Молекулярна биология...

Това е общият студентски форум - за всичко свързано със следването на настоящите студенти на Софийския университет - бакалаври, магистри и докторанти.

Модератор: Ангел

Молекулярна биология...

Мнениеот green » 08 Ное 2006, 17:24

Добре,а ако искам да се занимавам с медицинска генетика и оплождане in vitro удачно ли е да уча Молекулярна биология... Все пак не ми се вижда смислено да уча 6 години Медицина,за да се занимавам точно с това... Дали обаче Биологическия факултет ще ми предостави възможност да уча това и съответно възможност да се реализирам там... Все пак Медицинска академия има повече връзки с тези среди,но самата специалност Молекулярна биология ми изглежда свързана точно с това...

Моля за съвет... :D
green

Мнениеот begemot_ » 08 Ное 2006, 23:16

значи биолози правят самото ин витро по принцип. важна е магистратурата - трябва да е нещо като биология на развитието или ембриобиотехнологии/втората още я няма но уж щяха да въвеждат, не знам/; казвам, понеже имахме на упражненията една докторантка която точто това правеше - ин витро в частна клиника и беше завършила бф и магистратура към катедра цитология, хистология и ембриология доколкото знам.
Ех, какво да се прави, не всички са студенти по молекулярна биология в СУ :lol:

Изображение
Аватар
begemot_
Стенограф

Благодарил (а): 0 пъти.

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Студенти - общ форум