ИНТЕРНЕТ В БЛОКОВЕТЕ НА СУ

Тук можете да задавате всичките си въпроси, които се отнасят да общежитията на СУ и Студентски град, както и за квартири в София.

Модератор: thegirl

Re: ИНТЕРНЕТ В БЛОКОВЕТЕ НА СУ

Мнениеот ИванК » 14 Юни 2013, 22:26

Имам няколко въпроса, свързани с нет-а в блоковете.Ще ме извинявате, ако ви се струват прекалено глупави въпросите, но си падам малко индианец. :lol: Та по същество - наскоро по новините обявиха, че интернетът в студентски град ставал безплатен.Това ще рече ли, че мога без всякакви рутери, кабели и прочие глупости да се мъкна с лаптопа си и да се свържа безпроблемно със света? :lol:
Аватар
ИванК
В началото бе словото

Благодарил (а): 5 пъти.

Мнениеот Geri.A » 14 Юни 2013, 22:36

Не. Най-вероятно няма да има такова нещо. Новинарски гаф, доколкото знам.
Аз съм за консенсуса, но преди всичко според моите условия.
Аватар
Geri.A
Пишеща машина

Благодарил (а): 56 пъти.

Мнениеот pacho_r » 16 Юни 2013, 14:23

Geri.A написа:Не. Най-вероятно няма да има такова нещо. Новинарски гаф, доколкото знам.

Новинарски гаф в кажи-речи всички български медии, щото и по вестниците съм го чел. Голяма излагация, само лъжи!
Аватар
pacho_r
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот ИванК » 16 Юни 2013, 16:19

В крайна сметка няма такова нещо, така ли? :lol: Щото бях чел, че от 1-ви юни ставал безплатно в целия Студентски град. :o При това не в 1 или 2 медии.Абе, ще го мисля на есен, ако ме приемат за общежитие. Но би било много некоректно, ако не се окаже истина.
Аватар
ИванК
В началото бе словото

Благодарил (а): 5 пъти.

Мнениеот Geri.A » 20 Юни 2013, 00:16

Няма.
Амии не съм кой знае колко запозната, но се случва една водеща медия да допусне подобен гаф и след нея още 100, тъй като вземат новината директно от нея ;)
Аз съм за консенсуса, но преди всичко според моите условия.
Аватар
Geri.A
Пишеща машина

Благодарил (а): 56 пъти.

Мнениеот springtime » 26 Авг 2016, 09:46

Знам, че темата е стара, но за да не правя нова, реших да питам тук. Някой да препоръча доставчик с по-ниски цени за предплатен интернет от тези на Мтел, където за най-ниската скорост се плаща 25лв на месец?
Аватар
springtime
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Хаос » 27 Авг 2016, 10:59

springtime написа:Знам, че темата е стара, но за да не правя нова, реших да питам тук. Някой да препоръча доставчик с по-ниски цени за предплатен интернет от тези на Мтел, където за най-ниската скорост се плаща 25лв на месец?

optic-com.eu - 15 лева на месец за едно IP (тоест си купуваш рутер и 3-4 телефона и още толкова лаптопи се връзвате на едно). Качеството на услугата няма да коментирам, но доколкото знам целият 8-ми блок на СУ използва този доставчик.
Хаос
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 19 пъти.

Мнениеот springtime » 28 Авг 2016, 10:04

Този доставчик май имаше каса срещу 42ри блок, или бъркам с друг?А дали ще трябва ново окабеляване, защото има прокарани кабели на Мтел, но са доста стари?
Последна промяна springtime на 28 Авг 2016, 16:11, променена общо 1 път
Аватар
springtime
В началото бе словото

Мнениеот Хаос » 28 Авг 2016, 15:43

Зад касите на ПСБО на 42-ри блок като има една двуметрова пътека в тревата до пейките и после няколко стълбички нагоре. Помещението е доста малко. Трябва да отидеш и да питаш на място, ако не могат да ти отговорят на телефоните от сайта им. От фейсбук групата на 8-ми блок намерих тази снимка на работно им време:

optic-com.eu Работно време.png
(233.75 KiB) Все още не е свалено

В стола на четворката също имат офис, но там май не работят в неделя и понеделник.
Хаос
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 19 пъти.

Мнениеот springtime » 28 Авг 2016, 16:12

Мерси много!
Аватар
springtime
В началото бе словото

Мнениеот slighter » 29 Авг 2016, 02:58

:lol: :lol: Genius
Вържете целия блок на тоя рутер :lol: как никой не се е сетил до сега...
От мегалан преди имаха оферти (без договор) 2 IP-та за 25лв, и 3 IP-та за 30... като имаш директна кабелна вързка 100Mb/s Download 60Mb/s Upload...
Тия неща не ги пише по сайтовете вече, но според мен още ги предлагат, ако се спазарите :wink:
Освен това от както Мтел прилапаха и Blizoo, вече предлагат и 200Mb/s....
Тая оферта оптик-незнам-си-кво е с Download 25Mb/s.... през Wi-Fi рутер ша стане 20... (понеже - качествена техника! :shock: ) като се накачори цялата стая на тва рутерче ша стане 10 :mrgreen: и ако успеете да си отворите фейсбука на такава връзка ша получите нобелова награда :albino:
Не знам в 8-ми блок за какво точно го ползват тоя интернет... но тва не са сериозни скорости...
Аватар
slighter
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 243 пъти.

Предишна

Назад към Студентски град и общежития, квартири