Студентска бригада - да или не?

Toзи радел предоставя възможност на вас и на фирми да публикуват информация за нуждите си. Бъдещата цел на този подфорум е да стане място за обратна връзка между бизнеса и образованието. Ако имате желание да помагате за развитието му и имате свежи идеи, моля свържете се с нас.

Модератор: fluffy cloud

Re: Студентска бригада - да или не?

Мнениеот katerinasemova » 17 Авг 2011, 18:35

Твърдо ЗА бригадите! Като изключим фактора пари, си остава едно незабравимо изживяване, срещаш нови хора виждаш свят...
katerinasemova
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Fegri » 04 Дек 2011, 23:02

Вярно ли е, че е забранено на диабетиците да са допускани до студ. бригади?
Fegri
В началото бе словото

Мнениеот Detritea » 28 Мар 2012, 19:47

Оха, любимата ми тема.
Заплюх си няколко мнения и ще ги цитирам. Надявам се отговорът ми накрая да не изглежда хаотично.

Първо, искам да знам колко е минималното вложение, за да отидете на тази "екскурзия, която дава невероятния шанс да натрупате опит като..." - да не коментираме като какво. Или не, не ми казвайте. Самият факт, че само билетите ви са хилядарка българска пара (една моя нетна месечна заплата с отделно платено нанкане и папкане) ми е достатъчен, за да етикетирам кандидат-работното място "неквалифициран общак на пичка си майна" като !@#$%.

Та, проблемът явно е в идеята за "екскурзията" и "партитата". А, и парите също. Питам аз - къде е работата?

Такам.

Работа и в България има през лятото, чак да не повярвате! Курортите се пръскат по шевовете, особено Несебърската агломерация (щото си е баш агломерация - почва от преди Равда и свършва при комплекса на Виктория груп на Елените). Търсенето на персонал започва още януари. Почти всички работни места са с осигурено спане и/или храна и заплата от м-и-н-и-м-у-м 400 лв нето. Изкючително рядко няма нито едното и тогава работодателят ви е явно циганин. Държа да забележите, че споменатите условия и плата са за НЕквалифициран труд и единственото изискване е да знаете английски достатъчно, за да кажете "фифтийн лева, плийз, тенкю". Мисля, че е безпредметно да ви обяснявам, че ако знаете английски/друг език на по-високо ниво, работата ви няма да е зад каса или машина за сладолед.

Работата тук (щото тук аз работя от май до септември) обаче е Р А Б О Т А. Н Е Е 3-5-месечна ваканция на море. Това, последното, е едно масово заблуждение на българския студент, че и ученик, който идва с мисълта за 3 работни часа 5 дни седмично, а през останалото време го очакват слънце, плаж, пияни шведки в Щастливия викинг и парти с компания в Бедрум или Какао Бийч. Сори, деца, обаче на шефовете не им трябват хора, които кръшкат от часове, лекции, намират го за ок, а после се чудят защо босът толкова зле приема "някакво си" закъснение от 15 мин. Ако се чудите защо всяка година има обяви на една и съща фирма - причината е в отчайващата трудова дисциплина. В това отношение една бригада в чужбина добре свива перките на всички ваканционно настроени типчета, които мислят, че морето им е до колене, че цял живот ще кръстосват крака и че могат да станат шефове веднага след държавните изпити. Спрете го тоя филм и приберете диска в кутийката - работите не стават така.

Българският студент, освен неориентиран в добрите трудови практики, Е неквалифициран. Съжалявам, че го казвам, но е факт. Знам, че не ви харесва. Радвам се, че осъзнавате собственото си незнание достатъчно, че да си търсите работа само с някакъв английски. Ние също търсим хора с английски. Както и още 100 фирми и 500 хотела. Но, пак повтарям, търсим хора, които искат да работят. Да, работата е 2-3-4 часа на ден, но е 7 дни в седмицата. Проблем? Половината сезон не се събират и 40 работни часа седмично, както е по трудовия договор. После една бивша колежка има претенции що аз съм взимала повече пари от нея. Ами не помня да съм звъняла да кажа, че ми е дошъл цикълът преди 5 мин и ако може, някой да ми вземе наряда, който е ... в този момент. Наистина, чудно що ми плащат повече.

Няма да развивам повече личната си теория, ще дам принципни отговори на цитати отпреди 100 години, надявам се някой да вземе предвид.
president написа:Ами, след като УНУВЕРСИТЕТЪТ забранява, ограничава или просто прави невъзможно да се отиде на бригада, то тогава ТОЙ би трябвало и да предлага на студентите някакъв алтернативен начин да си изкарат пари!

Не стига, че СУ само ни губи времето, че не ни дава никаква насока за професионално развитие, че след като завършим ни за..ба....ва тотално, ами и гледа как да смаже всяка лична инициатива!!! А преподавателите не изтеглят изпитите, защото ги е яд, че ще изкараме някой и друг лев!!!

Работата се търси, не се дава. Още по-малко се дава от институция, чието предназначение е да обучава, а не да се съобразява с претенциите на сульо и пульо.

HeyGod написа:
Zahariev написа:Кой луд ходи на тези бригади, да работи като роб на х'американците .....

На когото не му се работи лятото по курортите за мизерна заплата при над 12 часов работен ден.

А кой е луд да дава пари да ходи да работи? Аз не съм. Пък добри пари изкарвам. Я гледай, техники си накупих, жилище ще обзавеждам с една сезонна работа. Ква ли съм аз, кво ли знам...

за 12 часа (от които 6 прекарвах в лежане, моабети и даже игра на белот) в САЩ с моята мизерна заплатица въртях по 150 долара. Направо се чувствах егати роба. :lol:

Това повод за гордост ли е, не можах да разбера? Работа ли търсите, или място, където да си починете, не можах да разбера? Такива пичове и пички да си стоят в Америка и цял живот да са общаци... ама с ДИПЛОМА, ей, кво разбирате вий, аз съм висшист. Извинети.

ani_pasova написа:хубави са бригадите, защото ти позволяват да научия много неща. Но пък наистина те скъсват от работа и нямаш време да се забавляваш докато си там :bounce:

Купонът се съобразява с работата, а не обратното. Още една масова грешка. После нямало работа, малки били заплатите. Според мен са абсолютно резонни.

katerinasemova написа:Твърдо ЗА бригадите! Като изключим фактора пари, си остава едно незабравимо изживяване, срещаш нови хора виждаш свят...

Единственото положително нещо. Обаче ми изниква един въпрос - след като сега всеки може да отиде по Еразъм или през министерството за няколко месеца, да си сред равни, интелигентни хора, да упражняваш наистина език, че и нов да научиш - за какво е тогава цялата галимация с бригадите?

Мерси за вниманието.
А, да, търсим хора със славянски езици.
Detritea
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот bekss » 30 Авг 2012, 12:34

Колко изпита мога да не взема през Юни и да си ги оставя за септември и ако не отида на изпит се счита 2ка смис не взет нали ?
Право редовно -

Нито капка страх , нито крачка назад !!!
Аватар
bekss
В началото бе словото

Благодарил (а): 9 пъти.

Мнениеот ники » 30 Авг 2012, 13:14

Каква специалност си, ще имаш ли възможност да посетиш ликвидационната сесия, колко изпита "влачиш" до момента?

На така поставения въпрос може да се отговори само утвърдително на финалната част.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот bekss » 30 Авг 2012, 14:55

Оф извинявай просто мислех че е в секция НА ЮФ хах... ами аз ще съм 1ви курс право в СУ .... и не ми е ясно нищо за тези неща как точно стават : )
Право редовно -

Аватар
bekss
В началото бе словото

Мнениеот ники » 30 Авг 2012, 17:05

Извинявай, мое недоглеждане - то ти го пише в подписа. В ЮФ можем да влачим 2 изпита, с уговорка за повече (3 или 4, колегите да помогнат) с молба до ректора. Можеш да оставиш неограничен брой изпити за септември.
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот bekss » 31 Авг 2012, 10:42

А къде мога да разбера колко изпита ще имам в ЮФ право 1ви курс 2рия семестър ?
Право редовно -

Аватар
bekss
В началото бе словото

Мнениеот ники » 31 Авг 2012, 11:24

Мисля, че задължителните бяха три - Обща теория на правото, Обща икономическа теория, Римско право + Спорт.

Я разцъкай ей този линк:
http://www.law.uni-sofia.bg/Spec/P/default.aspx
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот petko_marinov » 02 Окт 2012, 12:31

Определено да това е един шанс за студентите да изкарат добри пари за няколко месеца които мога да им дадат добър старт живота и някой лев за да си изкарат студенството.
petko_marinov
В началото бе словото

Мнениеот anesthesia » 14 Окт 2012, 21:22

Студентите задочно обучение имат ли право да ходят на бригади?
anesthesia
В началото бе словото

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот bekss » 15 Окт 2012, 07:34

Не :bigsmurf:
Право редовно -

Аватар
bekss
В началото бе словото

Мнениеот blya_blya » 19 Мар 2013, 23:58

Здравейте, колеги! Тъй като искам тази година да ходя отново на бригада, а от миналата година ми останаха 2 изпита,които преподавателите не пожелаха да ми изтеглят, и тази година се получава същата ситуация, и се очертава да имам 4 невзети изпита, които няма да мога да взема в поправителната сесия, тъй като няма да съм в БГ. Та искам да попитам някой от Вас, който се е сблъсквал с подобно нещо (аз съм във ФКНФ, но всяка информация би ми била полезна) как е постъпил. В отдел студенти ми казаха,че с 3 невзети няма проблем, но с повече единствения начин е с молба до декана, включваща уважителна причина, която да не е бригада. Ако някой има опит с такива неща бих била много благодарна да сподели. Благодаря ви предварително!
blya_blya
В началото бе словото

Мнениеот azsumbe » 24 Май 2013, 21:37

Здравейте, някой от вас ходил ли е на бригада във Франция, как беше, доволен ли е, какви са шансовете да отидеш - просто се записвам и ми определят какво и що или трябва да премина през някаква "кампания"?(този въпрос ме мъчи от много време) Това са ми въпросите, няма нужда да ми говорите за пари.Благодаря предварително!
azsumbe
В началото бе словото

Мнениеот SevenDayS » 05 Юли 2013, 15:13

Tрудно ми е да разбера из виртуалния свят колко пари и какви документи трябват за заминаването отвъд океана, бих помолил някого да ми обясни на лично съобщение подробности около отпътуването както и впечатления. Предварително благодаря! :)
"Птица, родена в кафез, си мисли, че летенето е зараза!"
- Алехандро Ходоровски

Българска филология, II курс
Аватар
SevenDayS
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 4 пъти.

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение