ИНТЕРНЕТ В БЛОКОВЕТЕ НА СУ

Тук можете да задавате всичките си въпроси, които се отнасят да общежитията на СУ и Студентски град, както и за квартири в София.

Модератор: thegirl

Re: ИНТЕРНЕТ В БЛОКОВЕТЕ НА СУ

Мнениеот Victoria » 27 Сеп 2008, 22:54

41, 42, 50, 51 и 52 са блоковете, които ползват локална мрежа.
Питайте портиера долу към кого трябва да се обърнете за нета. А по принцип е възможно и из входа да има разлепени съобщения кого трябва да търсите.
Изображение
Аватар
Victoria
FMI

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот Victoria » 30 Сеп 2008, 04:33

Хм, има промяна.
Май вече, за да ползваш нет в 41 не ти трябва локална мрежа. И затова сега ще ги чакам до понеделник да ми пуснат нет :x Като гледам има промяна и в 50 бл. и 52Б, предполагам накрая ще се отнася за всички.

Извинявам се за невярната информация в предния пост, но промените са от около месец явно. :(
Изображение
Аватар
Victoria
FMI

Мнениеот Cecilia Lisbon » 30 Сеп 2008, 04:35

Мдаам, точно така. Когато последно бъбрих с мрежорите, те казаха, че Мегалан са им вече конкуренция и започват да си изграждат тяхна си мрежа, ебавайки СНЦ "Локална мрежа". Не че не се очакваше, но все пак...
С думи прости -- ако попаднете в стая, в която няма кабелчоци, можете директно да се обърнете към Мегалан, а не към локалната мрежа, както беше досега. И аз не разбрах за кои блокове става въпрос. 52 със сигурност... Но явно и всички други. :roll:
Cecilia Lisbon
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 121 пъти.

Мнениеот Victoria » 30 Сеп 2008, 04:38

Горните ги видях обявени във форума им.

Предполагам, че за другитре два доставчика - Нет Ис Сат и онзи, новия, все пак трябва локална мрежа.
Изображение
Аватар
Victoria
FMI

Мнениеот Cecilia Lisbon » 30 Сеп 2008, 15:05

//
Мъчно ми е. Имам чувството, че хората ВЪОБЩЕ не оценяват какво правеше това сдружение години наред. По-скоро мрънкат неразбиращо "ми аз що имам две иконки с компютърчета" ... игнорамуси.
Особено мрежорите, дето отделяха време всеки ден да се врат по мазета, между плъхове, над покриви, да обикалят стая по стая и да ръчкат кабели, всичко това единствено from the goodness of their hearts -- без някой да им плаща; ей така, просто ЗА студентите... Мрежата, която изградиха, с всичките безплатни услуги и благинки... Амбицията им тя да нараства и нараства... Или как се стегнаха и си направиха офис. Абе просто съм възхитена, защото наистина правеха всичко в името на НАС, студентите... :bounce:
Cecilia Lisbon
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 121 пъти.

Мнениеот кой повика кой почука » 11 Окт 2008, 21:54

MERCES_LETIFER написа://
Мъчно ми е. Имам чувството, че хората ВЪОБЩЕ не оценяват какво правеше това сдружение години наред. По-скоро мрънкат неразбиращо "ми аз що имам две иконки с компютърчета" ... игнорамуси.
Особено мрежорите, дето отделяха време всеки ден да се врат по мазета, между плъхове, над покриви, да обикалят стая по стая и да ръчкат кабели, всичко това единствено from the goodness of their hearts -- без някой да им плаща; ей така, просто ЗА студентите... Мрежата, която изградиха, с всичките безплатни услуги и благинки... Амбицията им тя да нараства и нараства... Или как се стегнаха и си направиха офис. Абе просто съм възхитена, защото наистина правеха всичко в името на НАС, студентите... :bounce:

да и затова ги чаках да се наканят 3 седмици да ми включат кабела който ненадейно изключвали в края на всяка учебна година :x
Изображение
Изображение
Аватар
кой повика кой почука
бат Данчо геврека

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот zmey » 14 Ное 2010, 23:24

В Студентски град Мегалан налагат безумното изискване да не се ползва безжичен рутер, за да не се "краде" интернет...
Ограничението е по TTL - в google пише достатъчно.
Как се преодолява - най-лесното е с рутер, който променя TTL-а.
По-скъп е от другите рутери, но с "крадене" на интернета разликата се избива бързо.
При интерес да се търси подобен рутер... мога да предложа няколко на доста прилична цена.
zmeyan@abv.bg
zmey
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот agenta » 20 Юли 2011, 16:03

Студентски съвет на СУ “Св. Климент Охридски” се противопоставя на грубото показване на правото на избор на студентите. - повече информация - ТУК!
Аватар
agenta
Да живей словото

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот Victoria » 20 Юли 2011, 22:47

agenta написа:Студентски съвет на СУ “Св. Климент Охридски” се противопоставя на грубото показване на правото на избор на студентите. - повече информация - ТУК!

А може ли информация кой е вторият доставчик за бл. 51? Доколкото знам също е само Мегалан или пък може би не съм наясно. Същото и за 18-ти блок.

И как може в изявление на СС на СУ да пише "подкрепя свойте колеги". :|
Изображение
Аватар
Victoria
FMI

Мнениеот The Darkness Within » 21 Юли 2011, 20:57

Мисля, че NetIsSat също предлагат услугите си в 51ви блок, поне по едно време имаше тяхна брошура, закачена при съобщенията долу.
The Darkness Within
От дъжд на вятър

Мнениеот Victoria » 21 Юли 2011, 21:51

След ремонта на блока ли?
Аз не съм мяркала и на сайта им не пише да имат. Може и да не е обновен, разбира се, но за СГ с апосочени само блокове на СУ и то такива с локална мрежа - т.е. се съмнявам да са пуснали специално кабели.
Изображение
Аватар
Victoria
FMI

Мнениеот agenta » 22 Юли 2011, 22:02

Victoria
, благодарим за наблюдателността, грешката е отстранена.

Относно блокове № 51 и 18, Мегалан със сигурност е един от доставчиците, другия е Net Is Sat - ето тук има информация - линк
Аватар
agenta
Да живей словото

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот mimikrmvr » 16 Сеп 2011, 14:38

А някой може ли да ми каже как стои въпросът с интернета в блок 8? Като се настаних видях, че има кабели и попитах, обясниха ми че мога да го ползвам за 23 лв на месец. Името на доставчика обаче не разбрах кое е. Ако някой го е ползвал, нека сподели доволен ли е и евентуално дали може да ползваме услугите и на друг доставчик. :)
mimikrmvr
В началото бе словото

Благодарил (а): 10 пъти.

Мнениеот stasinka » 16 Сеп 2011, 14:42

Аз искам да попитам за блок 52 Б. Виждам, че е коментирано, но постовете са доста стари и не знам дали информацията е актуална. :)
Пътищата на хората се разделят, защото всеки счита своя за единствено прав. (В. Хочински)
Изображение
Аватар
stasinka
Insomniac

Благодарил (а): 70 пъти.

Мнениеот stefann. » 17 Сеп 2011, 19:33

За 55Б някой има ли информация как стои въпроса с интернета?
Аватар
stefann.
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

ПредишнаСледваща

Назад към Студентски град и общежития, квартири