Студентските такси за 2010/2011 г.

Re: Студентските такси за 2010/2011 г.

Мнениеот burning_desert » 04 Юли 2010, 17:16

А нещо ново за медицината ? ........ или чакаме заседанието в сряда на МС
burning_desert
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот iki » 04 Юли 2010, 17:38

http://www.btv.bg/videos/novini/video/1 ... vayte.html

След малко ще видим :wink:
Аватар
iki
В началото бе словото

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот burning_desert » 04 Юли 2010, 18:31

А дано нещо най-накрая да стана , иначе браво ето така се прави , трябва да се дава гласност... Браво !
burning_desert
В началото бе словото

Мнениеот iki » 04 Юли 2010, 18:45

bTV: Още не е решен въпросът с таксите в Медицинския факултет на СУ !!!

САМИ ВИДЯХТЕ, ЧЕ ОТ СУ НЕ СЕ НАЕМАТ С НИКАКЪВ ОТГОВОР!! От bTV ни казаха, че всички които са търсили - Ректор, Заместник-ректор и други - СА ОТКАЗАЛИ ДА ЗАСТАНАТ ПРЕД КАМЕРА (намерили са си "прекрасните" оправдания, разбира се)!!! ЗАЩО ЛИ, ПИТАМ??

КРАЙНО ВРЕМЕ Е ДА СЕ ОРГАНИЗИРА НЯКАКЪВ ПРОТЕСТ!! ПАК ЛИ НИЕ ДА ГО НАПРАВИМ???

П.П.
shayne написа:Днес се чух с председателя на Асоциацията на студентите медици към СУ и той ми обясни, че проблема вече е решен. Неговата информация пък е от деканата на МФ.

Я ПАК!!??
Аватар
iki
В началото бе словото

Мнениеот Kuonyy » 05 Юли 2010, 11:35

iki написа:..От bTV ни казаха, че всички които са търсили - Ректор, Заместник-ректор и други - СА ОТКАЗАЛИ ДА ЗАСТАНАТ ПРЕД КАМЕРА (намерили са си "прекрасните" оправдания, разбира се)!!!

И министърът се измъква като пръдня из гащи. И той не казва нищо. И при него препращат от човек на човек. И при опит за свързване, в най-добрия случай, това е със секретар.
Аватар
Kuonyy
В началото бе словото

Мнениеот aL` » 05 Юли 2010, 19:29

iki написа: КРАЙНО ВРЕМЕ Е ДА СЕ ОРГАНИЗИРА НЯКАКЪВ ПРОТЕСТ!! ПАК ЛИ НИЕ ДА ГО НАПРАВИМ???

Ами поискай помощ от Студентски съвет. Те са голямото добрутро в тази материя. Правят протести всякакви "по зададен сигнал" обаче.
Това че няколко човека не могат да си платят таксите едва ли ще трогне някой. Все ще се намери кой да ги даде и да учи във МФ.
Значи, така решихме да ги подредим във форума - потребител, модератор, потребител, модератор . . .
Аватар
aL`
Постоянно присъствие

Мнениеот Kuonyy » 05 Юли 2010, 22:28

aL` написа:
iki написа: КРАЙНО ВРЕМЕ Е ДА СЕ ОРГАНИЗИРА НЯКАКЪВ ПРОТЕСТ!! ПАК ЛИ НИЕ ДА ГО НАПРАВИМ???

Ами поискай помощ от Студентски съвет. Те са голямото добрутро в тази материя. Правят протести всякакви "по зададен сигнал" обаче.
Това че няколко човека не могат да си платят таксите едва ли ще трогне някой. Все ще се намери кой да ги даде и да учи във МФ.

Ми дай тогава да направят всички такси на 33% от държавната издръжка. Така все ще се намери кой да ги даде и да учи в СУ, така че и протест няма да има. Яко, нали!?
Аватар
Kuonyy
В началото бе словото

Мнениеот iki » 05 Юли 2010, 23:28

Сега ще видим дали няма да можем с "Призив" да уредим нещо, но първо най-добре да изчакаме това заседание на МС - и без това няма как да се направи протест преди това. Иначе, аз от СС вдигнах ръце - "официално". :)

Сори момчета и момичета, ама сте си много повече зад ръководството на университета, отколкото зад студентите и това си е... Нищо ново не казвам, обаче - просто сега се убедих и за себе си.
Дано въпреки всичко се оправи работата, че ако трябваше да разчитаме само на "официалните защитници на студентските интереси" - дотам сме :)

Айде - обяснете ми колко греша - давайте, излагайте се :) На думи сигурно може да докажете, че и най-черното е бяло, ама на действия сте гола вода... (така де - дейтвия, които не са угодни за Ректора и сие)

п.п. говоря за СС като цяло, иначе познавам и доста свестни хора там, но явно са рядкост, за съжаление...
Аватар
iki
В началото бе словото

Мнениеот iki » 06 Юли 2010, 13:45

Просто не знам ти пък какво си вреш носа още тука, след тея ЛС...
Не виждаш ли, че всички по-информирани от ваш'те престанаха да пишат? Може би, ако си беше направил труда да попроучиш случая - и ти щеше да си траеш ;)

Ето какво е написал, btw, един, много по-информиран по въпроса от теб, студент от МФ на СУ:
никой няма да им плаща безумните цифри и аз все се надявам да проумеят че няма да спечелят от тази такса (която се опитват за втори път да прокарат). сигурно и преди това е било техническа грешка. дали ще бъдат протести или масови отписвания или каквото още измислим - аз не вярвам те да не си дават сметка колко много ще загубят. Браво на вас кандидат студенти че докарахте нещата до телевизия
не знам по какъв по добър начин да ви приветстват във вашата нова и все още неакредитирана специалност - willkommen :)

п.п. не вярвам да има против да го цитирам, но ще го изтрия, ако ми каже.
п.п.п. СУ предостатъчно на*ра работата и сега в момента нещата не зависят и от тях вече - дано им е дошъл акъла и на тия от МС и МОМН - главния секретар, Красимир Вълчев е казал, че ще има ново постановление - но можеш ли да вярваш на някой вече, след всичко това? Реторичен въпрос.
Аватар
iki
В началото бе словото

Мнениеот iki » 06 Юли 2010, 15:24

Ти си за смях, мой човек... просто не знам как не си го осъзнал още, честно.
Не знам кой си чеше езика - този, дето го даваха ония ден в новините, или този, дето сам си признава, че не знае за кво става въпрос и не го интересува даже...

Колко е лесно да търсите вината в другите, вместо да погледнете себе си!

no comment
Аватар
iki
В началото бе словото

Мнениеот iki » 06 Юли 2010, 15:41

DreamWorks написа:Този по новините определено не знаеше къде се намира горкия. Имам чувството, че не вас и Бог да слезе да ви каже, че ще сменят таксите пак няма да повярвате и ще продължавате да си правите вашия псевдо протест и да си говорите измислиците, които някой ви е набил в главата. Няма как да знаете нещо за система, в която не сте!

Ти явно само за спорта се включи в темата, като гледам... Що не коментира, цитата от студента в МФ на СУ, а?
Аха - щот не ти изнася - ясно :)
Аватар
iki
В началото бе словото

Мнениеот iki » 06 Юли 2010, 17:09

http://priziv.org/index.php?option=com_ ... 4&Itemid=1 - Прави са - от СУ дават прозрачност, само когато е в тяхна полза. Факт. Не че сигурно не е така и в другите университети - даже може и да е по-зле, но от СУ се имаха, или по-точно ги имахме, за по-друго нещо, за съжаление...

Ето ТУК - къде точно пише, че таксата за мед. сестри ще е 720 лв, както са казали пред bTV? Или може би е станало на друго заседание? Дайте да го видим ^^
„Излезе информация, че годишната такса за медицина в СУ ще е 2713 лева. От СУ казват, че е станала техническа грешка и са пратили нова такса по медицина за одобрение от МС – 925 лева.
От решението на Академичен съвет, обаче, става ясно, че е предложена промяна само за таксата за медицина, т.е. таксата за направление „здравни грижи“ остава 1443 лева, при 664 за миналата година. Получава се така, че бъдещите медицински сестри ще плащат с над 500 лева повече от бъдещите доктори.
Може би стана така, защото за таксата по медицина се вдигна шум, а за тази за „здравни грижи“ – не?”
Молим да внесете яснота и по този въпрос.
Аватар
iki
В началото бе словото

Мнениеот SunGoddess » 06 Юли 2010, 21:19

Тези такси за новата учебна година за семестър ли са или за цялата година?
Manchester United is my heaven!
Аватар
SunGoddess
В началото бе словото

Мнениеот shayne » 06 Юли 2010, 21:58

Моментът, в който трябва да започнете своете висше образование за нещастие се застъпва с това, когато министър е г-н Игнатов. Вече станаха пословични отношенията между него и СУ. Така ли не можахте да разберете, че грешката ще бъде оправена, но в последният момент, за да можете всички вие да се запишете във всеки друг медицински университет, но не и в СУ. Всичко в момента зависи от Игнатов. МС гласува поправката в постановлението едва след като тя е минала през МОМН и другите министерства, за да се види, че не възразяват. Гледайте малко реално на нещата, нали се сещате какъв скандал ще стане, ако таксата не бъде поправена. Така че колкото и да протестирате, нищо не зависи от вас. Срещал съм се с този министър и повярвайте ми, не си заслужава нервите, които хабите сега.
Цветелин Биков
Член на Академически съвет на СУ
Аватар
shayne
Primus inter pares

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот iki » 06 Юли 2010, 22:16

Нищо чудно да стане точно така, както казваш - ама да беше с 200-300 лева вдигната, ОК - да изчакаме - ама глей го к'во е? Заслужава ли си да се рискува? Иначе и на мен ми е отдавна на акъла това, че сега Игнатов се опитва да си го върне тъпкано на СУ - и се получава. Напълно заслужено, обаче според мен, СУ го отнасят най-много досега и ще го отнесат пък съвсем, ако не се оправят нещата в крайна сметка и останат тия такси, защото сигурно много добре знаеш, а и да не знаеш - се сещаш ня'кси, че не са били никак случайни... Не очаквам да потвърдиш естествено, но поне недей да се опитваш и да спориш, оки? ;)
А аз лично вече усещам, че съм напът да се откажа от активната дейност по случая, ако не видя маалко повечко активност от студентите от МФ, че ми омръзна, най-малкото... Дано си прав и се оправят нещата, дори и в последния възможен момент да е, ама дано също успеем пък и да покажем пред хората, че не сме съгласни с цялата тая простотия, че иначе ще е жалка картинка просто, ако само си чакаме всички...
п.п.
SunGoddess написа:Тези такси за новата учебна година за семестър ли са или за цялата година?

за година
Аватар
iki
В началото бе словото

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Новини в СУ