Зимни спортове сезон 2010/2011

Форум за най-популярните и масово провеждащите се в Софийския университет организирани спортни турнири, състезания и събития

Модератор: ники

Зимни спортове сезон 2010/2011

Мнениеот Бeтон » 02 Дек 2010, 11:07

Някой гледа ли започващите световни купи?

2 кръга минаха в ски скоковете, снощи започна биатлона с женския индивидуален старт. Там е много интересно, защото се отказаха маса звезди от немския и френския отбор и не само.
Изображение
Аватар
Бeтон
Europa League

Благодарил (а): 2 пъти.

Re: Зимни спортове сезон 2010/2011

Мнениеот Norwegian Wood » 02 Дек 2010, 16:44

Аз гледам биатлон. :mrgreen:

Вчера пътувах, та изтървах жените (и както е тръгнало, ще изтървам доста стартове до началото на януари) - защо са се отказали толкова много?

Иначе стискам палци днес да мога да гледам мъжете по интернет, че си нямам кабелна. Мисля си, че на Фуркад и брат му този сезон ще им е силен, а на Зуман - не. Дано Бьорндален още се държи, нали му се ходело и в Сочи 2014-та. :mrgreen:

ама как са се наредили в стартовия лист днеска...

9 SVENDSEN Emil Hegle NOR
12 BJOERNDALEN Ole Einar NOR
13 SUMANN Christoph AUT
Когато нямаш какво да кажеш, кажи някоя древна китайска поговорка (древна китайска поговорка).
Аватар
Norwegian Wood
граф О'Манов

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 05 Дек 2010, 11:21

Мале Норвегия как ще мачка при мъжете тая годинаааа... леле-леле...
Ама никой нищо не казва за Краси Анев, та явно аз ще съм първата - както тръгна сезона, все така да му върви. Дотук от 2 състезания, 2 пъти влезе в точките. Евала му на момчето, смяната на треньора веднага му се отрази. Дано и днес си запази стрелбата и, съответно, позициите в преследването.

Ама Бьорндален как се изсипа на завоя вчера. И после - хвърля щеките... Ми ще хвърля, той старческият тремор вече се обажда. Не бе... може и да се бъзикам, но ми стана кофти - беше си изработил победата и се издъни толкова тъпо. Като го гледам обаче, нищо чудно да изкара до Сочи. Само не знам какво зоби.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот Бeтон » 05 Дек 2010, 21:33

Да ве. Как падна. Ядоса се. Въпреки че тия загубени точки едва ли ще са фатални, ако ще се бори за световната купа или малката в спринта.
Пък 100 победи за световната купа още този сезон ще ги направи. Май 6 му остават :roll:

При жените си мисля, че пак Ана Карин Олофсон Зидек ще мачка, въпреки че тая Макарайнен ли (как точно се произнася) проблясна.

От коментаторите на Евроспорт ме кефи тоя в алпийските ски с дрезгавия глас дето го вади. :lol: :lol: :lol: Супер надъхан е :lol: :lol: :lol: :lol: Май Пламен Вълков се казва.

Иначе от компетентните е Иван Чешанков. Въпреки че и той пуска бисери. Трябло "да има корекции за снеговалеж и температура", коментирайки корекциите при вятър и свалянето на стартовата позиция при ски скока.
Изображение
Аватар
Бeтон
Europa League

Мнениеот Търговецът на кристал » 06 Дек 2010, 10:27

Абе, Асен е най-добрият. :) Мен тоя, дето коментира алпийските ски ме дразни безумно, защото така и не се научи как се произнасят имената на състезателите, а ги повтаря непрекъснато. Имаше една Киара от италианките, дето все й вика Чиара и ми иде да му счупя главата. В същото време, името на Надя Фанкини се изписва със същото ch, ама на нея не й вика "Фанчини".
И има навика да повтаря името във всяко едно изречение - за него местоимения като "тя" и "той" не съществуват. :lol: Не знам дали е същият, за който говориш и ти, но май да.
Аз най се кефя, когато Йордан Божинов коментира кърлинг - е, тогава си е точно радост и забава.

Вече е ясно, че норвежците ще мачкат тая година, победата на Оле (всъщност Уле, ама ааааайде ;)) беше 92ра в биатлона. Не знам дали ще ги закръгли на 100, но със сигурност ще опита. Въпросът вече не е дали норвежец ще спечели купата, а кой от всичките (тъй де... Бьорндален или Свендсен. Макар че тоя Таряй Бьо ще ги прави луди след някоя и друга година). Мега отбор са направили. Не виждам кой може изобщо да им се опре. :|

При жените ще е по-весело, шведките ме радват. А при Кайса Макарайнен тоя пик ще е временен, почти съм готова да се обзаложа. Тя все още не може да си повярва, че може да стреля като хората. Както и това германче, дето Спиридонов каза за нея, че миналата година изтрепвала всичко живо около мишените, но не и самите мишени. Я тоя сезон колко добре се справя... Още малко да свикне с оръжието и ще ги разсипе. Но си мисля, че в тоя кръг беше просто проблясък.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Norwegian Wood » 06 Дек 2010, 12:37

Абе Мекерейнен трябва да е. Ама звучи малко като "мекере". Аз много се радвам за нея - веднъж Нойнер да я няма и друга хубава жена да спечели. А не някоя двуметрова шведка. : :P

А за да е норвежкият отбор съвсем непобедим, трябва и Ос да се научи да стреля. Той по принцип е от Трумсьо, та му е простено - като малък сигурно е гърмял с пушката по белите мечки, те са по-едрички, така. Ама малко да задобрее там, и ще е мазало.
Когато нямаш какво да кажеш, кажи някоя древна китайска поговорка (древна китайска поговорка).
Аватар
Norwegian Wood
граф О'Манов

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот Бeтон » 06 Дек 2010, 21:23

Аз се въздържам много да произнасям имената на скандинавците, щото през годините не бяха
Кюс, Шус, Киетил, Шетил, Аамод, Оомод, Персон, Першон...
Дори се чудя как в действителност звучи Ана Карин Олофсон Зидек, примерно :lol: :lol: :lol: заради тия лъкатушения на нашенските коментатори.

Иначе само Пламен Вълков да се появи на алпийските ски напудрен в ефир, веднага ще кажа, да го засечете :lol: :lol: :lol: :lol:

Пък верно Спири(то)донов се изцепи май за Бахман, че сваляла всичко живо около мишените. Аз пък помня, че това беше патент на Никулчина и Шкодрева, като пращаха и по 4-5 патрона в дърветата за една стрелба и в старт с 4 стрелби да им се съберат километър и половина наказателни обиколки, което биеше по дистанцията на самата дисциплина. Говорим за 12-15% в плюс + :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Заради особеностите на терена ИБУ не разрешава под 4% и над 10% (мисля че) промяна на същинската дължина на дисциплината.
Изображение
Аватар
Бeтон
Europa League

Мнениеот Търговецът на кристал » 06 Дек 2010, 22:25

Най-близо до произношение е нещо като Мякяряйнен - във всеки случай, е много меко и изобщо не е "а". Може да е "е", ама така хубаво да си подложиш езика, като го казваш. :)

Оле Ейнар всъщност е Уле Айнар, ама айде карай. И Тарйей е Таряй. Всички с това неустановено "kj" отпред, всъщност се произнасят с предно "ш". Т.е. нещо между "х" и "ш".
Олофсон май е Улофсон, даже не знам дали не е и Улуфсон, честно казано.

И Аамод не е Аамод, ами е Оомот, като даже можело да бъде и Оомут, което било по-правилното. Ама у нас ще си остане известен като Киетил Аамод и толкова. :)
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Търговецът на кристал » 10 Дек 2010, 13:35

Краси Ааааанев, Краси Аааанев, Краси А-нев шам-пи-он!

Не, сериозно - отдавна се знаеше, че това момче има талант. Въпросът беше да го подхване специалист и ето, резултатите не закъсняха. От 40 произведени изстрела от началото на сезона, той има 1 (една!) грешка и ски-времената му са все по-впечатляващи.
В момента е 10ти. Дори и да падне до 15то място (примерно), пак ще е най-доброто му постижение. Да не говорим, че това са прекрасни изходни позиции за преследването. А съвсем, съвсем скоро очаквам да го видя в топ 10. Само да се пази здрав.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Бeтон » 10 Дек 2010, 13:48

12-то място.
Малко ако подобри ски-бягането и вече класиранията му в десетката няма да са неочаквани. Дано след 2-3 години да видим мъжката Катя Дафовска :)

Как е правилно да се произнася победителя? Бьо ли наистина?

Свендсен направи добро състезание и само трябва да съжалява за грешките си. Очаквам да ги изнесе всички в преследването. Австрийците бяха надъхани заради публиката си. 5-то и 6-то място въобще не са лоши.
Изображение
Аватар
Бeтон
Europa League

Мнениеот Търговецът на кристал » 10 Дек 2010, 15:32

Би трябвало да е Таряй Бьо, но нека Норвежецът се изкаже компетентно. То подозирам и че няма да е СвенДсен, а СвеННсен, но вероятно се увличам. :)

Колкото до Краси - наистина не съм спряла да вярвам в него и за миг и много се радвам, че започна да избухва редовно с подобни класирания. Нека този сезон да си се крепи редовно в първите 20, пък после има време да мисли и за по-напред. Много е млад, има предостатъчно време, за да започне да влиза в десетката. Оттам тататък - кой знае... :)
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Бeтон » 10 Дек 2010, 21:01

По-удобно ми е да кача снимка, отколкото да й напиша името с голяма вероятност за грешка
:lol: :lol: :lol:

Тааа.
Изображение

Продължава да води за голямата купа и може да се окаже изненадата на сезона.
Изображение
Аватар
Бeтон
Europa League

Мнениеот Търговецът на кристал » 11 Дек 2010, 02:04

Викай й Кайса. Там няма грешка. Виж, фамилията й наистина е интересна.

Мисля обаче, че ще се пропука по някое време. Не може да изкара цял сезон така. И тая... Гьосринг... ама тя миналата година наистина не знаеше къде е стрелбището, а тоя сезон ги цели добре. Явно Рико Грос наистина си знае работата, а щом работи с нея, подозирам, че тя ще ми стане любимка. :) Просто Рико много ми липсва в биатлона.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Бeтон » 11 Дек 2010, 12:40

И Бьо може да се пропука. А Свенсен ми изглежда в най-добра функционалност. Стрелбата му е константна, а бягането мисля че е най-доброто. На Бьорндален може и да му тежат годинките. Изпреварва другите, но срещу Свенсен само се държи достойно.

Много ще са интересни мъжките щафети.
Прогнозата ми е:
1. Норвегия
2. Русия +3:15:45 :lol:
Австрия, Франция и Германия ме затрудняват как да ги разположа. :roll:

Анев така ако си финишира до края на сезона - ту в десетката, ту в двайсетицата ще добие сериозен имидж в края на сезона. :)

В Сейнт Мориц вали сняг и алпийките се хилят и кикотят като зелета. :lol: :lol: :lol:
Изображение
Аватар
Бeтон
Europa League

Мнениеот Търговецът на кристал » 11 Дек 2010, 12:52

Не очаквам Бьо да се пропука, честно казано. Тоя си е картечар, гледай как ги цели - камерата не сварва да се премести на следващата мишена. Бягането му е прилично и това лапе почва да ми става сериозен фаворит (в смисъл на любимец, не че очаквам да вземе световната купа, или нещо от сорта). Всеки, който може да стреля така, е достоен за уважение - то и тоя пропуск спокойно можеше да го няма, но понеже знаеше, че и с 3/5 печели, последните 2 ги пусна ей така. Младост, какво да се прави. :)
Мъжката щафета е за Норвегия, женската - за Германия. Германците не бих ги сложила много напред, защото в момента имат само един стабилен Грайс. Другите имат колебания до един. Виж, обаче французите с двамата Фуркад и с Бьоф... там ще е сериозно. А австрийците ще бъдат в тройката - домакини са и се представят традиционно силно в Хохфилцен. Едер, Зуман, Пинтер и Мезотич са в много прилична форма, а и винаги в щафетите се хвърлят на макс.
Предполагам, че при мъжете класирането ще е Норвегия, Русия/Австрия и, съответно, Австрия/Русия, Франция, Германия. Нещо такова го виждам.
При жените: Германия, Русия и нататък е сложно. Много щафети имат по 2 силни поста и 2, от които може да се очаква всичко (Швеция, Беларус, Норвегия, Украйна...). Ще видим.

И да, браво на Краси. От началото на сезона има 2 пропуска от 60 патрона. Много от биатлонистите могат само да мечтаят за подобен процент. И си бяга своето си бягане, не се опитва да се задържи с дадена група с цената на всичко (т.е. с риск после да си провали стрелбата). Много ме радва това момче.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Следваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Спорт