За живеенето с животно, пушачи и други :))

Тук можете да задавате всичките си въпроси, които се отнасят да общежитията на СУ и Студентски град, както и за квартири в София.

Модератор: thegirl

Re: За живеенето с животно, пушачи и други :))

Мнениеот Libra » 02 Ное 2012, 19:25

Да ви кажа честно, разбирам хазяите, които не искат животни или пушачи в апартаментите си. Всеки гледа от своята гледна точка, но замислете се ако вие имахте апартамент, който трябваше да ремонтирате след всеки наемател. От цигарения дим белите стени/тавани стават черни, от животните подовете се скапват. Общо взето всеки си мисли, че апартаментът, който ползва, като не е негов и може да прави каквото си иска. И доста често наемателите, които са решили да напускат, се чувстват длъжни да оставят жилището в пълен безпорядък. Всичко е двустранно, замислете се ако бяхте на мястото на другия. Това говори за собствената ви култура. :wink:

Нямам никой от вас конкретно предвид. :D
Не съм това, което съм, но и другите не са това, което са.
Аватар
Libra
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 316 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 02 Ное 2012, 20:10

Libra написа:от животните подовете се скапват

Товааааа не е особено така... :|
Животното би могло да навреди на мебелите, да ги надъвче, да ги надраска, евентуално - да ги опикае. Ако наемаш помещение без мебели и ти сам си внасяш своите, няма причина, поради която да съставлява проблем наличието на животно в апартамента.
Тук нещата са въпрос както на ниска култура на наемателите, така и на предразсъдъци от страна на наемодателите.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот Ер Малка » 03 Ное 2012, 13:00

И какво пречи това да се казва дали имаш животно или нямаш?
Не само, че не пречи, ами и така би трябвало да бъде.
Аз не мога и не искам да живея с човек, който има котка, например. Да си обича колкото си иска животното- много се радвам за него, обичта е прекрасно нещо, и аз харесвам животинки. Това не променя факта, че заради скапаната ми алергия ще се чувствам като парцал еври божи дей. Затова аз ще си живея с хора, които нямат котки, а човека с котката ще живее с друг човек или човечка, който или която няма нищо против. Така всички ще бъдат доволни и щастливи и няма да има драма, а за да стане това, е добре да се споменава дали имаш куче, котка, пингвин или мини бобър пушач.
"Сняг се сипе на парцали,
щом се сипе- 'начи вáли."
-Аристотел
Аватар
Ер Малка
Magnolia

Благодарил (а): 392 пъти.

Мнениеот fak » 03 Ное 2012, 14:46

алергиите към животни идват от яденето на месо.
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Благодарил (а): 943 пъти.

Мнениеот amd » 03 Ное 2012, 14:49

fak написа:алергиите към животни идват от яденето на месо.

Мда...марулите промиват мозъка...

Предполагам и алергиите към полени идват от яденето на краставици...
Аватар
amd
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 13 пъти.

Мнениеот fak » 03 Ное 2012, 15:03

не, те също идват от яденето на месо.
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Мнениеот amd » 03 Ное 2012, 15:36

fak написа:не, те също идват от яденето на месо.

Разумно обяснение или място, където да прочетем информация отностно твърденията ти (вегефоруми не посещавам)?
Аватар
amd
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 13 пъти.

Мнениеот Boleyn » 03 Ное 2012, 19:48

Това с пушачите не го разбирам.
Аз съм върл пушач, ама никога няма да ми хрумне да си запаля в стаята и да се просмуче в стените, много трудно се проветрява, бих казала невъзможно...
Дори и зимата на минус 20 градуса излизам на терасата с яке,шапка, ръкавици и си пуша тихо и кротко.
Тъй че, не ни отписвайте, моля!
Изображение
I'd spend
9 lives with you
Аватар
Boleyn
Beauvoir

Благодарил (а): 968 пъти.

Мнениеот Potato » 03 Ное 2012, 20:03

Ер Малка написа:И какво пречи това да се казва дали имаш животно или нямаш?
Не само, че не пречи, ами и така би трябвало да бъде.
Аз не мога и не искам да живея с човек, който има котка, например. Да си обича колкото си иска животното- много се радвам за него, обичта е прекрасно нещо, и аз харесвам животинки. Това не променя факта, че заради скапаната ми алергия ще се чувствам като парцал еври божи дей. Затова аз ще си живея с хора, които нямат котки, а човека с котката ще живее с друг човек или човечка, който или която няма нищо против. Така всички ще бъдат доволни и щастливи и няма да има драма, а за да стане това, е добре да се споменава дали имаш куче, котка, пингвин или мини бобър пушач.

Нещо ми се вижда, че си се объркала :lol: Разбира се, че хората, които пушат, имат животни или деца, дето си размазват пелените по стените или рисуват по всичко с пастели трябва да изяснят предварително за това. Същото важи и за тези, които обичат да правят унищожителни купони всеки втори ден от седмицата или да палят лагерни огньове в банята си. Просто е некоректно за всеки един от изброените да си трае и в последния момент да има неприятни изненади. Не мисля, че и авторката на темата има нещо против това. Поне така съдя от прочетените мнения досега.
Въпросът е защо другите го правят. В такива случаи, където няма никакви усложнения, нужно ли е наистина подобно изяснение... Нещо не си го обяснявам хич. Вижда ми се излишно всяко едно прочетено изказване от типа "Нямам домашни любимци и не пуша..." :/ Щом не си пояснил, значи трябва да се подразбира... не?
Аватар
Potato
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 7 пъти.

Мнениеот Ер Малка » 04 Ное 2012, 17:45

Potato написа:Нещо ми се вижда, че си се объркала :lol: Разбира се, че хората, които пушат, имат животни или деца, дето си размазват пелените по стените или рисуват по всичко с пастели трябва да изяснят предварително за това. Същото важи и за тези, които обичат да правят унищожителни купони всеки втори ден от седмицата или да палят лагерни огньове в банята си. Просто е некоректно за всеки един от изброените да си трае и в последния момент да има неприятни изненади. Не мисля, че и авторката на темата има нещо против това. Поне така съдя от прочетените мнения досега.
Въпросът е защо другите го правят. В такива случаи, където няма никакви усложнения, нужно ли е наистина подобно изяснение... Нещо не си го обяснявам хич. Вижда ми се излишно всяко едно прочетено изказване от типа "Нямам домашни любимци и не пуша..." :/ Щом не си пояснил, значи трябва да се подразбира... не?

Защото много от първите си траят, което, както сама каза, не е коректно. Но е факт. :wink:
-Аристотел
Аватар
Ер Малка
Magnolia

Мнениеот Kristo » 04 Ное 2012, 20:13

Не виждам, какъв е проблема да живееш с животно. Аз не съм спирал да имам в дома си - я свинче, я котенце, я заек(ци)... - кой каквото ще да казва, но е винаги по-добре някой да ти докара животинка, отколкото да пафка. Живял съм само с 2 души, които бяха пушачи, но и двамата мразеха да пушат в затворени помещения като жилища или стаи и прочее.

Помислете следното: щом даден ваш бъдещ съквартирант има животно, което да гледа, значи е достатъчно отговорен за да се грижи за друго същество, особено на фона на съквартирант, който пафка и се налива всеки ден, т.е. не е достатъчно способен да се грижи дори за себе си. Кой от двамата ще предпочитате да живее с вас, ако се разболеете, нараните или нещо такова?
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Ер Малка » 05 Ное 2012, 11:49

Еми, някои имат проблем да живеят с животно. Други нямат. Затова се уточняват тези неща и хората, които нямат проблем си живеят с такова.
-Аристотел
Аватар
Ер Малка
Magnolia

Мнениеот Snow-White » 05 Фев 2013, 23:00

amd написа:
fak написа:не, те също идват от яденето на месо.

Разумно обяснение или място, където да прочетем информация отностно твърденията ти (вегефоруми не посещавам)?

В някои случаи е така, но далеч не във всички. Алергията е вид интолеранс на организма към различни агенти. Обикновено този интолеранс се дължи на липса на различни ензими и в някои случаи месото може дори да помогне. В нета и в библиотеките е пълно с литература на тази тема, така че ще се въздържа от реферат на тема "Клетъчен имунен отговор". :P
ИзображениеИзображение
Аватар
Snow-White
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 27 пъти.

Мнениеот fak » 05 Фев 2013, 23:18

преди да спра месото имах тежки алергии от полени с кашлица и страшна хрема.. всяка пролет беше ад..
от няколко години нямам такъв проблем..

Някъде четох, че проблемът не е конкретно в месото. демек ако е чисто, няма проблем.
Само дето в момента чисто месо, без да е тъпкано с антибиотици и хормони, нема..

а за ензимите.. Принципно не разбирам много, но доколкото знам, ензимите отговарят за разграждането на храната в храносмилателната система.. и естествено състояние е да си ги произвеждаш сам..
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Мнениеот Snow-White » 06 Фев 2013, 01:22

fak написа:преди да спра месото имах тежки алергии от полени с кашлица и страшна хрема.. всяка пролет беше ад..
от няколко години нямам такъв проблем..

Някъде четох, че проблемът не е конкретно в месото. демек ако е чисто, няма проблем.
Само дето в момента чисто месо, без да е тъпкано с антибиотици и хормони, нема..

а за ензимите.. Принципно не разбирам много, но доколкото знам, ензимите отговарят за разграждането на храната в храносмилателната система.. и естествено състояние е да си ги произвеждаш сам..

Напълно възможно е да има връзка, индивидуално е при всеки организъм и на някои хора вегетарианството се отразява доста добре.

Сега по темата :lol: : по мои наблюдения, хазаите под "животни" разбират кучета и котки и в повечето случаи са против, защото докато възпиташ животинката, тя ще повреди известен брой мебели. Освен това, жилище, в което живее куче (примерно) няма как да бъде стерилно чисто, а за много баби това е чудовищен проблем. За риби и птици не съм имала пречки, приемат ги добре (може би си мислят, че не цапат :lol: ), за разлика от чичковците в градския транспорт... :roll:
За пушачите... приятелят ми е пушач, аз и брат ми не сме, затова пуши на балкона. Мисля, че с компромиси се нареждат нещата. И от двете страни.
ИзображениеИзображение
Аватар
Snow-White
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 27 пъти.

ПредишнаСледваща

Назад към Студентски град и общежития, квартири