Много важен въпрос за прехвърляне

Архив на всички останали категории.

Много важен въпрос за прехвърляне

Мнениеот vw_wv » 27 Мар 2008, 21:56

Здрвейте,
случая е следния: през 2005 г. се явих на кандидатстуденските изпити по немски и история. По немски имах 4.30, а по история слаб 2.00 . Нищо не ме приеха и на следващата година пак кандидатсвах. Този път по немски имах 2.00, а по история 5,50. Приеха ме философия. Сега съм втори курс и искам да се прехвърля Международни отношения. Там искат да си издържал успешно кандидатстудентските изпити по западен език и история. Смята ли се, че аз съм ги издържал макар и да са в две последователни години.
vw_wv
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Много важен въпрос за прехвърляне

Мнениеот visez » 28 Мар 2008, 10:25

егати иронията .... :( ама аз мисля,че се смятат за изфържани -ДА! все пак питай за по-сигурно !
You're one in a million
You're once in a lifetime
Аватар
visez
Живее, за да пише

Мнениеот eleos » 10 Апр 2008, 10:24

Офф: за да не отварям нова тема (посъветваха ме да питам тук). Случаят е следния: една приятелка кандидатства във ВТУ с тест български език и беше приета Психология. Обаче тя иска да се измести в СУ, но гледахме правилника в които пише:" [b]18. Кандидатите трябва да имат издържани кандидастдудентски изпити, валидни за специалността, в която искат да бъдат преместени, съгласно Правилника за приемане на студенти в Софийския университет “Св. Климент Охридски”. [/b]
В СУ Психология се влиза със БЕЛ или език. Та възможно ли е преместването или не? :roll:
people always leave
Аватар
eleos
Пишете, о, братя

Мнениеот Crematory » 10 Апр 2008, 16:15

Най-вероятно не.
Аватар
Crematory
metal angel with daemons inside

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот KeiTh » 22 Май 2008, 15:18

vw_wv написа:Здрвейте,
случая е следния: през 2005 г. се явих на кандидатстуденските изпити по немски и история. По немски имах 4.30, а по история слаб 2.00 . Нищо не ме приеха и на следващата година пак кандидатсвах. Този път по немски имах 2.00, а по история 5,50. Приеха ме философия. Сега съм втори курс и искам да се прехвърля Международни отношения. Там искат да си издържал успешно кандидатстудентските изпити по западен език и история. Смята ли се, че аз съм ги издържал макар и да са в две последователни години.

Според мен можеш да се прехвърлиш, тъй като вече си изкарала 4,30 по езика... независимо коя година е станало това... Само трябва да гледаш успеха да ти е до-висок..за да имаш по-голям шанс =)))
Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... Те се усещат в сърцето!!!! (Helen Keller)
Аватар
KeiTh
В началото бе словото

Мнениеот KeiTh » 22 Май 2008, 15:30

eleos написа:Офф: за да не отварям нова тема (посъветваха ме да питам тук). Случаят е следния: една приятелка кандидатства във ВТУ с тест български език и беше приета Психология. Обаче тя иска да се измести в СУ, но гледахме правилника в които пише:" 18. Кандидатите трябва да имат издържани кандидастдудентски изпити, валидни за специалността, в която искат да бъдат преместени, съгласно Правилника за приемане на студенти в Софийския университет “Св. Климент Охридски”.
В СУ Психология се влиза със БЕЛ или език. Та възможно ли е преместването или не? :roll:

Няма значение чрез какъв изпит си приет в съответния ВУЗ ... важното е ..че си студент там ... и следователно можеш да се прехвърлиш след 1-ви курс... аз имам спомен,че преди време четох една разпоредба ...и там бяха заявени определени такси...който се заплащат...за да можеш да се прехрърлиш от един ВУЗ в друг... май таксата бяше над 1000 лева...
Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... Те се усещат в сърцето!!!! (Helen Keller)
Аватар
KeiTh
В началото бе словото

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Други