Проблеми със спорта - записване, заверки и пр.

Модератор: ники

Re: Проблеми със спорта - записване, заверки и пр.

Мнениеот Mondscreen » 27 Яну 2014, 22:45

Scarface написа:Ако си при Хиджов, еврифинг'с гона би олрайт. Само трябва да му обясниш как стоят нещата, разбран човек е.

Не знам при кого съм. Стар и с брада, пуска майтапи, като цяло е пичага. Като каза, че е на 70 и може да направи 15 лицеви бях ей така :shock: :shock: . Доста младолик изглежда за 70, ама спортът явно си казва думата.
И щом на устните ми затрепери, от поколения скандиран вик,
в живота си аз пак откривам смисъл, щастлив съм само в този кратък миг!
И все напред ще продължавам, щом имам хилядите си мечти
и нося най-голямото богатство, сърцето синьо в моите гърди!
Аватар
Mondscreen
Паисий

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот kvg » 29 Яну 2014, 03:35

Mondscreen написа:Мерси за отговора. Честно казано спортът не е лош, но на мен ми е супер безинтересен и когато отида гледам само да се скатавам. От догодина мисля да се мятам на фехтовката. Държат ги по 30 минути, а една колега завери с 5 присъствия.

Продължавам да не разбирам, как има здрави, прави, млади хора, на които им се предоставя да практикуват безплатно спорт по техен избор и пак да търсят варианта, в който ще минат с най-малко присъствия, на най-кратки занятия. Пък за катеренето да не говорим – спортът е супер интересен, местата при записване се изчерпват за нула време. Съжалявам, че ще прозвуча грубо, но навярно си взел мястото на някой, който би посещавал часовете с желание, но е изгубил в битката с времето..
kvg
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 10 пъти.

Мнениеот Scarface » 29 Яну 2014, 10:05

Аз ще ти кажа моята лична гледна точка. Изключително досадно ми е, при положение, че спортувам минимум 3 пъти в седмицата, някой да ме кара да го правя задължително още веднъж в университета. Факт е, че съм работил през цялата бакалавърска степен и е меко казано неудобно да тичаш от работа на спорт и обратното. Разбира се, съществува вариант да запишеш нещо, на което можеш да ходиш в събота, което пък допълнително ти отнема време от уикенда, особено ако работиш и уикендът е единственото време, когато можеш да почиваш като хората. Личното ми мнение е, че ако човек няма изградени навици да спортува преди университета, в никъв случай няма да си ги изгради на 20 с някъв спорт, на който го задължават да ходи веднъж в седмицата. Дори става точно обратното в повечето случаи ;)

Mondscreen, явно не си при Хиджов, освен ако не е пуснал брада :roll:
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Благодарил (а): 130 пъти.

Мнениеот Faith_no_more » 29 Яну 2014, 10:17

Абе, ако имаше спорт през уикенда, щеше да е в пъти по-добре :lol: Особено за хората, които имат задължителен спорт за 4 от 5-те им години следване :mrgreen:
Faith_no_more
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 421 пъти.

Мнениеот Scarface » 29 Яну 2014, 11:22

Ми не знам, аз като имах спорт едно време, имаше туризъм в събота.
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Мнениеот kvg » 29 Яну 2014, 12:09

Scarface написа:Аз ще ти кажа моята лична гледна точка. Изключително досадно ми е, при положение, че спортувам минимум 3 пъти в седмицата, някой да ме кара да го правя задължително още веднъж в университета. Факт е, че съм работил през цялата бакалавърска степен и е меко казано неудобно да тичаш от работа на спорт и обратното. Разбира се, съществува вариант да запишеш нещо, на което можеш да ходиш в събота, което пък допълнително ти отнема време от уикенда, особено ако работиш и уикендът е единственото време, когато можеш да почиваш като хората. Личното ми мнение е, че ако човек няма изградени навици да спортува преди университета, в никъв случай няма да си ги изгради на 20 с някъв спорт, на който го задължават да ходи веднъж в седмицата. Дори става точно обратното в повечето случаи ;)

Mondscreen, явно не си при Хиджов, освен ако не е пуснал брада :roll:

Е тук си прав, не би било зле за хора като теб да се въведе някакъв механизъм за „опрощаване“ на спорта. Но пък не е ясно как ще бъдеш изпитван. Впрочем – погледнете го и от друга гледна точка – убеден съм, че почти всеки се сблъсква с учебни предмети, за които смята, че са безполезни и са загуба на време. Явно спортът не е единствената „загуба на време“ за някои хора.
kvg
От дъжд на вятър

Мнениеот Scarface » 29 Яну 2014, 16:34

А, то това е ясно. И все пак за мен спортът в университета трябва да е изцяло избираем предмет.
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Мнениеот Mondscreen » 29 Яну 2014, 17:23

kvg написа:Продължавам да не разбирам, как има здрави, прави, млади хора, на които им се предоставя да практикуват безплатно спорт по техен избор и пак да търсят варианта, в който ще минат с най-малко присъствия, на най-кратки занятия. Пък за катеренето да не говорим – спортът е супер интересен, местата при записване се изчерпват за нула време. Съжалявам, че ще прозвуча грубо, но навярно си взел мястото на някой, който би посещавал часовете с желание, но е изгубил в битката с времето..

Ти сериозно ли? :shock: Аз си спортувам нещо, което ми доставя удоволствие между 4 и 6 пъти седмично, знаеш ли колко ми е притрябвало това катерене? Scarface си го каза много добре, спортът трябва да е напълно избираем. Няма да стегнеш един 20 годишен дундьо с 1 час спорт седмично, след който той отива и си купува кола от Макдоналдса в подлеза. Ако на някой му се спортува, най-важно е желанието, защото в България нито е толкова скъпо, не е и като да няма условия. А това с вземането на нечие друго място не го чувам за пръв път и ми е най-глупавият аргумент измислян някога. Съжалявам, че ще прозвуча грубо, но въобще не ми дреме кой се е успал и кой не. Ако толкова е искал катерене, щял е да стане навреме. След като е по-дезорганизиран от мен, да се оправя в друг спорт.
Аватар
Mondscreen
Паисий

Мнениеот Borisg » 29 Яну 2014, 20:23

Доколкото знам трябва да имаме кредити от спорт, за да можем да учим в европейски вуз примерно.
Тоест не е еднопосочна прищявка на СУ.
Аватар
Borisg
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 118 пъти.

Мнениеот kvg » 30 Яну 2014, 19:29

Mondscreen написа:
kvg написа:Продължавам да не разбирам, как има здрави, прави, млади хора, на които им се предоставя да практикуват безплатно спорт по техен избор и пак да търсят варианта, в който ще минат с най-малко присъствия, на най-кратки занятия. Пък за катеренето да не говорим – спортът е супер интересен, местата при записване се изчерпват за нула време. Съжалявам, че ще прозвуча грубо, но навярно си взел мястото на някой, който би посещавал часовете с желание, но е изгубил в битката с времето..

Ти сериозно ли? :shock: Аз си спортувам нещо, което ми доставя удоволствие между 4 и 6 пъти седмично, знаеш ли колко ми е притрябвало това катерене? Scarface си го каза много добре, спортът трябва да е напълно избираем. Няма да стегнеш един 20 годишен дундьо с 1 час спорт седмично, след който той отива и си купува кола от Макдоналдса в подлеза. Ако на някой му се спортува, най-важно е желанието, защото в България нито е толкова скъпо, не е и като да няма условия. А това с вземането на нечие друго място не го чувам за пръв път и ми е най-глупавият аргумент измислян някога. Съжалявам, че ще прозвуча грубо, но въобще не ми дреме кой се е успал и кой не. Ако толкова е искал катерене, щял е да стане навреме. След като е по-дезорганизиран от мен, да се оправя в друг спорт.

Ако в училищата не се прави достатъчно, за да се придобият елементарни навици, това не означава, че и в университета трябва да е така. Съществуват достатъчно други задължителни глупости, които да правят задължителния спорт в университета бял кахър.
Щом си спортуваш нещо друго – чудесно. Като не ти е притрябвало катеренето, защо го записа? Нали се сещаш, че щом местата се свършиха за 5-10 минути, бая хора са били станали „достатъчно рано“, че да се запишат. Някои бяхме и на лекции в този час, впрочем. Все едно да видя, че някъде раздават безплатни банички, настойчиво да се провра сред тълпата, за да мога по-късно да изхвърля баничката в кофата за боклук...
kvg
От дъжд на вятър

Мнениеот Mondscreen » 30 Яну 2014, 22:02

kvg написа:Ако в училищата не се прави достатъчно, за да се придобият елементарни навици, това не означава, че и в университета трябва да е така. Съществуват достатъчно други задължителни глупости, които да правят задължителния спорт в университета бял кахър.
Щом си спортуваш нещо друго – чудесно. Като не ти е притрябвало катеренето, защо го записа? Нали се сещаш, че щом местата се свършиха за 5-10 минути, бая хора са били станали „достатъчно рано“, че да се запишат. Някои бяхме и на лекции в този час, впрочем. Все едно да видя, че някъде раздават безплатни банички, настойчиво да се провра сред тълпата, за да мога по-късно да изхвърля баничката в кофата за боклук...

Ясно каква била работата. :lol: Иначе го записах, точно защото ми казаха, че нещата там не се взимат много сериозно. А ако толкова ти се ходи на катерене, ходи си, никой няма да те върне. Даже ако си пишеш и присъствията на мое име ще съм ти много благодарен. :mrgreen:
Аватар
Mondscreen
Паисий

Мнениеот clinical_dead » 30 Яну 2014, 23:26

Честно, и аз исках катерене. Само че се отказах още преди да започне записването. Да не говорим, че миналата година записах само защото влязох няколко часа преди да "започне" записването официално.

Професионалните спортисти могат да се освободят. Една приятелка продължи да тренира спортна стрелба и само занася бележка, че е активен състезател с участия на държавни и други първенства... Чиста работа. :wink:
Изображение

Изображение
Аватар
clinical_dead
Стенограф

Благодарил (а): 422 пъти.

Мнениеот Faith_no_more » 31 Яну 2014, 08:01

Да де, ама аз не съм спортен състезател. НО, въпреки това, посещавам залата два-три пъти седмично за танци, а за нормална тренировка си се кикерча вкъщи :lol: И повярвай ми, ако можеха да ни дават ваучери, за да ходим на това, което си поискаме, когато си поискаме, в зали, които ни устройват нещата щяха да са в пъти по-приятни и полезни. А не да ходя на аеробика в зала, в която е по-студено навън + не е чистено от поне един месец и по пода се търкалят вълма прах, който ние дишаме, докато "спортуваме". Всичко е въпрос на организация и добро желание от страна на университета, който явно няма намерение да осъвремени нещата.

П.П. Много хора от ректората и близките до него факултети записват катерене, защото им е по-близо и не им се налага да се разкарват до майната си за някакъв 'спорт'. :wink:
Faith_no_more
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 421 пъти.

Мнениеот kvg » 31 Яну 2014, 23:33

Mondscreen написа:
kvg написа:Ако в училищата не се прави достатъчно, за да се придобият елементарни навици, това не означава, че и в университета трябва да е така. Съществуват достатъчно други задължителни глупости, които да правят задължителния спорт в университета бял кахър.

Ясно каква била работата. :lol: Иначе го записах, точно защото ми казаха, че нещата там не се взимат много сериозно. А ако толкова ти се ходи на катерене, ходи си, никой няма да те върне. Даже ако си пишеш и присъствията на мое име ще съм ти много благодарен. :mrgreen:

Спокойно, ходя си, и съм записан. Дори това, че има записани и не идват ме устройва – повече катерене за мен. Но не става въпрос за това...
kvg
От дъжд на вятър

Мнениеот thebeliever » 08 Фев 2014, 21:12

Има ли някой, който си е взимал спорт от минала година? Аз говорих с преподавателката ми по спорт и тя се съгласи да си направя присъствията, но ми трябва протокол. От къде трябва да го взема, от отдел Студенти ли?
Аватар
thebeliever
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Спорт в СУ