"Свободен вестник"

Това е общият студентски форум - за всичко свързано със следването на настоящите студенти на Софийския университет - бакалаври, магистри и докторанти.

Модератор: Ангел

"Свободен вестник"

Мнениеот pSy_ZeRo » 22 Яну 2009, 21:35

Линк към брой 1 - ТУК

Линк към брой 2 - ТУК

Линк към брой 3 - ТУК

Линк към брой 4 - ТУК

Линк към брой 5 - ТУК

Линк към брой 6 - ТУК

Линк към брой 7 - ТУК

Линк към брой 8 - ТУК

Линк към брой 9 - ТУК

Линк към брой 10 - ТУК

Здравейте, колеги
Не много набързо ( ;) )ще ви представя една инициатива, която много се надявам да има успех - нов общодостъпен студентски вестник.

Софийският университет, като цяло, има прекрасната възможност да разполага със свое радио и телевизионно присъствие, но печатното издание (било то вестник или списание) някак остава на заден план. Нашата идея не е да ставаме орган на която и да е институция (била тя и университетът, в който учим), колкото да дадем думата на всеки възпитаник на СУ, който смята, че има какво да каже. В този смисъл името "Свободен вестник" не е просто едно банално словосъчетание; наистина всеки материал и всяка идея са добре дошли.

Идеята за "вестник с отворен код" се роди в рамките на I курс на специалност "Журналистика", доц. Монова се ангажира да ни осигури тираж и започнахме работа. Темата е една и това са скорошните национални протести. Държа да подчертая, че това решение не се дължи на медийния шум. Случилото се на 5 декември и 14 януари засяга пряко нас, младите хора в България. В този смисъл, "Свободен вестник" в този си "сигнален" брой е по-скоро един може би хаотичен сбор от мненията на няколко студенти, които имат своята гражданска позиция. Всеки от нас изразява своята гледна точка; като участник в редакционния процес, гарантирам, че никаква "политически коректна" цензура не е била и няма да бъде налагана при списването на "Свободен вестник". Ако имате различно мнение по засегнат от нас проблем - ще го публикуваме, стига да спазва елементарните правила на общуването. Отново подчертавам: "Свободен вестник" не е "вестник на протеста", нито вестник на някоя партия или организация. От вас, читателите, зависи съдържанието и облика на вашата медия. Бр. 2 се надяваме максимално да отразява вашите идеи, препоръки и коментари.

Можете да се свържете с нас на редакционния e-mail:
svoboden.vestnik@gmail.com
На него ще приемаме и авторски материали.

Нашият блог все още не е напълно готов, но можете да го видите на адрес:
http://svobodenvestnik.blogspot.com

Успех на сесията и благодаря за вниманието ;)

Явор Николов
Последна промяна pSy_ZeRo на 20 Яну 2010, 13:19, променена общо 10 пъти
Smash the mirror, smash the dreams...
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Брой първи на "Свободен вестник" - утре /23.01/

Мнениеот pSy_ZeRo » 23 Яну 2009, 15:20

pSy_ZeRo написа:Ако нямаме проблеми с печатницата, би трябвало утре "Свободен вестник" да достигне до вас :)

Е, явно съм бил лош пророк. Поради, кхъм, "независещи от никого причини", вестникът ще се печата в Университетската печатница... утре. Кога ще имаме възможност да ви го представим - понеделник, "евентуално". Всички сме наясно, че при това положение "Свободен вестник" ще се превърне единствено в подохдящ заместител на некачествената тоалетна хартия. Със съгласието на останалите членове на екипа, ви представям PDF версията на това, което трябваше да четете в момента. Ще ви помоля да го споделите с колеги и приятели; при все страхотната издънка смятаме, че от този брой има смисъл. Заповядайте.

Другата седмица започва сесия и надали ще има прекалено много хора из Ректората, но все пак ще раздадем тиража, макар вече това да е по-скоро символично.

Поднасям отново извиненията си от името на екипа, но наистина нямаше какво да направим - тази сутрин ни се сервира, че не са си мръднали пръста... :(

Ще помоля някой модератор да закачи темата за известно време.
Последна промяна pSy_ZeRo на 04 Дек 2009, 23:54, променена общо 2 пъти
От дъжд на вятър

Re: Брой първи на "Свободен вестник" - link

Мнениеот Дичоу » 30 Яну 2009, 23:07

Ми...видях го...
Не съм знаел, че е на колеги иначе щях да го разгледам по-обстойно...просто първото впечетление ми беше, че е пропаганда на "студентските" организации СРОКСОС или ПРизиФФФ.оръгъ....
Иначе...пожелавам УСПЕХ...и дано "Свободен вестник" наистина е СВОБОДЕН вестник :)
ФъЖъМъКъъЪъЪЪъъЪЪъъЪЪъЪЪъъЪЪъЪЪЪ
Аватар
Дичоу
Дръменбейсонафт

Мнениеот pSy_ZeRo » 01 Фев 2009, 14:08

Благодарим, името задължава (за "свободата" на вестника това) ;)

Опасявахме се, че ще ни свържат с тази или онази организация и е радващо, че не те, а хората (поне доколкото съм говорил с колеги) намират по нещо от себе из статиите.
По Брой 2 се работи, ще има доста разнообразни в тематично отношение материали, увеличен брой страници и по-добър дизайн. Ако няма проблеми, малко след сесията ще сме готови :)

Поздрави.
От дъжд на вятър

Мнениеот Търговецът на кристал » 01 Фев 2009, 14:46

Слушайте, хора. Отивате в 63-та и намирате онзи брой на студентския вестник, дето има огромна снимка на мумия на първа страница. "Контра" се казва, трябва да е на стелажите до вратата (ако някой не си го е прибрал). Прочитате го съвестно.
Между него и всякакви претенции за сериозност на отпечатаните (вярвам) мъдри слова, е редно да минат няколко десетилетия. Естествен ход на нещата, разбирате. :wink:

Ентусиазмът е похвален, но ви предупреждавам да не тръгвате с големи надежди - ФЖМК не е имал сериозен вестник от... много, много отдавна и никак няма да ви е лесно. Иначе ви стискам палци и не мислете, че критикувам "онзи" брой, за който говоря в началото - напротив, любимо четиво ми беше и много ме е яд, че не си свих копие, когато можех.

А Борис Зл. Павлов ми е (без)крайно любимо създание, да е жив и здрав. Няма такъв човек. :cheese:
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот Шепот » 10 Фев 2009, 10:27

Я!
Такава хубава инициатива - и то в моя факултет, - а аз чак сега да разбера. Срамота! :oops:
Тегля си бройчето, да видим. :)

Отделно от темата, Дичоу, не е необходимо да плюеш всяка форма на студентска организация. ;)

Едит: Ако има останали хартиени бройки, откъде човек може да си закупи? :mrgreen:
Аватар
Шепот
:) !

Благодарил (а): 137 пъти.

Мнениеот pSy_ZeRo » 11 Фев 2009, 00:22

Има някакво едноцифрено число (май)... Ще оставим поне една бройка за библиотеката.

Иначе, за началото на летния семестър трябва да сме готов с втория брой, заявили сме тираж от хиляда бройки тоя път, та дано стигнат. :)

Поздрави.
От дъжд на вятър

Мнениеот rueva » 11 Фев 2009, 00:40

много хубава инициатива според мен, а на мен студентските инициативи по принцип са ми безразлични! :roll:
не се учудвам, че първи курс Ж са го родили това нещо, понеже по моето скромно наблюдение сте доста активен и буден курс (ах, колко даскалски прозвучах :mrgreen: ) макар че на Медийния панаир по-скоро ме дразнехте, но какво пък.

имам въпрос: снимките ваши ли са?
Аватар
rueva
Пишеща машина

Мнениеот pSy_ZeRo » 11 Фев 2009, 01:32

Да, наши са.

P.S. А това за активния и буден курс един път Мама З. като го заразправя направо щЕх да се просълзя, честна дума :wink: Ама то принципно ми се плаче като отида на лекция при нея, де :lol:
От дъжд на вятър

Мнениеот Шепот » 11 Фев 2009, 08:42

Моля те, запазете една бройка и за мен!!
И кажете кога да мина през факултета като сте там, че така и така трябва да проверявам за едни резултати излезнали ли са. ;)
Аватар
Шепот
:) !

Благодарил (а): 137 пъти.

Мнениеот pSy_ZeRo » 11 Фев 2009, 09:36

Днес ще се размотаваме из факултета след 11 - разни проекти имаме да му носим на Пиперков, а и по ЧЖ Попова ще пише оценки... И за двете неща ще сме компактно цялото племе, та ще ни познаеш лесно :)
От дъжд на вятър

Мнениеот usmivka » 13 Фев 2009, 12:55

Този вестник безплатен ли е ? :roll:
Аватар
usmivka
Пишете, о, братя

Мнениеот pSy_ZeRo » 13 Фев 2009, 17:09

Да, безплатен е. :)
От дъжд на вятър

Мнениеот usmivka » 13 Фев 2009, 17:12

А според мен трябва да не е !!!
Аватар
usmivka
Пишете, о, братя

Мнениеот pSy_ZeRo » 13 Фев 2009, 17:28

Не мисля, че сме достигнали ниво, предполагащо да искаме на когото и да било пари за нашата журналистическа дейност ;) А и организацията на платено студентско издание сама по себе си е по-сложна от списването му :)
От дъжд на вятър

Следваща

Назад към Студенти - общ форум