Какви са изискванията за да запиша докторантура :)

Какви са изискванията за да запиша докторантура :)

Мнениеот redmerinda » 05 Окт 2010, 12:12

Здравейте, аз съм на 26 навършени години. Бакалавърската ми степен е "Екология и опазване на околната среда", а магистърската ми е "Микробни биотехнологии".
След Нова година ще започна работа в един Университет и има шанс да стана асистент. Искам да запиша докторантура по Екология или някоя аграрна специалност. Какъв трябва да ми е успеха, за да ме приемат? Колко семестъра трае обучението? И разбира се колко пари ще са ми нужни? Ако някой знае ще съм благодарна за отговорите. :)
redmerinda
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Какви са изискванията за да запиша докторантура :)

Мнениеот alter ego » 06 Окт 2010, 08:25

Има един Правилник за докторантурите, но сега не мога да ти дам линка. Те са редовна, задочна и свободна, като първите две са държавна поръчка, а третата е платена. Тригодишни са, като след отчисляването имаш още една година за до минеш през 5-членно жури от експерти. За свободната ти трябва доста дълъг текст, който да мине на обсъждане през някоя катедра и да бъдеш зачислена. Определят ти научен ръководител и си контактуваш основно с него.
В СУ трудно ще намериш докторантура с аграрна тематика, но ако е свободна/платена е възможно.
Успех, че аз съм в подобно положение, но мен има кой да ме води за ръчичка. :wink:
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Докторантури