Студентска бригада - да или не?

Toзи радел предоставя възможност на вас и на фирми да публикуват информация за нуждите си. Бъдещата цел на този подфорум е да стане място за обратна връзка между бизнеса и образованието. Ако имате желание да помагате за развитието му и имате свежи идеи, моля свържете се с нас.

Модератор: fluffy cloud

Re: Студентска бригада - да или не?

Мнениеот invisible » 21 Дек 2009, 09:15

Zahariev написа:Не, искаше да отбележи, че и тук човек може да си вземе добрите пари.

Това беше глупаво изказване.

Да взимаш 1000+ е нещо нормално в днешно време.Не трябва да си кой знае какъв умник за това.

няма нужда да ми се обясняваш за нещо очевидно .. ако искаше да отбележиш че и тук може да взимаш добри пари щеше да кажеш че имаш добра работа с добро заплащане което те удовлетворява .. при положение че казваш че "При все , че тук изкарвам 1000+" значи искаш да ни кажеш че взимаш 1000+ :wink:

едит: за да не е съвсем офф .. личен опит нямам понеже не ме блазни идеята да зарязвам работата си тук за да мия чинии в УС .. но миналата година един съученик го направи това упражнение .. взе си 5м неплатен отпуск за да отиде там след куп неприятни изживявания /бяха го пратили на някакъв остров .. уж туристическа дестинация само дето извън сезона :roll: съответно почти никаква работа че накрая даже го бяха уволнили от магазина в който бачкаше и няколко седмици на края си търсеше и работа .. май без особен успех :scratch: / резултатът няколко месеца нерви едвам си покри разходите за ходенето и една година отсрочка за повишение на заплатата тук .. честно казано след неговите разкази даже и не си помислям за такова нещо като бригада :shake:s
Изображение
Аватар
invisible
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 468 пъти.

Мнениеот camel » 21 Дек 2009, 10:22

То си е и до късмет, де. :) Някои хора се връщат и на червено. Експириънсът остава, обаче. Колкото пари и да спечелих там - нищо не може да се сравни с възможността да видиш Ниагарския водопад. :cheers: :bounce:
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...
:notworthy:

- I want to change the world....
Did u bring in any weapons?
- Of course not!
Then you are not changing anything...
Аватар
camel
SentineL

Благодарил (а): 42 пъти.

Мнениеот leia_loves_cats » 21 Дек 2009, 10:37

camel написа:То си е и до късмет, де. :) Някои хора се връщат и на червено. Експириънсът остава, обаче. Колкото пари и да спечелих там - нищо не може да се сравни с възможността да видиш Ниагарския водопад. :cheers: :bounce:

Абе Ниагарския водопад, Ню Йорк, а-у - това можеш и на екскурзия да го видиш.

Възможността да живееш три месеца в тази среда, да се слееш в атмосферата, да можеш да видиш и доброто и лошото от гледната точка "не съм оттук и съм за малко" ... Да, има си и минуси - естествено, че губиш една година възможност да си хванеш работата на живота си и да градиш кариерата си... Може и да съжаляваш след това.

Но хора които преследват само "най-доброто" и искат никога в това което избират да няма лошо, според мен подхождат малко едностранчиво.

Аз заминах за едно лято, върнах се със същите пари, с които отидох не създадох великите непоклатими приятелства (освен с двете мацки, с които заминах), но изживяването не може да се сравни с екскурзия. Да кажем, че си подарих три месеца да се потопя в начина на живот на една различна култура и не съжалявам за нито секунда от изживяването ;)
Като ще съм "Драскач", поне да драскам с нокти... ;)
Аватар
leia_loves_cats
Драска само дивани

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот invisible » 21 Дек 2009, 10:38

едит @camel и той се успокояваше с експириънса но ако знаеше какво ще му се случи нямаше да отиде :salute:
Последна промяна invisible на 21 Дек 2009, 11:48, променена общо 2 пъти
Изображение
Аватар
invisible
Легендарен флуудър

Мнениеот leia_loves_cats » 21 Дек 2009, 10:43

issoax написа:да и той се успокояваше с експириънса но ако знаеше какво ще му се случи нямаше да отиде :salute:

Е какво е очаквал - всичко да е цветя и рози, да му подаряват пари с мазна усмивка?
Още повече, че случаи като неговия са регламентирани. Не знам коя му е била фирмата представител в Щатите, но ако верно е било толкова зле, колкото го описваш..... *почес*... ами да е направил нещо по въпроса.

Част от икспириънса, за който ми се подиграваш, и който аз продължавам да защитавам, е че да миеш чинии не е срамна работа и никой няма право да се подиграва на миячите на чинии и да ги смята за втора ръка хора. А ако го прави - толкова по-зле за него ;)
Като ще съм "Драскач", поне да драскам с нокти... ;)
Аватар
leia_loves_cats
Драска само дивани

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот invisible » 21 Дек 2009, 12:03

ъъм :scratch: постът ми беше само информативен с ни най малка умисъл да обидя когото и да било :salute:
Изображение
Аватар
invisible
Легендарен флуудър

Мнениеот plamy_ » 28 Дек 2009, 13:19

Здравейте! Аз искам да Ви попитам как стоят нещата с изпитите, когато си решил да се запишеш за бригада. Възможно ли е да ги изместиш преди да е започнала сесията, защото мой приятел от УНСС миналата година си ги измести преди сесията и замина безпроблемно, но незнам как е в СУ? Аз имам 3 изпита 2рия семестър и се интересуавм как бих могла да си ги взема преди сесията и да замина. Другият ми въпрос е коя фирма избрахте за най-добра по отношение на бригадите? Първи курс съм и още ми е малко объркано всичко затова питам. Какво бихте ме посъвествали?
Благодаря предварително.
Smile because you can..
plamy_
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот plamy_ » 28 Дек 2009, 14:21

Мерси много.
Smile because you can..
plamy_
В началото бе словото

Мнениеот moxy » 07 Яну 2010, 19:16

Здравейте на всички. Искам да споделя, че всички, които са били на бригада в САЩ през 2006. 2007, 2008 и 2009 имат право да си възстановят всички данъци платени в САЩ за не повече от две години. Т.е . Аз вече го направих за 2006 и 2007 г. Ако искате повече информация, изпратете отговор.
moxy
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Ivo Penev » 14 Яну 2010, 10:07

има ли някой колега,който е бил на бригада в Германия,защото имам въпрос за оформлението на документите,ако има да пише на лично,ще съм благодарен ;)
memento mori
Аватар
Ivo Penev
мечтател

Благодарил (а): 150 пъти.

Мнениеот Traveler » 03 Фев 2010, 16:14

Абе то на теб ако в България не ти се работи , къде си тръгнал в чужбина да правиш пари.
Зависи от човека , до колко има желание за работа и до колко иска да спести някой лев.
Аз лично навремето като пътувах първо бях с фирма , не се напрягах , забавлявах се в Щатите и се върнах с пари (доста по-малко от колкото очаквах) . Втората година след като вече бях наясно , кое как е . Реших да пътувам без фирма посредник , а сам да си организирам нещата и сам да си намеря работа. Купих си евтини самолетни билети от тук , намерих си квартира онлайн . С приятели отидохме платихме си и вече търсенето на работа става на място. При повече късмет на 2-3ти ден си намираш работа и всичко е точно. Това е най-добрия вариант.
Traveler
В началото бе словото

Мнениеот Ues » 11 Фев 2010, 00:14

Дайте съвет - при положение, че сесията ми свършва в края на юни, а мога да работя до средата на октомври - струва ли си да заминавам на бригада и ще ме вземат ли изобщо? Парите не са фактор.
Годо?
Аватар
Ues
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Marisha » 16 Фев 2010, 22:00

Aз ще ходя тази година за първи път, ако взема виза де... Дано това да стане...
Реших да замина още в началото на май, да работя до края на август и да се върна за поправителната сесия (ако успея и да изтегля някой изпит, ще е супер)
Момичето във фирмата ми каза, че това е най-доброто решение, което съм можела да взема, но зависи къде ще работиш.
В южните щати работата почва по-рано и сезонът свършва по-рано, но в северните май месец било студено и нямало работа... Ако си в голям град, а не в курорт - няма значение.
Така ми обясниха приятели, които са ходили вече и ще ходят пак, значи им е харесало.
Дано имаш късмет и успех, като си намериш работа, пиши къде ще бъдеш :)
Аватар
Marisha
В началото бе словото

Мнениеот Elitsa Abstract » 16 Юли 2010, 18:51

Аз искам да попитам нещо, което не е точно по темата, но е за студентските бригади - има ли студентски бригади (или някакво такова организирано намиране на работа на студенти за през летните месеци), но не в чужбина, а в България?
Elitsa Abstract
Да живей словото

Благодарил (а): 110 пъти.

Мнениеот ani_pasova » 28 Фев 2011, 18:30

хубави са бригадите, защото ти позволяват да научия много неща. Но пък наистина те скъсват от работа и нямаш време да се забавляваш докато си там :bounce:
ani_pasova
В началото бе словото

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Работа, стаж и кариера