Докторантски въпроси

Докторантски въпроси

Мнениеот blablah » 26 Апр 2016, 13:37

Здравейте,
Имам няколко въпроса:

1. в случай, че към докторантурата ми е подходено интердисциплинарно и обхваща проблеми на две науки, които са развити доста подбно, бих ли могъл да претендирам докторска степен в две науки?

2. Мога ли да пиша докторантура по специалност, която не съм изучавал в университет и нямам балакавърска степен, нито магистърска (примерно, завършил съм история, а дисертацията ми е по биология).

3. Някой има ли опит с докторантурите на самоподготовка. Колко склонни са преподавателите изобщо да ви дадат шанс за подобна изява?
blablah
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Докторантски въпроси

Мнениеот Snow-White » 19 Май 2016, 13:44

1. Не знам, но мисля, че не можеш - те повечето докторантури по принцип са интердисциплинарни. Прочети описанията и виж с каква квалификация излизаш след програмата, която си харесал/а, това ще те ориентира най-добре.

2. Да, можеш да кандидатстваш каквато докторантура искаш, стига да си вземеш приемния изпит и този по език. Просто ще ти е по-трудно да се подготвиш, ако досега си бил в друга сфера. Евентуален проблем би било това, че изпитващите може да дадат предимство на кандидати, които са със сходна магистратура и на които вече са преподавали и ги познават.

3. Зависи какво имаш предвид под "дадат шанс" - по принцип, дори когато си на самоподготовка, ти все пак си докторант, плащаш си и имаш право на някакви консултации. Не вярвам да те късат на изпити само защото не си редовно/задочно.
ИзображениеИзображение
Аватар
Snow-White
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 27 пъти.

Назад към Докторантури