блок 42Б

Тук можете да задавате всичките си въпроси, които се отнасят да общежитията на СУ и Студентски град, както и за квартири в София.

Модератор: thegirl

Re: блок 42Б

Мнениеот Dessy » 09 Окт 2010, 16:24

marrriq написа:Домакинката в блока ли е в почивните дни? Че днес минава на проверка през нашата стая и много ме затормози с монолози в стил "Абе много топличко ми се струва тук, да не сте си включвали духалка, с какво се отоплявате, ааа? Големи проблеми ще си имате!.." (заплашителен пръст) :) И искам да знам дали утре да спя спокойно до обяд или да очаквам "свиждане":)

Споко, събота и неделя не е тук, обаче вчера е имало акция "Духалките", при която се иззети всички духалки и котлони, така че внимавай :lol: Направо нямам думи...Това вече на нищо не прилича - да се промъкват посред бял ден и без никакво предупреждение да ти взимат нещата.
Аватар
Dessy
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 39 пъти.

Мнениеот jolly_f » 09 Окт 2010, 18:46

Не знам на какво ще я направя тази домакинка! Крадлаа! Минала е през стаята ми без да има никого и е взела духалката, която даже не сме ползвали и беше в кутията си... Не че мога да го докажа де. В понеделник, ако не ги върне, отиваме в 7мо РПУ да подадем жалба. Който иска, може да се присъедини.
"We live in an age that reads too much to be wise, and that thinks too much to be beautiful" Oscar Wilde
Аватар
jolly_f
Да живей словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Hyperion » 14 Окт 2010, 00:48

Крийте под леглата и в шкафовете!
Изображение
Аватар
Hyperion
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот The_iMMortal_f » 17 Окт 2010, 11:24

Аз днес смело ще внеса духалка в блока, ако отново спре тока, сме измислили със съквартирантките ми да крием отоплителното тяло зад куфара на едната , а той си е бая куфар , за самолети такъв, че ако ми я вземат , тяхната мамичка да е жива и здрава..Егати студа... За кфо си плащам аз наема и ток и бла бла, като ше ми го спират, като не искат да гърми скапания бушон, да пуснат още по-шибаното парно.'айде отлитам към столицата :|
Тя беше много горда,за да покаже,че страда,много пламенна,за да се примири,и много ревнива,за да му прости

Бакалавър по Българска филология
Аватар
The_iMMortal_f
Monroe

Благодарил (а): 21 пъти.

Мнениеот svetleto89 » 17 Окт 2010, 13:16

И от нашата стая взе духалката, че и котлона...Много ме хвана яд за него. Още малко и лаптопа и телевизора ще ни вземе. Иначе 1 моя колежка слиза при нея, моли я да й върне духалката, ама не й я дадоха.
От какво се прави ливада?
Нима не знаеш?
Трева -
и една пчела -
и да мечтаеш.
Ако пчелата не пристига -
мечтата стига.

Емили Дикинсън
Аватар
svetleto89
Паисий

Благодарил (а): 32 пъти.

Мнениеот thegirl » 17 Окт 2010, 21:07

Това е много тъпо и котлоните да взимат, все пак някои си готвят или топлят храната.
Бъди себе си, има достатъчно други хора. ;)
Аватар
thegirl
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 354 пъти.

Мнениеот The Darkness Within » 18 Окт 2010, 21:32

Попринцип в правилника е забранено да се ползват отоплителни уреди и котлони. Има поне две причини за тези забрани:
1) за да не стане случайно пожар от печка, която е забравена включена (това се е случвало преди няколко години доколкото знам, един блок доста е бил обгорял, не само стаята)
2) ел. системата е прекалено калпава и лесно се претоварва => спира токът

А парното не че не го пускат от общежитията, просто в цяла София все още не е пуснато парното. Като тръгнат да го пускат, първо в общежитията го пускат ;)

Не казвам, че трябва да се стои на студено, обаче и домакинката си е в правото да иззема уредите, ако се ползват.
The Darkness Within
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот thegirl » 20 Окт 2010, 22:52

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3344131 - До няколко дни ще пуснат парното :bounce: :cheers: :salute:
Бъди себе си, има достатъчно други хора. ;)
Аватар
thegirl
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 354 пъти.

Мнениеот The_iMMortal_f » 19 Фев 2011, 15:33

И тук ще си го постна, дано отнякъде откликне надеждата...

Търся ДОБРИ! (подчертано ДОБРИ) хора,момичета, за съквартирантки..Ако някоя самотна душа е сама в стая или ще бъда такава за в близкото бъдеще , да пише лично.По възможност 42 Б или околностите и най-важното: подчертавам, да са БЪЛГАРКИ(не македонки, туркини, рускини, молдовки..БЪЛГАРКИ)
:roll: :cry:
Тя беше много горда,за да покаже,че страда,много пламенна,за да се примири,и много ревнива,за да му прости

Аватар
The_iMMortal_f
Monroe

Мнениеот The_Viper » 19 Фев 2011, 15:37

Еее..хаха, мераци то и аз много неща искам и искам да няма никви цигани из улиците обаче... много искам нали?!! И както циганите, така има и много македонки и туркини в студентски, така че ... не всичко е такова каквото го искаме. А това с кого и как ще те настанят е до голяма степен късмет, така че ако разчиташ само на късмета... е много вероятно да не ти харесат хората с които си в една стая.
Some nights I still can't sleep
And the voices pass with time
And I keep...
Аватар
The_Viper
Tormentor of christian souls

Благодарил (а): 126 пъти.

Мнениеот The_iMMortal_f » 19 Фев 2011, 15:41

Именно, че късмета ми ме метна супер брутално, но никога не е късно някоя добра душа , с български манталитет да ме приюти, нали? :| Тъп е факта, че от приетите на общежитие /от нашата специалност/ аз бях най-прецакана , настанена с хора, за които няма да коментирам....

Аватар
The_iMMortal_f
Monroe

Мнениеот The_Viper » 19 Фев 2011, 15:43

Успех- да си намериш свестни хора, щото е ужасно да живееш с мърли, к==ви и злобарки! :? :evil: :x
Some nights I still can't sleep
And the voices pass with time
And I keep...
Аватар
The_Viper
Tormentor of christian souls

Благодарил (а): 126 пъти.

Мнениеот The_iMMortal_f » 19 Фев 2011, 15:44

Как успя да ги обединиш в три думи :shock: :shock: :shock: Потресаващо добро попадение..

Аватар
The_iMMortal_f
Monroe

Мнениеот Kristo » 19 Фев 2011, 16:27

The_iMMortal_f написа:Как успя да ги обединиш в три думи :shock: :shock: :shock: Потресаващо добро попадение..

Ти коя стая беше.. ще ти дойда на гости... като те няма... :mrgreen:
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот The_iMMortal_f » 19 Фев 2011, 16:29

ОООО, я млъквай !

Аватар
The_iMMortal_f
Monroe

ПредишнаСледваща

Назад към Студентски град и общежития, квартири