Относно общежитията

Тук можете да задавате всичките си въпроси, които се отнасят да общежитията на СУ и Студентски град, както и за квартири в София.

Модератор: thegirl

Относно общежитията

Мнениеот emotioN » 03 Юли 2008, 17:00

Здравейте бъдещи колеги(надявам се)! Някой може ли да ми обясни как стоят нещата с общежитията. Имам 2-ма приятели които вероятно също ще бъдат във ФМИ, както и аз. Има ли възможност да се запишем 3-мата или поне по 2-ки, но по наше желание а не на случаен принцип да се паднем с непознати:). Съжалявам ако звучи твърде некомпетентно, но нямам идея точно как са нещата. Благодаря предварително!

*Blood Countess:
Наистина стана много объркано, затова добавям следното мнение най - отгоре (иначе може да видите оригиналното няколко поста по - надолу):

porednata написа:Тук прилагам всичко което намерих по този въпрос с помоща на ... внимание.... търсачката!! Та така систематизирано:

1. Правилник за настаняване от 2007. Няма нов => би трябвало този да е в сила :
http://uni-campus.net/docs/nast_kamp_2007-zapoved.doc

2. Наеми. Заповед отново от 2007 не променена => в сила :
http://uni-campus.net/docs/naemi-01-07-2007.doc

3. Молба за общежитията:
molba.jpg

molbagryb.jpg

4. Обявяване на класацията за новоприети студенти - около средата на м. Септември. Място: седалището на Поделение "СБО" и в http://uni-campus.net/klasaciq.php .

5. Краен срок за настаняване на класираните от Първа класация - горен курс и новоприети студенти - до началото на последната седмица от м. Септември (вж. http://uni-campus.net/news.php ) . Място: при управител-домакина на съответния блок.

6. Ред за настаняване

6.1. Бл. 42 Б - Централна каса
Заплащане наема за времето от датата на настаняване до края на месеца (депозит за І-ви семестър се внася най-късно с наема за месец октомври).

6.2. При домакина на съответния блок, за който е класиран учащият, се представят:

- Студентска книжка; /не се изисква за първокурсници/
- Документ за самоличност;
- Фискален бон за платения наем;
- 2 снимки.
6.3. Адресната регистрация на класираните студенти се извършва при управителя на блока, за който са класирани, за което получават от него срещу сумата от 2.50 лв адресни карти.

И така: като отидете при домакинката (т.2), там ще получите ключа от стаята си и ще се считате за настанен/а.

6.4.Съвети:

6.4.1. Не изпускайте в никакъв случай датата 21 Септември за настаняване!
6.4.2. Не отивайте с нагласата, че непременно трябва да правите ремонтни дейности. Аз пък Ви казвам, че такива не са необходими.
6.4.3. Не взимайте още от началото много багаж. Поживейте 1-2 седмици и сами ще разберете от какво имате нужда.

ВАЖНО!!!
Молба-декларация за общежитие можете да подадете дотогава, докато има записвания за 1 курс - до 21 Август за приетите на допълнителните класирания. Не оставяйте в никакъв случай това за последния момент! Най-добре е всеки да подава молбата-декларация за общежитие в момента на записването си за 1 курс!

!!!ТРЕТО КЛАСИРАНЕ!!!
След като премине класацията на новоприетите студенти, както и Първа и Втора класация за горните курсове, се провежда Трета класация, в която могат да участват всички некласирани до този момент от новоприетите и горните курсове. Моля да обърнете внимание, че НЯМА ВТОРА КЛАСАЦИЯ ЗА НОВОПРИЕТИ СТУДЕНТИ!. Некласираните от тях могат да участват в Трета класация, ако подадат необходимите документи за това в указаните срокове.

За Трета класация е заделен 5 % от легловия контингент на общежитията.
Критериите, по които ще се проведе тази класация, са следните:
- студенти от семейства с още едно дете учещо извън населеното място, където живеят родителите, при доход на член от семейството не по-голям от 360 лв. ;
- студенти, на които и двамата родители са безработни; пенсионери; безработен и пенсионер;
- при наличие на свободни места след удовлетворяване на горните два критерия, до изчерпване на контингента за трета класация кандидатстващите се класират според средномесечния доход на член от семейството по възходящ ред.

Документи къде? В управлението на общежитията – Студентски град, бл. 42-Б, ст. 106.

Резултати къде? На информационното табло в управлението на общежитията – Студентски град, бл. 42-Б, ст. 106, както и в интернет – http://www.uni-campus.net/ класация

Документи: Най-важни са удостоверенията (бележките, или както и да ги наречем) за доходите и уверенията (или бележките) за друг учащ в семейството.
И така, ако и двамата родители работят, бележките трябва да обхващат период от 6 месеца, т.е. от м. Март до м. Август, вкл. Ако възнаграждението се изплаща по средата на месеца и е вкл. и част от м. Септември (напр. периодът е 15 Март - 15 Септември) - няма никакво значение. Важното е да е обхванат 6-месечен период и крайната дата да не е по-ранна от 30 Август.
Ако някой от родителите е безработен - признават се само удостоверения от местното бюро по труда за регистриран като такъв.
Ако някой от родителите е пенсионер - прилага се ксерокопие от решението на НОИ за пенсиониране.
Бележката /или уверението/ за друг учащ брат/сестра трябва да съдържа информацията, че съответното лице е записан за 2008/2009 уч. г.
Всички тези документи се прилагат към една молба-формуляр, която ще Ви бъде дадена за попълване в момента на подаването на документите.

Очаквам въпроси само по темата и след съвестното изчитане на целия материал. Не е толкова много. Няма да окапят на никой очите. Дерзайте!
Милан 0 - 4 Интер
emotioN
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Относно общежитията

Мнениеот Cecilia Lisbon » 03 Юли 2008, 17:28

разбира се, че може (=
в молбата-декларация за общежитие просто вписвате данните на другите двама; има специална графа.

такива желания се удовлетворяват на 100 процента, стига и тримата да имате необходимия успех, за да бъдете класирани...
Cecilia Lisbon
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 121 пъти.

Мнениеот emotioN » 03 Юли 2008, 17:30

т.е. има стаи и за 3ма ? :) мисля, че е излишно но все пак да съм сигурен :)
Милан 0 - 4 Интер
emotioN
От дъжд на вятър

Мнениеот Cecilia Lisbon » 03 Юли 2008, 17:30

стаите за 3ма ПРЕОБЛАДАВАТ...
Cecilia Lisbon
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 121 пъти.

Мнениеот emotioN » 03 Юли 2008, 17:36

супер мерси за отговора и извинявай ако съм ти досадил :)
Милан 0 - 4 Интер
emotioN
От дъжд на вятър

Мнениеот Crematory » 03 Юли 2008, 17:44

Препоръчвам скролване и запознаване със структурата на форума, преди постване на въпроси където ви падне.
Благодаря и аз.
Аватар
Crematory
metal angel with daemons inside

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Victoria » 04 Юли 2008, 16:14

MERCES_LETIFER написа:разбира се, че може (=
такива желания се удовлетворяват на 100 процента, стига и тримата да имате необходимия успех, за да бъдете класирани...

Определено не е на 100 процента, но има такава възможност.
Изображение
Аватар
Victoria
FMI

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот wtf » 27 Юли 2008, 21:56

Иам едно въпросче.. Май знам отговора предварително, но все пак е по-добре да ви попитам.. Приятелят ми учи задочно в ТУ, аз най-вероятно ще съм студентка от този семестър в СУ..Има ли някакъв шанс да се вредим двамата в една стая на общежитие(по каналния ред или по втория начин) или отсега да тръгваме да си търсим квартира. Мисля, че задочниците изобщо нямат право на квартира, камо ли в общежитие на СУ, но някаква миниатюрна надеждичка тлее в мен.. Благодаря ви предварително! :)
I speak sarcasm as a second language.
Аватар
wtf
Драскач

Благодарил (а): 2 пъти.

ВСИЧКО ЗА ОБЩЕЖИТИЯТА

Мнениеот porednata » 03 Авг 2008, 18:06

Тук прилагам всичко което намерих по този въпрос с помоща на ... внимание.... търсачката!! Та така систематизирано:

1. Правилник за настаняване от 2007. Няма нов => би трябвало този да е в сила :
http://uni-campus.net/docs/nast_kamp_2007-zapoved.doc

2. Наеми. Заповед отново от 2007 не променена => в сила :
http://uni-campus.net/docs/naemi-01-07-2007.doc

3. Молба за общежитията:
http://www.uni-campus.net/molba.jpg
http://www.uni-campus.net/molba1.jpg

4. Обявяване на класацията за новоприети студенти - около средата на м. Септември. Място: седалището на Поделение "СБО" и в http://uni-campus.net/klasaciq.php .

5. Краен срок за настаняване на класираните от Първа класация - горен курс и новоприети студенти - до началото на последната седмица от м. Септември (вж. http://uni-campus.net/news.php ) . Място: при управител-домакина на съответния блок.

6. Ред за настаняване

6.1. Бл. 42 Б - Централна каса
Заплащане наема за времето от датата на настаняване до края на месеца (депозит за І-ви семестър се внася най-късно с наема за месец октомври).

6.2. При домакина на съответния блок, за който е класиран учащият, се представят:

- Студентска книжка; /не се изисква за първокурсници/
- Документ за самоличност;
- Фискален бон за платения наем;
- 2 снимки.
6.3. Адресната регистрация на класираните студенти се извършва при управителя на блока, за който са класирани, за което получават от него срещу сумата от 2.50 лв адресни карти.

И така: като отидете при домакинката (т.2), там ще получите ключа от стаята си и ще се считате за настанен/а.

6.4.Съвети:

6.4.1. Не изпускайте в никакъв случай датата 21 Септември за настаняване!
6.4.2. Не отивайте с нагласата, че непременно трябва да правите ремонтни дейности. Аз пък Ви казвам, че такива не са необходими.
6.4.3. Не взимайте още от началото много багаж. Поживейте 1-2 седмици и сами ще разберете от какво имате нужда.

ВАЖНО!!!
Молба-декларация за общежитие можете да подадете дотогава, докато има записвания за 1 курс - до 21 Август за приетите на допълнителните класирания. Не оставяйте в никакъв случай това за последния момент! Най-добре е всеки да подава молбата-декларация за общежитие в момента на записването си за 1 курс!

!!!ТРЕТО КЛАСИРАНЕ!!!
След като премине класацията на новоприетите студенти, както и Първа и Втора класация за горните курсове, се провежда Трета класация, в която могат да участват всички некласирани до този момент от новоприетите и горните курсове. Моля да обърнете внимание, че НЯМА ВТОРА КЛАСАЦИЯ ЗА НОВОПРИЕТИ СТУДЕНТИ!. Некласираните от тях могат да участват в Трета класация, ако подадат необходимите документи за това в указаните срокове.

За Трета класация е заделен 5 % от легловия контингент на общежитията.
Критериите, по които ще се проведе тази класация, са следните:
- студенти от семейства с още едно дете учещо извън населеното място, където живеят родителите, при доход на член от семейството не по-голям от 360 лв. ;
- студенти, на които и двамата родители са безработни; пенсионери; безработен и пенсионер;
- при наличие на свободни места след удовлетворяване на горните два критерия, до изчерпване на контингента за трета класация кандидатстващите се класират според средномесечния доход на член от семейството по възходящ ред.

Документи къде? В управлението на общежитията – Студентски град, бл. 42-Б, ст. 106.

Резултати къде? На информационното табло в управлението на общежитията – Студентски град, бл. 42-Б, ст. 106, както и в интернет – http://www.uni-campus.net/ класация

Документи: Най-важни са удостоверенията (бележките, или както и да ги наречем) за доходите и уверенията (или бележките) за друг учащ в семейството.
И така, ако и двамата родители работят, бележките трябва да обхващат период от 6 месеца, т.е. от м. Март до м. Август, вкл. Ако възнаграждението се изплаща по средата на месеца и е вкл. и част от м. Септември (напр. периодът е 15 Март - 15 Септември) - няма никакво значение. Важното е да е обхванат 6-месечен период и крайната дата да не е по-ранна от 30 Август.
Ако някой от родителите е безработен - признават се само удостоверения от местното бюро по труда за регистриран като такъв.
Ако някой от родителите е пенсионер - прилага се ксерокопие от решението на НОИ за пенсиониране.
Бележката /или уверението/ за друг учащ брат/сестра трябва да съдържа информацията, че съответното лице е записан за 2008/2009 уч. г.
Всички тези документи се прилагат към една молба-формуляр, която ще Ви бъде дадена за попълване в момента на подаването на документите.

!!! ВАЖНО !!!
untitled.PNG
untitled.PNG (19.51 KiB) Прегледано 20591 пъти

Очаквам въпроси само по темата и след съвестното изчитане на целия материал. Не е толкова много. Няма да окапят на никой очите. Дерзайте!
Последна промяна porednata на 17 Авг 2008, 19:55, променена общо 7 пъти
Аватар
porednata
В началото бе словото

Re: ВСИЧКО ЗА ОБЩЕЖИТИЯТА

Мнениеот Crematory » 03 Авг 2008, 19:35

Браво :) Заслужи бонбонче от модераторския екип :mrgreen:
Копирай я и в раздела за Общежитията :D
Тази я правя важна.
Аватар
Crematory
metal angel with daemons inside

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот axinora » 03 Авг 2008, 19:45

много благодаря за опита за обобщение. вярвам,че ще е полезен и на други. :D аз имам 1 въпрос, чието разрешение потърсих в сайта на СБО, но така и не схавах. ще цитирам информацията качена на въпросния сайт, за да задам по-добре въпроса си

Класацията на кандидатстващите за настаняване в студентските общежития на СУ "Св. Климент Охридски" се извършва по успех. За новоприетите студенти, това е приемният им бал, разделен на броят на балообразуващите предмети. Напр., ако приемният Ви бал е 16.80, а броят на балообразуващите предмети за специалността, в която сте приет е 3, то успехът, с който кандидатствате за общежитие е 16.80÷3=5.60. Вие не изчислявате и не вписвате този успех в молбата-декларация! Това се извършва служебно от служебното лице, при което се записвате за 1 курс.

та мисля основателната ми питанка е: какво се разбира под балообразуващи предмети?
пример:аз кандидатствам за българска филология, в която влизам с 1 изпит по литература, на който имам оценка 5.50. оценките по БЕЛ и история от дипломата са шестици. моят бал за общежитие ще бъде смятан по схемата
1)5.50х3 (защото оценката се утроява) + 6 + 6=28.50 : 5 (броя на балообразуващите предмети) = 5.70

2)5.50+6+6 = 17.5:3 = 5.83

или

3) 5.50+5.50+5.50 : 3 = 5.50 (защото за БФ изпита е само 1, но има спициалности с 2 и 3 изпита)
блогодаря на всеки, който може да отговори. надявам се получената информация да е полезна и на други хора
Четвърти курс, Българска филология:)
Втори курс, Румънска филология ;)
axinora
Пишете, о, братя

Мнениеот blqb » 03 Авг 2008, 19:47

А някакви снимки дали ще искат(някой каза 2 снимки) ?
blqb
В началото бе словото

Мнениеот Sla-Mori » 03 Авг 2008, 19:51

axinora написа:та мисля основателната ми питанка е: какво се разбира под балообразуващи предмети?

Тези, които ти формират оценката за специалността, в която си приета.
Балът, с който кандидатстваш в университета разделен на броя оценки, които го формират, т.е. при макс. бал 30 делиш на 5, при макс. бал 36 делиш на 6 ;)
Аватар
Sla-Mori
One of a kind

Мнениеот porednata » 03 Авг 2008, 20:18

Моля ви се бе хора четете! За общежитията какви снимки ще ви искат! Тва няма да е конкурс най-красивия/та печели общежитие. Снимките са за записването. И са 3 на брой! И има цяла тема със 80 страници изписано за това...Моля да се чете преди да се пита! Всичко съм изнесла!
Ей ама нежелание да чете това поколение. :)
А за бала е точно както каза Sla-Mori :)
Аватар
porednata
В началото бе словото

Мнениеот Хаджи Коста » 03 Авг 2008, 20:42

А за общежитията гледа ли се дохода на семейството?
Хаджи Коста
В началото бе словото

Следваща

Назад към Студентски град и общежития, квартири