[КСК 2010] Български език и литература vol.2

Архив от КСК 2010-2011. Колегите преди вас са писали по всички въпроси, които ви интересуват. Използвайте перфектната ни търсачка, за да намерите необходимата ви информация. Успех на изпитите!

Модератори: svetlio.varna, Pisobella

Re: [КСК 2010] Български език и литература vol.2

Мнениеот NiamaZnachenie » 21 Юли 2010, 23:30

bggashnik написа:
vvvvv написа:Ок , но не може на тази тема на един човек да се пише 5 + а на друг 2.00 ... не 3 и 20 примерно а 2.00 .. не е реално не съм неграмотен да имам грешки.. Не ми е ясно къде е проблема

Нали се сещаш, че са така още 54% от явилите се момчета ;) Не си единствен ;)

Което е напълно резонно, с оглед на процентите двойки от кампаниите от минали години. Абсолютно нормално е да има около 50% слаби оценки, а това, че @ vvvvv е сред тях, може да вини до голяма степен себе си и след това субективизма на оценяващите :)

@ vvvvv някъде в http://www.uni-sofia.bg има ориентировъчни критерий за оценяване на работа по БЕЛ. Точно и ясно е определено какво трябва да е изпълнено за оценки "среден", "добър", "много добър" и "отличен" , останалото е преценката на проверяващите, която е субективна и от нея не може да се избяга.

Edit: http://www.slav.uni-sofia.bg/index.php/reception/215 - това е точният линк
Не бе крава като крава,
а бе, пустата, двуглава!
Спра се аз, и тя се спира,
казах си: ще се умира!
Аватар
NiamaZnachenie
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот vvvvv » 21 Юли 2010, 23:50

Добре при положение че ходя от година на уроци и съм научил всички теми не виждам как поне 3 няма да имам . Писах тук за да питам къде трябва да отида за да си видя работата ?
vvvvv
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот The_Vicodin_Timelord » 22 Юли 2010, 00:06

В Ректората от 26 до 28 юли, т.е. в дните за записване.
Аватар
The_Vicodin_Timelord
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот svida » 22 Юли 2010, 00:28

Blackhearted_ написа:литература не се зубри..явно проверяващите са видели заучените фрази..в този изпит(колкото и да е субективен) се оценяват знания и индивидуални размишления..аз съм много доволна от себе си именно защото разчитах само на собствените си знания..ходих на уроци, на които ни диктуваха теми, но ми служиха като основа и структура..останалото от мен!И съм сигурна, че всеки с такъв подход е бил оценен подобаващо! честито на доволните! :)

И аз така ходех на уроци, на които ми диктуваха готови материали, но учителят ги наричаше "сламки", за които да се хвана при самото разработване на темата, а останалото си е от мен. А и от опита си като проверяващ, според него си личи дали една тема е заучена, или е писана на момента. За висока оценка не трябва много - коментираш произведенията, в разработката съпоставяш някои мотиви и идеи с тези на други творци (главно от конспекта) и спазваш езиковите норми. Аз лично бях доста изненадан от моята оценка и мисля, че ми е малко завишена, но общо взето явно фактът, че бях написал първата строфа от "Черна песен", наклони везните към отличната оценка :pirate:
svida
В началото бе словото

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот Blackhearted_ » 22 Юли 2010, 00:41

И аз може би бях леко изненадана от своята оценка, но наистина има доза субективизъм.На Гео определено очаквах повече,но резултатът ми беше 1 единица по-нисък от сегашния ми..и все пак на Димчо дадох всичко от себе си..единственото, което се иска, е добро познаване на творчеството и грамотност.Лично аз бях преговорила всички автори и мисля, че именно това е нещото, което много хора не направиха..Радвам се най вече за това, че със собствени знания, много усилия и амбиция постигнах това, към което се целих..всеки труд се възнаграждава..а удовлетворението впоследствие е неописуемо..желая го на всеки! :)
Blackhearted_
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот КМаркова » 22 Юли 2010, 07:13

къде може да си видим работата?
Аватар
КМаркова
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 10 пъти.

Мнениеот NiamaZnachenie » 22 Юли 2010, 08:23

vvvvv написа:Добре при положение че ходя от година на уроци и съм научил всички теми не виждам как поне 3 няма да имам . Писах тук за да питам къде трябва да отида за да си видя работата ?

И аз цяла година ходих на уроци. Ще ти кажа моя случай какъв е, дано ти помогне да разбереш г/д какво искат:
На предварителния изпит писах за "Бунтът в Септември". Темата ми беше 14 страници пълни с верни неща, тезата ми беше идеална, много доказателства, абе с една дума знаех какво трябва да се пише по нея. Оценката ми там е 3.75. Рецензията беше нещо от рода на "Кандидат-студентът не е осмислил наученото, стилистични грешки" и още няколко такива. Демек писаното ми е било вярно, но неподредено, логически непоследователно, изпълнено на някои места с повторения, с тотална липса на всякакви сложни думи, които не разбирам и с които не съм съгласен да се пишат, по простата причина, че съм на изпит по БЕЛ, а те не са български :)
На редовния имам 4.5, писах по цитатите, защото както повечето, така и аз не сме учили Дебелянов. Писах 7 страници стегнато, последователно, с логическа последователност, с не много факти и доказателства, но с достатъчно да си потвърдя тезата, пак без сложни думички, които не разбирам
Явно проверяващите ценят повече да можеш да пишеш смислено, лесно за четене, с логически преход и доказване на тезата. На Гео Милев знаех абсолютно несъвместимо много повече, отколкото на този изпит, но сегашния ми е оценен по-високо. Та затова си мисля, че да знаеш много за един автор не е определящо при оценката. Определящо е да пишеш смислено и да кажеш разбираемо това, което знаеш, след това е колко знаеш. Поне аз така мисля :)

КМаркова , те ще изкарат на страницата на софийския къде можеш да видиш работата си, аз в момента не виждам да са го направили :cyclopsani:
Не бе крава като крава,
а бе, пустата, двуглава!
Аватар
NiamaZnachenie
В началото бе словото

Мнениеот lordivan » 22 Юли 2010, 09:03

Всяко второ дете у нас не говори български

Явно от там са и половината двойки :lol:
Аватар
lordivan
Пишете, о, братя

Мнениеот Кристиян » 22 Юли 2010, 09:04

@lordivan това от къде го изрови? :oops:
Аватар
Кристиян
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 196 пъти.

Мнениеот lordivan » 22 Юли 2010, 09:13

Аватар
lordivan
Пишете, о, братя

Мнениеот ennie » 22 Юли 2010, 11:26

Според сайта на СУ имам 6.00 на изпита по български език и литература. Възможно ли е да има някаква техническа грешка?
Свестните у нас считат за луди
Аватар
ennie
В началото бе словото

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот NiamaZnachenie » 22 Юли 2010, 11:30

Всичко е възможно. Обади се и питай, но най-вероятно това ти е оценката. Честито :)
Не бе крава като крава,
а бе, пустата, двуглава!
Аватар
NiamaZnachenie
В началото бе словото

Мнениеот MPony » 22 Юли 2010, 13:22

Аз не се съм се явявала на редеовния по литература, но очаквах, че ще ми пише в персоналната информация нещо от сорта на "не се явил" или "2.00", но няма никаква промяна - там са само оценките от предварителните, а до колкото разбирам на вас вече са ви излезли оценките от редовния :? Дали е нормално да няма промяна :?:

Ако някой има 5.38 дали може да ми каже колко момичета имат равна или по-висока оценка?
Аватар
MPony
В началото бе словото

Мнениеот nelliot » 22 Юли 2010, 13:42

ennie написа:Според сайта на СУ имам 6.00 на изпита по български език и литература. Възможно ли е да има някаква техническа грешка?

не ми се вярва , но все пак иди си провери работата в Ректората. На предварителните беше възможно , сега не съм прочел такова нещо .Аз няма какво да преглеждам, но за историята , ще отида, защото там мисля се представих отлично/по моя преценка , разбира се/
nelliot
В началото бе словото

Мнениеот nelliot » 22 Юли 2010, 13:45

MPony написа:Аз не се съм се явявала на редеовния по литература, но очаквах, че ще ми пише в персоналната информация нещо от сорта на "не се явил" или "2.00", но няма никаква промяна - там са само оценките от предварителните, а до колкото разбирам на вас вече са ви излезли оценките от редовния :? Дали е нормално да няма промяна :?:

Ако някой има 5.38 дали може да ми каже колко момичета имат равна или по-висока оценка?

5,38 е супер кво има да проверяваш- вътре си, едно 99%, че и повече
nelliot
В началото бе словото

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към КСК 2010-2011