За живеенето с животно, пушачи и други :))

Тук можете да задавате всичките си въпроси, които се отнасят да общежитията на СУ и Студентски град, както и за квартири в София.

Модератор: thegirl

Re: За живеенето с животно, пушачи и други :))

Мнениеот oceanoflights » 05 Окт 2012, 12:40

Скъпа Flowersofevil, най-трудното нещо е да съжителстваш с други хора. Кучето е най-малкият проблем, с куче се живее прекрасно дори бих казала. :wink:
Не случайно е всеизвестно твърдението, че най-добрият приятел на човека е именно кучето.
Проблемът е с хората. Този не си мие чиниите и не си мръдва пръстта за нищо, онзи ти пречи с купони да учиш, примерно, третият не се къпе и мирише и т.н. и т.н...
Аватар
oceanoflights
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот invisible » 05 Окт 2012, 13:30

мии аз съм толерантен бил съм съквартирант с човек който си пушеше в стаята .. отваряше си прозореца докато пуши и въпреки това миришеше в целия апартамент ама нищо не съм казвал .. все пак слушам чалга няма как
Изображение
Аватар
invisible
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 468 пъти.

Мнениеот Плазмодий » 05 Окт 2012, 14:43

oceanoflights написа:Проблемът е с хората. Този не си мие чиниите и не си мръдва пръстта за нищо, онзи ти пречи с купони да учиш, примерно, третият не се къпе и мирише и т.н. и т.н...

Щото кучето мие и пере след себе си, и никак не ти пречи с лая си, и само се къпе и мирише на виолетки :salute:
Патрона=>Цевта=>Спусъка=>Отвъд ?!?
Аватар
Плазмодий
Tick Tick Tick

Благодарил (а): 447 пъти.

Мнениеот oceanoflights » 05 Окт 2012, 15:12

Едно научено на навици куче след разходка влиза в банята да го измиеш или изкъпеш, и да.. в много случаи е доста по-чисто от даден човек :connie_mini_buck:
Като му кажеш "Не", то разбира и изпълнява.

За жалост обаче България е може би единствената страна в ЕС и не само, в която животните не са на почит,адски много хора изпитват страх и ужас от кучета, медиите насаждат омраза към тях и т.н.
Дори нашето общество създава проблеми и затруднения на слепите хора, които имат кучета-водачи. Забранява им се достъп до обществен транспорт и куп други глупости.
В Германия например хората доброволно ходят да разхождат кучетата в приютите и дори се редят на опашка за това !
И въобще във всички нормални държави да имаш куче е нещо толкова нормално, колкото да имаш дете и никой на никого на създава проблем поради тоя факт. С кучето си можеш да влезеш почти навсякъде. Никой не те гони, не мърмори и не те гледа на криво. Има уважение към животните като цяло.
Чужденците постоянно осиновяват нашите бездомни "помияри" както някои ги наричат и дават луди пари за тях.
Може би са повече хора от нас, не знам.
Ние българите все сме недоволни , изтъкани от предразсъдъци и все някой ни пречи на съществуването. В случая кучето. В друг случай нещо/някой друг.
Е тва е проблемът според мен.
На някои може да ви се вижда безсмислена тази дискусия, но всъщност в цялото това нещо се крият доста дълбоки проблеми, свързани с нас самите, като хора и като общество.
Аватар
oceanoflights
В началото бе словото

Мнениеот Dr Dulcamara » 05 Окт 2012, 20:01

В цитираното прочетох няколко от "любимите" ми изрази, всичките събрани на едно място и не можах да се сдържа. :? :D

oceanoflights написа: ... В Германия например ... да имаш куче е нещо толкова нормално, колкото да имаш дете ... С кучето си можеш да влезеш почти навсякъде. Никой не те гони ...

Германия, провинция Долна Саксония:
- кучетата не се допускат по-близо от няколко метра до детски площадки, поставени са специални знаци - видяно лично, ежедневно, многократно;
- за нарушение на горното, оставяне на кучетата да се разхождат без каишки и т.н. :? :oops: се глобява от двадесе до няколкостотин евро, в зависимост от поведението на стопанина - видяно няколко пъти в телеизионното предаване "Achtung Kontrolle“.
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

Благодарил (а): 94 пъти.

Мнениеот Crippled Alice » 05 Окт 2012, 20:42

oceanoflights написа:Дори нашето общество създава проблеми и затруднения на слепите хора, които имат кучета-водачи. Забранява им се достъп до обществен транспорт и куп други глупости.

Наредба за превоз на пътници и условия за пътуване с масовия градски транспорт на територията на Столична община

(5) (нова с Решение № 147 по Протокол № 12 от 22.03.2012)
В обществения транспорт на територията на Столична община пътуват безплатно кучета – водачи на незрящи хора и кучета в обучение като водачи на незрящи хора, както и техния обучител след представяне на ветеринарно медицински паспорт на кучето и карта, удостоверяваща статута му, заверена от Столична община.

7. (нова с Решение № 147 по Протокол № 12 от 22.03.2012) При пътуване със средствата на обществения транспорт собственикът на куче – домашен любимец е длъжен да го води на къс неразтеглив повод и с намордник, или в транспортен кафез. От намордник при пътуване в обществения транспорт са освободени кучета – водачи на незрящи хора и кучета в обучение като водачи.

Чл. 13. В превозните средства на обществения транспорт не се допускат за превоз:
1. Лица, които представляват опасност за сигурността на пътниците или реда в превозното средство;
2. Лица, които са под влияние на алкохол или друго упойващо вещество;
3. Лица в нехигиеничен вид и/или заразно болни;
4. Вещи, които могат да повредят или замърсят превозното средство;
5. Запалителни, избухливи, отровни вещества и други вещи и предмети, представляващи опасност за пътниците и персонала;
6. Предмети, превозът на които е забранен със закон;
7. Предмети, които поради своите размери и естество, създават неудобство за пътниците.
8. (изм. с Решение № 147 по Протокол № 12 от 22.03.2012) Живи животни и птици. Изключение се прави за полицейски кучета, кучета-водачи на незрящи хора, кучета, обучавани за водачи на незрящи хора, и кучета-домашни любимци.

:wink:
аз харесвам животники, обаче не харесвам хората да говорят измишльотини.
Аватар
Crippled Alice
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 853 пъти.

Мнениеот slighter » 05 Окт 2012, 20:45

ахаа... значи щом е написано в наредбата проблем няма :lol:
Аватар
slighter
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 243 пъти.

Мнениеот Crippled Alice » 05 Окт 2012, 20:46

какъв проблем може да има? тя наредбата е за това - да каже какво може и какво не може :)
Аватар
Crippled Alice
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 853 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 05 Окт 2012, 20:50

Всъщност наистина няма проблем. Много пъти съм срещала кучета-водачи в градския транспорт. Никога никой пред очите ми не е подхождал негативно към стопаните и кучетата им.
По-скоро е проблем допускането на кучета-водачи по банки, офис сгради и като цяло места, на които има охрана на входа, която функционира и като фейс контрол. Те преди време правеха и репортажи по телевизията. Доколко това е свършило работа - не знам.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот fluffy cloud » 05 Окт 2012, 21:27

На мен ми харесва заглавието на темата - звучи сякаш животното и пушачите са на едно ниво :lol:. Малко в стил "Моето семейство и други животни" :P .
I wanna fall from the stars straight into your arms
Аватар
fluffy cloud
сладоледено-шоколадово-спагетено чудовище

Благодарил (а): 207 пъти.

Мнениеот oceanoflights » 06 Окт 2012, 09:00

crippled alice, преди няколко години имаше случай на недопуснат в градския транспорт човек с куче водач. Едва ли е бил единственият... Въпреки законите и наредбите. Да, по закон може,но в България думата закон често няма никакво значение и всеки си прави каквото иска. Вече е инкриминирано и насилието върху животните, ама никой не е влязъл още в затвора, макар че ежедневно се убиват и малтретират толкова бездомни животни. В София почти всеки ден в някой квартал има разхвърлена отрова и агонизират както бездомни,така и домашни кучета, котки... гълъбчета, катерици и т.н.... Но никой не прави нищо по въпроса.

Както и да е, това е много дълга тема на разговор. На който му се спори, да си спори :D
Аз също съм била на доста места извън БГ и такова отношение като българското към животните , в частност кучетата, не съм видяла никъде.
Аватар
oceanoflights
В началото бе словото

Мнениеот Bragi » 06 Окт 2012, 22:18

Мила написа:Аз съм живяла с пушач, който пушеше, пиеше в стаята и не се съобразяваше, че аз ходя на работа и спя, а гледаше филми и цъкаше хироус по цяла нощ. И става дума за момиче. :lol: :lol: :lol:

Снимков материал?
Look at the odds as a challenge
Аватар
Bragi
The Allbrother

Благодарил (а): 325 пъти.

Мнениеот Sols » 07 Окт 2012, 16:18

Аз искам куче ;( ... Съквартирантка с куче е добре дошла хаха... За сега просто се лигавя на лабрадора на един от съседите ;д
“Journalism can never be silent: that is its greatest virtue and its greatest fault. It must speak, and speak immediately, while the echoes of wonder, the claims of triumph and the signs of horror are still in the air.”
Аватар
Sols
Somnium

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот Prudence » 08 Окт 2012, 08:06

Crippled Alice написа:
oceanoflights написа:Чл. 13. В превозните средства на обществения транспорт не се допускат за превоз:
1. Лица, които представляват опасност за сигурността на пътниците или реда в превозното средство;
2. Лица, които са под влияние на алкохол или друго упойващо вещество;
3. Лица в нехигиеничен вид и/или заразно болни;
4. Вещи, които могат да повредят или замърсят превозното средство;
5. Запалителни, избухливи, отровни вещества и други вещи и предмети, представляващи опасност за пътниците и персонала;
6. Предмети, превозът на които е забранен със закон;
7. Предмети, които поради своите размери и естество, създават неудобство за пътниците.
8. (изм. с Решение № 147 по Протокол № 12 от 22.03.2012) Живи животни и птици. Изключение се прави за полицейски кучета, кучета-водачи на незрящи хора, кучета, обучавани за водачи на незрящи хора, и кучета-домашни любимци.

:wink:
аз харесвам животники, обаче не харесвам хората да говорят измишльотини.

Жалко, че не се спазва. Даже контрольортите не проверяват такива хора за билети :(
If you don't like something change it; if you can't change it, change the way you think about it.
Аватар
Prudence
hard-working

Благодарил (а): 27 пъти.

Мнениеот ivanina » 02 Ное 2012, 15:46

Моя хазяйн каза без животни, бебета, купони и силна музика... което веднага ме отказа от квартирата.
Но е гадно ако не обичаш животни съквартиранта ти да си гледаили пък да е пушач, ще пуши отвън да не се омирисва стаята.
ivanina
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

ПредишнаСледваща

Назад към Студентски град и общежития, квартири