Относно общежитията

Тук можете да задавате всичките си въпроси, които се отнасят да общежитията на СУ и Студентски град, както и за квартири в София.

Модератор: thegirl

Re: Относно общежитията

Мнениеот MuHaTa » 01 Ное 2010, 18:32

Значи да те ориентирам горе долу къде се намира - на улицата, където е фантастико, манджа стрийт , на края на улицата (по точно в началото) има офис на М-тел, над него има офис на мегалан. До самата сграда има пресечка-тръгваш по нея и блока е малко по-надолу-пада ти се отдясно, като отляво трябва да си между втората и третата пресечка-т.е. срещу 26-ти блок. Надявам се ,че си ме разбрал.
Изображение
Аватар
MuHaTa
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот The_Viper » 01 Ное 2010, 18:36

Мерси много :JC_doubleup: - мисля че се сещам горе-долу, а и Мегалан е добър ориентир, според сградата ще ми е доста по-лесно да се ориентирам. ;) :)
Some nights I still can't sleep
And the voices pass with time
And I keep...
Аватар
The_Viper
Tormentor of christian souls

Благодарил (а): 126 пъти.

Мнениеот necer » 15 Ное 2010, 21:44

Здравейте,
имам стая в студентски град, в семейните блокове, която не ползвам. Апартамента се състои от 2 стаи с кухненски бокс и WC. В момента там живеят 3 момчета и едното легло е свободно. Плащането става в началото на всеки месец, като сумата е наема за съответния месец + 50 лв. Така, че ако има желаещи, които не са настанени, можете да се обадите на 0897 970 253 и да търсите Митко.
necer
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот ivkata » 30 Ное 2010, 21:55

Здравейте!Искам да попитам дали е възможно да използвам разменно писмо при положение,че не съм приета на общежитие и искам да пробвам за общежитие наа др университет ?
"Много често не можеш да имаш нещата, които искаш най-силно.
Желанието ни оставя с разбито сърце... изтощава ни. Желанието може да
провали живота ти. Но колкото и трудно да е да искаш нещо, хората,
които най-много страдат са тези, които не знаят какво искат."
Аватар
ivkata
В началото бе словото

Мнениеот Victoria » 01 Дек 2010, 12:37

При положение, че на индивидуалната класация тази година не видях некласирани, може би в момента има места в общежитията на СУ.
Иди до КН (бл. 42Б) и попитай дали има възможност да бъдеш настанена.
Изображение
Аватар
Victoria
FMI

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот ivkata » 01 Дек 2010, 17:33

Мерси много :)))
"Много често не можеш да имаш нещата, които искаш най-силно.
Желанието ни оставя с разбито сърце... изтощава ни. Желанието може да
провали живота ти. Но колкото и трудно да е да искаш нещо, хората,
които най-много страдат са тези, които не знаят какво искат."
Аватар
ivkata
В началото бе словото

Мнениеот Rein » 31 Яну 2011, 18:43

Искам да попитам какви са условията, за да се преместя в блок на ТУ ?
"Винаги намираме нещо, за да си даваме вид, че съществуваме! " Самюъл Бекет
Rein
В началото бе словото

Мнениеот svetlio.varna » 31 Яну 2011, 19:03

Трябва да питаш в ТУ.
Аватар
svetlio.varna
Eгоцентричен и самовлюбен...

Благодарил (а): 804 пъти.

Мнениеот Silmarien » 19 Фев 2011, 13:23

Този въпрос със сигурност вече е задаван, за което се извинявам, но аз все пак не можах да се ориентирам... :roll:
и така: ако досега не си бил на общежитие, не си подавал документи и съответно не си участвал в класирания, но искаш да се нанесеш (примерно след две седмици) и имаш нужния успех, има ли начин. и ако да, каква е процедурата?
също така, има ли възможност ако има напълно свободна стая в някой от блоковете, да я наемеш цялата. тоест все едно плащаш за 3ма души, но така не може да се настани никой друг в нея? :mrgreen:
много благодаря :wink:
...sweet dream or a beautiful nightmare - either way I don't wanna wake up from you...
Аватар
Silmarien
изродче:)

Благодарил (а): 3 пъти.

Мнениеот The_iMMortal_f » 19 Фев 2011, 15:31

Аз пък знам че моята молба няма да бъде удовлетворена, но си търся ДОБРИ! (подчертано ДОБРИ) хора,момичета за съквартирантки..Ако някоя самотна душа е сама в стая или ще бъда такава за в близкото бъдеще , да пише лично.По възможност 42 Б или околностите и най-важното: подчертавам, да са БЪЛГАРКИ(не македонки, туркини, рускини, молдовки..БЪЛГАРКИ)
Тя беше много горда,за да покаже,че страда,много пламенна,за да се примири,и много ревнива,за да му прости

Бакалавър по Българска филология
Аватар
The_iMMortal_f
Monroe

Благодарил (а): 21 пъти.

Мнениеот Prudence » 21 Фев 2011, 14:44

Silmarien написа:Този въпрос със сигурност вече е задаван, за което се извинявам, но аз все пак не можах да се ориентирам... :roll:
и така: ако досега не си бил на общежитие, не си подавал документи и съответно не си участвал в класирания, но искаш да се нанесеш (примерно след две седмици) и имаш нужния успех, има ли начин. и ако да, каква е процедурата?
също така, има ли възможност ако има напълно свободна стая в някой от блоковете, да я наемеш цялата. тоест все едно плащаш за 3ма души, но така не може да се настани никой друг в нея? :mrgreen:
много благодаря :wink:

Отиваш в 42б и подаваш индивидуална молба и когато (ако) се освободи място, те настаняват. Не се знае кога точно. Но щом имаш нужния бал, не мисля, че ще е проблем настаняването ти.
If you don't like something change it; if you can't change it, change the way you think about it.
Аватар
Prudence
hard-working

Благодарил (а): 27 пъти.

Мнениеот d_a_h_l_i_a » 22 Мар 2011, 20:42

Привет от още една заблудена душа!:)
Моята история е следната. Бях класирана за общежитие в началото на тази учебна година в 18 блок, но не се настаних, защото изникна предложение за друго местожителство, което тогава ми се стори по-добро. Но ето ме сега, в началото на втория семестър, почти на улицата, и не ми остава друг вариант освен да потърся (пак) подслон в общежитията на СУ.
Ще съм много благодарна, ако някой запознат ми каже какво трябва да направя - къде да отида, с какви аргументи, документи и очаквания.
Благодаря предварително и се извинявам, че сигурно това е поредното подобно писане, на което е отговорено, но наистина нямам време за гмуркане в безбройните страници на тези обсъждания. :)
..."Страданието и болката винаги са задължителни за високото съзнание и за дълбоко чувстващото сърце.."
Аватар
d_a_h_l_i_a
В началото бе словото

Мнениеот MuHaTa » 22 Мар 2011, 22:31

Ако прочетеш поста над твоя, ще намериш търсената информация...
Изображение
Аватар
MuHaTa
От дъжд на вятър

Мнениеот Prudence » 23 Мар 2011, 09:46

Никой не може да те обвини, че есента не си си заела мястото. Има определен срок, в който се настаняват студентите и ако не го направиш през това време, мястото ти автоматично се заема от друг желаещ (ако има такива). Рядко се случва мястото да остане свободно по-дълго време. Не мисля, че си ощетила който и да е било. А по време на учебния семестър също можеш да подадеш индивидуална молба, с която да поискаш настаняване. Както казах одеве, това се прави в 42 блок, но точно по какъв ред - не мога да ти кажа. Затова ще попиташ и мисля, че на място ще ти обяснят.
If you don't like something change it; if you can't change it, change the way you think about it.
Аватар
Prudence
hard-working

Благодарил (а): 27 пъти.

Мнениеот d_a_h_l_i_a » 23 Мар 2011, 10:57

Prudence написа:Никой не може да те обвини, че есента не си си заела мястото. Има определен срок, в който се настаняват студентите и ако не го направиш през това време, мястото ти автоматично се заема от друг желаещ (ако има такива). Рядко се случва мястото да остане свободно по-дълго време. Не мисля, че си ощетила който и да е било. А по време на учебния семестър също можеш да подадеш индивидуална молба, с която да поискаш настаняване. Както казах одеве, това се прави в 42 блок, но точно по какъв ред - не мога да ти кажа. Затова ще попиташ и мисля, че на място ще ти обяснят.

Благодаря много!:)
..."Страданието и болката винаги са задължителни за високото съзнание и за дълбоко чувстващото сърце.."
Аватар
d_a_h_l_i_a
В началото бе словото

ПредишнаСледваща

Назад към Студентски град и общежития, квартири