човек, тази теория за Направляваната Панспермия е най-логичното обяснение. Нищо чудно, че Фран я подкрепя, не е само той. Според мен може би истината е някъде между това с астероида, които да донесе нови био-форми към вече съществуващи такива примитивни на нашата планета. От тук идва въпроса - откъде ще дойде така "засаден" астероид? Отговорът е елементарен - астероидния пръстен между Юпитер и Марс, който разделя планетите от нашата система на Външни и Вътрешни - учените спекулират, че това е от планета, която не е могла да се образува поради близост до гравитацията на Юпитер и се е "пръснала" - и много вероятно е някой от астероидите да е стигнал и до нас. Но моята идея е - че се е образувала, оцеляла е някакво малко време, вероятно преди образуването на Юпитер и дори е имала идеални условия за началото на споменатите био-форми, такива условия се срещат само на Земята в нашата система. После планетата бива унищожена, образува астероиден пръстен и даден астероид стига до нашата планета и се забива. Мога да гадая дали е донесъл кислородно-дишащите бактерии или не-кислородно-дишащите - всичко зависи дали на Земята е имало кислородна атмосфера. От тук можем да определим и кои са местни и кои чуждопланетни бактерии - и по тая линия да определим дали сме дошли от космоса ние или сме паднали от небето, метафорично казано.

Учените постоянно намират нови и нови микроорганизма, вкл. такива които не ползват кислород и организмите им не зависят от обичайните елементи като въглерода например. Дали това не е знак, че са наследници на организми идващи от планета с различна атмосфера?
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот clinical_dead » 27 Яну 2014, 21:20

Обичам да чета смислените ти постове (поне тези с допустима дължина, защото по-малките не задържаме вниманието си дълго в/у едно и също нещо).

Аз не съм абсолютно против, но по-скоро харесвам варианта със супата в морето. Знам, че някъде има подходящи условия за живот и че не сме сами, но смятам, че фактът двойната спирала да е основа на живота на други планети е по-скоро математически факт.
Изображение

Изображение
Аватар
clinical_dead
Стенограф

Благодарил (а): 422 пъти.

Мнениеот Kristo » 27 Яну 2014, 21:42

http://en.wikipedia.org/wiki/Panspermia#Case_studies

Тук има няколко примера за бактерии дошли от космоса, за които се предполага, че са "извънземни". Или поне се опитват да ги докажат.

Отделно и не е задължително отделните видове организми от различни планети да имат еднаква днк-структура, да са изградени от едни и същи вещества и дори да живеят при едни и същи условия. Тук акцентът е "какво наричаме живо същество" и дали извънземни бактерии биха отговаряли на тези изисквания и трябва ли?
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот Надежден Случай » 30 Яну 2014, 23:13

I wonder if I'm a Good Guy Greg or just a regular idiot. I sure hope it's the first. :scratch:
Real friends will serve you long,
Sunshine or ain't.
Real friends won't do you wrong,
Real friends don't change.
Аватар
Надежден Случай
Един от клуба на моралното влияние

Благодарил (а): 38 пъти.

Мнениеот fluffy cloud » 30 Яну 2014, 23:29

За караоке. Щеше да е по-весело, ако можех да пея :lol:
I wanna fall from the stars straight into your arms
Аватар
fluffy cloud
сладоледено-шоколадово-спагетено чудовище

Благодарил (а): 207 пъти.

Мнениеот Faith_no_more » 31 Яну 2014, 07:53

За сън. Ох, боже, искам да се наспивам... :x
Faith_no_more
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 421 пъти.

Мнениеот punch » 31 Яну 2014, 13:44

За сесията - какви ли други изненади готви...
“Of all the books in the world, the best stories are found between the pages of a passport.”
Аватар
punch
Да живей словото

Благодарил (а): 6 пъти.

Мнениеот fluffy cloud » 01 Фев 2014, 18:39

За това как трябва да се вдигна от леглото и да направя някакви неща, като започнем с пускането на прахосмукачка. Още не съм измислила как да ме отмързи за целта :lol:
I wanna fall from the stars straight into your arms
Аватар
fluffy cloud
сладоледено-шоколадово-спагетено чудовище

Благодарил (а): 207 пъти.

Мнениеот Faith_no_more » 01 Фев 2014, 19:09

Офф:// И мен ме мързи, ама да уча, и заради това утре най-вероятно ще бъда скъсана...

Он:// I shall not pass, I shall not pas... :mrgreen:
Faith_no_more
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 421 пъти.

Мнениеот clinical_dead » 02 Фев 2014, 22:59

Денят е безкраен днес. Като че ли вече е 4 сутринта, а всъщност не е. Около 14ч., когато Любо стана от сън ми се струваше, че е сутрин. Всичко е объркано... и гликолизата и цикълът на Калвин и всички други био неща, за които утре няма да съм подготвена. А сега смятам да остана будна напук. Струва ми се обаче, че не съм в състояние да приемам информация. :connie_mini_byebye:
Изображение

Изображение
Аватар
clinical_dead
Стенограф

Благодарил (а): 422 пъти.

Мнениеот Libra » 03 Фев 2014, 13:23

Значи мислех си, че нещо тия дни съм станала много такава негативна... като сърдита лелка на държавна служба. После си мислех колко всъщност е труден и подценяван изпитът, който имам в сряда. А после се сетих за лятото и си отворих папката с летни снимки и ми стана едно хубавоо, топличко отвътре и слънчево и позитивно и :drunken:
Не съм това, което съм, но и другите не са това, което са.
Аватар
Libra
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 316 пъти.

Мнениеот Bragi » 04 Фев 2014, 11:33

Чудя се как е възможно сtrl + с & сtrl + v да работят, но самите букви - не. Също алт и шифт самостоятелно работят, но заедно за да ми сменят езика - не. What the aсtual fuсk?!
Look at the odds as a challenge
Аватар
Bragi
The Allbrother

Благодарил (а): 325 пъти.

Мнениеот Kristo » 04 Фев 2014, 16:26

Нещо си прецакал софтуерно, ми се струва, а то с пари не се... хммм ...

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот Petrov » 26 Юни 2015, 12:43

Блъскам си мозъка с ..... Къде са ми снимките от миналото парти в петък ????? Спомените сигурно съм ги върнал зад бара вместо бакшиш.
Ама имаше една готина м**ка и помня смътно че снимах с телефона една салфетка с номера и ...... друго не знам. Днес пак е петък и искам да и се обадя, ама снимките ги няма дано да не съм ги изтрил по погрешка.
Petrov
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Предишна

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към СПАМ