ЕВРО 2012 (Пол/Укр)

Форум за най-популярните и масово провеждащите се в Софийския университет организирани спортни турнири, състезания и събития

Модератор: ники

Кой/и са вашите фаворит/и ?

Анкетата свършва на 31 Юли 2012, 23:58

Полша
0
Няма гласували
Гърция
0
Няма гласували
Русия
4
8%
Чехия
0
Няма гласували
Холандия
5
10%
Дания
1
2%
Германия
13
27%
Португалия
1
2%
Испания
8
17%
Италия
5
10%
Ейре
1
2%
Хърватия
1
2%
Украйна
1
2%
Швеция
1
2%
Франция
3
6%
Англия
4
8%

Общо гласове : 48

Re: ЕВРО 2012 (Пол/Укр)

Мнениеот ники » 29 Юни 2012, 19:52

А за това, че бил събрал от всички континетни...
Боатенг - роден в Германия, единият родител немец, другият ганаец...
Кедира - роден в Германия, единият родител немец, другият тунизиец...
Йозил - Роден в Германия, баща му е турчин, който живее от бебе в Германия...
Клозе - Роден в Полша, населен предимно с немци по това време, баща и майка поляци от немски произход;
Подолски - същото Клозе, и той от Силезия или както там се вика. Живее в Германия от бебе;
Гомез - Роден в Германия, баща испанец, майка германка
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Kristo » 29 Юни 2012, 19:56

Хем класата и постоянството не се мерят с титли и купи, а ги мериш с полуфинали, топ4... то и ЦСКА са винаги в топ 4 в нашето първенство ама...

И като говорим за класа, нека припомним нещо, което ДОРИ НЕ Е НА МЕСИ:

"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот ники » 29 Юни 2012, 20:00

Да, Кристо, не се мерят САМО с титли, а с постоянство. Това не е Манчестър Сити, Челси, Лудогорец или не знам-си-кой. Това не е Испания, Гърция и т.н.

И какво ми го показваш тоя гол на Графите? И много по-мазни са вкарвали на Байерн и Байерн са вкарвали ня някой.
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот Kristo » 29 Юни 2012, 20:09

Постоянство?
Последната Европейска титла:
-Байерн - 2001
-Германия - 1996

От тези времена насам Барса взе 2 купи, Испания - европейска и световна.
Дори Уругвай, които паднаха от Германия в Юар станаха шампиони на континента си...
И отбори, които не очакваш да вземат ШЛ я взимат - Порто, Челси, Ливърпул...

Кое му е постоянството? 4 мача на Германия и после петия не знаят кво става на терена...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот ники » 29 Юни 2012, 20:17

Че Барса са си много велик отбор и без последните години. Това никой не го оспорва. Един от най-великите, макар доста да ме дразнят! ;) Все пак Стоичков :)

A испанците какво ми го хвалиш. Освен последното световно не знам да са имали дори полуфинал.

Абем ти му говориш, оно си рупа ли, рупа. Айде, довечера ще видя, какви глупости пак си надробил, не ме разочаровай.
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот Kristo » 29 Юни 2012, 21:44

http://en.wikipedia.org/wiki/Spain_national_football_team#FIFA_World_Cup

за световно - едно 1во и едно 4то място
за европейско - две 1ви места, едно 2ро
да вкараме ли олимпийските игри, турнирите за младежи...

Като говориш за рупането, май себе си визираш? Ай по-сериозно, говорим за футбол, не си измисляй разни неща, всички имаме гугъл...

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот Bragi » 29 Юни 2012, 23:47

ники написа:Е, най-много калъфки, ама все пак в един от най-успешните отбори в Европа за сезона. Немците са все още много млад отбор и на футболистите им липсва просто постоянство. Не успя Льов да намери правилната конфигурация и това ги провали. Имаше и по-добри варианти за състава със сигурност.

Не знам доколко три загубени битки могат да бъдат окачествени като успешен сезон
Втория е просто първия губещ в крайна сметка
За мен тези футболисти бяха смачкани психически от т'ва, което им се случи

И никой не може да ме убеди, че Мюлер и Кроос заслужават място за сметка на Гьоце и Шурле
За Бадщубер и Боатенг въобще няма да отварям дума
Look at the odds as a challenge
Аватар
Bragi
The Allbrother

Благодарил (а): 325 пъти.

Мнениеот ники » 30 Юни 2012, 11:36

За психиката явно е вярно и съм склонен да се съглася. Проблемът на Германия на Льов обаче според мен е свързан повече със стила на игра. Когато противниковият отбор вкара първи гол, работата се закучва. Това е много характерно за немците последните години и коренно различно от преди години, когато можеха да обърнат всеки отбор. Не че сега тактиката е лоша, но просто трябва да се наблегне явно и на това. Германия е много силна при равен резлутат или когато води, но губят ли в резултата...

А иначе и за отбора донякъде съм съгласен. Изобщо не държа на това да има много хора от Байерн в него. Ама вие какво очаквате - в защитата да вкара четирима души, които до сега нямат един мач заедно? Бадщубер е слаб, съгласен съм, ама Мертезакет и той е слаб. Хьоведес е ок, ама никога не е играл нито с Лам, нито с Хумелс, нито с Боатенг. Мюлер е страхотен играч, най-големият талант на Германия в момента, но просто мястото му не е баш на крилото. Гьоце беше контузен цял полусезон егаси, иначе идеален. Шюрле също ме кефи и съм съгласен, че трябва да играе повече. А за напред не знам защо не виканах един Щефан Киислинг.

Абе, реално немците направиха 4 мача на много високо ниво, ама накрая се насраха срещу труден съперник.
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот assault » 30 Юни 2012, 22:10

ники написа:Абе, футболът не е само титли, макар и Байерн и Германия да има по много от тях. Това са символи на футболна класа и постоянство. Понякога са по-добри, понякога по-слаби, но винаги сред най-силните.

От 1999 г. когато горе-долу съзнателно започнах да гледам футбол Байерн винаги са били в топ 3 на Бундеслигата с изключение на веднъж, когато останаха 4-ти. С изключение на този случай, когато играха в купата на уефа (полуфинал) следващата година и още веднъж, всяка година са играли в ШЛ, винаги са преминавали групите освен веднъж, имат 3 осминафинала, 3 четвъртфинала, 4 финала, единият спечелен. Половината, ако не и повече пъти са печелили първенството и купата в Германия. И това ми били загубеняци... Ама да се пише във форума е лесно.

А за националния отбор пък... Абе, какво ли споря аз.

Защото футболът се мери с трофеи.И е хубаво да си в топ 4, но е хубаво и да печелиш.А Германия 18 години ще е без трофей.При това сегашното поколение се брои за "най-доброто след легендарното поколение на Мюлер, Бекенбауер, Оверат, Брайтнер....".А вече има 2 загубени европейски+едно световно.Не искам да се връщам по-назад и да включвам световните 2002 и 2006г.
Байерн и те така.В последните 14 години имат 3 загубени финала и 1 спечелен с дузпи.При това единият загубен с 2 гола за 1 минута, а другият като домакин.Просто и те станаха с манталитет на загубеняци в последните години.
Да погледнем и съставите на водещите отбори-
Германия-8 футболисти на Байерн (тоест загубили сумати трофеи в последните 3 години).Няма как от загубеняците да искаш повече.От Дортмунд само Хумелс пускаше титуляр, а колкото да не, 2 поредни години са шампиони и 5 поредни победи над Байерн имат.Към тая група бихме могли да сложил Подолски и Клозе, щото и те минаха през баварската школа за загубеняци.
Другото, което прави впечатление, е, че събраха всякаква сган в отбора си.Едно време немците бяха грозни (като Бригел, Бухвалд, Бреме, Фогтс), докато сега са или разни напудрени като Швайнщайгер, или разни турчета, тунизийци и всякви подобни, но "грозните" поне бяха способни да се борят винаги.А кога за последно сега сме виждали немски обрат?! 2000 отпаднаха позорно, 2002 пак нямаше обрати, 2004 пак позорно, 2006 пак нищо невероятно, върнаха единствено 1 гол на Аржентина, което не е чак толкова уникално постижение, 2008 пак нищо кой знае кво, 2010-пак липсваха обрати, 2012 ясно.
Италия-7 играчи от Ювентус (шампион)+2 от Наполи (носители на Купата)+Балотели (шампион на Англия) и 3-ма от Милан, които пък предната година станаха шампиони.Ми както и да го погледнеш, тия момчета знаят как да печелят титли, а и влизат в супер настроени.
Холандия-Робен (осра всичко, което можеше), Снайдер и той зле с Интер, ван Перси в загубеняшки отбори по принцип, ван дер Ваарт и той....Та кво стана, и те отпаднаха от раз.
Няма как с подобни играчи да очакваш трофеи. :wink:
P.S. Сега слушах интервю на Буфон.Каза, че националната фланелка им дава сили да надскочат силите си-играят за честта, за историята, за нацията си.
Е, немците с разни поляци, турчета, тунизийци, панамци и тем подобни няма как да го постигне. :wink:
assault
Танцуващия с клавиатури

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот Kristo » 30 Юни 2012, 22:49

Не ми се мисли кво ще става в Арсенал, ако продадат Перси и атакуват с Подолски...
Шансът им е по едното чудо да направят Артета национал и той да ги мъкне на гърба си...

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот Das Erste » 01 Юли 2012, 23:14

Испанияяя :cheers: :cheers:
Страхотна игра, няма спор! Много добро представяне, браво!
На италианците не знам само какво им стана и защо бяха толкова слаби, че чак 4 гола на допуснат. Буфон ме учуди. :/
Море на вечерта - и полунощите,
опитомено в толкова пристанища.
Върни ми и хрилете ти, и перките,
и радостта ми от живота в твоето
пространство, светлина...

-хр. фотев
Аватар
Das Erste
Летящите Пръсти

Благодарил (а): 681 пъти.

Мнениеот liv » 01 Юли 2012, 23:52

С подобна смазана психика не е голяма изненада.
We stopped checking for monsters under our bed because we realized they were inside us.
Аватар
liv
Death Rattle

Благодарил (а): 455 пъти.

Мнениеот Angel_N » 02 Юли 2012, 00:15

Още не мога да повярвам... 4 гола? Ако някой ми беше казал подобно нещо в началото на деня щях да му се изсмея шумно... А сега испанците се смеят. Учуден съм колко не им вървеше играта на Италия... Е, честито на печелившите.
Живот, събран в един миг, в една дума. Цветето на духа.
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 859 пъти.

Мнениеот Kristo » 02 Юли 2012, 00:46

Към познатата титла на Челси, това лято добавям и че познах еврошампиона....

А уж не ме бива в хазарта...

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот ники » 02 Юли 2012, 06:47

Е, няма какво да говорим. Последните 4 години испанците са отборът. Просто в момента имат най-доброто поколение играчи. Много ме дразнят, ама на черното не може да се каже бяло.

Италианците не показаха нищо от играта с немците. Дори не тръгнаха със същта налгаса, егаси.
Аватар
ники
Чалгар

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Спорт