F1

Форум за най-популярните и масово провеждащите се в Софийския университет организирани спортни турнири, състезания и събития

Модератор: ники

F1

Мнениеот Aurora_de_Bank » 23 Сеп 2008, 14:01

Здравейте, фенове на formula1. Не видях друга такава тема и реших аз да я пусна.
Тук може да пишете за всичко свързано с formula1:
На кого сте фен и защо?
Кой отбор ви харесва?
Кой не харесвате и защо?
За новъведенията като нощния старт, чието начало е в неделя.

Аз лично не симпатизирам на никой конкретно, но бих казала, че Райконен е един от най- добрите, ако не и най- добрия.
Интелекта на планетата Земя е константна величина, а населениета расте! :)
Аватар
Aurora_de_Bank
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: F1

Мнениеот Nedyalko » 23 Сеп 2008, 17:13

Хубава тема. Аз съм фен на БМВ и мисля, че Кубица все още е в битката за титлата. Има доста състезания, а уикенда сега в Сингапур е непредсказуем, особено ако завали дъжд. В скоро време възнамерявам да посетя някой кръг от шампионата, може би догодина в Истанбул :)
Изображение

Изображение
Nedyalko
В началото бе словото

Мнениеот Osiris » 23 Сеп 2008, 17:22

Аз лично симпатизирам на Дженсън Бътън и на отбора на Honda. Изключително много ме дразни Хамилтън. Този сезон е много интересен, защото явно за състезанията са избрали все дъждовни дни, което предполага повече изненади :D
Смятам, че нововъведенията, които постоянно се правят с цел увеличаване на гледаемостта, не са много на място. Най-добре ще е, ако всички ограничения за развитието на колата се премахнат (сегашните болиди се движат доста по-бавно от тези отпреди 6-7 години).

Въпреки пристрастията ми към Бътън, смятам, че Алонсо е най-добрия пилот в момента.

И аз съм навит да посетя Истанбул през август догодина :)
НО КОМЕНТ
Аватар
Osiris
В началото бе словото

Мнениеот Nedyalko » 23 Сеп 2008, 18:48

Прав си, че болидите сега са доста по-бавни от преди, но са доста по-безопасни. Катастрофата на Кубица в Канада го доказва. Някъде бях чел, че БМВ и Рено искат да се върнат турбо двигателите, но трудно биха прокалали тази идея във FIA. Като цяло не приемам политиката на FIA, която за да уеднакви силите на отборите въвежда ограничения, просто така се губи интереса.
Изображение

Изображение
Nedyalko
В началото бе словото

Мнениеот Aurora_de_Bank » 23 Сеп 2008, 21:59

Като цяло не приемам политиката на FIA, която за да уеднакви силите на отборите въвежда ограничения, просто така се губи интереса.

Не бих казала, че се губи интереса. По този начин се дава шанс и на отборите, чийто бюджет е сравнително нисък, ако се изхожда от Ферари и Мерцедес. Това е един добър начин да излязат и нови звезди като Фетел :)

Не бих потвърдила мнението ти за Алонсо. Това е, може би, един от пилотите, който най- много мрънка и се оплаква за всичко. Като някоя разглезена госпожица. Не искам никой да ми се обижда, но това е моето мнение за Алонсо. Кара си човека не отричам, но мрънкането му е доста. :)
Аватар
Aurora_de_Bank
В началото бе словото

Мнениеот pink floyd » 24 Сеп 2008, 11:48

И на мен не ми допада особено Алонсо, но ако говорим за разглезена госпожица, на Хамилтън най му приляга това определение. Че кара - кара, не отричам, обаче всички се опитват да го изкарат някакво чудо на автомобилизма. Късметлията е отгледан със златна лъжица в уста от отбора на Макларън, преминавайки през картинга и малките формули, докато накрая се изтърси ей-така в най-силния отбор. Да не кажа "ами и аз да бях", но всеки талантлив пилот (и Хамилтън е, но не е единственият) би показал завиден успех, ако го поставят в тези условия.
Иначе Луис е всичко друго, но не и спортсмен - както на пистата, така и извън нея. Когато влиза в единоборства, винаги изхвърля съперника си извън пистата (или се удря в него, или го принуждава да спре), дори това да не се изисква от непосредствената борба за позиция. Спомняте си и нападките срещу Райконен преди СПА.
Симпатизирам на Кими, но все пак не мога да си затворя очите, че не е най-голямото откритие на Ф1.
---
Бих пуснал тема за WRC, обаче още сега виждам, че сам ще си пиша в нея... Ако има някой запален, нека пише :)
Аватар
pink floyd
падна Маца в каца

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот JudyRamone » 24 Сеп 2008, 11:57

Aurora_de_Bank написа:
Аз лично не симпатизирам на никой конкретно, но бих казала, че Райконен е един от най- добрите, ако не и най- добрия.

Кими е велииик! :drunken:
...И ПОВРЪЩАМЕ ВЪРХУ НАДЕЖДАТА
ЗА ПО-ДОБРИТЕ ДНИ!!"
disorder and disarray

Благодарил (а): 21 пъти.

Мнениеот ники » 24 Сеп 2008, 11:59

В момента Маса е по-добър от Кими или поне изглежда доста по-мотивиран.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот pink floyd » 24 Сеп 2008, 12:06

Маса има малко повече късмет. На Райконен проблемът му е в непостоянните резултати (да имаш стабилни класирания също е част от титлата "добър пилот")... За шампионата обаче Маса е в по-добра позиция, да. Не вярвам обаче това да е резултат от обстоятелството, че е "мотивиран"; че кой не е
Аватар
pink floyd
падна Маца в каца

Мнениеот MyGhostInTheFog » 24 Сеп 2008, 12:07

Не мога да кажа точно на кого съм фен,но определено мога да кажа на кого не съм!Съгласна съм с по-горните мнения, че Хамилтън е глезльо,може да е бърз и талантлив, но с тази кола на Макларън всеки добър пилот може да се качи на подиума.Преди Кими всъщност бях фен на Ферари, може да се каже, че все още съм тях поддръжник заради Маса, но Райконен определено не пасва на определенията за спортсмен, рядко съм го виждала да поздравява шампионите.А също си мисля, че Фетел има голямо бъдеще след първото място миналата седмица.Може пък догодина лъвовете в бранша да искат да го видят сред пилотите си :wink: И едно чисто женско мнение:Алонсо е чаровник :love4: :oops:
Гарванът грачи,безмилостно крещи,
напомня идването на тоз съдбовен час.
Никого не обвинявай ти за твоите грешки,
ангели и демони,всички те са в нас!
Аватар
MyGhostInTheFog
В началото бе словото

Мнениеот pink floyd » 24 Сеп 2008, 12:14

MyGhostInTheFog написа: Райконен определено не пасва на определенията за спортсмен, рядко съм го виждала да поздравява шампионите.

Райкко е сдържан финландец. От друга страна никога не се нахвърля върху конкурентите, дори те да са очевидно виновни (преди няколко страта Хамилтън го натресе при червен светофар в питлейна; всеки нормален човек би показал поне раздразнение (а- направо ярост, юмруци...); Кими обаче излезе от колата и преспокойно се прибра в бокса).
---
Щом комплиментът към Алонсо е чисто женски, няма какво да споря :wink:
Аватар
pink floyd
падна Маца в каца

Мнениеот ники » 24 Сеп 2008, 12:18

pink floyd написа:Маса има малко повече късмет. На Райконен проблемът му е в непостоянните резултати (да имаш стабилни класирания също е част от титлата "добър пилот")... За шампионата обаче Маса е в по-добра позиция, да. Не вярвам обаче това да е резултат от обстоятелството, че е "мотивиран"; че кой не е

Че Райконен до преди 3 седмици казваше, че ще напусне след края на този сезон. добре, че се разколеба. Мотивацията наистина има огромно значение.
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот Aurora_de_Bank » 24 Сеп 2008, 12:33

Напълно съм съгласна с мнението ви за Хамилтън. Приемам израснал си в отбора на Макларън, но това не е причина да те бутат. Сега Макларън искали да обжалват решението, според което наказаха Хамилтън с 25сек, защото не пусна Райконен преди едно състезание. На излизане от бокса в началото на сезона имаше случай,когато пак се натресе в Райконен. Там не се разбра какво стана. Малко го бутат. То какво се нервираме, то не може цял живот да играеш на PS и после да искаш да караш болит.
Сега ще го видим на нащния старт- на PS сигурна няма нощен старт.

Маса не му симпатирирам много, но предпочитам той да спечели отколкото Л.Х.

Райконен не беше във форма и миналата година по това време, но какво стана - шампион. Миналата година извади голяма доза късмет. Сега също се надявам да има.
Аватар
Aurora_de_Bank
В началото бе словото

Мнениеот ники » 24 Сеп 2008, 13:00

Тази година Маса е много по-стабилен от Райконен. И аз преди на Кими му симпатизирах повече, ама вече се удедих, че и Маса има много качества. Да вземем квалификациите примерно. Колко пъти Кими е пред него и колко обратното. На стартовете Маса също е по-добър.
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот Aurora_de_Bank » 24 Сеп 2008, 14:03

Все още можем да поспорим на този въпрос кой е по-добър Райконен или Маса. За мен все още на първо място си е Райконен. Маса има още какво да научи, според мен. В никакъв случай не искам да го умаловажавам като пилот, но още докато Шумахер беше в другата кола на Ферари маса оставаше в сянка. Миналата година не се справяше доста добре и пак седеше на края на опашката. Мисълта ми е, че публиката не е свикнала да вижда Маса като претендент за шампионската титла. В това разбира се няма нищо лошо, но аз явно не мога да се примиря смисълта, че Маса ще измести Кими.
Аватар
Aurora_de_Bank
В началото бе словото

Следваща

Назад към Спорт