Читални и студентска конферентна зала

Тук можете да задавате всичките си въпроси, които се отнасят да общежитията на СУ и Студентски град, както и за квартири в София.

Модератор: thegirl

Читални и студентска конферентна зала

Мнениеот Gia » 16 Мар 2009, 18:54

Привет!

От известно време развиваме една идея заедно със СНЦ "Локална мрежа - Студентски град" и г-н Горанов от ПСБО - да се ремонтира и обзаведе по една читалня във всеки вход, за да можем да учим при човешки условия, а не докато съквартирантката готви, натиска се с гаджето, гледа Мюзик Айдъл, спи, говори по телефона, яде Зайо Байо...

Другата идея е да се обзаведе и една читалня, която да служи като конферентна зала за студентите - за групово учене или за да могат колегите културолози, социолози, журналисти, т.н. да правят интервюта и фокус-групи на спокойствие. Тя ще има специален режим за достъп и независимо в кой блок решим да бъде, ще бъде достъпна за всички. :)

Г-н Горанов принципно е "за" по отношение и на двете идеи. :) Колегите от СНЦ ЛМСГ са нетърпеливи да намерят спонсори и да започваме, но аз смятам, че за да успеем истински и за да си почитаме след това читалните е редно всички да участваме активно. :)

Накратко, търсят се доброволци за координатори за отделните входове, които да предложат помещение за читалня, както и помещение за конферентна зала.

Какви са вашите нагласи по въпроса? :)

Скоро ще пусна и неустоими картинки, за да видите как ние си ги представяме.

Моля, модовете да лепнат темичката като важна :) Благодаря :)
Маргарита Аспарухова, 4 курс Културология
...
"Gramma said when you come on something good, first thing to do is share it with whoever you can find; that way, the good spreads out where no telling it will go. Which is right."
Аватар
Gia
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Читални и студентска конферентна зала

Мнениеот ^PrincessA^ » 16 Мар 2009, 20:08

Лепнах ти я :P . Иначе идеята е чудесна.
Изображение

"It's better to burn out than to fade away." (Kurt Cobain)
Аватар
^PrincessA^
wild child

Мнениеот Бeтон » 16 Мар 2009, 20:15

Грешни пари.

Какъв е смисъла :shock:
Изображение
Аватар
Бeтон
Europa League

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот Prudence » 16 Мар 2009, 20:28

Правете си, само не ми искайте пари, че следващия който ми одере кожата ще го ругая много. :evil:
If you don't like something change it; if you can't change it, change the way you think about it.
Аватар
Prudence
hard-working

Благодарил (а): 27 пъти.

Мнениеот Gia » 16 Мар 2009, 20:32

Ами смисълът е, че много хора не могат да учат в стаите си - аз, например. Съквартирантката ми готви. По час, час и нещо. Говори по телефона по половин час средно. Говори с другата съквартирантка... Ако мога да ги помоля да не гледат ТВ, не мога да ги помоля да не дишат.

На сесия се учи нощем.

Аз, за да чета Кант трябва да ми е абсолютно тихо.

Една колежка учи редовно по стълбите, бившата ми съквартирантка учеше в тоалетната. Арабистите правят преводи групово в кафетата, или по стаите, докато другите съквартиранти гледат тв. И се получава дядовата ръкавичка. Математиците и информатиците също учат заедно.

Ти как учиш?

Аз ще правя дипломна по антропология. Къде да си правя интервютата и фокус-групите?
...
"Gramma said when you come on something good, first thing to do is share it with whoever you can find; that way, the good spreads out where no telling it will go. Which is right."
Аватар
Gia
В началото бе словото

Мнениеот Бeтон » 16 Мар 2009, 20:39

Gia написа:Ти как учиш?

При същите условия, но явно имам голям умствен потенциал, бързо асимилирам и не ми трябват читални.
Изображение
Аватар
Бeтон
Europa League

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот ^PrincessA^ » 16 Мар 2009, 20:40

На мен не ми пречат никакви фактори на ученето 8) Единствено ме разсейва присъствието на много хора около мен, дори да са тихи, така че за мен не е оферта 'груповото' учене. Но пък основно чета нощем, което за съквартирантите не е приятно, и тук читалнята вече става плюс.
Изображение

"It's better to burn out than to fade away." (Kurt Cobain)
Аватар
^PrincessA^
wild child

Мнениеот Gia » 16 Мар 2009, 20:43

Бетоне, голям си ми сладур ти.

Ако успееш да учиш и на аромата на пържена наденица (любимо меню), ще призная умствения ти капацитет.
...
Аватар
Gia
В началото бе словото

Мнениеот Orliin » 16 Мар 2009, 23:09

Пак го обърнахме на българщина :) Така можете да си спорите цяла вечност, защото говорите за различни неща и никак не конструктивно.

Въпросът за тези като бетона, на които не им трябва читалня и това ще са пари на вятъра, е като не иска това какво искат. Вместо да нареждаш, че това е тъпо или онова не става, кажи какво си заслужава да бъде направено. Застани зад някоя позитивна идея, а не зад някоя негативна.

Иначе и аз не съм имал проблеми с ученето, а наденицата може да е само бонус, но това не значи, че другите хора трябва да са като мен: да не им пука, че живеят в мизерия, да заспиват на силна музика, да са като три капки вода със съквартирантите си..

А читалните - те не се правят само с пари, или ако се направят само с пари, после съвсем скоро ще си западнат и изчезнат. Всъщност, ако всичките около 500 човека във входа дадат по 2 лева (т.е. лишат се от една подметка на праче) и ако имат ентусиазъм да свършат нещо, могат не само читалня за четене да си направят, ами и доста повече неща. Но понеже сме бедни и ако дадем по 2 лева няма да имаме после пари за водки, затова ще търсим спонсори и друг ще си харчи парите - няма да сме ние :) Поздрав: http://vbox7.com/play:b31a7bba, http://vbox7.com/play:251b1eba
EXMAXIMO MINIMUM
Orliin
В началото бе словото

Мнениеот Pisobella » 16 Мар 2009, 23:48

Супер идея! :)

Аз също имам нужда от спокойствие и тишина, макар че мога да чета и уча навсякъде :) Но предпочитам да мога спокойно да се зачета - много обичам библиотеките точно заради атмосферата им :)

Реално погледнато има смисъл от тези неща, защото хората имат нужда от тях. Ако хората не се нуждаеха от спокойно място за четене, тогава би било наистина безмислено да се прави :)
Изображение
"Искам да мога да накарам светлината да разказва истории в тъмното."
click me !! ---> http://z0r.de/63
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Благодарил (а): 128 пъти.

Мнениеот Prudence » 17 Мар 2009, 00:41

Ние нямаме проблеми с ученето, защото рядко учим... хаха
If you don't like something change it; if you can't change it, change the way you think about it.
Аватар
Prudence
hard-working

Благодарил (а): 27 пъти.

Мнениеот Norwegian Wood » 16 Апр 2009, 18:30

Е, всички сме на мнение, че идеята е супер и... как вървят нещата? :D
Когато нямаш какво да кажеш, кажи някоя древна китайска поговорка (древна китайска поговорка).
Аватар
Norwegian Wood
граф О'Манов

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот ники » 20 Апр 2009, 18:39

Ето ви идея: едни познати на кенефа си му викат "читалището" :lol: :lol: :lol:
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Дичоу » 21 Апр 2009, 10:18

Идеята е прекрасна...но трябва да се уточнят доста неща...
Като на пример...кой ще разполага с ключа от читалнята...и на кого и срещу какво ще се предоставя тя...за да не стане поредното сварталище на изпразващи литровки бира хорица :)
ФъЖъМъКъъЪъЪЪъъЪЪъъЪЪъЪЪъъЪЪъЪЪЪ
Аватар
Дичоу
Дръменбейсонафт

Мнениеот aL` » 01 Май 2009, 09:51

Ами тъй като ми се струва, че голяма част от студентите са водени от принципа "Аз съм от село и съм за малко", едва ли ще могат да преживеят шока да направят нещо и то да остане в полза на бъдещите студенти :) .
Значи, така решихме да ги подредим във форума - потребител, модератор, потребител, модератор . . .
Аватар
aL`
Постоянно присъствие

Следваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Студентски град и общежития, квартири