Какво е любов?

Модератори: FloWersOfEviL, Smoking Mirror, Мила, thegirl

Какво е любов?

Мнениеот Ер Малка » 11 Ное 2013, 23:41

И да, темата е за СПАМ, а не за "Любов" :mrgreen:

Любов е гаджето ти да хване най-гнусната буболечка в града и да ти я вре в лицето, докато ти пищиш, а после я пусне през прозореца и ти вмени чувство за вина и съжаление към горката животинка, която си кръстил Лари, а ти въпреки всичко да си много влюбен в тоя човек :mrgreen: (баси изречението)

Вие сте =>
"Сняг се сипе на парцали,
щом се сипе- 'начи вáли."
-Аристотел
Аватар
Ер Малка
Magnolia

Благодарил (а): 392 пъти.

Re: Какво е любов?

Мнениеот zritel » 11 Ное 2013, 23:55

тъкмо четох по темата:

„Когато баба се разболя от артрит, не можеше повече да се сгъва и да лакира ноктите на краката си. Затова дядо го прави вместо нея, макар че и неговите ръце болят от артрит. Това е любовта.“ – Ребека, 8 години

„Когато някой те обича, начинът, по който казва името ти, е различен. Просто знаеш, че твоето име е на безопасно място в тяхната уста.” – Били, 4 години

„Любовта е когато момичето си сложи парфюм, а момчето си сложи одеколон за след бръснене и те излязат и се миришат един друг.” – Карл, 5 години

„Любовта е, когато излизаш и хапваш с някого и му даваш повечето от твоите пържени картофки, без да го караш да ти даде от неговите.” – Криси, 6 години

„Любовта е това, което те кара да се усмихваш, когато си уморен.” – Тери, 4 години

„Любовта е, когато мама прави кафе за татко и отпива преди това една глътка, преди да му го даде, за да е сигурна, че всичко е наред.” – Дани, 7 години

„Любовта е, когато се целуваш през цялото време. Тогава, когато се умориш от целуването, пак искаш да сте заедно и говориш повече. Мама и татко са така. Те изглеждат противно, когато се целуват.” – Емили, 8 години

„Любовта е това, което е в стаята с теб на Коледа, ако спреш да си отваряш подаръците и слушаш.” – Боби, 7 години

„Ако искаш да се научиш да обичаш по-добре, трябва да започнеш с приятел, когото мразиш.” – Ника, 6 години

„Любовта е, когато кажеш на момче, че харесваш ризата му, а след това то я носи всеки ден.” – Ноел, 7 години

„Любовта е като малка възрастна баба и малък възрастен дядо, които все още са приятели, макар че се познават един друг толкова добре.” – Томи, 6 години

„По време на моя рецитал на пиано бях на сцената и бях уплашена. Погледнах всички хора, които ме гледаха и видях татко да ми маха с ръка и да ми се усмихва. Той беше единственият, който правеше това. Вече не бях уплашена.” – Синди, 8 години

„Мама ме обича повече от всеки друг. Не виждаш никой друг да те целува за „лека нощ“ вечер.” – Клер, 6 години

„Любовта е, когато мама дава на татко най-хубавото парче от вареното пиле.” – Илейн, 5 години

„Любовта е , когато мама вижда татко, а той мирише на пот и е мръсен, но тя пак казва, че той е по-хубав от Робърт Редфорд.” – Крис, 7 години

„Любовта е, когато твоето кученце те лиже по лицето дори и след като си го оставил само през целия ден.” – Мери, 4 години

„Знам, че по-голямата ми сестра ме обича, защото ми дава всичките си стари дрехи и трябва да излезе и да си купи нови.” – Лорийн, 4 години

„Когато обичаш някого, миглите ти се вдигат и спускат и малки звездички излизат от теб.” – Карън, 7 години

„Любовта е, когато мама вижда татко на тоалетната и не мисли, че е гадно.” – Марк, 6 години

„Наистина не трябва да казваш „Обичам те“, ако наистина не е така. Ако обаче е така, трябва да го казваш много пъти. Хората забравят.” – Джесика, 8 години

..................................................................................

"Любов е да "преглъщаш" неща, заради които би се обидил(а), би си отмъстил(а) по някакъв начин или би прекъснал(а) или ограничил(а) контакта със съответния човек, ако беше някой друг. (перифразирана мисъл на Ларошфуко (май, ако има такъв): "Прощаваме доколкото обичаме")" – zritel, не много години
Аватар
zritel
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 369 пъти.

Мнениеот Libra » 12 Ное 2013, 00:05

Любов е, когато тя спи, а той нежно я гали по косата. Любов е, когато той нарочно изгуби спора, за да е доволна тя. Любов е, когато сте си толкова ядосани, че направо ви идва да се разцелувате и да забравите всичко. Любов е, когато той става всяка сутрин, за да ѝ донесе закуска в леглото. Любов е, когато баба бръснеше дядо, а той стоеше кротко на едно столче.

Това ми идва на първо четене, а цитатите на Зрител са толкова сладки :drunken: И друг път съм ги чела и ми се доревава от умиление.

Edit: Любов е също така, когато племенникът ми специално заделя едната от двете останали бисквитки, за да я донесе на мен (а той обожава бисквитки!)
Последна промяна Libra на 12 Ное 2013, 01:06, променена общо 1 път
Не съм това, което съм, но и другите не са това, което са.
Аватар
Libra
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 316 пъти.

Мнениеот Angel_N » 12 Ное 2013, 00:06

Любовта е кайма, лук, картофи и заливка. Нищо повече, нищо по-малко.
Живот, събран в един миг, в една дума. Цветето на духа.
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 859 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 12 Ное 2013, 00:15

Ер, май прескочихте 4-те дни/седмици/месеца, м? Ся разбираш ли що щях да те бия оня път пред театъра?

Любов е... когато изпитвам панически ужас, че може да го разочаровам. Имам предвид... наистина получавам паник-атаки.
Любов е... когато му пожелая да е щастлив с друга и наистина го мисля. Макар че това може да е и бунаклък, тайм уил тел. После рева под душа, после рева и на клипчета от HIMYM, после рева и на песни. Абе, рева(х, всъщност). Но е за добро.
Любов е... когато е последното нещо, за което мисля, преди да заспя и мисълта, с която се събуждам.
Любов е... топъл шоколад с бонбони Линд (ама червени!) и разкошен филм в 3 през нощта.
Любов е... когато започнеш да се страхуваш от собствената си смърт, защото искаш да прекараш м-н-о-г-о време уид хим бай йор сайд и не искаш подобна глупава подробност да ви раздели.
Любов е... когато намериш не човека, с когото можеш да живееш, а онзи, без когото това би било трудно.
Обич е... да гледаш някого във влака и да не можеш да му се наглеждаш, защото ти е напомнил така поразително на другиго, когото никога вече няма да видиш. А когато този човек слезе на гарата, да го проследиш с очи, докато го изгубиш от погледа си и да усетиш, че нещо ти е влязло в окото. Уж. Но ако сълзите преливат, то е от радост и благодарност. Защото той е намерил начин да се върне при теб дори и за малко, именно по време на пътуване, на което не може да не си "взела" спомена за него със себе си.

Предпоследното е много "купешко", знам. Ама е и вярно. А в горните многоточия са "заключени" поне 6 души. Последното "обич" не е случайно.
Тоя отговор излезе твърде сериозен, сори.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот Angel_N » 12 Ное 2013, 00:19

Живот, събран в един миг, в една дума. Цветето на духа.
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 859 пъти.

Мнениеот Надежден Случай » 12 Ное 2013, 00:20

Не знам. :cry:
Real friends will serve you long,
Sunshine or ain't.
Real friends won't do you wrong,
Real friends don't change.
Аватар
Надежден Случай
Един от клуба на моралното влияние

Благодарил (а): 38 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 12 Ное 2013, 00:26

Специално издирих едно мнение на Аякаши, защото ми се струва, че трябва да го има и в тая тема (може да се каже, че въпросът е същият):

...мисля, че е това: 55 години след сватбата, баба ми и дядо ми танцуват танго до сутринта, баба му прави десерт всеки ден "защото той не може без сладичко", а дядо все казва, че ако пак се върне във времето, той на 26, тя на 18, и срещне баба в киното на слабата светлина, ще си я вземе пак и ще живее още поне 55 години с нея :)
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот slighter » 12 Ное 2013, 00:41

Аватар
slighter
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 243 пъти.

Мнениеот Bragi » 12 Ное 2013, 00:51

Любов е когато Наталия Симеонова изскочи от храстите :lol:
Look at the odds as a challenge
Аватар
Bragi
The Allbrother

Благодарил (а): 325 пъти.

Мнениеот fak » 12 Ное 2013, 11:46

... състояние на невменяемост поради продължително разстройство на съзнанието.
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Благодарил (а): 943 пъти.

Мнениеот Scarface » 12 Ное 2013, 15:35

Свободен поток от енергия, който идва и си отива, когато си иска ;)
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Благодарил (а): 130 пъти.

Мнениеот Kristo » 13 Ное 2013, 18:37

Какво? Без анкета?

I don't wanna live in this forum anymore!
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот ekaterina_kokushkina » 08 Яну 2014, 19:30

Любовта според малките

Фани: „Имам си конче и го обичам".
Рая: „Аз изразявам любовта си към котките"
Маша: „Любов е моята любов към растенията – като ги гледам, поливам и не ги късам и се грижа за тях".

За мен децата дават най-точните определния за любовта. На мен техните обяснение ми звучат като сентенции.
А това „Дори да почине един от семейството, другият пак трябва да го обича", като го прочетох, направо настръхнах.
ekaterina_kokushkina
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Cliff Burton » 08 Яну 2014, 19:41

Петбуквена дума. Обичам Левски, Ливърпу, почти всички животинки. Хората - не. Уважение и към някои преклонение.
Единственото момиче, което обичах така се подигра с мен... че не мисля че ще съм в състояние отново да обичам....
Общо взето е една енергия, както казва колегата по-горе. Но и много загуби смисъл тази дума...Ама за всичко е виновен скапания либерализъм :scratch: :evil: :evil:
Последна промяна Cliff Burton на 08 Яну 2014, 19:42, променена общо 1 път
Никога, никога, никога не се предавай!
Левски завинаги в нашите сърца!
You Will Never Walk Alone - JF96
Аватар
Cliff Burton
Орлов поглед

Благодарил (а): 288 пъти.

Следваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания