Харесва ли ви новата тема?

Въпроси, идеи и препоръки относно университетския уеб сървър, форума и страницата на Софийския университет. Държим на вашата обратна връзка!!!

Re: Харесва ли ви новата тема?

Мнениеот kikiface » 26 Фев 2014, 19:42

Относно темата и стария и новия фон ми харесват, мога да кажа макар и по-късно този фон излезе в сайта на СУ по повод 125-години СУ. Имам само една препоръка, напоследък форума бавно зарежда, ако може да се поправи този проблем-добре.
kikiface
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Kristo » 26 Фев 2014, 19:54

Аз си върнах стария скин, някакси се губя в новия, а не това е целта му...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот zritel » 26 Фев 2014, 20:10

не
радвам се, че има възможност за превключване към стария изглед
фейсбук ми стига с разни грандиозни промени, които никак не ми допадат... (макар и да се свиква..) - не ми допадат разместванията и липси на разни функционалности (липси тук не констатирах - бързо минах към другата версия...)
като гледам - и преди е имало промени и теми за тях
Аватар
zritel
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 369 пъти.

Мнениеот slighter » 26 Фев 2014, 21:22

харесва ми / не ми харесва не е много конструктивен feedback, колеги :lol: :lol:
Самият Prosilver e ОК от дизайн гледна точка и наистина е популярна тема сред phpbb средите. Аз лично от доста време ползва subsilver като основна тема във форума, която е с близко цветово отношение до prosilver-а, но с някои разлики като освен цвят на шрифта и хедърите. По принцип лесно се свиква не е болка за умиране :mrgreen: след 1-2 дена най-много няма да ви прави впечатление.
1. Така... по отношение на цветовете... червеното е очеизваждащо... не знам кой с какъв акъл е решил да сложи това #ЕА2А2F на сайта на СУ! но е брутално силно... ОК, разбирам, ако искам да ми святка в червено за "КСК 2014 моля клинете тук" и да вади очите на паникьосаните зайци, за да не звънят постоянно на информация, тогава е ОК такъв цвят.. но за форум, заглавието на темата/раздела над всеки пост да свети в ярко червено - малко множко ми идва. Моето предложение е да пробваме с по-малко контрастно червено. Default-ния :hover на линовете в оригиналния prosilver е нещо от рода на #BC2A4D, което е по-скоро като винено червено, но не контрастира толкова силно на светло-синия фон. може също и самото #BC2A4D да го изсветлим малко, ако е необходимо, за да пасва повече на по-светлия фон, плс димо пробвай го с този цвят мисля, че стои малко по-добре и ще дразни по-малко очите, като пак горе долу ще сме съвместими с основната тема на сайта на СУ.

2. Default-ното дясно подравняване на prosilver е... :shock: :shock: Allah Akbar!! Да не е правен за износ на талибански форуми тоя скин!? Моля ви се тука четем и пишем от ляво на дясно. А и самото визулано разминаване от ляво подравнено лого, текст, заглавие на темата, менютата на контролния панел и т.н. спрямо дясно подравнените аватари, ЛС бутони и иконки на текстовия редактор... човек като чете форума погледът му ще се мята ляво/дясно повече отколкото на зрител на мач по тенис на маса.
Плс ето лесно и актуално решение: https://www.phpbb.com/kb/article/prosil ... es-on-left (аа е точно тука на тоя линк даже се вижда текстът "Prosilver: Profiles on Left" е точно в това винено червено #BC2A4D, което имам предвид, изглежда по-добре, а?)

3. Prosilver отново малко ме изненадва със стиловете на шрифта на вече прочетени теми... в смисъл че тотално липсват :? Основна практика е вече прочетеното да е в по-избледнял цвят, да се ориентира лесно човек, кое вече е чел и кое не... самите иконки според мен не са достатъчни, защото допълнително срещу тях трябва да гледаш кое заглавието на темата която си или не си прочел, не е много удобно. Не знам на вас как ви се струва.. .лесно ли се ориентирате кои теми сте чели вече и кои не?

4. Верно е бавен форума... може и на сървъра нещо да има, но спред мен влияние оказва и честата смяна на темите... браузърите със сигурност кешират основната част от CSS-a и като смени темата е нормално малко повече да се забави докато подмени новите стилове, но ми се струва, че не само това му е проблема, може да изчакаме 2-3 дена да видим дали продължава да е така на първо зареждане.

Това е май засега, което ми идва на ум, ако се сетя още нещо ще пиша ;)
Аватар
slighter
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 243 пъти.

Мнениеот FloWersOfEviL » 26 Фев 2014, 22:43

Ъм. При цялото ми уважение, Димо, оценявам факта, че поддържаш форума и търсиш новости, но този облик изобщо не ми допада. Първо цветово - супер е стандартно - всеки форум е син.., второ ориентирно (но хайде с това по принцип се свиква). Аз лични ползвам адски много бутона "Виж новите мнения", а сега тук дори не го виждам (имам предвид в самата тема, докато пиша това мнение). Нямам идея откъм айти и майти гледна точка какви са плюсовете, но това са нещата, които правят впечатление.

Минавам си на стария (радвам се, че си стои) и се надявам това да ми е единственото мнение писано на син фон : )
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот fluffy cloud » 26 Фев 2014, 22:49

Първоначалната ми реакция беше, че е тотално ужасна. Ама ако наистина това синьо бъде заменено с подобни на старите цветове, ще ми е по-лесно да свикна. Жълтичкото в ненатрапчив нюанс си е добре.
I wanna fall from the stars straight into your arms
Аватар
fluffy cloud
сладоледено-шоколадово-спагетено чудовище

Благодарил (а): 209 пъти.

Мнениеот Lord » 26 Фев 2014, 22:58

Бутона за новите мнения го има, проблемът е, че като цъкнеш на някоя от опциите за бързо търсене (виж новите мнения, теми без отговор, активни теми...), въпросните опции изчезват и на тяхно място се полявява бутон "назад към разширеното търсене". Дали има начин да се оправи това? Освен това ми се струва, че сега форумът е по-бавен, но това може и да е проблем от моята връзка.

Отделно от това - евала, трябва да има развитие. А и предполагам, че е оставена опция за върщане на стария скин.
Мы строили, строили и наконец построили. Ура!
http://www.youtube.com/watch?v=BTgScuKReSo

Clevinger was dead. That was the basic flaw in his philosophy.
Аватар
Lord
The bombardier

Благодарил (а): 158 пъти.

Мнениеот Pisobella » 27 Фев 2014, 11:49

Бива.

И на мен ми се струва, че работи малко бавно форумът.

Иначе цветово никога не съм харесвала особено тази комбинация, както и този изглед. Цветовете на SU темата бяха много много приятни, наистина с чувство на уют. Ама то си е и до свикване.

Та така за момента, всичко си е ок на първо гледане...
Изображение
"Искам да мога да накарам светлината да разказва истории в тъмното."
click me !! ---> http://z0r.de/63
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Благодарил (а): 128 пъти.

Мнениеот The_Viper » 27 Фев 2014, 11:52

Не. старата си беше по -хубава.
Some nights I still can't sleep
And the voices pass with time
And I keep...
Аватар
The_Viper
Tormentor of christian souls

Благодарил (а): 126 пъти.

Мнениеот dimo » 27 Фев 2014, 14:34

А сега? По-малко страшно ли е розовеещо. По-топло е от синеещото... Мога и на заглавната страница да го сменя, ако сте за...
Мерси много за конструктивните съвети.
Аватар
dimo
Попълнихте ли в профила си специалност и курс

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 27 Фев 2014, 14:48

На мен все още ми се набива много в очите, при все че сега съм в офиса и компютърът ми е с матов екран, на който цветовете са притъпени. Нека и другите да акжат....
Спойлерите вече ми работят.
Лично на мен не ми пречи, че трябва да кликна на бутон, за да ми се отвори полето за писане на бърз отговор. Така и така и досега пак трябваше да го направя този клик, само че са да поставя курсора на клавиатурата в полето за писане.
Друго, което ми идва наум, дали бихме могли да изберем за фон на мненията в темите (а и като цяло на форума) нюанс, който да е малко по-лилавеещ, както е логото отгоре. Че това синьо, колкото и да го обичам (а и Илияна също, за справка), наистина е много стандартно и се използва навсякъде. Отегчава.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот dimo » 27 Фев 2014, 15:03

Стига да е уплашим момчетата с това розовеещо... Предлагайте цветове...
Аватар
dimo
Попълнихте ли в профила си специалност и курс

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 27 Фев 2014, 15:36

Ако целта ни е нещо шареничко, мисля, че #985D73 ще свърши по-добра работа. По-хубаво допълва темата чисто цветово.
Аз лично предпочитам нещо по в тон, като #4A5A75.
И двете като вариант ще са по-подходящи, си мисля, от червеното, което някой толкова неразумно е избрал за сайта на СУ...
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Мнениеот slighter » 27 Фев 2014, 16:04

хаха еее, не е чак толкова розово в момента :D :D по-скоро "отлежало вино" :P Аз нямам толкова претенции към цветовете, само да не е нещо твърде контрастно, съм за ;) Но нека и другите да споделят мнение

иначе лявото подравняване на аватарите е мноого по-добре, мерси! :D
Аватар
slighter
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 243 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 27 Фев 2014, 16:09

Я, изчистих си кеша и стана магия :lol:
Ignore предишния ми пост :lol:
бтв, сега МЕН ме плаши това розово :lol:
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Предложения за форума и правила