Харесва ли ви новата тема?

Въпроси, идеи и препоръки относно университетския уеб сървър, форума и страницата на Софийския университет. Държим на вашата обратна връзка!!!

Харесва ли ви новата тема?

Мнениеот dimo » 26 Фев 2014, 15:20

Отворен съм за препоръки... Ако някои цветове ви дразнят много, пишете. Опитал съм се да попресъздам новият дизайн на сайта на СУ.
Освен това голяма част от добавките за форуми, базирани на phpBB (какъвто е форумът на СУ), не поддържат старият стил (subsilver2), или пък наскоро са спрели поддръжката си за него, така че е време да опитаме да използваме по-новият и на теория по-добър стил (prosilver). Пишете ако някоя от функциите е спряла да работи (винаги когато съм инсталирал нови добавки и съм обновявал стари, съм се старал да правя нужните промени във всички стилове, но стават грешки...).
Естествено всяко ново нещо ни дразни, но опитайте да посвикнете с новия стил и чак тогава да прецените. Стария стил все още си е налице (su, новият е newsu) в Потребителския панел.

П.С. Струва ми се че напоследък доста бавно работи форума. И ми се струва, че периодично се изключва, без аз да правя нищо (аз го включвам). Ако продължи в същия дух ще се свързвам с администратора на физическата машина да проуча нещата.
Аватар
dimo
Попълнихте ли в профила си специалност и курс

Благодарил (а): 2 пъти.

Re: Харесва ли ви новата тема?

Мнениеот Търговецът на кристал » 26 Фев 2014, 15:33

Ми... на първо четене съвсем изобщо не ми харесва, но щом казваш, че е за добро, ще свикнем, де ще идем. :) Предполагам, че ще трябва време. Просто тия цветове ми идват изключително студени на мен, но то си е въпрос на усещане - друго май не ме дразни (м, и аватарите са отдясно, което ми е изключително странно :scratch: , но ще се свикне). Вероятно обаче поне аз ще разръчкам настройките, за да си върна стария изглед, ако наистина е възможно и ще си седя с него, докато не се наложи да мина на този.

Приветствам обаче решението да се търсят по-добри варианти за форума и се радвам, Димо, че толкова години продължаваш да си се занимаваш с него, а не си го оставил на самотек. :salute: В момента обаче продължава да е супер бавен и не знам дали е заради това, че пипаш нещо по него, или има нещо друго.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот dimo » 26 Фев 2014, 15:40

Мерси много за мнението :) .
И на мен не ми харесва особено новият дизайн на сайта на СУ, но така или иначе той е факт. И трябва форума горе-долу да го наподобява. От доста време имам идеята да променя темата, и ето на... Изпуснах момента с по-хубавия (според мен) дизайн на сайта на СУ. Но и тогава не беше толкова смислено да се преминава към prosilver.
Помъчих се да сложа поне заглавието на темата, когато си в нея, да е червено, но нещо ми се опъва. Ще го мъча още :) . Така ще е една идея по цветно. Само една идея...
Аватар
dimo

Мнениеот Търговецът на кристал » 26 Фев 2014, 15:47

А има ли някакъв срок, в който старата визия ще е активна, или просто ще можем да си изберем коя да ползваме и толкоз? Понеже това синьо-сиво наистина не ми харесва (лично усещане, иначе ми е ясно, че е редно форумът да е "в тон" със сайта на СУ) и си върнах стария вид. Нищо друго особено фатално или неприятно не видях в новия фасон, факт.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 26 Фев 2014, 15:55

dimo написа:И на мен не ми харесва особено новият дизайн на сайта на СУ, но така или иначе той е факт. И трябва форума горе-долу да го наподобява.

С наподобяването съм съгласна, напълно в реда на нещата си е. Новата тема е хубава цветово, сега, има го първоначалният шок, но иначе е добре. Основният ми проблем с нея, този, който съм имала винаги със силвърите, е че аз гледам форума през активни теми. И когато съм в активни теми, горе, вляво, където обичайно има линк за тях, през който рифрешвам, в тази тема има единствено "виж собствените си мнения". Много е вероятно и аз да си мина на старичката тема, тя наистина много ми харесва, всичко знам къде ѝ е на нея.

В тази връзка, Ели, разбира се, че можеш да си я промениш от потребителския панел и настройките на форума. Идеята е дифолтната тема, тази, с която форумът се вижда за нерегистриран и новорегистриран потребител, да бъде в тон с основния сайт.

<едит> А, забравих да кажа. И на мен форумът ми е бавен, но е бавен сега. Преди час нямах този проблем. Също така забелязах, че се изключва на случаен принцип - влизам, дава ми, че е изключен, рефрешвам и всичко обратно си му е като хората. Не ми се налага да го включвам отново.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот Faith_no_more » 26 Фев 2014, 16:02

Ох, от 5 минути търся бутона за 'отговор'. Аз ще остана известно време на този изглед, за да го 'разръчкам'. На първо четене, обаче, не ми харесва - аз съм почитател на нещата, с които съм свикнала и после ми е гадно. Ама ще видим, де... В краен случай предлагам да се отцепим и да си направим Алтернативен форум на СУ, българското форумно пространство вече познава такива случаи. :mrgreen: (в кръга на шегата, разбира се)

Едит:// за бавенето - забелязах го поне от около седмица. И сега ми е бавен. :roll:
Последна промяна Faith_no_more на 26 Фев 2014, 16:11, променена общо 1 път
Faith_no_more
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 421 пъти.

Мнениеот dimo » 26 Фев 2014, 16:09

Затова оставяме и старата тема. Ноо... просто... дайте шанс и на новата. И давайте препоръки конкретно за цветовете.
Може би причината за бавенето и изключването е това че непрекъснато презареждам темите, което доста натоварва сървъра. Но спирам засега. Което мислех да променям вече промених. Сега чакам предложения.
Аватар
dimo

Мнениеот Faith_no_more » 26 Фев 2014, 16:15

Хм, в цветово отношение задължително ли е да е в синьо? Предишните нюанси бяха по-меки и по-уютни, някак.
Faith_no_more
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 421 пъти.

Мнениеот ники » 26 Фев 2014, 17:00

Не е лошо. Малко ми е странно, предвид факта, че от 6 години съм в тоя форум и съвсем бях привикнал към старата тема. Харесва ми обаче :)
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 26 Фев 2014, 17:25

Значи, всичко, което аз искам, е бутонът "виж активните теми" да се мръдне горе и да застане до "виж собствените си мнения", което е локализирано до (# нови съобщения). Ако има начин да го получа и действително го получа, съм спечелена на страната на новата тема. Цветовете ми харесват, не ми дразнят очите, а лилавия нюанс разнообразява нещата малко от стандартното синьо.

Честно казано, промяната на заглавието на темата, както и на пътеката до нея, в червено, ми се набива много силно в периферното зрение и ме разсейва, докато си пиша мнението.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот Libra » 26 Фев 2014, 18:20

Уф трудно ще ми бъде да свикна :)
Не съм това, което съм, но и другите не са това, което са.
Аватар
Libra
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 316 пъти.

Мнениеот Bragi » 26 Фев 2014, 18:25

Не
Всъщност влязох в този раздел за да попитам защо форумът ми изглежда отвратително, аватарите са от грешната страна и бързият отговор включва повече кликове от преди

едит:

Намерих си старата версия
Трошете си главата с безвкусицата от основния сайт, но ми оставете опцията да си ползвам класиката

Който друг иска старото - потребителски панел -> настройки на форума -> стил -> su
Look at the odds as a challenge
Аватар
Bragi
The Allbrother

Благодарил (а): 325 пъти.

Мнениеот Angel_N » 26 Фев 2014, 18:59

И аз оставам на старата тема. Просто съм си свикнал с нея и не искам да я променям на новата - не че е лоша, но просто нямам желание да си променям навиците, когато пиша тук (:
Живот, събран в един миг, в една дума. Цветето на духа.
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 859 пъти.

Мнениеот Ангел » 26 Фев 2014, 19:36

Бива я. Срещу всяко ново винаги има лека съпротива, понеже всяка промяна изисква малко усилия за привикване, а най-лесният начин (без привикване и промени) винаги е предпочитан... :-)
Лично аз много бих се радвал на тъмна цветова схема, понеже вечер тази ми е прекалено ярка, а и съм на мобилен компютър, който би потребявал по-малко енергия за екрана, особено когато съм на батерия.
Конкретно, много бих се радвал на тази тема: https://www.phpbb.com/customise/db/style/prodvgfx/ - чиста, семпла, почти монохромна, лека на очите...
Много благодаря на dimo за всичко, което направи за форума през годините, и особено много за това, че продължава да го прави!

//edit:
Май спойлерите не работят (поне при мен не крие текста).

//edit2:
Попрегледах още теми и https://www.phpbb.com/customise/db/style/darkfx/ ми хвана окото с бутоните отгоре, които изглеждат удобни, и със стандартното разположение на препратките към "Активни теми", "Непрочетени мнения", "Нови теми" и прочее... Синьото е малко странно, но може да се промени :-)
Последна промяна Ангел на 26 Фев 2014, 20:12, променена общо 1 път
Животът е твърде кратък, за да си позволяваш да го разхищаваш в неща, които не ти носят удоволствие.
[Покажи] Спойлер: Offspring
Running down a spiral
with the light of better men,
shouting: "PROGRESS IS SURVIVAL!",
take one last look and see me...
„Пий повече!“ „НЕ МИ Е ДОБРЕ.“ „Този ПЕТЪК няма да свърши!“
ФАРА!!!
Аватар
Ангел
Socially Awkward

Благодарил (а): 339 пъти.

Мнениеот kikiface » 26 Фев 2014, 19:42

Относно темата и стария и новия фон ми харесват, мога да кажа макар и по-късно този фон излезе в сайта на СУ по повод 125-години СУ. Имам само една препоръка, напоследък форума бавно зарежда, ако може да се поправи този проблем-добре.
kikiface
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Следваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Предложения за форума и правила