Съквартиранти от различни университети?

Тук можете да задавате всичките си въпроси, които се отнасят да общежитията на СУ и Студентски град, както и за квартири в София.

Модератор: thegirl

Съквартиранти от различни университети?

Мнениеот todor.dimitrov » 14 Авг 2013, 23:38

Здравейте

Значи аз съм приет в ФМИ и се надявам бала ми да стигне за общежитие, но имам двама приятели които не са от СУ. Единия учи в Техническия а другия ще учи в НБУ но ние искаме да живеем заедно. Поне за един от тримата квартирата няма да е проблем ама за другите двама ще излиза скъпо. Имали как с разменно писмо или нещо такова да живеем в едно общежитие, или няма никакви други варианти освен квартира? И ако може с разменно писмо могат ли и хора от НБУ да направят нещо такова след като той не е държавен университет и не знам как стоят работите с него. Всякакво инфо ще е много полезно :).
todor.dimitrov
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Съквартиранти от различни университети?

Мнениеот Victoria » 16 Авг 2013, 21:19

Не мисля, че има как да сте заедно на общежитие (поне по легален път).
Отделно НБУ е на майна си райна, не знам дали този там ще има мерак да пътува толкова време до там от Студентски.
Изображение
Аватар
Victoria
FMI

Благодарил (а): 8 пъти.

Re: Съквартиранти от различни университети?

Мнениеот thegirl » 22 Авг 2013, 10:52

Възможният вариант е ти да отидеш в общежитие на ТУ, защото те имат повече общежития и ги дават и на други университети. Но това с разменните писма по принцип става след като излезе класациите за общежитията на всички университети и обявят свободните места.
Бъди себе си, има достатъчно други хора. ;)
Аватар
thegirl
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 354 пъти.

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Студентски град и общежития, квартири