заплатени ли са доктoрантурите

заплатени ли са доктoрантурите

Мнениеот cappuchina » 18 Сеп 2007, 13:32

Днес се записах да кандидатствам чрез изпит за докторантура, но не знам дали не направих грешка. Казаха ми, че се плащала стипендия, ако те приемат. Но днес чета справочника и там не се споменава и дума за това, а даже пише, че се плаща семестиална такса, един вид все едно си продължаваш обучението, без изобщо да ти плащат.Нямам намерение цял живот да уча, трябва и пари да се изкарват все пак.
Някой знае ли дали е заплатена докторантурата? И ако да -колко?
Мерси предварително за отговора!
cappuchina
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот IvoYoo » 18 Сеп 2007, 14:00

Ако те приемат редовно, държавна поръчка, ти плащат стипендия, която преди беше 250 лв на месец, не знам дали все още е така. При записването ти внасяш еднократно 330 лв. Малко е абсурдно, че хем ти плащат хем ти си плащаш, но това е положението. Повече такси не се плащат. Това обаче е само за реодвно и държавна поръчка. За свободните докторанти доколкото помня имаше такса от 3 минимални заплати, а за платените докторантури беше доста повече.
Сега и аз кандидатствам за докторантура :) ти за каква специалност си?
Стискам палци и успех:)
IvoYoo
В началото бе словото

Мнениеот cappuchina » 18 Сеп 2007, 14:08

мерси за отговора :D
За Конституционно право кандидатствам, завършила съм Право, но в УНСС, дано не погледнат с лошо око на това :?
Значи все пак има стипендия...това е добре, но си знаех, че ще е само за редовно и то държавна поръчка. Аз и за задочно кандидатствах без да знам, че то не е заплатено, но карай...
А изпитът доколкото знам май си е доста тежък...И последно 4.50 или 5 трябва да си изкарал, за да го минеш успешно :?:
Успех и на теб! Ти за какво кандидатстваш и почна ли да се готвиш вече :)
cappuchina
В началото бе словото

Мнениеот IvoYoo » 18 Сеп 2007, 14:30

ами не съм съвсем сигурен но май беше 4.50. Тая система е много сложна и колкото и да я чета не успявам да я запомня. Ами аз кандидатствам за Реклама, но само редовно и държавна поръчка. Много се надявам да стане, вече две дипломни работи съм написал по реклама и ми е много интересно. Иначе съвсем леко съм започнал да се готвя вече. Препрочитам неща които знам, за да елиминирам конспекта за специалната част и после да започвам сериозно останалите неща
Мисля, че няма да имаш проблеми за това, че си от УНСС. ще стискам палци да успееш :)
IvoYoo
В началото бе словото

Мнениеот cappuchina » 18 Сеп 2007, 14:38

Прав си, много е сложна системата! Става ясно, че на писмения трябва да имаш минимум 4.50 за да си допуснат до устен, но после съвсем не става ясно колко трябва да изкараш на устния, за да те приемат - май там е 5!
Както и да е...мерси за инфото още веднъж и късмет 8)
cappuchina
В началото бе словото

Мнениеот IvoYoo » 18 Сеп 2007, 14:39

да на устния май е 5... абе кой знае :)
успех и на тебе и ако има нещо питай пак:)
IvoYoo
В началото бе словото

Мнениеот д-р_Хауз » 19 Сеп 2007, 09:05

cappuchina, в унсс Наумова ли ти преподаваше конситуционно? Какви са ти впечатленията от нея?
д-р_Хауз
От дъжд на вятър

Назад към Докторантури